Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 30 sty 2020, o 23:35

Tak tez może być inny rodzaj gada . Ale powiem Ci ze jak teraz ktoś by mnie się spytał przed operacja czy usuwamy jajniki ,czy zostawiamy ale może być i tak albo tak .. to dalej bym nie wiedziała i bardziej przychylam się do usunięcia . Bardzo trudna decyzja ..
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 30 sty 2020, o 23:50

Ewikaz jeżeli pytasz co my na to, to ja Ci odpowiem co ja na to. Ja bym wycięła na 100% wiem to, bo taką decyzję podjęłam wiedząc przed operacją że mam stan przednowotworowy na wszelki wypadek gdyby w środku był rak. Nawet aż tak długo się nad tym nie zastanawiałam nie analizowałam. Jedna tylko lekarka na oddziale delikatnie zasugerowała że możnaby rozważyć ich pozostawienie. Ale od samego początku od konsultacji onkologicznej przed operacją byłam już nastawiona na wycięcie całości. Chociaż... wtedy gdy ta lekarka tak napomknęła to aż do męża zadzwoniłam co robić? To była chwila słabości. Bo już potem nie miałam wątpliwości z operatorem ustaliliśmy wycięcie całości. Widocznie tak musiało być.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez hugnonot » 30 sty 2020, o 23:56

nie ma dobrych odpowiedzi na to pytanie, jeśli wytniemy a nic by nie było skróciłyśmy sobie życie, jeśli zostawimy a będzie rak skróciłyśmy sobie życie,
jeśli zostawimy a nic się nie będzie działo wygrałyśmy dłuższe i lepsze życie, nigdy nie poznamy odpowiedzi na to pytanie wybierając jakąkolwiek opcję
dlatego tak jak już kiedyś pisałam - każda z nas staje w obliczu tej decyzji sama i sama musi ją podjąć i z nią żyć
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez olikkk » 30 sty 2020, o 23:58

Kasiu super, że zostałaś potraktowana i uznana za zdrową Syrenkę :-bd
Myślę że tak właśnie się teraz poczujesz i z psychiką też będzie lepiej, zwłaszcza że będziesz się wspomagała plasterkami :kolobok_yes:
Bardzo Ci tego życzę :ympray: :kolobok_air_kiss:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 31 sty 2020, o 09:10

Niestety do końca nie da się tak zapomnieć i wymazać z pamięci . Ale faktycznie plastry maja mi w tym pomóc . Dodam jeszcze tak na pocieszenie dla nas Wszystkich ,ze mam dwie znajome (bardziej to koleżanki mojej teściowej) co dawno temu zachorowały na raka szyjki macicy . Obie miały trochę gorsze stadium niż ja . Jedna z nich nie miała operacji tylko była leczona radio i brachoterapią bez chemii , a druga miała całe leczenie . Cieszą się życiem do tej pory , a minęło już ponad 10 lat . 👍🏽Miłego dnia ☀️
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez hugnonot » 31 sty 2020, o 14:21

Kasia1 napisał(a):Niestety do końca nie da się tak zapomnieć i wymazać z pamięci . Ale faktycznie plastry maja mi w tym pomóc . Dodam jeszcze tak na pocieszenie dla nas Wszystkich ,ze mam dwie znajome (bardziej to koleżanki mojej teściowej) co dawno temu zachorowały na raka szyjki macicy . Obie miały trochę gorsze stadium niż ja . Jedna z nich nie miała operacji tylko była leczona radio i brachoterapią bez chemii , a druga miała całe leczenie . Cieszą się życiem do tej pory , a minęło już ponad 10 lat . 👍🏽Miłego dnia ☀️

Z ciekawości zapytam żadna nie miała operacji? Jak u nich różnią konsekwencje odległe w czasie po leczeniu?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 31 sty 2020, o 15:17

To naprawdę aż niespotykane!
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez ewikaz » 31 sty 2020, o 15:42

Anita71 napisał(a):Ewikaz jeżeli pytasz co my na to, to ja Ci odpowiem co ja na to. Ja bym wycięła na 100% wiem to, bo taką decyzję podjęłam wiedząc przed operacją że mam stan przednowotworowy na wszelki wypadek gdyby w środku był rak. Nawet aż tak długo się nad tym nie zastanawiałam nie analizowałam. Jedna tylko lekarka na oddziale delikatnie zasugerowała że możnaby rozważyć ich pozostawienie. Ale od samego początku od konsultacji onkologicznej przed operacją byłam już nastawiona na wycięcie całości. Chociaż... wtedy gdy ta lekarka tak napomknęła to aż do męża zadzwoniłam co robić? To była chwila słabości. Bo już potem nie miałam wątpliwości z operatorem ustaliliśmy wycięcie całości. Widocznie tak musiało być.

A jak kochane funkcjonujecie bez jajników??? Bardzo upierdliwa ta menomenda???
ewikaz
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 gru 2019, o 22:27
Wiek: 45
Data operacji: 2 stycznia 2020
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Śródnabłonkowa neoplazja dużego stopnia EIN III - dysplazja dużego stopnia
Zakres operacji: I operacja przezpochwowa - Usunięcie macicy wraz szyjką.
II operacja - laparoskopowe usunięcie jajników, jajowodów i węzłów chłonnych
Wynik HP: Pierwsza operacja - Adenocarcinoma endometriale G-1 Figo 1a
Druga operacja: Czysto!!! Bez przerzutów i nacieków!
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 31 sty 2020, o 19:49

Co do tych znajomych to wiem tyle co teściowa się dowiedziała. Tak jak napisałam jedna nie miała operacji tylko leczenie radioterapia i brachyterapia a druga miała operacje i radiochemioterapie . Podobno czuja się dobrze . Po leczeniu jedna z nich miała bardzo duży problem ze skóra bo nie stosowała się do zaleceń lekarzy w czasie radioterapii i ją myła a później zwyczajnie była poparzona i całe miesiące z tym walczyła ..
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 31 sty 2020, o 20:09

Ewikaz ja nie mam jajników i nie mogę stosować HTZ. Menomenda no cóż... uderzenia gorąca do wytrzymania nie mam ich aż tak dużo. Najgorsze pocenie ale teraz z tym chwilowo mam spokój. Najbardziej z objawów menopauzalnych dokucza mi psychika i tu już czuję problem. Mam też jakoś taki mniej pojemny i chłonny umysł nie wiem czy to ma związek z narkozą czy z menopauza. Po profilaktycznym wycięciu jajników w hispacie na jednym wyszła torbiel tylko jeden był ok. Czyli ten torbielowaty i tak pewnie by mi dokuczał, sprawnego szkoda jeszcze mógłby mi służyć. Ale i tak gdybym teraz miała podjąć decyzję przy stanie przednowotworowym to bym jajniki kazała usunąć za bardzo bałam się diagnozy.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Marzena17 » 1 lut 2020, o 15:30

Ewikaz powiem Ci tyle, że objawy meno nie są przyjemne, ale da się z nimi w miarę normalnie żyć. Najważniejsze jest w Twoim przypadku, abyś była dobrze poprowadzona przez lekarzy do zdrowia. A wątpliwości zawsze będą.... Przynajmniej pozbyłyśmy się miesiączek, a to już duży plus. Przytulam Cię cieplutko i życzę, żeby wszystko się dla Ciebie ułożyło jak najlepiej. :ymhug:
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 25 mar 2020, o 18:18

Hey dziewczynki

Robiłam sobie dzisiaj badanie krwi i analizę moczu . Krew jest coraz lepsza bo HG mam 13 tylko leukocyty wciąż poniżej normy ,bo 3,41 (chociaż po radioterapii miałam 3,08),a to było 2 miesiące temu ,wiec chyba i tak jet szybki wzrost parametrów. Natomiast zmartwił mnie mocz ,który wcześniej był idealny . W opisie Osad Moczu mam leukocyty w ilości 50-100 i śladowe erytrocyty 5-10 reszta dobrze . Dodam,ze przez całe leczenie ani razu nie musiałam łykać Furaginy ,bo nie było takiej potrzeby tylko brałam duzo Uroseptu. Teraz natomiast łykam różne leki p/wirusowe jak Neosine i duzo wit C (2 g) ze względu na koronawirusa może to ma wpływ ,albo efekty uboczne kochanej radioterapii ?. Czy jakas Syrenka miała podobne wyniki ?. Niestety wizytę na onkologii mam na początku maja ..
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 25 mar 2020, o 18:45

Hej Kasia miło że się odezwałaś pozdrawiam Ciebie serdecznie może Nasza Hugus coś podpowie odnośnie wyników @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Marzena17 » 25 mar 2020, o 20:26

Kasiu a może zadzwoń do rodzinnej, taka teleporada? A mocz moze być przez leki, wit. C. Trzymaj się :x
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez KaSta » 25 mar 2020, o 21:39

Kasiu, moja lekarka poz chętnie daje skierowania na badania, ale nie daje na mocz. Któregoś razu poprosiłam, to powiedziała, jeśli dobrze zapamiętałam, że nie daje na mocz bo niech onkolog zleca, bo jakoś inaczej się na to patrzy. W zasadzie by się potwierdziło, że trzeba inaczej oceniać w chorobie nowotworowej i po terapii.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
KaSta
 
Posty: 810
Dołączył(a): 5 mar 2019, o 17:16
Lokalizacja: na zachód od Warszawy
Wiek: 50
Data operacji: 19 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy g2/g3 (częściowo surowiczy)
Zakres operacji: Wycięta macica z przydatkami, węzły chłonne, wycięcie sieci
Wynik HP: Rak trzonu macicy g2/g3 (endometrialny - to lepiej, niż surowiczy- tak powiedział gin-onko)
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 25 mar 2020, o 23:06

Oj mam nadzieje ,ze to zwykła infekcja . Bo już jakieś węzły chłonne wyczułam w prawej pachwinie chociaż w lutym byłam na kontroli i nic sie nie działo ...,ale głowa robi swoje ..🤪W końcu skutki uboczne tej naszej terapii musza być niestety ,ale aby jak najmniejsze . Uważajcie Wszystkie na siebie ,bo czeka nas teraz najgorszy okres tej pandemii . Kurczę jeszcze tego brakowało ...
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 26 mar 2020, o 09:39

Dziewczyny dbajcie o siebie, pilnujcie się bardzo i bądźcie bezpieczne! @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez hugnonot » 26 mar 2020, o 10:57

Kasia1 napisał(a):Hey dziewczynki

Robiłam sobie dzisiaj badanie krwi i analizę moczu . Krew jest coraz lepsza bo HG mam 13 tylko leukocyty wciąż poniżej normy ,bo 3,41 (chociaż po radioterapii miałam 3,08),a to było 2 miesiące temu ,wiec chyba i tak jet szybki wzrost parametrów. Natomiast zmartwił mnie mocz ,który wcześniej był idealny . W opisie Osad Moczu mam leukocyty w ilości 50-100 i śladowe erytrocyty 5-10 reszta dobrze . Dodam,ze przez całe leczenie ani razu nie musiałam łykać Furaginy ,bo nie było takiej potrzeby tylko brałam duzo Uroseptu. Teraz natomiast łykam różne leki p/wirusowe jak Neosine i duzo wit C (2 g) ze względu na koronawirusa może to ma wpływ ,albo efekty uboczne kochanej radioterapii ?. Czy jakas Syrenka miała podobne wyniki ?. Niestety wizytę na onkologii mam na początku maja ..


leukocyty to stan zapalny, pij dużo, jak masz urosan, skrzyp, nagietek, nerki Ciebie nie bolą? te erytrocyty są świeże? wyługowane?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 26 mar 2020, o 11:37

Wiedziałam! Niezawodna Kochana Wspaniała Nasza Hugus @};- 💐💐💐 zawsze pomocna i profesjonalna :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 26 mar 2020, o 13:19

Cześć
Kurczę może prześle wynik . A wodę pije i dzisiaj zaczęłam znowu Urosept i Furagin
Załączniki
29623780-4572-4EA8-B318-1228D45CBD29.jpeg
29623780-4572-4EA8-B318-1228D45CBD29.jpeg (26.14 KiB) Przeglądane 973 razy
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości