Usunięcie macicy bez jajników - plusy i minusy

Jakie znieczulenie, co zabrać do szpitala, czego się spodziewać w szpitalu, szczepienie przed operacją , czy walczyć o zachowanie jajników

Re: Usunięcie macicy bez jajników - plusy i minusy

Postprzez Mi11 » 12 cze 2021, o 16:06

Marzena17, bardzo lubię Twoją trzeźwą wypowiedź. :ymhug:

To właśnie miałam na myśli we wszystkich moich wypowiedziach w tym wątku. Trzymam język za zębami chociaż jeste pielęgniarką i mam świadomosć co za tym stoi. Nie rozumiem i uważam za niedopuszczalne traktowania usunięcia jajników jak usunięcia zepsutego zęba bez mała, bo to toalnie nie ten sam kaliber konsekwencji, które mogą choć nie muszą się przyplątać, kiedy człowiek nie jest ich świadomy za wczasu i nie włączy na czas środków zapobiegawczych. To kompletnie nieetyczne ze strony lekarzy, że nie informują o możliwych długofalwych konsekwencjach w porównaniu z którymi cysta na jajniku to, bardzo przepraszam, ale pikuś.
Mam usuniętą tylko macicę, 13 dni temu. Jestem już po pierwszym okresie, którego nie było, czyli cykl działa jak przed operacją. Nic mi nie jest, mam się bardzo dobrze, odpukać. Może mi się przytrafi cysta. Wtedy poddam się leczeniu. Ale dużo łatwiej wyleczyć cystę niż raka piersi czy osteoporozę.
Mi11
 
Posty: 56
Dołączył(a): 22 kwi 2021, o 13:18
Lokalizacja: Norwegia
Wiek: 46
Data operacji: 31 maja 1921
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i jajowodów
Wynik HP: przerost endometrium bez atypii
Terapia hormonalna: nie

Re: Usunięcie macicy bez jajników - plusy i minusy

Postprzez Marzena17 » 12 cze 2021, o 16:33

M11 dzięki za tę pozytywną wypowiedź i to jeszcze osoby, która ma na codzień kontakt z chorymi. Piękny, ale trudny i wymagający empatii zawód. Podziwiam i pozdrawiam, życzę dużo zdrówka. ^:)^ :ymhug:
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Usunięcie macicy bez jajników - plusy i minusy

Postprzez Mi11 » 12 cze 2021, o 16:49

Marzena17 napisał(a):M11 dzięki za tę pozytywną wypowiedź i to jeszcze osoby, która ma na codzień kontakt z chorymi. Piękny, ale trudny i wymagający empatii zawód. Podziwiam i pozdrawiam, życzę dużo zdrówka. ^:)^ :ymhug:


Dziękuję bardzo i wzajemnie, Marzenka17 :ymhug: Zdrowiej i miej się jak najlepiej. :kolobok_heart:
Mi11
 
Posty: 56
Dołączył(a): 22 kwi 2021, o 13:18
Lokalizacja: Norwegia
Wiek: 46
Data operacji: 31 maja 1921
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i jajowodów
Wynik HP: przerost endometrium bez atypii
Terapia hormonalna: nie

Re: Usunięcie macicy bez jajników - plusy i minusy

Postprzez hugnonot » 12 cze 2021, o 17:43

Mi11 napisał(a):Marzena17, bardzo lubię Twoją trzeźwą wypowiedź. :ymhug:

To właśnie miałam na myśli we wszystkich moich wypowiedziach w tym wątku. Trzymam język za zębami chociaż jeste pielęgniarką i mam świadomosć co za tym stoi. Nie rozumiem i uważam za niedopuszczalne traktowania usunięcia jajników jak usunięcia zepsutego zęba bez mała, bo to toalnie nie ten sam kaliber konsekwencji, które mogą choć nie muszą się przyplątać, kiedy człowiek nie jest ich świadomy za wczasu i nie włączy na czas środków zapobiegawczych. To kompletnie nieetyczne ze strony lekarzy, że nie informują o możliwych długofalwych konsekwencjach w porównaniu z którymi cysta na jajniku to, bardzo przepraszam, ale pikuś.
Mam usuniętą tylko macicę, 13 dni temu. Jestem już po pierwszym okresie, którego nie było, czyli cykl działa jak przed operacją. Nic mi nie jest, mam się bardzo dobrze, odpukać. Może mi się przytrafi cysta. Wtedy poddam się leczeniu. Ale dużo łatwiej wyleczyć cystę niż raka piersi czy osteoporozę.


No właśnie... dokładnie o to chodzi...
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Usunięcie macicy bez jajników - plusy i minusy

Postprzez Anita71 » 12 cze 2021, o 18:39

Hugus wiesz, że nie o to chodziło. Bo gdyby rozmowa była tylko związana z życiowymi i zdrowotnymi doświadczeniami Syrenek to bym przeczytała i ewentualnie weszła w rozmowę. Problem polegał na treści naukowego jakby nie było artykułu popartego przykładami tylko praktycznie bardzo negatywnych skutków usunięcia jajników i dlatego ten artykuł wywarł na mnie takie trudne odczucia. I o to mi chodziło, gdy pisałam jak źle czułam się po jego przeczytaniu. Co innego gdyby to były posty takie jak proponuje Marzenka, z życia wzięte. Czyli i pozytywne i negatywne doświadczenia. Po przeczytaniu tego artykułu doszłam jako tako do siebie dopiero po kilku dniach :( I najgorsze jest to że pewnie prawdą jest to o czym napisali i dlatego to tak zabolało.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Usunięcie macicy bez jajników - plusy i minusy

Postprzez Marzena17 » 12 cze 2021, o 19:10

Anitko nie czytaj takich artykułów, jeśli za bardzo to potem przeżywasz. Jeśli będziesz o siebie dbala, to doczekasz 100 albo i dłużej. Ta wspomniana kobieta jest 21 lat po operacji i gdyby zatroszczyła się wcześniej, gdyby wiedziała( kto słyszał o osteoporozie wtedy?), to nie miałaby teraz takich problemów.
Wiesz, że Huguś ma bardzo dużo efektów pooperacyjnych i stara się przedstawiać naukowe dowody, żeby przestrzegać nowe dziewczyny. Przytulam.Cię cieplutko dzielna, wrażliwa Syrenko :ymhug: :x
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Usunięcie macicy bez jajników - plusy i minusy

Postprzez Anita71 » 14 cze 2021, o 18:52

:x :-*
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia strona

Powrót do Co warto wiedzieć przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość