Histerektomia - wyniki

Histerektomia - wyniki

Postprzez Madlenn_8769 » 11 lip 2021, o 00:11

Witam, 

Moja Mama kilka tygodni temu miała usuwana macicę, jajniki i szyjkę. Przyszły wyniki histopatologiczne. Ogółem jest dużo polipów, torbieli wymienionychh ale też jest podkreślone coś takiego "... Endometrium non actium partium atrophicum z dostrzegalna tendencją do formowania sie rozrostowych polipów endometrialnych, nadto ogniskowo z wykładnikami a typowego po części zlozonego rozrostu gruczołów". Co to może oznaczać? Mama oczywiście ma umówiona już wizytę do ginekologa ale dopiero dostała termin za kilka tygodni. 

Będę wdzięczna za interpretacje jeśli ktoś rozumie co to oznacza. 



Pozdrawiam serdecznie 
Madlenn_8769
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lip 2021, o 22:41
Wiek: 0
Data operacji: 7 czerwca 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Złele wyniki po łyżeczkowania
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajników, szyjki
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Nie

Re: Histerektomia - wyniki

Postprzez hugnonot » 11 lip 2021, o 08:40

Madlenn_8769 napisał(a):Witam, 

Moja Mama kilka tygodni temu miała usuwana macicę, jajniki i szyjkę. Przyszły wyniki histopatologiczne. Ogółem jest dużo polipów, torbieli wymienionychh ale też jest podkreślone coś takiego "... Endometrium non actium partium atrophicum z dostrzegalna tendencją do formowania sie rozrostowych polipów endometrialnych, nadto ogniskowo z wykładnikami a typowego po części zlozonego rozrostu gruczołów". Co to może oznaczać? Mama oczywiście ma umówiona już wizytę do ginekologa ale dopiero dostała termin za kilka tygodni. 

Będę wdzięczna za interpretacje jeśli ktoś rozumie co to oznacza. 



Pozdrawiam serdecznie 



Endometrium non actium partium atrophicum - endometrium niekatywne z częściową atrofią (zanikiem) - nic groźnego; jeśli jest po menopauzie stan fizjologiczny często spotykany.
Rozrost gruczołowy endometrium - nic groźnego, natomiast z atypią to stan przedrakowy, skoro usunięty to już bez problemu.
Moim zdaniem nie ma się czym denerwować.
Pozdrowienia dla Ciebie i Twojej mamy
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Histerektomia - wyniki

Postprzez Madlenn_8769 » 11 lip 2021, o 09:43

Dziękuję serdecznie 🙂
Pozdrawiam
Madlenn_8769
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lip 2021, o 22:41
Wiek: 0
Data operacji: 7 czerwca 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Złele wyniki po łyżeczkowania
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajników, szyjki
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Nie


Powrót do Wyniki badania histopatologicznego - co oznaczają , jak je rozumieć?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość