Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Już są po operacji

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Anita71 » 6 lis 2020, o 21:00

Tak sobie myślę, że jeżeli lekarz mówił, że atypia mogłaby się odnowić to jednak dobra dezycja było usunięcie macicy z przydatkami co? Tylko poradzić trzeba coś na te poty i będzie dobrze! A może jakieś podpowiedzi zielarza takiego wiesz prawdziwego z pasją i ogromną wiedzą!
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez jaga » 1 gru 2020, o 12:49

Na chwilę obecną zrezygnowałam z hormonów. Nie wiem, czy już trochę przyzwyczaiłam się do uderzeń gorąca, czy są mniejsze, ale jakoś da się żyć :). Dotychczas wspomagałam się samą czerwoną koniczynką, a teraz chcę przetestować pluskwicę w postaci Remifeminu. Podpowiedzcie - czy mogę te preparaty stosować naprzemiennie rano i wieczorem? Nie "pogryzą się"?

I mam jeszcze jedno pytanie - czy w miejscu, gdzie rozpuścił się szew, można czuć niewielki ból? Od wczoraj mam taki jeden punkcik nad szwem, który jest tkliwy, gdy dotykam to miejsce udem np. podczas kucania, czy schylania się. Jest to dosłownie punkcik, bo obok niego wszystko jest ok, a chcąc go zlokalizować palcami, muszę się go naszukać ;).
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Anita71 » 3 gru 2020, o 20:32

Nie mam wiele uderzeń gorąca i do moich się przyzwyczaiłam. Są dni że w ogóle nie mam i takich dni jest więcej, są też dni gdy uderzenia są sporadyczne a i są gdy jest ich kilka dziennie. Nie widzę potrzeby u siebie stosować pod tym względem tabletek ziołowych. Nie mieszałabym raczej tych leków. Na ostatnie pytanie Jaga nie umiem odpowiedzieć :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez hugnonot » 3 gru 2020, o 22:09

jaga napisał(a):Na chwilę obecną zrezygnowałam z hormonów. Nie wiem, czy już trochę przyzwyczaiłam się do uderzeń gorąca, czy są mniejsze, ale jakoś da się żyć :). Dotychczas wspomagałam się samą czerwoną koniczynką, a teraz chcę przetestować pluskwicę w postaci Remifeminu. Podpowiedzcie - czy mogę te preparaty stosować naprzemiennie rano i wieczorem? Nie "pogryzą się"?

I mam jeszcze jedno pytanie - czy w miejscu, gdzie rozpuścił się szew, można czuć niewielki ból? Od wczoraj mam taki jeden punkcik nad szwem, który jest tkliwy, gdy dotykam to miejsce udem np. podczas kucania, czy schylania się. Jest to dosłownie punkcik, bo obok niego wszystko jest ok, a chcąc go zlokalizować palcami, muszę się go naszukać ;).


pomacaj czy to nie jest gulka jak ziarnko grochu, może to być nierozpuszczony szew, kawałek szwu klasycznego - jeśli był stosowany do związania punktowego, jeśli gulki nie ma jest gładko to może to być nerw.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez jaga » 4 gru 2020, o 15:41

Anitko, Hug - dziękuję za odpowiedzi :ymhug:. Ta punktowa tkliwość trochę ustąpiła (teraz boli przy naciąganiu tego miejsca np. podczas stania), więc być może to był faktycznie szew. Anitko, u mnie u uderzeniami jest podobnie, aczkolwiek nie miałam jeszcze dnia, a tym bardziej nocy bez nich :kolobok_girl_cray2: . Na razie jeszcze powspomagam się fitohormonami, bo zauważyłam, że gdy zmniejszyłam dawkę koniczyny, objawy menki nasiliły się. Skoro radzisz, żeby nie mieszać, skończę opakowanie DuoFemu i dopiero zacznę testować Remifemin. Poza tym czuję się dobrze i czasem muszę skupiać się na pamiętaniu, coby nie przeholować choćby z dźwiganiem ;).
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Anita71 » 7 gru 2020, o 15:03

Wiesz Jaguś gdybyś je mieszala to już pomijając sprawę ewentualnego złego reagowania leków między sobą to jeszcze nie wiedziałabys co działa dobrze a co nie, bo co tu obstawić, że działa, jak bierze się dwa jednocześnie? :-??
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez eli-50 » 17 gru 2020, o 10:27

Jaga dużo zdrówka i coraz lepszej formy życzę @};- %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez jaga » 17 gru 2020, o 13:08

eli-50 napisał(a):Jaga dużo zdrówka i coraz lepszej formy życzę @};- %%- :x

Dziękuję bardzo :x :x :x :x :x
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Anita71 » 17 gru 2020, o 18:27

Jaguś na urodzinki kwiatki 🌷🌹🌸💐🌺z życzeniami zdrowia i usmiechu :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Stynka » 17 gru 2020, o 19:05

Jaguś, poZDRÓWKA❤💐
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez olikkk » 17 gru 2020, o 20:03

Urodzinowe przytulasy dla Ciebie Jago :ymhug: i dużo, dużo zdrówka :kolobok_give_rose: :kolobok_give_heart: @};-
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez jaga » 17 gru 2020, o 23:47

Dziękuję Anitko, Stynko, Oliczku :x :x :x :x :x
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez monte » 18 gru 2020, o 10:46

@};- 100 latek Jaguś
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez jaga » 10 wrz 2021, o 14:14

Witajcie, Dziewczęta :ymhug: Jak ten czas szybko płynie :-o Właśnie sobie uświadomiłam, że kilka dni temu upłynął rok od mojej operacji, więc jak to w niepisanej tradycji Syrenkowa jest - melduję się i zdaję raport :). Właściwie mogłabym zapomnieć o całym strachu i bólu, jaki mi towarzyszył rok temu, ale tak się nie da. Wspomnienia pozostają i pewne skutki uboczne również. W zasadzie są 2 takie, które utrudniają pełną radość z życia: menopauza w wydaniu uderzeń gorąca (najbardziej upierdliwych w nocy) oraz całkowity zanik libido połączony z suchością pochwy, a o orgazmach to już chyba mogę zapomnieć #:-s . Z mniejszych dolegliwości czuję w brzuchu, w jednym miejscu niewielki ból przy ucisku - w tym miejscu był jajnik z torbielą ok. 6 cm; kilka dni po operacji tam albo coś pękło, albo zrobił się stan zapalny i wtedy bolało okropnie. Wybieram się z tym (+ taka mini kontrola "rok po") do gina, ale jakoś wybrać się nie mogę ;).

Najtrudniej mi się żyje z uderzeniami gorąca i nocnymi potami. Co prawda na początku było gorzej, bo budziło mnie toto co pół godziny, max. co godzinę. Czerwona koniczyna w dużym stężeniu nie pomagała (po niej zrobiły mi się torbiele w lewej piersi), pluskwica groniasta też nie. Soję odradzałyście, więc w ogóle nie testowałam. Kiedyś natrafiłam na ekstrakt z szyszek chmielu i powiem, że dla mnie szyszki są najskuteczniejsze pod warunkiem regularności przyjmowania - kapsułka rano, kapsułka wieczorem. Do tego, jeśli tylko pamiętam ;), dokładam akupresurę w postaci uciskania punktu z prawej strony nosa na wysokości dolnej powieki - to też pomaga :).

No i smutno z powodu zaniku libido i suchości pochwy. Wyczytałam gdzieś (czyżby w Syrenkowie :-?), żeby zastosować żel do USG (którejś polecił ginekolog) - tani i skuteczny - próbowała któraś z Was? Jak to stosować? Wysmarować się "w środku", czy wysmarować męża "na zewnątrz"? :-?

Z uwagi na usunięcie jajników obawiałam się pogorszenia wyników tarczycowych (endokrynolog wskazywała na takie ryzyko), ale na szczęście nic się nie zmieniło i oby tak dalej :).

Poza tym staram się żyć jak dawniej. I... jak zwykle u mnie ;) - z trudnością przychodzi mi zmotywowanie się do stałych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni brzucha, by obwód w brzuszku łaskawie raczył się zmniejszyć ;).

Całuję cieplutko :x :x :x . I dziękuję, że trwacie na posterunku pomagania :kolobok_bye: :x :ymhug:
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Anita71 » 11 wrz 2021, o 22:29

A wiesz Jaga nawet ostatnio myślałam, że dawno nie pisałaś :ymhug: fajnie, że wpadłaś. Przypomnij mi proszę nie możesz z powodu atypii stosować HTZ? Ja nie mogę. Na suchość pochwy przed stosunkiem smaruję sobie wejście do pochwy żelem feminum activ, smaruję palcem nie lubię aplikatorów. Członka też można tym potraktować :D Generalnie żele szybko wysychają przy tarciu i potem się kleją. No ale trzeba radzić sobie z suchością pochwy. Co do libido to praktycznie nie mam odczucia podniecenia w podbrzuszu jak kiedyś. Ale lubię stosunki, są sporadycznie ale jak są to jest ok. Orgazmy miałam zawsze tylko łechtaczkowe. Ale doznania podczas stosunku zawsze bardzo lubiłam mimo iż nie kończyły się orgazmem. No tak trochę może za dużo szczegółów ale uważam, że szczerość seksualna tu na forum jest dla nas bardzo ważna to jest to nasz problem pooperacyjny. No i z kim jak nie z Wami można tak pogadać o tych sprawach? Nie stosuję nic na meno gdyż uderzenia goraca jakoś toleruje, zimą są mniejsze, latem natomiast najgorsza jest potliwość. Ufff jak gorąco! Ale już po lecie i potliwość się też zmniejszy. Pozdrawiam :x
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez eli-50 » 12 wrz 2021, o 22:17

Jaga jak widać nasza operacja ma duży wpływ na dalsze funkcjonowanie organizmu kobiecego...inne, ale coś za coś.
Trzymaj się mocno kochana i żyj najpełniej jak tylko możesz %%- . Dzięki za rocznicowe info @};- . Pozdrawiam ciepło :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez jaga » 20 wrz 2021, o 20:58

Myślami ciągle jestem z Wami :). Nie sposób zapomnieć tak miłych, pomocnych Babeczek :x.
Anita71 napisał(a):A wiesz Jaga nawet ostatnio myślałam, że dawno nie pisałaś :ymhug: fajnie, że wpadłaś. Przypomnij mi proszę nie możesz z powodu atypii stosować HTZ? Ja nie mogę. Na suchość pochwy przed stosunkiem smaruję sobie wejście do pochwy żelem feminum activ, smaruję palcem nie lubię aplikatorów. Członka też można tym potraktować :D Generalnie żele szybko wysychają przy tarciu i potem się kleją. No ale trzeba radzić sobie z suchością pochwy. Co do libido to praktycznie nie mam odczucia podniecenia w podbrzuszu jak kiedyś. Ale lubię stosunki, są sporadycznie ale jak są to jest ok. Orgazmy miałam zawsze tylko łechtaczkowe. Ale doznania podczas stosunku zawsze bardzo lubiłam mimo iż nie kończyły się orgazmem. No tak trochę może za dużo szczegółów ale uważam, że szczerość seksualna tu na forum jest dla nas bardzo ważna to jest to nasz problem pooperacyjny. No i z kim jak nie z Wami można tak pogadać o tych sprawach? Nie stosuję nic na meno gdyż uderzenia goraca jakoś toleruje, zimą są mniejsze, latem natomiast najgorsza jest potliwość. Ufff jak gorąco! Ale już po lecie i potliwość się też zmniejszy. Pozdrawiam :x

Dziękuję, Anitko, za szczerość i garść doświadczeń z własnego ogródka :x. Co do "poślizgu" zastanawiam się jeszcze nad ciekłą parafiną lub oliwką dla niemowląt, tylko czy potem nie będę "za tłusta" i czy nie skończy się infekcją z powodu "nie tego" ph :-? . Po stosunku z użyciem żelu do higieny intymnej dostałam zapalenia pęcherza, bo faktycznie żel szybko wysechł i wszystko się poobcierało. Natomiast co do orgazmów to ja też miałam tylko łechtaczkowe, ale obecnie sama łechtaczka nie wystarcza - jest fajnie, jest prawie-prawie i... to by było na tyle... :(

HTZ-a nie chciałam stosować głównie z powodu reakcji moich piersi (torbiele) na cokolwiek hormonalnego, bo atypii w hist-pat pooperacyjnym nie stwierdzono. Co prawda objawy menki na chwilę zweryfikowały moje lęki i ginekolog wypisał mi receptę na Systen50, ale w aptece albo nie mieli, albo mieli w opakowaniach nierefundowanych, a że był szczyt covidowej paniki, przez co kolejki przed aptekami były ogromne, a jako że ja stania w kolejkach nie lubię ;), więc zrezygnowałam z HTZ-a. Jakiś czas po tym rozmawiałam ze znajomą, która po kilkunastu latach klejenia plasterków zdecydowała o zaprzestaniu i też ma objawy menki, więc to mnie utwierdziło w decyzji o niestosowaniu HTZ.

Aaa, z "inności" pooperacyjnych jest jeszcze coś, o czym zapomniałam napisać poprzednio - zauważyłam znaczne zwiększenie objętości pęcherza - aż się śmieję z tego, że gdy mój pęcherz się wypełni, to potem sikam, i sikam, i sikam... :kolobok_girl_crazy:
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez hugnonot » 21 wrz 2021, o 16:25

jaga napisał(a):
Aaa, z "inności" pooperacyjnych jest jeszcze coś, o czym zapomniałam napisać poprzednio - zauważyłam znaczne zwiększenie objętości pęcherza - aż się śmieję z tego, że gdy mój pęcherz się wypełni, to potem sikam, i sikam, i sikam... :kolobok_girl_crazy:


ojej zazdroszczę, bo ja latam i jak co godzinę to rzadko
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Anita71 » 21 wrz 2021, o 20:31

Siku też latam często. W moim przypadku nie sprawdził się zel Durex może i dobry na figle psoty pachnący itd ale po naszej operacji to lepsze te apteczne ja mam ten feminum activ tez wysycha ale inaczej.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez grazyna » 18 mar 2023, o 18:42

Zacytuję przez jaga » 26 sie 2020, o 09:19

Byłam wczoraj u lekarza i ten powiedział mi, że z punktu widzenia medycyny nie powinno się wykonywać profilaktycznego usunięcia jajników "przy okazji" usuwania macicy z jajowodami u kobiet poniżej 65 roku życia. Bo źródłem raka jajnika jest pozostawiony jajowód, a jako że u mnie ze wskazań medycznych ma być usunięta macica z jajowodami, to on byłby za tym, żeby jajniki (oba lub przynajmniej jeden) zostawić (na jednym mam torbiel). I że to samo doradziłby każdej kobiecie z najbliższej rodziny. Oczywiście na życzenie kobiety można usunąć, tylko po co - no i zaczęła się litania, z jakimi skutkami ubocznymi wiąże przedwczesne usunięcie jajników. Powiedział mi też, że ordynator (ze wszystkimi możliwymi tytułami naukowymi), który będzie kwalifikował mnie do zabiegu, tak mi nagada na temat usuwania jajników, że na bank zdecyduję się na usunięcie. Dodał: Tylko po co?? Chce pani później mieć problemy z układem krążenia? niestety tez doczytałam opracowanie ,o jajnikach ich wycięciu i przeraziło mnie ,ze zwieksza problemy kardiologiczne i ma wpływ na nowotwory płuc
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Poprzednia strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości