Ból po operacji - ciągnąco piekący

Ból po operacji - ciągnąco piekący

Postprzez HankaHanka » 10 wrz 2021, o 14:25

Witam serdecznie!

Trafiłam na to forum poszukując odpowiedzi, jak sobie radzić z pewnym specyficznym rodzajem bólu. Czuję go głównie w nocy, po przespanych kilku godzinach i rano przed wstaniem z łóżka. Umiejscowiony jest jakieś 2 cm poza końcem blizny, nie jest samej bliźnie, a dodatkowo skóra w tym miejscu jest bardzo tkliwa a sam ból objawia się tym że jak chcę wstać oczywiście wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa łokieć kolanko i tak dalej strasznie mnie w tym miejscu kłująco ciągnie. Moja ginekolog powiedziała że to może być nerw, ale mam się nie martwić.

Jak sobie można z tym radzić? Czy miejscowe smarowanie jakimś ketonalem coś da? Jak dlugo może się to utrzymywać? Jest to o tyle dokuczliwe że trzymam dość długo mocz ze strachu przed tym bólem...
HankaHanka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 wrz 2021, o 06:32
Wiek: 48
Data operacji: 1 września 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki i bardzo mocne krwawienia (polipoza w opisie z histeoskopii)
Zakres operacji: Ponadszyjkowe Wycięcie macicy i przydatków,
Wynik HP: Jeszcze czekam
Terapia hormonalna: Jeszcze czekam

Re: Ból po operacji - ciągnąco piekący

Postprzez hugnonot » 10 wrz 2021, o 15:28

Jeśli to nerw to się zregeneruje ale bardzo, bardzo wolno. Sama taki pocięty mam.
Na pociete nerwy pomaga wit. B12, B1 i Magnez, ale czy możesz brać vit. B tego nie wiem, rakowcy nie bardzo mogą.
Może zobacz no-spa max działa rozkurczowo czasem pomaga. Z żeli jakiś dla sportowców może zadziała ale pewności nie ma, nie działają na każdego. Rany nimi nie smaruj! Tylko skórę zdrową.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Ból po operacji - ciągnąco piekący

Postprzez HankaHanka » 10 wrz 2021, o 15:35

Dziękuję za informację, na wynik histo czekam, z witaminą B pewno wejdę. Magnez zażywam, dołożę jeszcze ten żel DZIĘKUJĘ jeszcze raz!!!❤️
HankaHanka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 wrz 2021, o 06:32
Wiek: 48
Data operacji: 1 września 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki i bardzo mocne krwawienia (polipoza w opisie z histeoskopii)
Zakres operacji: Ponadszyjkowe Wycięcie macicy i przydatków,
Wynik HP: Jeszcze czekam
Terapia hormonalna: Jeszcze czekam

Re: Ból po operacji - ciągnąco piekący

Postprzez Anita71 » 11 wrz 2021, o 22:33

Hej :-h
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Ból po operacji - ciągnąco piekący

Postprzez eli-50 » 12 wrz 2021, o 21:46

HankaHanka witaj :ymhug:
Oszczędzanie się + cierpliwość powinno dać efekt ;). Oczywiście, o ile ból będzie z czasem słabł %%-
Pozdrawiam :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona


Powrót do Rana, blizna i brzuch po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość