Foka2- mięsniak macicy

Już są po operacji

Foka2- mięsniak macicy

Postprzez foka2 » 6 wrz 2013, o 19:15

Witajcie :) trafiłam na forum szukając informacji związanych z operacją. Czekam właśnie na wyznaczenie terminu operacji. Byłam w szpitalu na Żelaznej i tam mam mieć operację. Jak zwykle chyba najpierw robię wielkie oczy, jak to będzie. Z tego, co lekarka mówiła w szpitalu, to mam mieć otworzoną macicę i podejmą próbę wyłuskania mięśniaka, jeśli się nie uda, to mają wyciąć macicę z jajowodami, zostawiając jajniki. Tyle zrozumiałam, ale tak do końca nie wiem, czy wszystko zapamiętałam. Nie mam pojęcia jak przebiega taka operacja? i szukam U Was Kochane wsparcia we wszystkim, widzę, ze są rózne wątki, muszę tu pomyszkować. Jeśli możecie powiedźcie na co się nastawić, jak jest po zabiegu i mnóstwo innych pytań co do operacji i szpitala. Niestety piszę dość chaotycznie, ale to pewnie emocje, dodam, ze mięśniak duży, bo 12 na 9 cm.
Avatar użytkownika
foka2
 
Posty: 27
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 15:47
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Data operacji: 5 listopada 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: wyłuszczenie dużego mięśniaka 9x12
Wynik HP: ok

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez ismena » 6 wrz 2013, o 19:37

Witaj Foczko

tak się złożyło, że pierwsza Cię dostrzegłam i chcę, żebyś wiedziała od razu na wstępie, że dobrze trafiłaś tutaj. Dziewczyny są kopalnią wiedzy i są niezastąpione w każdej sytuacji. Ja niestety (albo stety, już sama nie wiem) mogę Cię wesprzeć tylko dobrym słowem i swoją obecnością. Jestem przed operacją, a do końca nie wiem też czy będę ją miała.
Rozgość się u nas na spokojnie, poczytaj wątki, a za niedługo pewnie ktoś zajrzy i odpowie na Twoje pytania :ymhug:

Póki co ściskam Cię mocno.

Ps Czy dobrze zrozumiałam, z wwy jesteś? Ja trafiłam na madalińskiego ... :x
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez ismena » 6 wrz 2013, o 19:38

Ano tak, z Warszawy, nawet masz napisane, gapa ze mnie. :ymhug:

Jesteśmy ziomalkami, co prawda mieszkam poza Wwa, ale jestem rodowitą warszawianką :-*
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez cios » 6 wrz 2013, o 19:43

Witaj Foka wśród nas. Co do tych mięśniaków to nic a nic nie pomogę bo mnie tak ciachnięto po całości od razu ale ja wiedziałam wcześniej, że tak będzie. Jeśli o operację chodzi i cały przebieg zdrowienia to masz bardzo dużo informacji na wątku przed operacją i po operacji
viewforum.php?f=3
viewforum.php?f=5
Ze swojego doświadczenia powiem, nie jest łatwo ale naprawdę da się przeżyć czego jesteśmy najlepszym dowodem. Pytaj nas jeśli masz wąpliwości a na pewno ktoś się odezwie i opowie o swoich doświadczeniach z zakresu który Cie interesuje. My choć nie jesteśmy lekarzami to wiedzę dzięki wymianie zdań mamy dość dużą. Jedyne czego nie mamy to wykształcenie lekarskie ale na pewno nie brakuje nam dystansu do tych wszytkich wydarzeń i ogromnego poczucie humoru. A więc witaj wśród nas i zapraszamy tez na wątek
viewforum.php?f=2
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez olikkk » 6 wrz 2013, o 19:54

Foko witam Cię bardzo cieplutko na naszym forum :kolobok_give_rose: można powiedzieć wśród swoich ;)
Na początek mogę Ci przekazać bardzo radosną wiadomość , że na temat szpitala Św. Zofi na Żelaznej, mamy tu sporo bardzo dobrych opinii :)
To już na starcie jest bardzo optymistyczne :D
Na naszym starym forum, możesz przeczytać sporo opinii naszych Syrenek, które były tam operowane, więc podrzucę Ci link na stronę wyszukiwarki, gdzie znajdziesz posty na ten temat i możesz sobie przejrzeć :)
http://forum.gazeta.pl/forumSearch.do?pageNumber=1&query=%C5%9Bw.+Zofii&forumId=100789&author=&title=&forum=
http://forum.gazeta.pl/forumSearch.do?pageNumber=1&query=%C5%BBelaznej&forumId=100789&author=&title=&forum=
Nasze wspaniałe i niezapomniane Syrenki Layla01, Martimerka46, Apolonia88, Babette11 potwierdzają tą opinię :)
Poza tym bardzo się cieszę, że mamy tu kolejną Warszawiankę, a było ich tu już sporo i wszystkie babki w dechę :D
Ciosek już podrzuciła Ci najciekawsze tematy do przejrzenia, wszystko Ci się przyda :) Przejrzyj co Cię najbardziej interesuje, a jak czegoś nie znajdziesz, to pytaj, podpowiemy gdzie szukać, albo odpowiemy :)
Powolutku i na spokojnie wszystko ogarniesz, bo jeśli jeszcze nie znasz terminu operacji, to masz troszkę czasu :)
Tymczasem pozdrawiam Cię bardzo cieplutko i trzymam paluchy, żeby udało się ograniczyć zabieg wyłącznie na wyłuskaniu mięśniaków :)
Fajnie, że jesteś :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez bulbinka536 » 6 wrz 2013, o 20:03

Witaj Foczko w syrenkowie :ymhug:
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez foka2 » 6 wrz 2013, o 20:13

Kochane jesteście bardzo :) :) :) ale mnie ujęłyście wszystkie Syrenki i Dobre Dusze. Od razu mi lepiej, bo fakt, ze człowiek nie jest sam i ma z kim porozmawiać o takiej sprawie jest bardzo ważny. Dziękuję za wszystkie sugestie, linki, i wsparcie. Powoli będę przeglądać, to co proponujecie. :)
Avatar użytkownika
foka2
 
Posty: 27
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 15:47
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Data operacji: 5 listopada 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: wyłuszczenie dużego mięśniaka 9x12
Wynik HP: ok

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez tessunia49 » 6 wrz 2013, o 21:40

Witaj Foczko :ymhug:
Nic się nie bój - musi być dobrze.
Pozdrawiam :-*
tessuniaObrazek
Avatar użytkownika
tessunia49
 
Posty: 527
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 21:09

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez aneta » 7 wrz 2013, o 08:24

Cześć Foka2,
mięśniak 12x9 to duży mięśniak i to dobra decyzja usunięcie. Jednak z tego co wiem, samo wyłuskanie mięśniaka nie daje żadnej gwarancji, że za kilka lat będziesz miała ten sam problem, bo mięśniaki odrastają. Biorąc pod uwagę fakt, że przy wyłuskaniu rozetną Ci brzuch i będziesz potem dość długo dochodzić do siebie, to persepktywa ponownego przechodzenia przez to za jakiś czas nie jest optymistyczna. Dlatego rozważyłabym na Twoim miejscu i porozmawiała jeszcze, skonsultowała z lekarzami dwie opcje: embolizacja (możesz o tym poczytać w internecie) oraz laparoskopia zamiast tradycyjnej operacji. Zapytaj. Ja zanim zdecydowałam sie na operację konsultowałam, szukałam, walczyłam o najlepsze wyjscie dla mnie i teraz uważam, że dobrze zrobiłam. Jestem po laparoskopowym usunięciu macicy z jajowodami i dzięki laparoskopii borykam się tylko z ranami w środku, a brzuch mam zagojony już od dawna i nie dokucza mi.
Biorąc pod uwagę Twój wiek powalczyłabym też o możliwość pozostawienia macicy,jeśli nie masz krwotocznych miesiączek i nic Ci nie dolega z tego powodu to nie dałabym sobie wyciąć tak po najmniejszej linii oporu (dla lekarzy to najłatwiejsze).
Bardzo dobrze , że tu trafiłaś, dla mnie pomoc Kobietek była i jest bezcenna. Nigdzie nie znajdziesz takiego wsparcia.
pozdrawiam
aneta
aneta
 
Posty: 136
Dołączył(a): 29 cze 2013, o 18:03
Wiek: 38
Data operacji: 7 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nieprawidłowy wynik hist-pat z materiału pobranego z macicy i szyjki macicy, mięśniaki
Zakres operacji: macica z jajowodami
Wynik HP: atypowy przerost endometrium ASCUS
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez MONISIA900 » 17 wrz 2013, o 08:30

witaj:)
widze ze jestes w podobnym wieku do mojego i lekarze tez przedstawiaja ci rozne -niekoniecznie rozowe-perspektywy. u mnie bylo tak samo. ale ja konsultowalam sie kilkakrotnie (pczytaj moj watek w wolnej chwili) i summa summarum jestem juz po operacji laparoskopowej w ktorej usunieto mi tylko i wylacznie miesniaka. jezeli moge cos doradzic, to konsultacje u innego lekarza-najlepiej z innego szpitala. zauwazylam ze lekarze z tego samego szpitala maja identyczne zapatrywania co do proponowanych zakresow i sposobow operacji.
trzymaj sie cieplutko:)
MONISIA900
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 12:51
Wiek: 37
Data operacji: 11 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie mięśniaka
Wynik HP: ok

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez foka2 » 18 wrz 2013, o 21:46

Dziękuję Kochane za wszelkie podpowiedzi. Jutro mam anastezjologa, zobaczę co powie...
Avatar użytkownika
foka2
 
Posty: 27
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 15:47
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Data operacji: 5 listopada 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: wyłuszczenie dużego mięśniaka 9x12
Wynik HP: ok

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez olikkk » 18 wrz 2013, o 21:49

Foko - powodzenia %%- @};- %%- :)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez foka2 » 19 wrz 2013, o 17:37

Wizyta odbyła się. Lekarz w sumie powiedział niewiele. Zasugerował znieczulenie w kręgosłup. Terminu nadal nie znam... Czy któraś z Was miała może ten rodzaj znieczulenia?
Avatar użytkownika
foka2
 
Posty: 27
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 15:47
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Data operacji: 5 listopada 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: wyłuszczenie dużego mięśniaka 9x12
Wynik HP: ok

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez olikkk » 19 wrz 2013, o 17:43

Foczko oj wiele z nas miało takie znieczulenie, w tym ja ;)
Zerknij sobie co pisałyśmy na ten temat :)

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=6&t=33

Sporo naszych doświadczeń tam znajdziesz :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez Diara » 19 wrz 2013, o 19:13

Ja miałam takie znieczulenie i było ok. Było spokojnie, sympatycznie, wręcz wesoło. Żartowali lekarze, pielęgniarki. A ja z racji tego że jestem zawsze ciekawa co się ze mną robi, pytałam ciągle, a nawet z zaciekawieniem oglądałam swoją operację w lampie w której odbijało się wszystko co robili lekarze. Ciekawe doświadczenie. Najgorsze było to jak wróciłam na salę i niestety musiało mnie kilka osób przenosić na łóżko, bo byłam jedną wielką bezwładną kłodą. To było trudne doświadczenie. No i jak odchodziło znieczulenie i próbowałam poruszać nogami a nie bardzo mogłam. Ale to trwało kilka godzin i minęło oczywiście.
Moje wspomnienia ją jak najbardziej pozytywne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez foka2 » 19 wrz 2013, o 21:39

Dziękuję, zerknę i poczytam :) :) :) Jesteście niezawodne @};-
Avatar użytkownika
foka2
 
Posty: 27
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 15:47
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Data operacji: 5 listopada 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: wyłuszczenie dużego mięśniaka 9x12
Wynik HP: ok

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez ismena » 20 wrz 2013, o 05:04

Witaj Foczko ja miałam znieczulenie w kręgosłup przy operacji żylaków. Niestety ale nigdy więcej się na to nie zgodzę. Mimo bez wątpienia wielu plusów, dla mnie sytuacja w której nie mogłam poruszyć nogą (o czym Diana pisała) była nie do zniesienia. Bólu nie było, ale przez cały zabieg i potem gdy znieczulenie mijało niemal furii dostawałam aby tą nogą chociaż ciutkę ruszyć. O niczym innymnie mogłam myśleć. Dla mnie było to nie do wytrzymania. :(
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez Beaplus » 20 wrz 2013, o 11:06

Witam Foka. Ja również miałam takie znieczulenie i powiem Ci, że początkowo bardzo się go bałam, ale w sumie było wszystko ok. Leki uspokajające zrobiły swoje i byłam zupełnie na luzie, bólu wcale nie czułam. Po operacji leżałam jeszcze na bloku na pooperacyjnej do momentu, aż wróciło czucie w nogach i potem dopiero wróciłam na moją salę. Nie musisz obawiać się. Pozdrawiam :-* :-*
ObrazekPlusik
Avatar użytkownika
Beaplus
 
Posty: 237
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 09:23
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 46
Data operacji: 8 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez vika45 » 20 wrz 2013, o 15:25

Ja miałam to znieczulenie już trzy razy i wolę niż ogólne. Nie wraca się z zaświatów przy budzeniu, nie wymiotuje się bo nie ma intubacji i jest łagodniejsze kardiologiczne> Wada, to durne uczucie bezwładu nóg, ale ogłupiacze podane przez anestezjologa działają. Ważne: nie podnosimy łepetynki przez 12 godzin! może to skutkować ogromnym bólem głowy i żygankiem.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Foka2- mięsniak macicy

Postprzez cios » 20 wrz 2013, o 16:08

A ja miałam ogólne i za żadne skarby nie chciałabym w kręgosłup. Nic mi sie nie działo, nie wymiotowałam , zresztą na naszym oddziale wręcz nie pozwalali wymiotować od razu wjeżdzały środki przeciwwymiotne. Mogłam sie ruszać choc i tak wszystko bolało i były przypiete wszystkie i wszędzie możliwe rurki. Mój mąż miał znieczulenie w kręgosłup i stwierdził, że wolalby spać, żeby nie słyszeć i nie widzieć co sie wokół niego dzieje. Podobno w kręgoslup jest lepsze z medycznych wskazań, ale to ze swojego punktu widzenia ocenia pacjent jednemu pasuje to drugiemu tamto. I tak decyduje anestezjolog a my możemy tylko wymienic poglądy jak bylo.
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Następna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości