HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez or-e » 17 lip 2016, o 17:29

Witam :)

Moja przygoda z plasterkami zakończyła się w pierwszym miesiącu po operacji. Plastry nie trzymały się ciała i zawsze odnajdywałam je w majtkach. Zdecydowałam się na HTZ w postaci żelu. Przez pięć latek, bo tyle już minęło od operacji, stosowałam żel Estreva. Od jakiegoś czasu nie można go nigdzie dostać. Mówię sobie, minęło 5 lat to może i pora skończyć z HTZ. W pierwszym miesiącu bez dopalaczy jeszcze czułam się w miarę dobrze. Teraz jest coraz gorzej. Kupiłam Remifemin, ale to jest dużo słabsze. W aptece dowiedziałam się, że jest zamiennik Estrevy - Divigel. Teraz musiałabym wybrać się do gina i na ten temat porozmawiać. Ale najpierw chciałabym zasięgnąć Waszej rady. Czy któraś z Was stosuje któryś z tych żeli. Czy któraś z Was zamieniła Estrevę na Divigel. Czy ktoś zna przyczynę braku Estrevy w aptekach. Czy jest to tylko chwilowe, czy jednak trzeba będzie się z nią pożegnać.
Pozdrawiam :x
Avatar użytkownika
or-e
 
Posty: 63
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 19:43
Wiek: 0
Data operacji: 0- 0-2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: żel Estreva

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez olikkk » 21 lip 2016, o 21:42

Widzę, że u Ciebie też są problemy z rozstaniem z HTZ :-(
Ja ponownie próbowałam ograniczyć o połowę stosowaną dawkę, ale próba nie udana i wróciłam do poprzedniej :-w
A może to chwilowe braki w hurtowniach ?
Niedawno brakowało FEM7 i powróciły :-)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez vika45 » 21 lip 2016, o 22:36

Jadę na połówce i mi dobrze :)
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez moniks » 23 lip 2016, o 22:04

http://zikoapteka.pl/ Pytałaś w tej aptece ja tam kupiłam fem7 kiedy był problem z tymi plastrami, ta apteka sprowadza leki prosto od producenta warto zapytać.
Tak jak pisała Olikkk może aktualnie nie być tego żelu w hurtowniach,mój Fem7 wrócił na rynek po 6 miesiącach czy jakoś tak.
Powodzenia
Avatar użytkownika
moniks
 
Posty: 1199
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 17:03
Wiek: 0
Data operacji: 6 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Torbiele jajnika mięśniak macicy, endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy wraz z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Fem7

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez or-e » 25 lip 2016, o 14:04

moniks Byłam w tej aptece. Na stronie importera też jest chwilowy brak. Wysłałam zapytanie do importera leku, lecz nie dostałam odpowiedzi. Na 8 sierpnia mam umówioną wizytę z ginem. Zobaczę co mi zaproponuje. Na razie wcinam Remifemin.
pozdrawiam :x
Avatar użytkownika
or-e
 
Posty: 63
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 19:43
Wiek: 0
Data operacji: 0- 0-2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: żel Estreva

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez Marzenka » 26 lip 2016, o 14:09

Dziewczyny,co to znaczy ,że czujecie się bez HTZ źle? Jakie konkretnie objawy nie dają Wam funkcjonować?
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez dminicka » 26 lip 2016, o 14:55

Marzenko, odpowiem Ci jako pierwsza, bo zaczęlam brac HTZ jeszcze przed operacja usuniecia macicy.
Spostrzeglam u siebie, ze moje emocje, zycie i stresy, zaczynaja mnie przerastac: wpadalam w depresje, w doly, ktore wlasciwie nie powinny mnie dotyczyc, bo mialam w miare ustabilizowana sytuacje . Zadnych problemow , oprocz zwyklych spraw, ktore dotycza wszystkich.
Depresja, stany lękowe, niechec do zycia- to byly pierwsze objawy. Wlasciwie , nie wiazalam ich z klimakterium, bo bylam pare lat po 40-tce , regularnie miesiaczkowalam i oprocz tych "atrakcji" nic mi nie dokuczalo.
Trafilam jednak do dobrego ginekologa -endokrynologa, ktory kazal mi zrobic badania hormonow , i uspokoil, ze w moim wieku ,naturalne sa ich wahania.
Kleilam sobie kilka lat plastry i ..zycie bylo znow piekne! :)
Po operacji , chociaz mam pozostawione jajniki, zupelnie naturalnie zareagowalam na kolejna terapie hormonalna.
Pytalas o objawy- u mnie nie bylo potow, kolatania serca, czasami zdarzalo sie zaczerwienienie twarzy, ale wtedy , gdy bylam zdenerwowana.
Byc moze ubieglam te wszystkie nieciekawe atrakcje menopauzalne , bo nie chcialam dopuscic, zeby mnie one wymeczyly. @-)
Avatar użytkownika
dminicka
 
Posty: 190
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 12:05
Wiek: 55
Data operacji: 28 września 2010
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Mięsniaki powodujące bol w tzw krzyzu.Miesiaczki obfite ,ale regularne.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy bez przydatkow.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Przed operacją Systen Segui, po operacji Systen 50, pozniej tabletki Estrofem- mite, teraz femoston mite

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez Marzenka » 26 lip 2016, o 16:21

dminicko,to ja współczuję . Już wolę te atrakcje w stylu potów i zaczerwienionej twarzy niż te ,które dotyczą sfery psychiki.Od operacji minął rok i trzy miesiące i tylko na samym początku odczuwałam jakieś wzruszenia,trochę obniżenia nastroju ,nieco bezsenności.A objawy fizyczne znoszę całkiem dobrze.
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez maria » 26 lip 2016, o 16:29

Marzenko to może i ja się podzielę moimi skutkami nie brania HTZ bo jak wiesz nie mogę ,w nocy nie śpię zasypiam i za chwilę budzi mnie uderzenie gorąca ,pocę się musiałabym co chwilę brać prysznic ,i niestety jestem bardzo nerwowa wszystko mnie drażni ,i są dni kiedy nie chce się wstać z łóżka ,objawy są od pierwszego dnia po operacji i wcale się nie wyciszają ,ostatnio nawet w aptece kupiłam coś ziołowego ale było to z soją i tylko dzięki Dominice tego nie zaczęłam brać bo przy raku trzonu soja jest niewskazana
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez dminicka » 26 lip 2016, o 16:54

Marzenka napisał(a):dminicko,to ja współczuję . Już wolę te atrakcje w stylu potów i zaczerwienionej twarzy niż te ,które dotyczą sfery psychiki.Od operacji minął rok i trzy miesiące i tylko na samym początku odczuwałam jakieś wzruszenia,trochę obniżenia nastroju ,nieco bezsenności.A objawy fizyczne znoszę całkiem dobrze.

Marzenko, gdybym sie nie zainteresowala tematem i nie przeczytala wielu pozycji ksiazkowych na temat klimakterium , na pewno nie skojarzylabym swoich pierwszych objawow z przekwitaniem : ot, zwykle doly, brak ochoty na cokolwiek, nerwy i bezsennosc. Mysle, ze dotyczy to wielu kobiet po 40-tce, i wiele z nich nie kojarzy tych dolegliwosci z wahaniami hormonalnymi. Ja miesiaczkowalam do operacji a w jednym z ostanich badan, wyszlo, ze moglabym jeszcze rodzic ( o rany!!! :D -dobrze, ze mialam zabezpieczenie...).
Masz racje, ze te psychiczne atrakcje sa okropne, ale kiedy wystepuja fizyczne , o ktorych pisze Maria, to uwierz, ze moze sie to przekladac na zachowanie i samopoczucie jest rowniez nie do pozazdroszczenia.Dlatego ciesze sie, ze pozbylam sie tych psychicznych i nie dopuscilam do fizycznych.
or-e, mialam rowniez krotki epizod z zelem estreva, ale u mnie nie zdal egzaminu- byly rozne dawki i od razu wyczuwalam,, ze cos jest nie tak... :(
Mario, wiem, ze masz teraz inne problemy, ale daj znac, co Ci zaproponuje gin na objawy menopauzy.
Avatar użytkownika
dminicka
 
Posty: 190
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 12:05
Wiek: 55
Data operacji: 28 września 2010
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Mięsniaki powodujące bol w tzw krzyzu.Miesiaczki obfite ,ale regularne.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy bez przydatkow.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Przed operacją Systen Segui, po operacji Systen 50, pozniej tabletki Estrofem- mite, teraz femoston mite

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez or-e » 26 lip 2016, o 17:08

maria Remifemin nie jest na bazie soi, zawiera on wyciąg roślinny z kłączy pluskwicy groniastej. Nie jest tak mocny jak HTZ, ale coś tam mi pomaga. Poczytaj opinie o tym specyfiku. Oczywiście nie namawiam do brania.
Moje złe samopoczucie bez HTZ objawia się bezsennością, uderzeniami fal gorąca i ogólnie jestem bardzo słaba i nic mi się nie chce. HTZ w postaci żelu jest dla mnie bardzo wygodne. Rankiem po prysznicu smaruję pośladek dawką żelu i nie zapominam w ciągu dnia o łykaniu tabletek. Często chodzę na basen i do sauny, uprawiam trochę turystyki górskiej (przez co się więcej pocę) i plasterki często mi się odklejały. Z niecierpliwością czekam na wizytę u gina i nową receptę na zastępczy specyfik. Myślę że Divigel będzie mi taki pomocny jak Estreva Skład ma ten sam. O wynikach mojej terapii poinformuję w późniejszym czasie. Pozdrawiam :x
Avatar użytkownika
or-e
 
Posty: 63
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 19:43
Wiek: 0
Data operacji: 0- 0-2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: żel Estreva

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez or-e » 25 sie 2016, o 18:45

witam
Obiecałam, ze opowiem jak działa Divigel.
Estrevy nadal nie ma na rynku, więc na wizycie gin zapisał mi Divigel 1g. Plastrów nie chciałam. Obliczyłam sobie że jedna saszetka 1g Divigel, to to samo co 2 miarki z tuby Estrevy. Tyle brałam. Skład żelu ten sam. Powinno być tak samo, a jednak nie jest. Divigel wydaje mi się słabszy. Nocą już śpię, może mam już więcej ochoty do życia, ale kilka razy dziennie dostaję tych nieprzyjemnych dreszczy. Nie będę brała większych porcji, może z czasem samo się unormuje.

Estreva - wygodniejsza w aplikacji. Łatwo wyciska się na dwa palce swoją dzienną porcję żelu i tymi dwoma palcami można się smarować. Przy końcu opakowania jest słabsza. Koszt 20-25 zł (import równoległy) za 100 porcji półgramowych. Nie jest refundowana.
Divigel - Jest w saszetkach. Każda porcja jest starannie zamknięta i tej samej mocy. Gorzej się ją aplikuje. Saszetki są małe i nie umiem jej tak rozerwać aby się saszetką smarować. Wyciskam ją z saszetki, jest z tym więcej pracy i trzy brudne palce. Koszt 14,50 zł (refundowana) za 28 saszetek 1 gramowych.

@};- Ore
Avatar użytkownika
or-e
 
Posty: 63
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 19:43
Wiek: 0
Data operacji: 0- 0-2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: żel Estreva

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez or-e » 2 lis 2016, o 19:15

Nie będę brała większych porcji, może z czasem samo się unormuje

Trochę to trwało, ale się unormowało, teraz jest OK :)

@};- Ore
Avatar użytkownika
or-e
 
Posty: 63
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 19:43
Wiek: 0
Data operacji: 0- 0-2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: żel Estreva

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez HankaHanka » 7 lis 2021, o 13:54

Zaczęłam stosować divigel 0,5 28 saszetek poszło a uderzenia gorąca zostały... Zwiększyć na 1 mg? Zastanawiam się też czy brać 2 razy dziennie po połowie czy jednorazowo...
Ktoś Jeszcze używa divigel? Nie chcę plastrów bo ten ślad i to odklejanie się to nie dla mnie😁😉

Pozdrowionka serdeczne Hanka
HankaHanka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 wrz 2021, o 06:32
Wiek: 48
Data operacji: 1 września 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki i bardzo mocne krwawienia (polipoza w opisie z histeoskopii)
Zakres operacji: Ponadszyjkowe Wycięcie macicy i przydatków,
Wynik HP: Jeszcze czekam
Terapia hormonalna: Jeszcze czekam

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez Marzena17 » 7 lis 2021, o 16:04

Hanka @};- Musisz uzbroić się w cierpliwość,
Ok trzy miesiące, wtedy uderzenia znikną.
U mnie tyle trwało, ale ja używam plastrów
System 50.
Powodzenia
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: HTZ w postaci żelu (Estreva, Divigel)

Postprzez hugnonot » 8 lis 2021, o 23:24

HankaHanka napisał(a):Zaczęłam stosować divigel 0,5 28 saszetek poszło a uderzenia gorąca zostały... Zwiększyć na 1 mg? Zastanawiam się też czy brać 2 razy dziennie po połowie czy jednorazowo...
Ktoś Jeszcze używa divigel? Nie chcę plastrów bo ten ślad i to odklejanie się to nie dla mnie😁😉

Pozdrowionka serdeczne Hanka


Żel trudno dobrze dozować, łatwo np. zetrzeć, klej z plastrów zmyjesz chusteczkami do stomii albo oliwką, jeśli skóra jest sucha trzymają się aż za dobrze.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .


Powrót do Pytania i wątpliwości dotyczące stosowania terapii hormonalnej



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości