Świeżo po operacji - Daizy

Bez usuwania macicy

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez olikkk » 1 cze 2019, o 21:01

Daizy bardzo ciekawe informacje :-bd
Wielkie dzięki :kolobok_give_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez eli-50 » 5 cze 2019, o 13:11

Daizy pomyślnego zdrowienia :ymhug: %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Rose » 8 cze 2019, o 23:57

Daizy super, że trafiłaś na rzeczowego rehabilitanta/tkę :) i dobrze, że dzięki temu czujesz sie lepiej ;)

Nurtuje mnie to pielenie ogródka ...... chodzi o pozycję, w jakiej się to robi, czy sam wysiłek fizyczny ?
Jesli pozycja, to może podpowie Ci, jak to robić prawidłowo ?
Chętnie bym się dowiedziała ;)
Avatar użytkownika
Rose
 
Posty: 397
Dołączył(a): 3 lut 2019, o 15:57
Wiek: 46
Data operacji: 20 marca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, cyt. III b
Zakres operacji: usunięcie macicy z jajowodami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: -

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Marzena17 » 9 cze 2019, o 22:27

Też słyszałam, że gojenie trwa 1,5 do 2 lat, ale nie wiem, czy to nie dotyczy kobiet, które miały usunięte mięśniaki bez macicy. U nas była jedna dziewczyna, która miała mieć usunięte mięśniaki, chciała mieć drugie dziecko. I jej powiedziała lekarka, że pełne wygojenie macicy tyle trwa. Myślę, że szybciej goimy się, kiedy ciachną to i owo. Trzymaj się i wracaj szybko do zdrowia. :x
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez hugnonot » 12 cze 2019, o 23:04

Ania55 napisał(a):Mi mój ginekolog powiedział, że na pełne wygojenie w środku potrzeba ok dwóch lat ;;)

Mi mój nie mówił, ale potwierdzam, nawet może być więcej niż 2 lata - ale po takim czasie zaczyna się odczuwać różnicę.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez hugnonot » 12 cze 2019, o 23:05

Marzena17 napisał(a):Też słyszałam, że gojenie trwa 1,5 do 2 lat, ale nie wiem, czy to nie dotyczy kobiet, które miały usunięte mięśniaki bez macicy. U nas była jedna dziewczyna, która miała mieć usunięte mięśniaki, chciała mieć drugie dziecko. I jej powiedziała lekarka, że pełne wygojenie macicy tyle trwa. Myślę, że szybciej goimy się, kiedy ciachną to i owo. Trzymaj się i wracaj szybko do zdrowia. :x

Nie masz racji, po wycinankach proces gojenia wcale nie jest szybszy ale wolniejszy bo rozległość ran duża.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez hugnonot » 12 cze 2019, o 23:11

Daizy napisał(a):4. Panie, które uprawiają ogródek, działki, pola (w tym ja) - ku mojemu zdziwieniu - pielenie w ogródku jest gorsze/zabójstwem dla naszych mięśni brzucha/dna miednicy mniejszej niż jazda na rowerze spacerowym. Tak więc dostałam opierd***l za pielenie :((
:D

Czy na to pielenie jest zakaz tylko przejściowy czy dożywotni???
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Anita71 » 13 cze 2019, o 07:04

A propos gojenia bez wyciecia narzadu, lyzeczkowanie mialam w pazdzierniku usuniecie calosci w grudniu. Do samego konca az do operaji czulam pobolewanie w macicy po lyzkach . W ogole nie moglam sie wygoic!
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez olikkk » 13 cze 2019, o 11:19

O matko :-?
Ja po łyżeczkowaniu nie miałam ani odrobiny problemów i oznak zabiegu :-??
Od czego to zależy ?
Nawet nie krwawiłam, a pacjentka obok której zabieg robił inny lekarz skarżyła się na ból i krew leciała jej po nogach =((
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Anita71 » 13 cze 2019, o 15:35

Krwawienia nie było praktycznie w ogóle tylko trochę po zabiegu ale dolegliwości bólowe i owszem były.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Kama » 17 cze 2019, o 08:24

Ja miałam łyżeczkowanie w połowie marca. Krwawilam po tym prawie 3 tygodnie (być może było w tym 5 dni okresu). 10 dni temu gdy przyjmowałam się do szpitala na wyłuszczenie mięśniaków i usunięcie zrostów otrzewnej lekarz powiedział że mam bardzo brzydką szyjkę ( ocenił że nadżerka). Dziewczyny czy po łyżeczkowaniu któryś lekarz też Wam to mówił?
Dodam tylko że na łyżeczkowanie szłam z torbielą nobota na szyjce (nie wiem czy dobrze napisałam) a po sama wyczułam że jej nie mam choć nic nie wypisie o usunięciu nie wspomniano...
Avatar użytkownika
Kama
 
Posty: 164
Dołączył(a): 25 kwi 2019, o 21:36
Wiek: 39
Data operacji: 7 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak srodscienny w trzonie macicy
Zakres operacji: Wyłuszczenie mięśniaka oraz usuniecie licznych zrostów otrzewnowych
Wynik HP: .OK
Terapia hormonalna: .

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Daizy » 21 cze 2019, o 13:38

Kochane :)

Przepraszam, że dopiero teraz cokolwiek piszę, ale trochę u mnie się dzieje...

Od początku...

Pielenie w ogródku nie jest wskazane przez ok. pół roku. Pozycja/zgięcie... nie jest dobre dla miednicy mniejszej. Najlepiej jest wykonywać czynności wyprostowane, czyli spacery :D, jazda na rowerze (spacerowym - nie górskim!!! , bo przy górskim mamy zgiętą postawę) i spacery :D

Co do wygojenia się w środku - lekarz u którego byłam (nowy, który poświęcił mi więcej niż 2,5 minuty =)) ) powiedział, że co miałoby się złego zadziać, czyli przepuklina lub inne kwiatki już by się zadziałało, a te ciągnięcie/kucie i tego typu objawy są czymś normalnym (kują/ciągną nas "supełki" blizny - trzeba się oszczędzać, a pielenie właśnie pogarsza te objawy). Wygojenie w środku postępuje szybciej jak robimy mobilizację blizny (masaże, nauczone przez fizjoterapeutę uroginekologicznego - do takiego chodzę ja). Mój brzuch, ból i inne związane z operacją o wiele bardziej zmniejszyły się kiedy zaczęłam rehabilitację - wszystkim polecam!!!

Dziewczyny tak sobie pomyślałam ostatnio - kobiet, które usuwają macicę (z różnych powodów) lub mięśniaków (beż usunięcia macicy, ale także przez brzuch) jest mnóstwo.
Wiele kobiet nie umie sobie z tym poradzić fizycznie i psychicznie. Fizycznie, bo odczuwają to co my teraz (bóle, ciągnięcie, pęchęrz...), psychicznie (bo być może myślą, że cierpi ich kobiecość itd.). Zobaczcie, że w szpitalach się nie mówi wiele rzeczy - o objawach fizycznych po operacji, o fizjoterapeucie uroginekologicznym itd. Forum jest formą wsparcia dla takich kobiet i w tym kierunku wielki ukłon ^:)^ , ale myślę, że w szpitalach powinny być jakieś ulotki gdzie szukać pomocy po operacji - przecież często jesteśmy tak rozbite fizycznie i psychicznie, że ciężko się poskładać. Że ta pomoc powinna być przeprowadzona wielotorowo: po pierwsze lekarz (prowadzący, ale być może psycholog), po drugie fizjoterapeuta, po trzecie forum. Niby dostajemy wytyczne co robić po operacji, ale wg mnie jest to za mało. Brakuje mi plakatów/ulotek, że istnieje takie forum jak syrenki, że wsperamy się, wymieniamy się doświadczeniami.
Chciałabym coś w tym kierunku zrobić, ale potrzebuję AKCEPTACJI, POMOCY moderacji/administratora. A może administracja twierdzi, że to głupi pomysł, to przyjmę to na klatę :D
Co sądzicie na ten temat? :-?

Zawsze tam gdzie pojawaia się problem w moim życiu chce to rozszerzyć tak jak działam tam gdzie małżeństwa mają kryzys (od małych po rozzwody - może kogoś zainteresuje www.kryzys.org ) tak samo chciałabym jakoś i tu, ale ale...


A tak z innej beczki: w związku z tym, że biegam nieustannie po onkologi -mam guzki na piersiach (łagodne) to miałam ostatnio trudną sytuację. Okazało się, że lekarz wykrył jakąś dziwną zmianę. Kierunek biopsja cienkoigłowa. Niestety trzeba było powtórzyć tym razem biopsja gruboigłowa. Płacz, lament, spisywanie testamentu to cała ja. Dzisiaj odebrałam wyniki - zmiana łagodna :kolobok_dance4: i wróciłam do żywych dlatego piszę :D

Pozdrawiam Was ciepło i cieszę się, że jestem :)
Avatar użytkownika
Daizy
 
Posty: 60
Dołączył(a): 1 kwi 2019, o 19:00
Wiek: 36
Data operacji: 28 marca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usunięcie mięśniaków
Wynik HP: .OK
Terapia hormonalna: .

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Anita71 » 21 cze 2019, o 14:31

Daizy gratuluję dobrego gojenia i prawidłowych wyników.
Już dawno pisałyśmy na forum z Dziewczynami, że na tablicach informacyjnych oddziałów ginekologicznych powinna być informacja nt naszego forum. Tak luźno sobie tu dyskutowaliśmy.
A jeszcze pozwolę sobie powtórzyć pytanie, czy Twój fizjoterapeuta mówił coś o ćwiczeniach mięśni Kegla? Co do przepukliny :-? No nie wiem nie wiem... Dobrze gdyby ten lekarz miał rację. Ale biorąc pod uwagę, że po wycięciu macicy jest tam pustka, to chyba zawsze istnieje w przypadku przesilenia ciężkością prawdopodobieństwo powstania przepukliny?
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Daizy » 21 cze 2019, o 16:30

Przepraszam, ale chyba gdzieś mi to umknęło -pytanie o mięśnie Kegla - mam zrobić dziennik mikcji i z wypełnionym dzienniczkiem i innymi rzeczami mam się zgłosić na powtórną wizytę i wtedy będę wiedziała coś więcej na ten temat. Na razie masaże, dieta (bez pszenicy), uzupełnianie tabeli i inne wytyczne, a później ciąg dalszy (pewnie coś na ten temat). Na pewno dam znać jak będę po kolejnych wizytach.
Co do przepukliny - ja nie miałam usuwanej macicy, tylko mięśniaki przez brzuch. Zbadał mnie lekarz (inny niż ten co mnie operował) i stwierdził, że przepukliny nie ma i żebym nastawiła się na te masaże, bo to pozwoli mi wrócić do normalności i poprawić wszystko w środku dlatego widząc swoje zmiany zachęcam do wizyty u takiego specjalisty.
Avatar użytkownika
Daizy
 
Posty: 60
Dołączył(a): 1 kwi 2019, o 19:00
Wiek: 36
Data operacji: 28 marca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usunięcie mięśniaków
Wynik HP: .OK
Terapia hormonalna: .

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Stynka » 21 cze 2019, o 18:33

Daizy,
cieszę się, że się odezwałaś i że u Ciebie ok. No cóż... odpuść dbałość o ogród na rok i jazda na ogród, żeby na przykład oglądać inne ogrody ;)
Co do dostępności do wsparcia dla kobiet po operacjach ginekologicznych to faktycznie jest trudny dostęp. Może czas to zmienić???
Pozdrawiam serdecznie :ymhug:
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez olikkk » 21 cze 2019, o 20:59

Daizy byłoby cudownie, gdyby po operacji Panie miały taką opiekę o jakiej piszesz, ale przez tyle lat jak jesteśmy na tym forum, niestety spotykamy się z czym zupełnie innym :(
Po operacji jesteśmy postawione same sobie ....
Może onkologiczne Syrenki mają jakieś szanse na psychoterapeutów, czy rehabilitację, ale i tak nieliczne ...
O zaleceniach pooperacyjnych też słyszy się niewiele, a o fizjoterapeucie uroginekologicznym słyszę pierwszy raz jak tu jestem :(
W naszych realiach to chyba pobożne życzenia =((
Masz jakiś pomysł żeby to zmienić ?
O broszurze, która zawierałaby potrzebne informacje przed wyjściem ze szpitala, (które można u nas znaleźć ) już dawno marzę :ymdaydream:
Ale kto ma to zrobić ? Kto zredagować, wydrukować i rozesłać do wszystkich szpitali na operacyjne oddziały ?
Musi to być skonsultowane z lekarzami i przez nich zatwierdzone.
Jeśli chodzi o polecanie w szpitalach naszego forum, to pozostaje tylko przekaz i zaproszenie ustne ....
Jesteśmy forum prywatnym, opieramy się tylko na naszych doświadczeniach.
Nie mamy tu lekarzy, którzy mogliby czuwać nad treścią naszych postów, administrować i brać odpowiedzialność za zamieszczane u nas treści. W związku z tym to raczej nie przejdzie ....
Są fora o podobnych treściach, gdzie są zaangażowani lekarze, ale to zwykle fora, które są powiązane ze stronami różnych oficjalnych stowarzyszeń.
To inna bajka, takie fora mogą być oficjalnie polecane.
My się chyba nie łapiemy na coś takiego :-??

I szacun za forum, które polecasz ^:)^
Jesteś założycielką ?
Bardzo wartościowe :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Anita71 » 22 cze 2019, o 13:31

Daizy dziękuję za odpowiedź! @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Marzena17 » 22 cze 2019, o 15:21

Dużo zdrówka Daizy :x %%-
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Kama » 23 cze 2019, o 18:52

Daizy czy Twoja pierwsza po operacji miesiączka była obfita z mega skrzepami? Że bolesna wyczytałam. Moja przyszła wczoraj i jest okropnie...
Avatar użytkownika
Kama
 
Posty: 164
Dołączył(a): 25 kwi 2019, o 21:36
Wiek: 39
Data operacji: 7 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak srodscienny w trzonie macicy
Zakres operacji: Wyłuszczenie mięśniaka oraz usuniecie licznych zrostów otrzewnowych
Wynik HP: .OK
Terapia hormonalna: .

Re: Świeżo po operacji - Daizy

Postprzez Pati 33 » 24 cze 2019, o 16:47

Cześć dziewczyny. Jestem 10 dni po usunięciu miesniaka z trzonu macicy. Pierwsze dni zmagalam się dodatkowo z zespołem popunkcyjnym. Ciężko teraz stwierdzić który ból był większy. :kolobok_pilot: wczoraj wybrałam się na dłuższy spacerek ale z przerwami. Dziś kłuję mnie nieziemsko lewa strona jajnika z tym dolkiem przy szyciu blizny. Ehhh i martwi mnie ta opona choć wkleslego brzucha nigdy nie miałam. Kiedy to zniknie jak nic robić nie można fizycznie nadal. 🖖
Pati 33
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 cze 2019, o 09:04
Wiek: 0
Data operacji: 11 czerwca 1919
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Miesniaka macicy
Zakres operacji: Operacja cięcie brzucha
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Brak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Operacja usunięcia mięśniaków



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość