Uderzenia gorąca i poty zlewne po operacji

Czego się spodziewać i jak sobie radzić

Uderzenia gorąca i poty zlewne po operacji

Postprzez HankaHanka » 11 wrz 2021, o 06:58

Jestem 10 dni po operacji, cały czas w kontakcie z gyne, htz będzie po około 10 dniach od zakończenia zastrzyków pzakrzep, jeśli wszystko będzie ok.

Moje pytanie może się wydać trywialne, ale na ogrom innych pytań znalazłam odpowiedzi w innych wątkach 💓❤️💓❤️🤗

Jednym z moich problemów są nocne poty zlewne
Wygląda to tak że na karku i na klatce piersiowej mam po prostu wylany kubek wody. Na klatce to nawet czuje - w sekundę robię się kompletnie mokra. Jakby faktycznie ktoś wylewał wodę!
Chciałam spytać jaka pościel stosować i jaka kołdrę. Obecna kołdra jest po takim zlaniu potem po prostu mokra od góry i jest mi zimno... Nie daje też rady szybko się zebrać z łóżka i przebrać... zamieniać dwie?
Poza tym niby bawełna fajna, oddycha, ale strasznie pije te wodę 😬

Bardzo ślicznie proszę o pomoc, może ktoś ma jakieś fajne patenty
HankaHanka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 wrz 2021, o 06:32
Wiek: 48
Data operacji: 1 września 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki i bardzo mocne krwawienia (polipoza w opisie z histeoskopii)
Zakres operacji: Ponadszyjkowe Wycięcie macicy i przydatków,
Wynik HP: Jeszcze czekam
Terapia hormonalna: Jeszcze czekam

Re: Uderzenia gorąca i poty zlewne po operacji

Postprzez Stynka » 11 wrz 2021, o 08:48

Może przykryj się ręcznikiem i na to kołderka? W ręcznik można się wytrzeć i szybko zmienić. Ja tak przy gorączce robiłam i zmieniałam też koszulkę.
Ostatnio edytowano 11 wrz 2021, o 13:41 przez Stynka, łącznie edytowano 1 raz
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Uderzenia gorąca i poty zlewne po operacji

Postprzez hugnonot » 11 wrz 2021, o 11:24

HankaHanka napisał(a):Jestem 10 dni po operacji, cały czas w kontakcie z gyne, htz będzie po około 10 dniach od zakończenia zastrzyków pzakrzep, jeśli wszystko będzie ok.

Moje pytanie może się wydać trywialne, ale na ogrom innych pytań znalazłam odpowiedzi w innych wątkach 💓❤️💓❤️🤗

Jednym z moich problemów są nocne poty zlewne
Wygląda to tak że na karku i na klatce piersiowej mam po prostu wylany kubek wody. Na klatce to nawet czuje - w sekundę robię się kompletnie mokra. Jakby faktycznie ktoś wylewał wodę!
Chciałam spytać jaka pościel stosować i jaka kołdrę. Obecna kołdra jest po takim zlaniu potem po prostu mokra od góry i jest mi zimno... Nie daje też rady szybko się zebrać z łóżka i przebrać... zamieniać dwie?
Poza tym niby bawełna fajna, oddycha, ale strasznie pije te wodę 😬

Bardzo ślicznie proszę o pomoc, może ktoś ma jakieś fajne patenty


To charakterystyczne zlewne poty. Można próbować preparatów z koniczyny czerwonej, pluskwicy groniastej, chmielu, odradzam soję bo rakotwórcza.
Mam kołdrę tzw. lekko ciepłą i ciepłą, które można łatwo prać, są bez puchu czy pierza. Schną jeden dzień - uprane rano do wieczora są suche. Do tego koc z poliestru - też łatwy do prania i szybkoschnący. Wystarcza mi.
Moim zdaniem przyzwoite kołdry do prania ma Ikea, nie są super, ale nie są drogie, łatwo prać, nie żal wyrzucić i są lekkie (łatwo np. zmienić pościel, wyjąć z pralki).
Zamówić z dostawą można bez problemu - są zwijane w rulon i zafoliowane, trzeba je roztrzepać lekko po wyjęciu i już.
Niektórzy chwalą sobie kołdry z Jysk. Nie miałam, nie znalazłam żadnej która bym mi odpowiadała - za ciepłe mi się wydawały. Innych nie znam.
Pierzastych nie lubię - zapach i problem z praniem i schnięciem (tylko suszarka). Gdziekolwiek kupisz nie kupuj bardzo ciepłych - są za ciepłe.
Tyle z moich osobistych doświadczeń.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Uderzenia gorąca i poty zlewne po operacji

Postprzez CzarnoMi » 13 wrz 2021, o 23:03

Ja miałam tak na samym początku
Teraz sypiam albo nago albo naprawdę pod czymś bardzo cienkim i lekkim ale koc lub narzutę mam obok gdy mi się robi chłodno.
U mnie działa - im mniej rzeczy na sobie tym lepiej znoszę fale. Kiedyś sypiałam w piżamach oraz skarpetkach, teraz pół nago albo nago ;)
Dobieraj i obserwuj siebie i swoje reakcje.
Zdrówka !
CzarnoMi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 lip 2021, o 20:38
Wiek: 40
Data operacji: 20 grudnia 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: histeroktomia
Wynik HP: mięsak
Terapia hormonalna: brak, nieskazana

Re: Uderzenia gorąca i poty zlewne po operacji

Postprzez HankaHanka » 14 wrz 2021, o 05:56

Bardzo dziękuję za wszystkie patenty!🍀❤️
HankaHanka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 wrz 2021, o 06:32
Wiek: 48
Data operacji: 1 września 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki i bardzo mocne krwawienia (polipoza w opisie z histeoskopii)
Zakres operacji: Ponadszyjkowe Wycięcie macicy i przydatków,
Wynik HP: Jeszcze czekam
Terapia hormonalna: Jeszcze czekam

Re: Uderzenia gorąca i poty zlewne po operacji

Postprzez olikkk » 14 wrz 2021, o 10:09

Ja śpię pod lekką kołderką dla alergików, którą można spokojnie prać. Jak się spocę i jest mi gorąco to odwracam kołdrę na drugą stronę i wtedy mnie skutecznie chłodzi :D Pościel najlepsza bawełniana, zwykła jak za dawnych czasów, którą można gotować. Znajduję jeszcze takie w ciucholamdach :kolobok_yes:
Koszula również bawełniana.
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy


Powrót do Po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość