Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Sabinka M » 6 mar 2021, o 08:08

Witajcie kochane Syrenki, Jestem dzis 8 dzien po operacji usuniecia macicy z przydatkami i usunieto kawaleczek pochwy.Moje jajniki zostaly zakonserwowane. Mam 45 lat wiec lekarz zalecil mi taka metode.
Rak szyjki macicy . Mialam Cin 3 wielkosc goza nie przekraczala 1,02 mm ( 1b1 ) Brak przerzotow. Syrenki moja operacja odbyla sie w xxx ( przepraszam nie przeczytalam regulaminu dokladnie ) bo tutaj mieszkam na samym wstepie lekarz chcial operowac ale po namysle stwierdzil ze mam mala macice i robot wykona ta operacje. Bardzo sie ciesze ze was znalazlam i czytam i czytam. To wspaniale ze nie jestem sama w tym trudnym czasie. Pozdrawiam was serdecznie Syrenki i dziekuje za przyjecie %%-
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Robot Da Vinci

Postprzez monte » 6 mar 2021, o 08:45

Witaj 🙂
Bylam operowana z podobnego powodu,CinIII H-SIL.Tez mam pozostawione jajniki ale bylam operowana tradycyjnie z cięciem poprzecznym.
Chyba zadna z nas nie byla operowana przez robot.
Zdrowiej szybciutko 🙂
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Robot Da Vinci

Postprzez Mari » 6 mar 2021, o 09:30

Witaj Sabinko
Mari
 
Posty: 119
Dołączył(a): 17 cze 2020, o 16:25
Wiek: 53
Data operacji: 11 lutego 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: ciągłe krwawienia mięśniaki cysta na jajniku
Zakres operacji: nadszyjkowe usunięcie macicy,obu jajników i jajowodów
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Robot Da Vinci

Postprzez Sabinka M » 6 mar 2021, o 10:36

Dziekuje ze jestescie @};- tu gdzie mieszkam operuja raka szyjki jezeli macica jest mala wlasnie Da Vinci. W moim przypadku operacja trwala 4 godzinki. Do dzis nie wieze ze to wszystko dzieje sie na prawde. Na pewno kazda z nas wie i bedzie dzien operacji pamietac do konca zycia. Jak tu dalej zyc, mam metlik w glowie. Co tak na prawde sie wydazylo w moim zyciu Rak ?
Listopad 2020 informacja ze jestem chora 26 luty 2021 juz po operacji, nastepny dzien juz bylam w domu. Moj lekarz 9 Marzec ma do mnie dzwonic i omowic dalszy plan leczenia. Pisze to wszystko niby sobie zdaje sprawe co sie stalo ale tak naprawde chce mi sie wyc. Przepraszam was Syrenki ale jestem jeszcze w takim szoku ze nie potrafie normalnie myslec a gdzie tam przecinki czy na ortografie zwracac uwage. Czy kiedys bedzie jeszcze normalnie, jak to wszystko bedzie 1000 pytan na ktore nie znam odpowiedzi
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Robot Da Vinci

Postprzez Enia » 6 mar 2021, o 11:45

Witaj...Sabinka . będzie dobrze .Potrzeba czasu . I wsparcia bliskich osób. Pisz tu na forum .Mi pomogły i pomagają Kochane Syrenki. Ja nie mam jajników więc dodatkową hormony warują ..Biorę ziołowe tabletki . I jest się przy tym emocjonalnie niestabilnym ..Uważaj na siebie .odpoczywaj .nie dźwigaj .Pozdrawiam
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Robot Da Vinci

Postprzez monte » 6 mar 2021, o 12:03

Będzie będzie normalnie.
Lub podobnie do normalnie ☺
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Robot Da Vinci

Postprzez Danka » 6 mar 2021, o 12:43

Witaj Sabinka.
Będzie normalnie, będzie pięknie tylko trzeba w to uwierzyć.
Danka
 
Posty: 656
Dołączył(a): 9 lip 2019, o 07:17
Lokalizacja: Małpolska
Wiek: 48
Data operacji: 11 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Macica przydatki węzły chłonne
Wynik HP: Nie do końca ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez olikkk » 6 mar 2021, o 13:17

Witaj Sabinko :ymhug:
Minie szok, miną dolegliwości po operacji i znowu będzie normalnie :kolobok_yes:
Minęło właśnie 11 lat od mojej operacji i jest 👌 czego i Tobie z całego serca życzę :kolobok_give_heart2:
Ps.
Nastąpiła mała korekta tutułu postu ;)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Anita71 » 6 mar 2021, o 18:36

Cześć Sabinko! Musimy wierzyć w to, że będzie normalnie i tego trzeba się trzymać. :ymhug: Będą wzloty i upadki te związane z naszym stanem po operacji. Ale trzeba starać się myśleć pozytywnie. Masz jajniczki to zapewne ominą Cię dolegliwości menopauzalne, trzymaj się dzielnie Syrenko :x
Anita71
 
Posty: 8670
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Sabinka M » 7 mar 2021, o 12:00

Dzien dobry Syrenki, dziekuje i wieze wam ze bedzie dobrze bo musi ale wlasnie te wzloty i upadki. Od 2 dni okropne bole miednicy i lewej nogi a raczej pachwiny. Lekarz mi przed operacja wyjasnil ze moga byc problemy po usunieciu wezlow chlonnych ale ja w ten dzien o niczym innym nie myslalam tylko zeby usunac gada. Pod wieczor dokladnie przed 19 zaczynam miec na zmiane, zimno cieplo zimno cieplo. Te napady ciepla sa jeszcze okey ale jak przychodzi te zimno to sie czuja jak bym stala w mrozie - 20 stopni. Od jutra moj syn wraca do szkoly a maz do pracy i zostaje sama w domku, zebym tylko dala rade :-@
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez hugnonot » 7 mar 2021, o 12:09

Sabinka M napisał(a):Dzien dobry Syrenki, dziekuje i wieze wam ze bedzie dobrze bo musi ale wlasnie te wzloty i upadki. Od 2 dni okropne bole miednicy i lewej nogi a raczej pachwiny. Lekarz mi przed operacja wyjasnil ze moga byc problemy po usunieciu wezlow chlonnych ale ja w ten dzien o niczym innym nie myslalam tylko zeby usunac gada. Pod wieczor dokladnie przed 19 zaczynam miec na zmiane, zimno cieplo zimno cieplo. Te napady ciepla sa jeszcze okey ale jak przychodzi te zimno to sie czuja jak bym stala w mrozie - 20 stopni. Od jutra moj syn wraca do szkoly a maz do pracy i zostaje sama w domku, zebym tylko dala rade :-@

zimno-ciepło to raczej nie tyle węzły chłonne co ucisk na naczynia, pewnie gromadzi się limfa w pachwinie i uciska na naczynia, zobacz czy jak położysz się z nogą wyżej jest lepiej,
efekt jest wieczorem po całodziennym staniu/chodzeniu/siedzeniu - zmieniaj często pozycję, nie siedź w jednej dłużej niż 30 minut bez przerwy.
Wyrzuć z diety sól, dodaj coś co ma potas - np. pomidory czy banan jeśli możesz. Tylko uważaj bo banan zwłaszcza dojrzały potrafi niestety zatwardzać.
Czasem trzeba mieć ściągany nadmiar limfy, ale może się uda.
Może coś na pobudzenie wydalania wody z organizmu by pomogło? Z ziół może to być skrzyp, pokrzywa, brzoza (liście), z warzyw pietruszka.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Sabinka M » 7 mar 2021, o 14:03

Dziekjue Ci bardzo. Duzo chodze, cale mieszkanie zwiedzilam i tak chodze i chodze. Najgorzej jest zejsc na parter bo mieszkam w mieszkaniu ktore ma 2 poziomy i te cholerne schody.
Ale wiem ze musze, plakac sie chce bo tak boli. Dostalam Morfine w szpiatlu i po wyjsciu jeszcze bralam 1 dzien plus do dzis biore tylko Paracetamol. Wczoraj znowu wzielam jedna tabletke ale wiem ze na dlusza mete nie moge przesadzic bo sie przyzwyczaje. Duzo pije wody i herbatek. Dieta zeby nie miec problemow z wc. Dzis po prysznicu czuje troszke ulgi w biodrach i miednicy.
Mam wrazenie ze z minuty na minute wszystko sie tak szybko zmienia.
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Sabinka M » 7 mar 2021, o 14:06

Syrenki a co to jest ten wynik HP ? Przy wypisie lekarz tylko powiedzial ze wyniki krwi sa fantastyczne, dostalam duzo papierow ale nie jestem w stanie nic wyczytac sama bo sie boje ze jak zaczne czytac sama to sobie tylko zaszkodze.
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Mari » 7 mar 2021, o 14:18

HP wynik histopatologiczny
Mari
 
Posty: 119
Dołączył(a): 17 cze 2020, o 16:25
Wiek: 53
Data operacji: 11 lutego 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: ciągłe krwawienia mięśniaki cysta na jajniku
Zakres operacji: nadszyjkowe usunięcie macicy,obu jajników i jajowodów
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Enia » 7 mar 2021, o 15:02

Sabinka M napisał(a):Dziekjue Ci bardzo. Duzo chodze, cale mieszkanie zwiedzilam i tak chodze i chodze. Najgorzej jest zejsc na parter bo mieszkam w mieszkaniu ktore ma 2 poziomy i te cholerne schody.
Ale wiem ze musze, plakac sie chce bo tak boli. Dostalam Morfine w szpiatlu i po wyjsciu jeszcze bralam 1 dzien plus do dzis biore tylko Paracetamol. Wczoraj znowu wzielam jedna tabletke ale wiem ze na dlusza mete nie moge przesadzic bo sie przyzwyczaje. Duzo pije wody i herbatek. Dieta zeby nie miec problemow z wc. Dzis po prysznicu czuje troszke ulgi w biodrach i miednicy.
Mam wrazenie ze z minuty na minute wszystko sie tak szybko zmienia.

Witaj Sabinka ..Ja na górę po schodach sama wchodziłam ale na dół jak schodziłam to na początku mąż mnie asekurował bałam się że spadnę. Jak jestem sama w domu to.nie chodzę po schodach ..na początku też nie brałam przeciw bólowych i było źle .po konsultacji telefonicznej z lekarzem zaczęłam brać Apap .powiedział że mogę brać 4 razy po dwie tabletki na dobę ..mam astmę i.innego leku nie mogę .Ale tyle nie brałam ..wystarczyło na początku 2.--3 tabletki na dobę ..i powoli odstawiłam . Któraś z Syrenek robiła spacer z odkurzaczem i ja tak robię .biegam że 3 razy dziennie .mój kot.ma dość.
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Sabinka M » 7 mar 2021, o 20:36

Dziekuje ci Enia @};- ja od 3 dni tak chodze i chodze. Od jutra jestem sama w domku, syn do szkoly a maz wraca do pracy. Zadzwoni lekarz to o wszystko dokladnie wypytam, pamietam ze mi powiedzial ze z kazdego narzezadu dostane raport ktory wycieli. Najwazniejsze ze dran byl tylko na szyjce macicy i nie zdazyl isc dalej.
Ja zanim poszlam na operacje bardzo duzo czytalam o raku szyjki macicy ale najbardziej sie balam nie operacji ale wlasnie zycia po niej i co dalej. Najbardziej boli mnie to ze musze oklamywac moja corke ktora jest w ciazy. Pamietam dzien kiedy sie dowiedzialam o jej ciazy i rownoczesnie wiadomosc od mojego lekarza ze jest goz w moim ciele ale nie moglam jej nic powiedziec a dzis wiem ze dobrze zrobilam ze nic jej nie powiedzialam bo sie bardzo o nia balam. Kiedys jej powiem wszystko, musze byc silna zostane babcia %%-
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Enia » 8 mar 2021, o 11:02

Witaj. To dobrze że nie mówiłaś córce o swoich problemach . Pierwsze miesiące ciąży trzeba uważać. Potem jej wytłumaczysz..Przesyłam dużo dobrej energii żebyś była zdrowa dla wnuka czy wnuczki . Mój mąż się śmieje że dla wnuczki to zawsze mam czas i jak jest u nas to babcia szykuje same smakołyki .Moja wnusia we wrześniu kończy 12:lat.. Rodzice są po rozwodzie i opieka na przemian. Ale dużo zajmują się jedni lub drudzy dziadkowie .Na wakacje wyjeżdżamy razem obie babcie i wnuczka. U mnie po.operacji już będzie ,5 tygodni .goi się dobrze tylko serce wariuje .puls skacze .lekarz dobiera mi leki .twierdzi że to po narkozie . Biorę jeszcze heparynę bo podwyższone mam biomery krzepnięcia. Trzymaj się .
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez hugnonot » 8 mar 2021, o 12:22

Sabinka M napisał(a):Dziekjue Ci bardzo. Duzo chodze, cale mieszkanie zwiedzilam i tak chodze i chodze. Najgorzej jest zejsc na parter bo mieszkam w mieszkaniu ktore ma 2 poziomy i te cholerne schody.
Ale wiem ze musze, plakac sie chce bo tak boli. Dostalam Morfine w szpiatlu i po wyjsciu jeszcze bralam 1 dzien plus do dzis biore tylko Paracetamol. Wczoraj znowu wzielam jedna tabletke ale wiem ze na dlusza mete nie moge przesadzic bo sie przyzwyczaje. Duzo pije wody i herbatek. Dieta zeby nie miec problemow z wc. Dzis po prysznicu czuje troszke ulgi w biodrach i miednicy.
Mam wrazenie ze z minuty na minute wszystko sie tak szybko zmienia.


Prysznic masuje więc pomaga. To dobry pomysł. Schody rzeczywiście są wyzwaniem ale powoli dasz radę. Schody nie są takie złe wymuszają uruchamianie mięśni nóg, pośladków, statykę kręgosłupa. Trzeba uważać to fakt.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez eli-50 » 8 mar 2021, o 15:59

Witaj Sabinko M wśród nas :ymhug:
Trochę nowości nam podajesz ...robot-operator...jajniki zakonserwowane... :-o
Pozdrawiam cieplutko i życzę powrotu do zdrowia :) %%- %%- %%- :x
Córce również podrzucam koniczynkę na szczęście %%- %%- %%- :)
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Sabinka M » 8 mar 2021, o 21:36

Hej Syrenki, dziekuje wam bardzo. Tak ja bylam operowana za pomoca robota Da Vinci, podobnie jak Laperoskopowo tylko lekarz siedzi przy takiej skrzyni z glowa w ekreanie. Ja przed sama operacja dostalam zastrzyk doledzwiowo po ktorym w pare minutek nie czulam nog.
Mieszkam za granica i widocznie tou sie takie operacje odbywaja a jajniki mam zakonserwowane hehe tez bylo to dziwne dla mnie ale to podobno nowa moda i lekarze sa bardzo zadowoleni z tej techniki. Dzis przespalam prawie cala noc nie bylo az tak zle, obiecalam synowi murzynka jak wruci ze szkoly i tez go dzis upieklam. Jestem sama z siebie dumna.
Tylko ta lewa pachwina mi strasznie dokucza. Lekarz mial do mnie dzwonic jutro zeby omowic dalsze leczenie ale dzis dostalam telefon ze szpitala ze nastepny wtorek wola zebym przyjechala i wtedy omowimy wszystko. Troche to dziwne ale tak mowia ze w kraju ktorym mieszkam jak nie ma zjej wiadomosci i do 2 dni nie dzwonia zeby sie spotkac w szpitalu to nie ma sie co martwic.
Bardzo mi ciezko oklamywac corke, bo jeszcze w tamtym roku rozmawialysmy o badaniach i caly czas ona wiedziala ze cos jest nie tak. Do tego wykryto u mnie podwojne widzenie i tak to sie wszystko polaczylo ze chodzilam od szpitala do szpitala na badania i moja coreczka wiedziala ze cos jest nie tak. Ale wiem ze juz jest wszystko dobrze i kiedys jej opowiem o wszytskim.
Moj lekarz mi tylko wpisal w chistorie moja mame ktora niestety 8 lat temu odeszla wlasnie na raka szyjki macicy i kazal zeby moje dzieci zrobily badania bo wszystko jest mozliwe no ale nie musi.

Syrenki czy ktoras brala antybiotyki po takiej operacji lub inne tabletki. Ja tylko dostalam przeciwbolowe i haslo ze mam sie jak najwiecej ruszac oczywiscie w granicach mozliwosci.
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Następna strona

Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości