Już za tydzień usunięcie macicy

Już są po operacji

Już za tydzień usunięcie macicy

Postprzez MAGDALENA » 12 cze 2014, o 16:18

Witam
to mój pierwszy wpis u Was, trochę trwało zanim zasiadłam do klawiatury, ale w końcu. Zdecydowałam się dziś, bo właśnie zaczęła mi się ostatnia @ Mam nadzieję, że po abrazji miesiąc temu nie będzie taka krwotoczna jak poprzednie. A na razie odliczam czas... Za tydzień zakwateruję się na sali szpitalnej i w piątek idę pod nóż. Wyniki mam OK, więc wstępnie lekarze stwierdzili, że usuną mi macicę i zastawią przydatki, ale jak powiedzieli - ostatecznie okaże się jak otworzą. Mam też jakąś torbiel na lewym jajniku i chcą to naocznie stwierdzić. Zdecydowałam się na usunięcie macicy, bo mam ją masakrycznie powiększoną, a taka macica grozi powstawaniem mięsaków. Operacji jako takiej na razie się nie boję, boję się jak będzie się goić cięcie - u mnie laparoskopowo raczej nie robią.
MAGDALENA
 
Posty: 65
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 09:24
Wiek: 39
Data operacji: 20 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, znacznie powiększona macica
Zakres operacji: usunięty trzon macicy, pozostawione przydatki i szyjka
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Już za tydzień

Postprzez ismena » 12 cze 2014, o 16:24

Witaj Magdalenko cieszę się że trafiłaś do nas jeszcze przed operacją. Smutne to że nastepna tak młoda kobietka musi iść pod nóż. Jednak w miarę możliwości, a każda Syrenka Ci to powie,że są one WIELKIE, doradzimy, podpowiemy, pomożemy i przytulimy. Wszystko będzie dobrze, nie martw się. Czy laparoskopia, czy cięcie - zagoi się.

Buziaki, lecę, później się odezwę a w międzyczasie wpadną na pewno następne kobietki, aby Cie uściskać :) :ymhug: :ymhug: :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Już za tydzień

Postprzez iwon62510 » 12 cze 2014, o 16:25

Witaj Madziu na Forum ..trafiłaś tu w odpowiednim czasie,od nas napewno dostaniesz wsparcie psychiczne,więc dasz radę..na wszelkie rady i porady możesz zawsze tu liczyć.. :-* :-*
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Już za tydzień

Postprzez Radka44 » 12 cze 2014, o 17:03

Witaj :) No szkoda , że taka młoda znowu :( a co do gojenia się rany to teraz mają takie sposoby i takie nici, ze u mnie dwa miesiące i widać lekką cienką kreseczkę, powodzenia i trzymam kciuki za Ciebie :)
Radka44
 
Posty: 22
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 12:05
Wiek: 45
Data operacji: 2 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: CIN 3 HSIL
Zakres operacji: Usunięcie szyjki macicy i macicy
Pełna narkoza
Wynik HP: ???
Terapia hormonalna: brak

Re: Już za tydzień

Postprzez MAGDALENA » 12 cze 2014, o 17:28

Dziękuję za powitanie :) Miło jest się do kogoś odezwać, bo w domu to za bardzo nie mam z kim pogadać.
Mamy już nie mam -miała raka, wprawdzie nie sprawy kobiece, ale strach jest, więc dlatego jak lekarz tylko wspomniał, że są dwie możliwości: leczenie mięśniaków farmakologiczne lub operacja - od razu się wyrwałam - to ja poproszę to drugie :D . Położna trochę się zdziwiła, że taka młoda i chce się pozbyć możliwości posiadania dzieci, ale jedną córę już mam - 12 letnia pannica, przez tyle lat nie zaszłam, więc na co czekać? Aż urodzę jako 50-latka i zejdę z powodu nowotworu nie odchowawszy dziecka? Dzięki - mam dla kogo żyć - córcia :kolobok_girl_devil: , mąż. Właśnie, mężowi ciężko, trochę przeraził się zakresem operacji, myślał, że tylko usunę mięśniaki i już (tak jak w styczniu ub. roku) a ja taki numer mu wywinęłam. Ale lekarz, który robił mi abrazję, stwierdził że dobrze robię - macica "nie wygląda ładnie". Moja szwagierka jest pielęgniarką, ale jak jej powiedziałam, że usuwam, to strzeliła focha. Ona jest zdania, że jak jest co leczyć to trzeba leczyć. Więc leczę - KOMPLEKSOWO.

Więc tak trochę nie mam się przed kim wygadać, a gadać lubię :D
Będę więc tu zaglądać - chyba także w hospitalu.

A gojenia rany się boję, bo mam cukrzycę - słodka dziewczyna jestem.

Pozdrawiam wszystkie Syrenki.
MAGDALENA
 
Posty: 65
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 09:24
Wiek: 39
Data operacji: 20 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, znacznie powiększona macica
Zakres operacji: usunięty trzon macicy, pozostawione przydatki i szyjka
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Już za tydzień

Postprzez bulbinka536 » 12 cze 2014, o 18:12

Witaj Magdalenko :ymhug: słodka kobietko, jak to ciasteczko ,,Magdalenki '' mniammm uwielbiam z nadzieniem czekoladowym :D
Widzę ,że podjęłaś już decyzję ,więc życzę Ci kochana powodzenia i zapewniam ,że będziemy Cię wspierać :x
My też lubimy gadać ;)
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Już za tydzień

Postprzez Lena » 12 cze 2014, o 18:18

Cześć Magdalenko.Moja imienniczko :D )
Witaj na forum :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Tutaj zawsze możesz sobie z nami pogadać, wyżalić się, wysłuchać naszych porad, problemów itd. Ale my także lubimy się pośmiać bo zwyczajnie lubimy się i rozumiemy :D :D
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Już za tydzień

Postprzez olikkk » 12 cze 2014, o 22:47

Magdalenko miło mi powitac Cię serdecznie na naszym forum w nowej wersji i w nowym miejscu :ymhug:
Będziesz pierwszą Syrenka, ktora w tej rzeczywistosci przygotowuje się z nami do operacji :x
Mam nadzieję, że z nami będzie Ci łatwiej przejsc przez ten trudny niewatpliwie okres, ale zapewniam, ze dasz rade tak jak my wszystkie do tej pory :-)
Trzymam za Ciebie kciuki i serdecznie pozdrawiam :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Już za tydzień

Postprzez Yona1968 » 14 cze 2014, o 14:48

Magdalenko,
witam i trzymam kciuki, żeby wszystko poszło bez komplikacji. Na pewno tak będzie. :ymhug: Odzywaj się i daj znać co słychać, jak Twoje samopoczucie przed operacją i po operacji.
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Re: Już za tydzień

Postprzez Aga75 » 14 cze 2014, o 18:14

Witaj Magdalenko. Fajnie że do nas trafiłaś, zobaczysz jak tu jest świetnie. Kiedy trzeba przytulimy, pośmiejemy się, pogadamy.
Avatar użytkownika
Aga75
 
Posty: 301
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 20:58
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiek: 38
Data operacji: 14 października 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: proste wycięcie macicy drogą brzuszną bez przydatków
Wynik HP: OK

Re: Już za tydzień

Postprzez olikkk » 16 cze 2014, o 22:07

Magdalenko jak przygotowania do operacji ?
Trzymaj się :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Już za tydzień

Postprzez MAGDALENA » 17 cze 2014, o 17:49

Witajcie Syrenki
przygotowania idą spokojnie do przodu, walizka częściowo spakowana. Jutro mam wolne, więc pewnie zacznę się denerwować, ale na razie głowę zaprzątają mi przyziemne sprawy - muszę córci naszykować stroje galowe (3), załatwić jej obóz harcerski, wyjazd na basen w przyszłą środę, przyjęcie niespodziankę na 40-lecie teściów (to na sierpień, ale już trzeba załatwiać lokal), więc nie mam czasu na nerwy.
Powiedzcie mi dziewczyny - ile głodowałyście po operacji? Wiem już, że wyjdę w 7 dniu po cięciu, ale nie wiem ile diety a musze moich uświadomić, żeby nic mi nie przynosili do... właśnie - kiedy? Na szpitalne jedzenie wolę się nie łasić, zwłaszcza po głodówce. Jak byłam miesiąc temu, to w zupie pływały CZARNE ziemniaki - babeczka, która była ze mną na sali płakała i jadła - to był jej pierwszy posiłek po operacji (ale ona miała b. rozległą - więc nie wiem, czy mnie też czeka 4,5 dnia głodówki po).
MAGDALENA
 
Posty: 65
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 09:24
Wiek: 39
Data operacji: 20 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, znacznie powiększona macica
Zakres operacji: usunięty trzon macicy, pozostawione przydatki i szyjka
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Już za tydzień

Postprzez Yona1968 » 17 cze 2014, o 18:50

Magdaleno - w dzień przed operacją mogłam zjeść na obiad zupę i pić wodę do 22.00, dostałam środki przeczyszczające (to już w zależności co na kogo działa). W dzień operacji wiadomo, że nic się nie je i nie pije. 1 doba po operacji tylko woda przegotowana, 2 doba - kleik i sucharki, od 3 doby dieta tzw. wątrobowa (którą stosowałam jeszcze ok. miesiąca po operacji). Teraz dalej staram się nie jeść smażonego, ale owoce i warzywa surowe jem.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwej operacji oraz końca zdrowotnych problemów :ymhug:
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Re: Już za tydzień

Postprzez basia65 » 17 cze 2014, o 22:01

Magdaleno ja też miałam podobnie jak Yona po operacji nie wolno było nic jeść i pić dopóki gazy nie odeszły, a potem woda, kleik i sucharki a następnie dieta lekko strawna, mięsko gotowane, nic smażonego i nic wzdymającego, pozdrawiam i dużo zdrówka życzę :ymhug: :)
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Już za tydzień

Postprzez ismena » 18 cze 2014, o 06:55

Madziu wszędzie jest podobnie. Ja w dzień przed operacją nic nie jadłam, ale dlatego że tak chciałam. Byłam w szpitalu ok. 13 i pielęgniarka zapytała się czy jadłam coś bo teraz to już mam nic nie jeść i była zdziwiona. No ale tak zrobiłam. Następnego dnia operacja więc zero jedzonka, 1 dzień po operacji dostałam kleik... tylko nie pamiętam już czy kolacje normalną zjadłam... chyba tak. a na drugi dzień po operacji już normalnie dostawałam wszystko i zresztą po obiedzie wyszłam do domu (ale ja miałam laparoskopowo).

Więc nie martw się na zapas. :x
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Już za tydzień

Postprzez MAGDALENA » 18 cze 2014, o 08:53

Yona, basia i ismena bardzo dziękuję za odpowiedzi. Już wiem na czym stoję, zup nie lubię , więc na jutro zaplanowałam pół piersi z kuraka na parze tak koło 12 godz. - wczesny obiad, że później już nie będę jeść to wiedziałam, przynajmniej trochę schudnę - nie zaszkodzi :D
Zaraz zmywam lakier z pazurków, bo u nas nie można mieć w ogóle, ale wezmę lakier do szpitala i w niedzielę na pewno będę już piękna :) A teraz robię obiadek, szykuję młodej ciuszki na przyszły tydzień i idę się golić - później już tylko relax.
MAGDALENA
 
Posty: 65
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 09:24
Wiek: 39
Data operacji: 20 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, znacznie powiększona macica
Zakres operacji: usunięty trzon macicy, pozostawione przydatki i szyjka
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Już za tydzień

Postprzez Yona1968 » 18 cze 2014, o 09:04

Lakieru nie może być na paznokciach, bo wtedy nie widać czy coś się dzieje. Po paznokciach można najwcześniej zobaczyć czy są jakieś problemy z krążeniem. To dlatego nie należy ich malować. No i oczywiście nie należy mieć biżuterii
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Re: Już za tydzień

Postprzez Alicja » 18 cze 2014, o 09:19

Witaj Magdaleno :)

U mnie byo podobnie jak u Yony.
Przed operacją zupka i mogłam pić do 22.00. W moim szpitalu lewatywa była wieczorem i rano przed zabiegiem.
W dzień operacji, to wiadomo, następnego dnia głodówka, kolejnego dnia na sniadanie kleik, na obiad kleik, na kolacje kleik..
Kleik wypiłam tylko na śniadanie, na obiad zjadłam kisielek, bo lekarz powiedział, że jak najbardziej można, tylko że szpital tym nie dysponuje.
No a potem dietka wątrobowa... Nic smażonego, nic tłustego.. Mnie tak zostało do dzis , a operowana byłam 3 miesiace temu..
Bedzie dobrze :ymhug:
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 00:40
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 49
Data operacji: 11 marca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: Laparotomia. Exstripatio uteri cum andexis m Richardson.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Już za tydzień

Postprzez ismena » 18 cze 2014, o 12:06

A ja się nie ogoliłam, wzięłam tylko do szpitala zestaw maszynek. Zresztą pielęgniarka i tak przyszła poprzedniego dnia wieczorem z maszynką i pytaniem czy sama się ogolę czy ma mi pomóc. I powiedziała mi tylko ja, bo inaczej trzeba golić do cięcia i inaczej do laparoskopii. Ja tylko musiałam wygolić wzgórek trochę na górze czyli żeby ta linia była czysta i brzuszek od pępka w dół wszędzie tam gdzie jakieś pojedyncze włoski se urosły :D
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Już za tydzień

Postprzez bulbinka536 » 19 cze 2014, o 02:15

Magdalenko ja jeszcze musiałam zabrać na salę pooperacyjną podkłady na łóżko jednorazowe,niektóre kobietki ,jeżeli
miały operację przez pochwę to musiały mieć duże podpaski ,woda w małej butelce niegazowana z dzióbkiem ,
no i chusteczki nawilżające takie dla niemowlaków .
No ale co szpital to inny obyczaj ;) i inne wymagania .Hmmm nawet papier toaletowy musiałma ze sobą zabrać :p
Powodzenia ,trzymam kciuki :ymhug: %%- %%- %%-
Jeszcze jedno ,najbardziej cieszyłam się ,że zabrałam ze sobą nakładki na sedes ,jednorazowe ,można je wrzucić potem do toalety ,
są do tego przystosowane .We wszystkich szpitalach ,w których byłam ,toalety niestety wołały o pomstę do nieba :-o
Niedomyte ,a i kobiet wychodząc z wc zostawiały po sobie obrzydliwie brudno :(
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Następna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości