Krótka ankieta do pracy mgr

Ankiety skierowane do Syrenek

Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez ania727 » 30 mar 2020, o 19:39

Witam :)
Jestem na studiach magisterskich kierunek pielęgniarstwo. Mam do Pań ogromną prośbę w sprawie wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej przeprowadzonej histerektomii. Ankieta jest anonimowa i zajmie 3-5 min. Czy mogę liczyć na pomoc? Będę ogromnie wdzięczna, gdyż każdy ''głos'' się liczy :) @};-
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka

https://www.survio.com/survey/d/S0N3Q4K ... sKYvEilBDI
ania727
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 mar 2020, o 19:19
Wiek: 0
Data operacji: 16 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nieprawidłowe krwawienia
Zakres operacji: Usunięta macica bez przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: -

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez Anita71 » 30 mar 2020, o 21:06

Chciałam pomoc i wypełnić ankietę ale gdy odpowiadam że nie stosowałam HTZ pojawia się kolejne jak długo i mnie nie puszcza dalej, coś tam nie jest dograne ze sobą w pytaniach pozdrawiam. @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez ania727 » 30 mar 2020, o 21:38

W pytaniu o długość stosowania HTZ w przypadku jej nie stosowania wystarczy wpisać 0 :) nie umiałam inaczej technicznie ułożyć tego pytania
Ostatnio edytowano 31 mar 2020, o 11:14 przez ania727, łącznie edytowano 1 raz
ania727
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 mar 2020, o 19:19
Wiek: 0
Data operacji: 16 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nieprawidłowe krwawienia
Zakres operacji: Usunięta macica bez przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: -

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez monte » 31 mar 2020, o 06:07

Wypełniona 🙂
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez monte » 31 mar 2020, o 06:08

Pytanie o atrakcyjnosc mnie rozbawiło
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez ania727 » 31 mar 2020, o 11:13

Bardzo dziękuję za dotychczasowy odzew :) Jednocześnie zachęcam pozostałe Panie do wypełnienia mojej krótkiej ankiety :ymblushing: Narazie mam ponad 10 ankiet na 58 wyświetleń :(
Miłego dnia :-*
ania727
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 mar 2020, o 19:19
Wiek: 0
Data operacji: 16 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nieprawidłowe krwawienia
Zakres operacji: Usunięta macica bez przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: -

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez ania727 » 1 kwi 2020, o 14:50

Bardzo proszę o uzupełnienie ankiety :) Jest ona anonimowa i zajmie dosłownie 3 minuty :)
ania727
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 mar 2020, o 19:19
Wiek: 0
Data operacji: 16 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nieprawidłowe krwawienia
Zakres operacji: Usunięta macica bez przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: -

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez hugnonot » 2 kwi 2020, o 20:30

Ja nie znoszę ankiet, nic z nich nie wynika, a takie prace magisterskie ankietowe są moim zdaniem bez sensu - statystyczna Syrenka ma jeden jajnik i pół macicy i (nie) czuje się kobietą?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez Anita71 » 2 kwi 2020, o 20:44

Hugus w nosie z tym pomóżmy po prostu służbie zdrowia i tyle. Te ankiety i tak nam życia nie ułatwią, w niczym nam nie pomogą, ale pomogą osobie skończyć studia i dołączyć do grona służby zdrowia albo podnieść kwalifikacje które być może są wymagane, pomóżmy i tyle, :x @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez hugnonot » 2 kwi 2020, o 22:04

Anita71 napisał(a):Hugus w nosie z tym pomóżmy po prostu służbie zdrowia i tyle. Te ankiety i tak nam życia nie ułatwią, w niczym nam nie pomogą, ale pomogą osobie skończyć studia i dołączyć do grona służby zdrowia albo podnieść kwalifikacje które być może są wymagane, pomóżmy i tyle, :x @};-

Anitko jesteś pewna, że osoba która kończy studia pisząc taką pracę magisterską będzie dobrym lekarzem? Dziwimy się, że mamy byle jaką służbę zdrowia ta byle jakość zaczyna się na studiach.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez Anita71 » 2 kwi 2020, o 22:31

:ymsigh:
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez Szklanka » 3 kwi 2020, o 10:41

Musimy chyba same taką ankietę ułozyć... albo konsultować ankiety przyszłych magistrantów....
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez Marzena17 » 3 kwi 2020, o 19:15

Myślę, że takie ankiety są lepsze niż nic, ale obok gotowych odpowiedzi powinno być miejsce, że można było wpisać coś o sobie, bo nie wszystkie odpowiedzi to mieszczą. W tej ankiecie przykładowo było kilka odpowiedzi odnośnie htz, dlaczego ją wprowadzono u danej osoby. A nie było takiej jak u mnie, z powodu słabego gojenia się rany pooperacyjnej w pochwie ;) Dobrze byłoby też dodać na końcu miejsce, gdzie każda z nas mogłaby coś napisać od siebie, a czego noe ma w ankiecie.
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez eli-50 » 3 kwi 2020, o 20:49

Każda wskazówka jest cenna. Studentka się uczy, a później nabiera doświadczenia %%- ;;)
Zastanowiło mnie jaki ma związek wykształcenie :-?
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez hugnonot » 4 kwi 2020, o 11:02

Żeby studentka mogła napisać, że 60% kobiet po ma wykształcenie średnie. Z czego kompletnie nic nie wynika, ale proszę jest wniosek? Jest.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez ania727 » 6 kwi 2020, o 21:14

Witam :)
Na samym początku chciałabym bardzo podziękować Paniom, które poświęciły swój czas i wypełniły moją ankietę.
Na studiach pielęgniarskich II stopnia musimy napisać pracę magisterską w oparciu o badania naukowe tzw. praca badawcza. Na studiach licencjackich była to praca kazuistyczna - opisywało się całościowo tylko jeden przypadek chorobowy, jednego pacjenta. Aby jednak przystąpić do ''obrony'' musimy jeszcze przystąpić do egzaminu teoretycznego i praktycznego.
Zawartość ankiety była konsultowana z Panią promotor. Uwagi Pań jednak mają swoje uzasadnienie. Każdy przypadek jest inny. Ciężko jednak wprowadzać więcej pytań zwłaszcza pytania otwarte, jeśli na tę krótką ankietę nie miałam chętnych :(
Ankieta skonstruowana internetowo ma swoje minusy. Są takie pytania, które pewnej części nie dotyczą a nie można przejść dalej (techniczne problemy). Szukałam jak to zmienić, ale niestety nie udało mi się. Być może na tej stronie w darmowej wersji nie ma dodatkowych elementów. W mojej analizie z HTZ korzysta niespełna ok. 25% kobiet, które miały wykonaną histerektomię, więc naprawdę każdy głos na wagę złota.
Przyznam szczerze, że dodawałam posty z prośbą o wypełnienie tejże ankiety na różnych grupach facebookowych związanych z menopauzą ale nie tylko. W końcu trafiłam tutaj. Pani Moderator również składam podziękowania. Bardzo głupio się czułam ,,żebrząc'' o każdy głos, mimo że na grupach czy nawet tutaj użytkowników jest dużo dużo więcej niż wypełnionych ankiet. Nikt nie zmusi nikogo do wypełnienia ankiety dlatego tym bardziej doceniam każdy głos i dziękuję każdej z Pań!
Ankieta z reguły składa się z metryczki oraz pozostałych pytań. W poniższym artykule badania wykazały, że jakość życia kobiet była wyżej oceniana wśród kobiet z wyższym wykształceniem niż podstawowym (akapit ''wyniki''). Dlatego metryczka jest istotna bo pokazuje ciekawe zależności ;)

http://www.pielegniarstwo.ump.edu.pl/up ... 7_2015.pdf

Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam serdecznie @};-
ania727
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 mar 2020, o 19:19
Wiek: 0
Data operacji: 16 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nieprawidłowe krwawienia
Zakres operacji: Usunięta macica bez przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: -

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez Anita71 » 6 kwi 2020, o 21:45

Pani Aniu wypełniłam ankietę bo chciałam pomóc,ale teraz trochę żałuję. Jeżeli faktycznie z takiej ankiety wyciąga się wnioski, że jakość życia kobiet po wycięciu nam macicy jest wyższa u kobiet z wyższym wykształceniem, które posiadam, to lepiej zmienić temat pracy magisterskiej i zająć się innym. Proszę nas po tym nie oceniać chyba, że praca po jej obronie trafi do szafy i na tym koniec. To jest totalna głupota ja mam wykształcenie wyższe, HTZ nie mogę stosować, miałam stan przednowotworowy, a jakość życia pytanie w jakim zakresie oczywiście jest oceniana, wcale nie jest zadowalająca. Istna głupota! Teraz popieram Naszą Hugnonot w Jej ocenie tego typu ankiet i raczej już nigdy podobnej albo i żadnej nie wypełnię. Siada się psychicznie i fizycznie, intelektualnie i emocjonalnie przynajmniej ja tak mam, ja kobieta z wyciętą macicą i wyższym wykształceniem!
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez ania727 » 6 kwi 2020, o 22:02

Przesłałam przykładowy artykuł. Ten akurat dotyczył jakości życia. W tej grupie badanych wykazano, że kobiety, które miały wysokie wykształcenie SAME OCENIAŁY swoją jakość życia jako zadowalające. Prace są różne tak jak i cele.
ania727
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 mar 2020, o 19:19
Wiek: 0
Data operacji: 16 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nieprawidłowe krwawienia
Zakres operacji: Usunięta macica bez przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: -

Re: Krótka ankieta do pracy mgr

Postprzez hugnonot » 7 kwi 2020, o 09:26

Najlepsza w tej pracy jest dyskusja, którą stanowią spisane z prac innych autorów wnioski. "Budujące" są też aż dwa wnioski autorek,
które jak Anita słusznie zauważyła tak jak sama praca niczego do tematu nie wnoszą. Spojrzałam z ciekawości na dzieła głównej autorki - 11 prac wszystkie w tym samym stylu ocena jakości życia i na tej podstawie habilitacja. Zapewne ta ankieta będzie do profesury?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .


Powrót do ANKIETY



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości