Liczne duże mięśniaki - Ada

Już są po operacji

Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 2 kwi 2017, o 20:49

Witam serdecznie wszystkie panie.Jak widać po ilości moich postów jestem tu "nowa".A sprowadza mnie tak jak i Was jeden konkretny powód - operacja usunięcia macicy.Dowiedziałam się o konieczności jej przeprowadzenia w grudniu,szukając przyczyn wielu dolegliwości.A ponieważ nie mieszkam w Polsce tylko byłam na urlopie zależało mi na szybkiej diagnozie,recepcie,lekach o po krzyku.A tu nici.Moja macica jest wielkości głowy dziecka wraz z cała olbrzymią zawartością.Dostałam mx.3 m-ce czasu na przeprowadzenie operacji,bo już moje wnętrze jest niesłychanie porozpychane z uwagi na wielkośc.I moje dolegliwości to nie nerki,krzyże,brzuch tak jak myślałam tylko macica,.A ja byłam taka zadowlonona,ze o to 53 lata i brak menopauzy,jest super,będę wiecznie młoda.A teraz strach i lęk.Mój problem to też miejsce operacji,inna opieka,inne standarty.24.04 mam przyjść od razu na operacje.W kilkunastostronicowym liście dostałam opis wszystkiego i mam się zastosować.Jeszcze tylko w tym tygodniu rezonans magnetyczny i po 3 miesiącach czekania na wyniki doczekałam się terminu. :kolobok_dash1:
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: czekam na operacje usunioecia macicy

Postprzez ada » 2 kwi 2017, o 20:54

Może ktoś się odezwie,bo mam tyle wątpliwości i pytań,a panie że tak niestosownie napiszę jesteście ekspertkami w temacie i z pewnąścią rozwiejecie moję dylematy.Dobranoc, :-h
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: czekam na operacje usunioecia macicy

Postprzez Lena » 2 kwi 2017, o 23:49

Witaj Ado :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Napisz jakie masz pytania Na pewno odezwą się dziewczyny i odpowiedzą na nie albo podeślą odpowiednie link z informacją. Nieocenioną wiedzę posiadają Olikkk i Viki.
Pamiętam,ze nasza Alicja miała bardzo dużego mięśniaka (podobnych rozmiarów jak Twój albo i większego) a w związku z tym cięcie pionowe.
Ja miałam operację w 2010r, dalej kleję plasterki i cieszę się życiem :D .
Na razie buziaki na powitanie i jak to mówi nasza Tosia-stos zieleninki na szczęście %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%-
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: czekam na operacje usunioecia macicy

Postprzez vika45 » 3 kwi 2017, o 07:06

Witaj Ado, fakt Alicja miała takiego potworka. chyba wielkości piłki. Zaraz po zabiegu była dużżżżo chudsza. Myślę,że jeśli podjęto taką decyzję to trzeba ciachnąć, tym bardziej,że Twój lokator uciska na inne narządy.Czy chodziłaś mimo menopauzy do lekarza? Czy to tak szybko sobie urosło?
Nie wiem gdzie będziesz operowana ale pomimo lokalowych innych standardów to poziom lekarzy nie jest zły. Opieka pielęgniarska też nie najgorsza.
Nie jest to takie straszne, da się przeżyć.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: czekam na operacje usunioecia macicy

Postprzez ada » 3 kwi 2017, o 08:25

Dzięki serdeczne za przywitanie.Napisałam bardzo długiego posta i właśnie skasowałam,/moja wina/a teraz się spieszę,Popołudniu jak tylko wrócę zaraz napiszę jeszcze dłuższego.Jeszcze raz dziękuję paniom. :-h @};-
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: czekam na operacje usunioecia macicy

Postprzez eli-50 » 3 kwi 2017, o 08:55

Witaj Ado w naszym gronie :ymhug:

Pisz i pytaj kochana. A my postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Wkrótce pozbędziesz się przyczyny swoich dolegliwości i wrócisz do normalności. A menopauza to sprawa drugorzędna. Wiadomo wiecznie młode nie będziemy. Ale nie martw się tym na zapas, bo nie jest tak źle jakby się wydawało ;) .

Trzymaj się dzielnie %%- %%- %%- . Powodzenia :-*
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: czekam na operacje usunioecia macicy

Postprzez ada » 3 kwi 2017, o 18:16

witam wszystkie panie.Tak fajnie się czyta te posty,aż się ccieplej na serduchu robi.Właściwie to przez przypadek dowiedziałam się o problemie,bo zawsze na coś zwalałam winę.A to ból krzyża z wysiłku,a to nerki,a to brzuch bo oponka i tak dalej.A przecież moja mama miała taką operacje w wieku 40 lat,czyli 38 lat temu i mogłam skojarzyć.Ale gdzie tam ja stara baba nie mam menopauzy-będę długo młoda.I tak chodowałam w sobie to coś.USG w Polsce wykazało parę dużych 8,10,6cm.i mniejsze.Pani dr powiedziała"ma pani macice wielkości głowy dziecka."Cytologia 1 więc lepiej być nie może,a już miałam w młodości 3.Może moja niechęc do ginekologów wzięła się stąd,że jako młoda mężatka nachodziłam się okropnie.Wiecznie było coś nie tak.Tak więc czekam,jeszcze 3 tygodnie.W tym tygodniu mam mieć robiony rezonans magnetyczny jamy brzusznej.Boję się może dlatego ,że znam opiekę zdrowotną w Polsce,a teraz mieszkam w Oslo i tutaj jest całkiem inaczej.Kompletnie wszystko.Jak boli to paracetamol,jak gorączka to paracetamol,jak grypa to paracetamol.I tak w kółko.Mam przyjść do szpitala w dniu operacji.Zaraz po tem przenosi się chora do tzw hotelu czyli-pokój łazienka,przedpokój dla jednej osoby.Na drugą dobę wychodzi się do domu.Nie wiem,boję się że się wyczołgam a nie wyjdę.Mam wrazenie ze tutaj bardzo przedmiotowo podchodzi się do chorego.O błędach lekarskich włąaściwie się nie mówi ,bo wszystko zdarzyć się może.
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: czekam na operacje usunioecia macicy

Postprzez ada » 3 kwi 2017, o 18:22

Na dodatek podżwigałam się dzisiaj i krzyżę mam oderwane od pleców.Nie wiem,czy miałyście coś takiego,że po całej nocy rano nie można oddać moczy,mimo,że pęcherz pełniutki.Jak tak miałam często .Żeby wyjść z domu po 8 ,to musiałam wstać o 6 żęby mieć w miarę pusty pęcherz.Kompletnie zablokowany a uczucie że zaraz popuszczę wszystkoSmieszne to trochę jak w mieście nic mnie nie interesuje do południa tylko gdzie jest wc..No i wzdęcia.Już tego nie mam ,ale niedawno jeszcze po każdym posiłku espumisan.Tez tak miałyście? i-)
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez olikkk » 4 kwi 2017, o 00:29

Ado witam Cię i ja w klubie syrenkowym ;)
Staniesz się Syrenką kilka lat później niż ja i wiele innych tu obecnych, więc nie jest tak źle :p
Jak to mówi Bob Budowniczy ( idol moich wnuków :kolobok_wink2: ) DAMY RADĘ :-bd :D :-bd
Twoje dolegliwości, również te o których piszesz w ostatnim poście mogą być spowodowanie uciskanie mięśniaków na pęcherz , co i w moim przypadku miało miejsce :-?
Co prawda objawów takich nie miałam przed operacją , ale myślę że winowajcą są mięśniaków =((
Jest nadzieja, że po operacji sporo obecnych dolegliwości Cię opuści :)
Trochę Ci życzę z całego serca :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ewikaa » 4 kwi 2017, o 06:42

Witaj Ado :)
w moim przypadku mięśniak miał 12 / 12 cm i uciskał na pęcherz i przewód moczowy prawy ,wyszło to na tomografie przed operacją i dla tego przy operacji był też chirurg ,który rekonstruował mi przewód moczowy .
przed operacją miałam problemy z częstym sikaniem ,w nocy wstawałam po 3 razy ,masakra ,
.teraz te problemy całkowicie ustąpiły .
Nie martw się szybkim wypisem ze szpitala ,na drugi dzień po operacji trzeba już chodzić ,ja w trzeciej dobie byłam już w domu i jechałam z innego miasta .
trzymaj się :) będzie dobrze.
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez eli-50 » 4 kwi 2017, o 09:44

Ado mięśniaki potrafią ''dać w kość'' pęcherzowi moczowemu ;) . Miałam tak i ja. Po operacji ten problem zniknął :). Powodzenia %%- %%- %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 4 kwi 2017, o 17:19

Eli-50 ja dzisiaj to jestem w 5 m-cu ciąży.Powoli kończą mi się dziurki w pasku do spodni/została jeszcze jedna/ #:-s
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 4 kwi 2017, o 17:48

Napiszcie proszę jak czułyście się po narkozie?Czy rana mocno boli?Czy schudłyście po operacji?Czy potrzebuje coś do pielęgnacji rany po operacji,żeby się szybciej goiła.Jeżeli tak napiszcie proszę co?Niestety,ale muszę kupić wcześniej w Polsce z dostawa tutaj.Nasze produkty są o niebo lepsze.W tabletki przeciwbólowe jestem zaopatrzona.Wiem że dostanę zastrzyki na krzepliwośc.Robiłam już sobie po operacji żylaków /darłam się i kułam/ale miałam krwotoki z nosa .Dzisiaj córka zamówiła mi tłumacza szpitalnego,bo mój norweski jest podstawowy a córki na salę operacyjną nie wpuszcza,więc będzie potrzebny.I czy w końcy przestaną boleć mnie krzyże?No jak widzicie trochę tego jest i to wcale nie jest koniec.Z góry dzięki za odpowiedzi. :x
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ewikaa » 4 kwi 2017, o 18:33

ja po operacji nic nie brałam przeciwbólowego ,choć lekarz mi przepisał ketonal.
do smarowania już zagojonej rany możesz sobie kupić maść cepan ,a od operacji przytyłam ok 8 kg niestety :(
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 4 kwi 2017, o 19:28

Ewika,a to że przytyłaś jest wynikiem czego?braku ruchu,czy plastrów?.Ja i tak trochę ważę i nie chciałabym przytyć.Rozmiar 44 mi wystarczy.Całe życie się odchudzam.
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ewikaa » 4 kwi 2017, o 19:52

Ada nie wiem czemu przytyłam :( może to wolniejsza przemiana materii ,może hormony mają wpływ na to ,chciałabym być szczuplejsza ,ale jakoś mi to nie wychodzi.
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez basia65 » 4 kwi 2017, o 20:31

Ado witam Cię bardzo serdecznie :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez Magda_gdansk » 4 kwi 2017, o 20:41

Cześć Ada :) Miałam też duuuże mięśniaki. - na wyniku histopatologii po operacji były opisane jako liczne guzy średnicy do 8 cm. Lekarz przed operacją powiedział, że mam macicę jak w połowie ciąży, guzy uciskały mi na moczowody, chodziłam siusiać często tak jak Ty, a miesiączki miałam wycieńczające. Ze względu na wielkość macicy miałam cięcie pionowe, usuniętą macicę i jajowody (bez jajników). Po narkozie czułam się słabo, nie mogłam stanąć na nogi, przy pierwszych próbach stawania na nogi i chodzenia byłam bladozielona na twarzy ;-) Rana po operacji nie bolała mnie bardzo, dostawałam w szpitalu kroplówki z przeciwbólowymi lekami, które dobrze działaly. Natomiast szwy bardzo ciągnęły, ból odczuwałam dlatego przy każdym ruchu - przez to ja, nocny wiercipięta nauczyłam się spać na wznak, prawie bez ruchu :) Po wyjściu ze szpitala brałam jeszcze paracetamol w czopkach przez jakieś 2 tygodnie. Po operacji schudłam kilka kilogramów choćby dlatego, że rozrośnięta macica w tym mięśniaki wypychały mi jednak brzucho, poza tym, żeby nie mieć problemów z wypróżnieniem (czytaj: nie musieć napinać mięśni przy tym), długo miałam dietę lekkostrawną. Do pielęgnacji rany przyda Ci się Octenisept w pierwszej kolejności, dopiero gdy będziesz miała zdjęte szwy i same odpadną strupki, możesz zastosować jakieś dodatkowe maści - ja stosowałam Cepan, Bliznasil. Od operacji minęło ponad 8 miesięcy i jestem szczęśliwa, że mam to wszystko za sobą :) Pozdrawiam :)
Magda :)
Avatar użytkownika
Magda_gdansk
 
Posty: 100
Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 14:47
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 50
Data operacji: 25 lipca 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, bardzo obfite miesiączki
Zakres operacji: wycięcie macicy z jajowodami metodą Richardsona, cięcie przyprostne
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 4 kwi 2017, o 21:13

Ewika,bardzo przepraszam,jeżeli uraziłam Cię moim pytaniem.Chodziło mi głównie o krążące pogłoski o tym ,że po hormonach się tyje. ^:)^
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 4 kwi 2017, o 21:36

Witaj Magda,ja mam jeszcze dodatkowy dylemat,bo mam sama zdecydować czy zostawić jajniki czy nie.Nic nie wiem na temat tutejszych hormonów,a chciałabym uniknąć przykrych dolegliwości.Chciałabym mieć już spokój.Jak pomyśle że ja - miłośniczka chodzenia po lasach,wędkowania,grzybobrania,rowerowych wycieczek i ogólnie łażenia /nie po sklepach i centrach/muszę przystopować ....Dziewczyny poradzcie !!!!!!
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Następna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość