Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Pomagamy Wam wygrać

Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez olikkk » 17 sty 2015, o 19:09

Znalazłam na FB ciekawy artykuł na temat kanałowego leczenia zębów i zagrożeń z tym związanych i nie tylko chodzi o raka :-(

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szokujacy-zwiazek-kanaly-korzeni-zebowych-rak-2014-12
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez vika45 » 17 sty 2015, o 23:26

Oliczku, nie dobijaj mnie: mam usunąć zęby leczone kanałowo?Nie dość,że wierząc w teorię każda narkoza to pięć lat mniej z życia to jestem już duchem :( to teraz moje zęby są be? czyli moje choroby kręgosłupa, pieruński tarczycowy japoniec to wina zatrutych zębów? Mam być zdrowa i szczerbata!!!! :kolobok_dash2: O:-)
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez Lena » 17 sty 2015, o 23:35

Viki =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez olikkk » 18 sty 2015, o 00:00

Viki nie chcę Cię dobić :-*
Szukam winowajcy choroby mojego syna i to może być przyczyna niestety , bo tym tropem też szli lekarze :-(
Nie jest mi wesoło, chcę żeby wyzdrowiał i wolę żeby mu brakowało dwóch zębów, niż dwóch nerek :-(
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez vika45 » 18 sty 2015, o 00:08

Zawsze mówiono,,że chore zęby niszczą organizm ale nie myślałam,że leczone też! A mam ich sporo zatrutych :(
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez Lena » 18 sty 2015, o 00:24

Nie straszcie dziewczyny...
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez Diara » 18 sty 2015, o 11:40

Ja też mam taki jeden, od co najmniej 30 lat :( czyżby to był winowajca moich problemów zdrowotnych :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez hopeless » 19 sty 2015, o 23:10

OMG. Ja nawet do tego artykułu nie zajrzę... Boję się.
Wasz Hopiś
hopeless
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 19:46
Wiek: 44
Data operacji: 10 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki i silne krwawienia
Zakres operacji: usunięty trzon macicy i jajowody, szyjka i jajniki zostały
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez 5anioleczek5 » 20 sty 2015, o 23:21

Dziewczyny jestem przerażona po przeczytaniu tego artykułu ja mam jakieś 7 zębów leczonych kanałowo
Avatar użytkownika
5anioleczek5
 
Posty: 505
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 12:43
Lokalizacja: podkarpackie
Wiek: 50
Data operacji: 10 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usuniecie macicy z przydatkami
amputacja trzonu
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Fem 7 combi
systen conti
Estroden MX 50 pół plasterka
teraz SYSTEN 50

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez olikkk » 22 maja 2015, o 19:26

Żeby kontynuować temat dopiszę, że ów nieszczęsny ząb został niezwłocznie usuniety L-)
Okazało się, że pod korzeniem mieścił się ropień , choć RTG tego nie wykazywał :((
Ostatnie badanie wykazało spore obniżenie kratyniny :-) pacjent czuje sie i wyglada o niebo lepiej niż na początku roku :-)
Teraz pytanie, co było tego powodem .....
Zmiana leczenia ? usunięty ząb ? czy Nowenna Pompejańska ? ....
Cokolwiek do tego się przyczyniło, dzięki Bogu jest coraz lepiej :ympray:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez Diara » 23 maja 2015, o 06:15

No to super Oliczku :) oby poprawa następowała i kłopoty minęły :ymhug:
Ale te wiadomości cały czas siedzą mi w głowie i siedząc po gabinetem u dentysty myślałam właśnie dlaczego o tych "kanałach" nikt głośniej nie mówi :(
dobrze by było może, gdyby dziennikarze podchwycili temat i trochę podrążyli ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez pepe » 4 cze 2016, o 17:25

Ja też mam zęba leczonego kanałowo. A teraz mam problem z ósemką. Jest mocno wyborowana i ma próchnicę, wypłukało się z niej lekarstwo i chodzę z taką dziurą. I mam opcje albo ją wyrwać albo wyborować całą próchnicę ale prawdopodobnie skończy to się leczeniem kanałowym. Jedną już wyrywałam i wiem jaki to jest ból więc nie bardzo chcę rwać a poza tym mimo wszystko szkoda mi zęba. Może ktoś coś doradzi?
I mam jeszcze inny problem, prawie dwa tygodnie temu miałam czyszczone zęby i do teraz czuję dolne dziąsło przy przednich dolnych zębach. Konsultowałam to z dentystką, dała mi jakiś żel i pastę, ale nie pomaga. Dziąsła nie są zaczerwienione ani spuchnięte.
pepe
 
Posty: 193
Dołączył(a): 12 gru 2015, o 22:18
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 27
Data operacji: 13 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza, torbiel jajnika, jajnik przyrośnięty do macicy i jajowodu, zrosty wewnątrzotrzewnowe
Zakres operacji: Wyłuszczenie torbieli, uwolnienie jajnika, jajowodu i zrostów
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: tak

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez pepe » 4 cze 2016, o 17:25

A co do zagrożen to przecież tak naprawdę nie wiadomo skąd się bierze rak i to wszystko to tylko domysły :-? Można się zdrowo odżywiać itp i zachorować, a można w ogóle o siebie nie dbać i być zdrowym. A z tym kanałowym to faktycznie niepokojący artykuł ale kto go napisał, jakiś naukowiec? Jakby miał rację i to udowodnił to byłoby o nim głośno bo dzięki temu by odkrył przyczynę raka. Dlatego traktuję takie artykuły trochę z przymrużeniem oka, wszędzie informują o jakiś zagrożeniach a przyczyna raka jest nadal nieznana. Może z wyjątkiem raka płuc gdzie palenie jest szkodliwe ale chorują też osoby które nigdy nie paliły i tylko część osób które palily zapada na tą chorobę :-? Czytałam też że długie stosowanie hormonów czy htz może być przyczyną raka mózgu z każdej strony jakieś zagrożenia :-o
pepe
 
Posty: 193
Dołączył(a): 12 gru 2015, o 22:18
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 27
Data operacji: 13 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza, torbiel jajnika, jajnik przyrośnięty do macicy i jajowodu, zrosty wewnątrzotrzewnowe
Zakres operacji: Wyłuszczenie torbieli, uwolnienie jajnika, jajowodu i zrostów
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: tak

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez antonina_j » 4 cze 2016, o 18:04

wezcie jeszcze doczytajcie ze cholesterol nie jest zły i nie trzeba stosowac statyn
i ze wiekszosc lekow dermatologicznych na cere tradzikowa ma działanie zaburzajace skutecznosc psychotropow
gdy wszystko skończy się jak myślałem
wsyp mnie do ziemi, stąd przyjechałem
Avatar użytkownika
antonina_j
 
Posty: 3066
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 18:39
Wiek: 58
Data operacji: 19 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: histerektomia
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez Ewa01 » 4 cze 2016, o 19:50

jestem w trakcie leczenia kanałowego dolnej szóstki.. też się naczytałam .. postanowiłam przerwać i 10 czerwca idę ją wyrwać,,od dłuższego czasu boli mnie głowa może przejdzie ...
Ewa01
 
Posty: 60
Dołączył(a): 10 lut 2016, o 22:53
Wiek: 43
Data operacji: 14 marca 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy,szyjki i jajowodów
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez pepe » 4 cze 2016, o 21:09

Ewa to Twoja decyzja, ale lukę po zębie powinno się chyba wypełnić ze względów zdrowotnych, bo brak zęba może mieć wpływ na zdrowie i cały zgryz.
pepe
 
Posty: 193
Dołączył(a): 12 gru 2015, o 22:18
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 27
Data operacji: 13 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza, torbiel jajnika, jajnik przyrośnięty do macicy i jajowodu, zrosty wewnątrzotrzewnowe
Zakres operacji: Wyłuszczenie torbieli, uwolnienie jajnika, jajowodu i zrostów
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: tak

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez dminicka » 6 cze 2016, o 12:58

pepe napisał(a):Ja też mam zęba leczonego kanałowo. A teraz mam problem z ósemką. Jest mocno wyborowana i ma próchnicę, wypłukało się z niej lekarstwo i chodzę z taką dziurą. I mam opcje albo ją wyrwać albo wyborować całą próchnicę ale prawdopodobnie skończy to się leczeniem kanałowym. Jedną już wyrywałam i wiem jaki to jest ból więc nie bardzo chcę rwać a poza tym mimo wszystko szkoda mi zęba. Może ktoś coś doradzi?
I mam jeszcze inny problem, prawie dwa tygodnie temu miałam czyszczone zęby i do teraz czuję dolne dziąsło przy przednich dolnych zębach. Konsultowałam to z dentystką, dała mi jakiś żel i pastę, ale nie pomaga. Dziąsła nie są zaczerwienione ani spuchnięte.

Hmm..ciekawe, kto Ci doradzal leczenie tej osemki? Od kiedy pamietam, kazdy stomatolog mi mowil, ze leczenie tych ostatnich zebow, to bezsens, bo zepsute nadaja sie raczej do wyrwania a nie do leczenia. :-\
Cytat:"Wydaje się, że ósemki są całkowicie zbędne, ponieważ osoby, u których nie wyrosły, nie mają jakichkolwiek trudności z żuciem i rozdrabnianiem pożywienia. Natomiast u wielu ludzi, u których się pojawiły, są jedynie źródłem licznych problemów, zwłaszcza jeśli wyrzynają się w pozycji uniemożliwiającej właściwe spełnianie ich funkcji. A to niestety zdarza się dość często.
Zęby mądrości, jak pozostałe zęby trzonowe, służą do rozdrabniania i przeżuwania pokarmu. O ile jednak naszym czworonożnym przodkom były bardzo przydatne, obecnie tracą na znaczeniu. Zmiany ewolucyjne w budowie szczęki spowodowały, że dziś ósemki z trudem się w niej mieszczą. A jeśli w łuku zębowym brakuje dla nich miejsca, często ich proces wyrzynania się nie przebiega właściwie – wyrastają częściowo w niekorzystnym położeniu albo też pozostają niewyrżnięte. Tylko u niektórych ósemki wyrastają całkowicie i prawidłowo – wtedy są właściwie umieszczone w łuku i dobrze spełniają swoją funkcję."

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/z ... 36689.html

Oczywiscie, ze ubytki w zebach nalezy koniecznie uzupelniac- jak nie dla siebie, to chociaz dla otoczenia, bo estetyka w zyciu tez jest wazna =)) =))

Znalazlam jeszcze opinie stomatologa:maska Michał Pelc, stomatolog
Michał Pelc, stomatolog
Kiedy należy usuwać?
Decyzja o usunięciu zębów mądrości zależy w dużej mierze od wieku pacjenta oraz problemów, jakie te zęby sprawiają. Jeśli ósemka wyrosła w pełni, ale jest bardzo zniszczona przez próchnicę i w grę wchodzi leczenie kanałowe, warto pomyśleć o ekstrakcji – z racji anatomii zębów mądrości, jak również utrudnionego dostępu do nich odbudowa zęba nie jest łatwa i leczenie może być nieskuteczne. Usunięcie ósemek zalecane jest także, gdy stłaczają one inne zęby (problem ortodontyczny), rosną krzywo lub wrastają w policzek. Kolejnym wskazaniem są częste stany zapalne dziąsła, które występują w przypadku zębów częściowo wyrżniętych. Pod płatem dziąsła bowiem ciągle gromadzą się resztki pokarmowe i bakterie, powodując stan zapalny, który może być źródłem zakażenia dla całego organizmu. W przypadku ósemek niewyrżniętych wiele zależy od ułożenia zęba. Jeśli np. ósemka położona jest koroną w kierunku siódemki lub uciska jej korzeń, to może nie tylko spychać pozostałe zęby, ale też wywołać powikłania w siódemce. W najgorszym wypadku usuwa się wtedy oba zęby – i to niestety zdarza się często. A można tego uniknąć, regularnie odwiedzając stomatologa i kontrolując zęby mądrości – wtedy decyzję o ich usunięciu można podjąć, zanim pojawią się problemy.

Tak mi wlasnie mowili inni stomatolodzy.


http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/z ... 36689.html
Avatar użytkownika
dminicka
 
Posty: 190
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 12:05
Wiek: 55
Data operacji: 28 września 2010
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Mięsniaki powodujące bol w tzw krzyzu.Miesiaczki obfite ,ale regularne.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy bez przydatkow.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Przed operacją Systen Segui, po operacji Systen 50, pozniej tabletki Estrofem- mite, teraz femoston mite

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez olikkk » 7 cze 2016, o 11:09

antonina_j napisał(a):wezcie jeszcze doczytajcie ze cholesterol nie jest zły i nie trzeba stosowac statyn
i ze wiekszosc lekow dermatologicznych na cere tradzikowa ma działanie zaburzajace skutecznosc psychotropow


Właśnie dużo czytałam artykułów odnośnie leczenia powyższonego cholesterolu, dlatego nie stosuję leków , choć mam notorycznie powyższony cholesterol.
Uznałam, że ten typ tak ma i kolejnymi lekami zatruwać się nie będę, tylko po to, żeby napychać kieszenie koncernom farmaceutycznym L-)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez dminicka » 7 cze 2016, o 11:50

Po prostu i zwyczajnie, nie trzeba wpadac w paranoje...Co jakis czas nastepuje moda na "cholesterol", na magnez , na witaminy ( na niedobor albo nadmiar-zalezy kto o tym pisze)...
Najgorsze jest to, ze przeplyw informacji jest teraz kolosalny, ale z weryfikacja takich "madrosci " juz gorzej. ;)
Nie tak dawno czytalam, ze po badaniach mumii egipskich , wykryto, ze ktorys z faraonow zmarl na raka...hmmm...?
Zanieczyszczenia nie bylo, chemii dodawanej do potraw rowniez, kanalowego leczenia zebow chyba tez nie :-s ( chociaz podobno przeprowadzano juz trepanacje czaszki), nawet " globalnego ocieplenia " nie bylo- a moze raczej nikt tego nie mierzyl....wiec skad takie choroby, o ktorych sie teraz mowi, ze sa "cywilizacyjne"?
Ludzie dluzej zyja i jest lepsza diagnostyka.
Organizm czlowieka to chyba nadal tajemnica- znam alkoholiczke, ktora skonczyla 70-tke, palaca i pijaca nadal...a kilka lat temu pozegnalam znajoma, ktora zmarla na raka trzustki w wieku 52 lat, dbajaca o siebie i bez nalogow...ech... :(
Avatar użytkownika
dminicka
 
Posty: 190
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 12:05
Wiek: 55
Data operacji: 28 września 2010
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Mięsniaki powodujące bol w tzw krzyzu.Miesiaczki obfite ,ale regularne.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy bez przydatkow.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Przed operacją Systen Segui, po operacji Systen 50, pozniej tabletki Estrofem- mite, teraz femoston mite

Re: Kanałowe leczenie zębów może być przyczyną raka ...

Postprzez pepe » 7 cze 2016, o 19:54

Dminicka dziękuję za wyjaśnienia i linki. Właśnie nikt mi nie doradzał leczenia tej ósemki, dentystka namawia mnie na wyrwanie a leczenie to moja sugestia. Jak miałam ósemki z obu stron to wykrzywiły mi trochę dolne zęby, jak jest jedna to już tego problemu nie ma. Natomiast zle wspominam wyrwanie bo musiałam mieć cięte i zszywane dziąsło. Chirurg zle wypisał receptę i nie udało się wykupić na czas leku, więc jak puściło znieczulenie to ból był po prostu straszny. A nawet po ketonalu do końca nie odpuszczał. Na dodatek bardzo spuchłam i to się utrzymywało chyba z dwa tygodnie. Sądzę że ta druga ósemka też będzie wymagała cięcia dziąsła,szycia, potem ściągania szwów :( A muszę coś z nią zrobić i w sumie już, za długo już chodzę z wypłukanym z niej lekarstwem, poza tym może zainfekować ząb obok :(
pepe
 
Posty: 193
Dołączył(a): 12 gru 2015, o 22:18
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 27
Data operacji: 13 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza, torbiel jajnika, jajnik przyrośnięty do macicy i jajowodu, zrosty wewnątrzotrzewnowe
Zakres operacji: Wyłuszczenie torbieli, uwolnienie jajnika, jajowodu i zrostów
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: tak

Następna strona

Powrót do Z rakiem można wygrać



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości