Laparoskopia czy cięcie - Wasze doświadczenia

Łyżeczkowanie, operacją przez pochwę, laparoskopia, histeroskopia endoskopowa, embolizacja, histerektomia okołoporodowa, operacja przy wypadaniu pochwy, macicy, nietrzymaniu moczu, plastyka pochwy

Laparoskopia czy cięcie - Wasze doświadczenia

Postprzez Martyna90 » 14 maja 2018, o 22:39

Dziewczyny co prawda temat mnie jeszcze osobiście nie dotyczy , ale chciałabym poznać wasze doświadczenia z wymienionymi metodami usunięcia macicy. Ordynator oddziału gdzie miałam konizację powiedział mi, że gdyby zaszła potrzeba usunięcia macicy, w grę wchodzi tylko operacja przez cięcie brzucha , bo tylko wtedy zrobi się to tak jak należy - czyli tak , aby za chwilę nie pojawiły się skutki uboczne w postaci wypadania innych narządów miednicy mniejszej . Wiem też że lekarz ten jest słabym operatorem jeśli chodzi o metodę laparoskopową .Podobno doświadczeni operatorzy w metodzie laparoskopowej nie mają większego problemu , aby wykonać operację prawidłowo z dbałością o przyszy komfort życia pacjentki . Czy jest wśród Was osoba , która miała laparoskopowo usuniętą macicę powiedzmy 10 lat temu i więcej i żyje do dziś bez powikłań tej operacji . Będę wdzięczna jeśli zechcecie się podzielić swoimi spostrzeżeniami .
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie

Re: Laparoskopia czy cięcie - Wasze doświadczenia

Postprzez ismena » 15 maja 2018, o 07:43

ja miałam laparoskopie 4 lata temu i nic złego na ten temat nie mogę powiedzieć. Szybciej dochodzi się do formy, ale to wszystko zależy od danej osoby. U mnie było ok.
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Laparoskopia czy cięcie - Wasze doświadczenia

Postprzez Joanna80 » 21 maja 2018, o 20:51

Martyna, ja się pytałam swojego lekarza, czy mogę mieć operację laparoskopową, ale on był temu przeciwny, a jest to lekarz z dużym doświadczeniem, publikacjami naukowymi itp. Potem czytałam, że przy laparoskopowym usunięciu macicy jest większe ryzyko uszkodzenia dróg moczowych w czasie operacji i pęknięcia rany w pochwie po operacji (czasem nawet szereg lat później!), więc bardzo się cieszę, że nie miałam takiej operacji...

Jestem już 2 miesiące po operacji i czuję się naprawdę dobrze - operacja przez cięcie brzucha to naprawdę nic strasznego! Ale na pewno nie powinnaś mieć żadnej operacji u lekarza, do którego nie masz zaufania...
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję

Re: Laparoskopia czy cięcie - Wasze doświadczenia

Postprzez monte » 27 maja 2018, o 17:44

I u mnie nie było mowy bo szyjka była już tak krótka zw docencik nie podjął się tego mimo że więcej robi laparoskopii
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Laparoskopia czy cięcie - Wasze doświadczenia

Postprzez Martyna90 » 28 maja 2018, o 23:44

2 tygodnie temu robiłam cytologię LBC, wyszła 2 grupa :), jedyne co muszę wyjaśnić z lekarzem to odczyn leukocytarny , bo nie wiem z czym może być związany i czy trzeba to leczyć czy nie . Wygląda na to że pozbyłam się dysplazji, mam nadzieję , że to już koniec przebojów i nie będę musiała się martwić więcej perspektywą usunięcia macicy . Pozdrawiam Was .
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie

Re: Laparoskopia czy cięcie - Wasze doświadczenia

Postprzez olikkk » 29 maja 2018, o 11:01

Martynko cieszę się bardzo :-bd u życzą uwolnienia się od wszelkich problemów jakie Cię dręczyły wcześniej :ympray: :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy


Powrót do Rodzaje zabiegów i operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość