obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Plastyka pochwy, krocza, pęcherza, operacje łączone z usunięciem macicy

obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Januaria » 9 sty 2020, o 19:44

Szanowne forumowiczki!
Zapewne jestem najstarszą uczestniczką forum, ale przeszłam juz niejedno. Piszę tu dlatego, że właśnie odczuwam typowy szklany sufit bezsilności z racji wieku i nie moge trafić na sensowną poradę.Objawy obniżenia narządów rodnych a konkretnie rectocele pojawiło się u mnie w wieku 60 lat po utracie wagi ok, 13 kg.Może i bez tego by się ujawniło, gdyż lekarz stwierdził źle zszyte krocze po porodzie. Rodziłam dwukrotnie, oba dzieciaczki powyżej 4 kg. Zanim zdecydowałam się na plastykę pochwy, próbowałam ćwiczeń kulkami, ćwiczeń mięśni Kegla,ćwiczeń głębokich mięśni brzucha, ( cwiczenia gimnastyczne nie były mi obce bo przeszłam również operację kręgosłupa) ale pogrążona w cieżkiej depresji i strachu poddałam się operacji,
Zależało mi na utrzymaniu seksualnej aktywności.Lekarz operujący wział to pod uwagę i nie skrócił mi specjanie pochwy, jakkolwiek rekonstrukcja wejscia do pochwy była bardzo krótka od strony odbytu i skóra tam była cienka i napięta. Po operacji byłam bardzo szczęśliwa, wróciłam do aktywności i schudłam jeszcze 5 kg. Jak wspaniale było nie pamiętać w ogóle, że ma się pochwę.. Niestety po ok 8 miesiacach od operacji, teraz w okresie zimowym, kiedy większość dnia siedzę, poczułam pieczenie i ciągnięcie w pochwie.Zastosowałam Regevagię, a że mam także szczelinę odbytu, stosowałam przez kilka tygodni czopki gojące Proktis M z kwasem hialuronowym.Ku mojej rozpaczy, poczułam, że ZNOWU odczuwam ten paskudny objaw "jaja pingwina" czy opuszczonego tamponu..Nawet siedzac, odczuwam jakby nadmiar pochwy.Wizualnie wejscie do pochwy jest zamkniete tą cienka skórą, ale nabrałam podejrzeń, że nadal opadają mi narządy dna miednicy..Bo skąd to ciągnięcie i pieczenie. Czuję czestsze parcie na mocz. Objawy wyglądają, że chyba będę potrzebować zafiksowania taśmami pęcherza i macicy.No niestety pacjent coś tam sam gugluje. Jestem przerażona. Niewiele na ten temat można się dowiedzieć. Nawet lekarze przyznają się do braku sukcesów.Starsze osoby nie uczestniczą w forach,my nic nie wiemy, albo skazuja nas nas na smarowane maściami witaminowymi pessaria.Lekarze powinni nas informować co może się dziać później.. Bardzo proszę niech odezwie się ktoś, kto przeszedł dalszą operacyjną terapię.
Januaria
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 sty 2020, o 18:29
Wiek: 64
Data operacji: 5 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: obniżenie tylnej ściany pochwy
Zakres operacji: plastyka tylnej ściany, zwężenie wejścia do pochwy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: niesystematyczne Oekolp

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Anita71 » 9 sty 2020, o 20:49

Hej Januaria nie wiem, czy do końca wszystko zrozumiałam, ale, czy Ty masz pozostawiony narząd rodny?
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez olikkk » 9 sty 2020, o 20:57

Objawy wyglądają, że chyba będę potrzebować zafiksowania taśmami pęcherza i macicy

Wygląda na to, że tak Anetko ....

Kochana Januario tego problemu nie znam, ale może się odezwie jakaś Syrenka :)
Prawdę mówiąc temat ten się przewija dość rzadko :-?

Wydaje mi się, że jednak najstarsza tu nie jesteś ;)
Mam nadzieję, że powolutku zgłębimy Twój problem i znajdziemy jakieś wyjście z tej sytuacji :kolobok_yes:

Fajnie że jesteś :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Stynka » 9 sty 2020, o 21:03

Witaj Januario :ymhug:
Niestety nie potrafię Ci pomóc, ale pewnie znajdzie się jakaś "siostrzana Syrenka" :)
Stynka
 
Posty: 4323
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez hugnonot » 9 sty 2020, o 21:08

Januario, wiem jedynie że operacje naprawcze z użyciem taśm np. podwieszenie pęcherza niekoniecznie kończą się sukcesem i że taśmę można włożyć ale nie usunąć.
Ważne jest to żeby upewnić się czy nie masz alergii na materiał z jakiego są te taśmy wykonane. Z tego co czytałam problem obniżania dna miednicy i słabnięcia mięśni tego
dna zachodzi w ciągu 10-20 lat po histerektomii. Tylko Ty chyba jej nie miałaś?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez eli-50 » 10 sty 2020, o 12:11

Witaj Januaria :ymhug:
Trudno mi się w tej kwestii wypowiedzieć. Ale jest nas wiele. Może któraś z naszych Kobietek ma doświadczenia i coś podpowie :-?
Tutaj nie odczuwamy różnicy wieku ;) . Śmiało się rozgość i pytaj o wszystko co Cię nurtuje.
Pozdrawiam serdecznie :) %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Marzena17 » 10 sty 2020, o 14:48

Witam Cię Januario :x Przytulam Cię i życzę, żeby wszystko się naprawiło. Dużo zdrówka kochana. W dniu mojego wyjścia ze szpitala przyszła kobietka w Twoim wieku. Też wypadały jej narządy rodne, ale nie miała usunietych. Mówila, że to po 4 porodach. Wcześniej miała już robione podwieszanie kilka miesięcy wcześniej w innym szpitalu, ale coś się nie udało najwidoczniej. I miała mieć podwieszone drugi raz i lekarze mowili, że teraz będzie dobrze. Musisz szukać innego operatora i jeszcze raz dać sobie szansę. Będzie dobrze :-bd
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Januaria » 10 sty 2020, o 20:13

Dziękuję serdecznie forumowiczkom za wsparcie, że się odezwały na mój post. Ja mam pozostawione narządy rodne, Wszystkie moje problemy dotyczą statyki jamy brzusznej.Brzuch miałam raczej zawsze z tendencją do tycia, po schudnięciu niestety obwisł i wydaje mi się , że wszystkie narządy dna miednicy nie mają na czym się oprzeć.Tylko to zoperowane krocze trzyma.Bardzo będę wdzięczna jak odezwie się ktoś kto ma wszyte te taśmy podwieszające.Czy może komuś pomogły ćwiczenia ?
Jestem dosyć załamana, bo z historii które znam wynika, że lekarze niestety oferują terapie w stylu "później się zobaczy co dalej". W efekcie ostatnie lata sprawnego życia spędzamy w depresji. Jestem też po operacji kręgosłupa, mam dużo chodzić, ćwiczyć ale jak to zrobić z tym ciągłym wrażeniem tamponu wypadającego z pochwy.
Odsuwam się od rodziny.Bardzo bym chciała znaleźć dobrego lekarza,który robi te podszycia. Liczę, że jeszcze napiszecie. Dzięki!!!
Januaria
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 sty 2020, o 18:29
Wiek: 64
Data operacji: 5 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: obniżenie tylnej ściany pochwy
Zakres operacji: plastyka tylnej ściany, zwężenie wejścia do pochwy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: niesystematyczne Oekolp

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Marzena17 » 10 sty 2020, o 22:24

Z jakiego jesteś rejonu?
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Ania55 » 11 sty 2020, o 10:35

Witaj Januario. Ja miałam opadanie narządu rodnego . Lekarz proponował mi taśmy, ale po analizie zdecydowałam się na usunięcie. Taśmy albo się przyjmą, albo nie. Nawet jak się przyjmą, to podobno z wiekiem i tak może się wszystko obniżać, tylko operować będzie trudniej, bo one wrastają w tkanki, powodują zwłóknienia i przez to gorzej się goi po operacji. Dlatego ja zdecydowałam się na raz, a dobrze. To jest trudna decyzja i tylko Ty będziesz ponosić konsekwencje wyboru, jaki by on nie był. Życzę trafnej decyzji. Pozdrawiam cieplutko :ymhug:
Ania55
 
Posty: 296
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 12:56
Wiek: 58
Data operacji: 10 kwietnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Wypadanie macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z szyjką. Zostawione jajniki.
Wynik HP: OK.
Terapia hormonalna: Od początku menopauzy, czyli 3 lata stosuje Climea forte, a obecnie aktiv meno. Preparaty z wyciągiem z soi.

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez vika45 » 11 sty 2020, o 13:41

Pierwszą plastykę miałam w 1996 r. Macica uciskała pęcherz, popuszczalam solidnie. Wtedy mi podciągnięto pęcherz ale podszywając coś do czegoś. O taśmach wtedy nie słyszano w naszym kraju. Trzymało kilkanaście lat.
Osiem lat temu radykalne usunięcie i taśmy podtrzymujące pęcherz i pochwę. Pierwszy rok lekko kuło. Mam tyle juź części powstawianych, ze mnie to nie rusza.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Anita71 » 11 sty 2020, o 14:41

Vikus @};- :)
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Januaria » 13 sty 2020, o 16:14

Odpowiadam Marzenie, jestem z Lubelskiego, więc szukam lekarzy w Lublinie bądź Krakowie. Gdybym miała do wyboru wszycie tych taśm polipropylenowych i później jakieś problemy z ich wrastaniem, wolałabym oczywiście usunąć macicę, ale czy przez to nie spowoduję większego luzu i pustki w narządach miednicy małej ?. Chyba wtedy też muszą pęcherz ułożyć i przyczepić do czegoś. Nie mam do tej pory nietrzymania moczu, ale też się obawiam, że jak mi zaczną coś majstrować i podwieszać to żeby efekt nie był odwrotny.

Czy wiadomo wam o dr Szymanowskim z Krakowa, czy on operuje kobiety starsze z dobrym efektem finalnym? Czy raczej komplikacje poporodowe ?

Mam jeszcze pytanie do forumowiczek z cystocelem. Czy czujecie dyskomfort przy siedzeniu?Niektóre opinie pań twierdzą też, że jeżeli uszkodzone są powięzie to żadne ćwiczenia nie pomogą..

No cóż, lekarze najpierw zawszą kroją a potem wpadają na "pomysł" co trzeba było ..."nie robic".. Jestem załamana.. :( :( :(
Januaria
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 sty 2020, o 18:29
Wiek: 64
Data operacji: 5 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: obniżenie tylnej ściany pochwy
Zakres operacji: plastyka tylnej ściany, zwężenie wejścia do pochwy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: niesystematyczne Oekolp

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez hugnonot » 13 sty 2020, o 17:36

Jedna z Syrenek pisała na jego temat tu: viewtopic.php?f=76&t=48&p=81711&hilit=Szymanowski#p81711
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Beata.Woj1234 » 5 mar 2020, o 23:42

Po dwóch latach udało mi się to forum odnalzć. Do Januaria - Ja robiłam operacje w Krakowie u dr.Sz.ponad dwa lata temu -cystocele( pęcherz moczowy na własnych tkankach,laparoskopowo) i druga operacja 1,5 roku temu ( podwieszenie macicy na taśmie do kości krzyzowych,też laparoskopowo ) i jak do tej pory jest wszystko dobrze,tylko się bardzo pilnuję już ,oszczędzam,szczególnie nie wolno dzwigać. Do dr bardzo dużo kobiet chodzi w różnym wieku,dużo właśnie starszych włącznie ze mną spotykałam czy przebywałam w szpitalu.Z całej Polski przyjezdzają kobiety,dużo własnie z podobnymi pewnie problemami, na wizytach czy w szpitalu gdy szłam, często były to kobiety ok.50 do 80 ponad,które robiły operacje. Myślę ,że na wizycie można juz bardzo dużo się dowiedzieć,również zadawać pytania nurtujące.Uważam ,że dr ma bardzo wprawę w rękach,tak już bardzo duzo tego typu wykonuje operacji,nie bałam się że się nie obudzę czy jakiś komplikacji ,szkoda tylko ,że nie na NFZ . Pozdrawiam wszystkie Panie i p.Ollik.
Beata.Woj1234
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 mar 2018, o 23:20
Wiek: 54
Data operacji: 31 stycznia 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: wysiłkowe nietrzymanie moczu , wypadanie pęcherza moczowego , obniżenie macicy
Zakres operacji: przyszycie pęcherza moczowego / cystocele i rektocele / - podwieszenie macicy na taśmie
Wynik HP: ok.
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez hugnonot » 5 mar 2020, o 23:52

Beato, jeśli mogę spytać, czy operacje naprawcze ten doktor prowadzi również u kobiet po histerektomii? Bo większość tutaj jest właśnie po histerektomii choć w różnym zakresie.
Czy wiesz może w jakim czasie od operacji pojawiały się problemy u pacjentek?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Beata.Woj1234 » 6 mar 2020, o 00:13

Szkoda,ale nie wiem jak jest sprawa po histo..... - nie chcę sugerować,choć myślę ,że np.problemy z pęcherzem czy tylna ściana/rektocele/ czy pochwą zajmuje się,no bo jak macicy nie ma - ale to są moje przemyslenia tylko.Wiem,że mi mówił,że dawniej na takie problemy robiono histo...... ,ale potem często zgłaszają się z innymi problemami,jedno mogę powiedzieć ,uważam,że bardzo zna się na tych wszystkich problemach obniżeń,myślę że tym się szczególnie zajmuje jako w operacjach. Ja mam blisko do Krakowa ,więc miałam dobrze. No ,sama wizyta i rozmowa by dużo dała( ja nawet miałam przygotowaną kartkę z pytaniami żeby nie zapomnieć co chcę wiedzieć,dr b.kontaktowy i konkretny ) - a może zapytać telefonicznie tych pań w ,,Gyneka,, nie wiem ,tylko czy udzielą tej informacji .
Beata.Woj1234
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 mar 2018, o 23:20
Wiek: 54
Data operacji: 31 stycznia 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: wysiłkowe nietrzymanie moczu , wypadanie pęcherza moczowego , obniżenie macicy
Zakres operacji: przyszycie pęcherza moczowego / cystocele i rektocele / - podwieszenie macicy na taśmie
Wynik HP: ok.
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Beata.Woj1234 » 6 mar 2020, o 00:52

Januaria,myślę że jak u mnie przy zerwanych wiązadłach czy obwisłych powięzi ćwiczenia nie pomogą , oby też nie zaszkodziły jeszcze,po operacji mam ćwiczyć zawsze.Ja mam pęcherz na własnych tkankach ,/ale jeśli by kiedyś coś było zle,choć mam nadzieję ,że nie/,to wtedy dopiero by była zakładana taśmapod pęcherz,spotykałam któreś panie ponad 60l.i sobie chwaliły . Dodam ,że dr teraz przyjmuje i pracuje w szpitalu na Klinach, pisze coś też o tym i o operacjach na faceebok jak się wpisze ten szpital czy wpisać ,,GYNEKA,,Centrum zdrowia kobiety. Tam są różne wiadomości i filmiki. Może na innych wiadomościach czy,forach też można się czegoś doczytać. Ja dużo czytam na te tematy różne fora,bo jeszcze niedawno nic nie wiedziałam o obniżeniach dopóki mnie to nie spotkało. Ps.Przepraszam,że zle buduję i czasem niezrozumiale zdania.
Beata.Woj1234
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 mar 2018, o 23:20
Wiek: 54
Data operacji: 31 stycznia 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: wysiłkowe nietrzymanie moczu , wypadanie pęcherza moczowego , obniżenie macicy
Zakres operacji: przyszycie pęcherza moczowego / cystocele i rektocele / - podwieszenie macicy na taśmie
Wynik HP: ok.
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez hugnonot » 6 mar 2020, o 01:11

Ja wiem tylko tyle, że taśmy mocujące pęcherz nie zawsze się lekarzom udają, tzn. nie zawsze pełnią funkcję a usunąć ich już nie można.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: obniżenie dna miednicy i konsekwencje

Postprzez Beata.Woj1234 » 6 mar 2020, o 16:20

Ojej,nie wiedziałam,że w razie problemów taśm nie można już usunąć-straszne.Ale może ważne,aby wykonywał operacje ktoś,kto się zna na tych problemach i często wykonuje takie operacje, a nie jak ktoś rzadko - nie wiem,ja tylko tak przemyśluję. Ja byłam w Krak. z polecenia innych kobiet na forach,Wiem,że dr też łączy za jednym razem przy operacji problemy z obniżeniami ,jakie narządy,ale to trzeba wcześniej ustalić dokładnie przed operacją . No są to bardzo wielkie problemy,choroby,dlatego się już b.pilnuję,nie biegam,nie wolno przeć, a szczególnie nie dzwgać więcej niż 3-5 kg,co i tego unikam.Bo wiem,że dzwiganiem zepsuję operacje.Miałam dawniej ciężką ,fizyczną prace,teraz jestem na KRUS,mam na to 3 gr.niepełnosprawności stałą, po operacji miałam przez rok drugą.
Beata.Woj1234
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 mar 2018, o 23:20
Wiek: 54
Data operacji: 31 stycznia 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: wysiłkowe nietrzymanie moczu , wypadanie pęcherza moczowego , obniżenie macicy
Zakres operacji: przyszycie pęcherza moczowego / cystocele i rektocele / - podwieszenie macicy na taśmie
Wynik HP: ok.
Terapia hormonalna: nie miałam

Następna strona

Powrót do Inne operacje kobiece



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości