Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Ankiety skierowane do Syrenek

Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez recovery » 7 paź 2019, o 17:26

Witam,

jestem studentką psychologii, która jest w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat funkcjonowania seksualnego kobiet po zabiegu histerektomii. Zapraszam do wzięcia udziału w badaniu wszystkie Panie, które chciałyby podzielić się swoimi doświadczeniami i odczuciami. Jeżeli znają Panie kobiety o podobnych doświadczeniach, byłabym wdzięczna za udostępnianie ankiety i pomoc. Badanie jest całkowicie anonimowe i nie powinno zająć więcej niż 20 minut.

Serdecznie dziękuję.

link do ankiety:

https://forms.gle/M8LtjdAQpHqTkfdU6
recovery
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 paź 2019, o 14:59
Wiek: 26
Data operacji: 23 sierpnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Dołączyłam do forum, by móc udostępnić ankietę dotyczącą funkcjonowania seksualnego po zabiegu usunięcia macicy
Zakres operacji: -
Wynik HP: -
Terapia hormonalna: -

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez hugnonot » 7 paź 2019, o 19:04

Kolejna bezsensowna praca z której nic nie wynika. Statystyką można wykazać wszystko!
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez Joanna80 » 8 paź 2019, o 21:40

Chętnie wypełnię ankietę - cieszę się, że ktoś prowadzi takie badania, bo o tym, że niektóre kobiety przeszły histerektomię, bardzo często się zapomina!
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez olikkk » 8 paź 2019, o 21:48

Szkoda tylko że pytania są niejasne i wielokrotnie się powtarzają w nieco innej formie ....
Ankieta niepotrzebnie jest taka długa i szybko można stracić cierpliwość przy jej wypełnianiu ...
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez hugnonot » 8 paź 2019, o 22:06

Joanna80 napisał(a):Chętnie wypełnię ankietę - cieszę się, że ktoś prowadzi takie badania, bo o tym, że niektóre kobiety przeszły histerektomię, bardzo często się zapomina!

Dobrze by było żeby z takiego badania coś wynikało a nie tylko tytuł mgr dla studentki. Patrząc na poziom tej ankiety to nic z tego nie będzie.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez Joanna80 » 8 paź 2019, o 22:10

olikkk napisał(a):Szkoda tylko że pytania są niejasne i wielokrotnie się powtarzają w nieco innej formie ....
Ankieta niepotrzebnie jest taka długa i szybko można stracić cierpliwość przy jej wypełnieniu ...


Zgadzam się z Tobą, że pytania często się powtarzają (nie wiem, dlaczego!). Ankieta mogłaby być też zdecydowanie krótsza. Innym problemem jest przyjęte w ankiecie założenie, że jeśli kobieta jest aktywna seksualnie, to tylko z partnerem, i jeśli dochodzi do penetracji pochwy, to tylko w wyniku stosunku. Tymczasem np. używanie wibratora jest wręcz często zalecane kobietom po histerektomii i menopauzie, które nie mają stałego partnera, bo dopływ krwi do pochwy zapobiega jej zanikowi. Trzeba skończyć z mitem, że aktywność seksualna jest możliwa tylko i wyłącznie z partnerem, bo to mit bardzo dla kobiet szkodliwy!
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez Joanna80 » 8 paź 2019, o 22:20

hugnonot napisał(a):Dobrze by było żeby z takiego badania coś wynikało a nie tylko tytuł mgr dla studentki. Patrząc na poziom tej ankiety to nic z tego nie będzie.


Też mam zastrzeżenia do tej ankiety, ale mimo to cieszę się, że w ogóle ktoś takie badania chce robić!
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez hugnonot » 8 paź 2019, o 22:40

Joanna80 napisał(a):
hugnonot napisał(a):Dobrze by było żeby z takiego badania coś wynikało a nie tylko tytuł mgr dla studentki. Patrząc na poziom tej ankiety to nic z tego nie będzie.


Też mam zastrzeżenia do tej ankiety, ale mimo to cieszę się, że w ogóle ktoś takie badania chce robić!


Czytałam ostatnio pracę w której autorka (z tytułem naukowym) wypisywała brednie na podstawie takich właśnie pseudo-ankiet, naprawdę brednie.
Zresztą na podstawie takich ankiet została lekarzem o specjalności gin. No nie chciałabym trafić do takiego lekarza, którego jedyną podstawę wiedzy stanowią źle skonstruowane ankiety.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez Joanna80 » 8 paź 2019, o 22:49

hugnonot napisał(a):[Czytałam ostatnio pracę w której autorka (z tytułem naukowym) wypisywała brednie na podstawie takich właśnie pseudo-ankiet, naprawdę brednie.
Zresztą na podstawie takich ankiet została lekarzem o specjalności gin. No nie chciałabym trafić do takiego lekarza, którego jedyną podstawę wiedzy stanowią źle skonstruowane ankiety.


Czy masz może namiary na tę pracę pełną bredni? Bo bardzo chętnie bym przeczytała, co ta lekarka nawypisywała. Na pewno wielkim problemem jest pisanie prac naukowych na podstawie - jak to słusznie określiłaś - "pseudo-ankiet". W dodatku studenci nieraz podobno sami wypełniają takie ankiety albo dają je do wypełnienia znajomym/rodzinie...
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez hugnonot » 8 paź 2019, o 23:26

Joanna80 napisał(a):
hugnonot napisał(a):[Czytałam ostatnio pracę w której autorka (z tytułem naukowym) wypisywała brednie na podstawie takich właśnie pseudo-ankiet, naprawdę brednie.
Zresztą na podstawie takich ankiet została lekarzem o specjalności gin. No nie chciałabym trafić do takiego lekarza, którego jedyną podstawę wiedzy stanowią źle skonstruowane ankiety.


Czy masz może namiary na tę pracę pełną bredni? Bo bardzo chętnie bym przeczytała, co ta lekarka nawypisywała. Na pewno wielkim problemem jest pisanie prac naukowych na podstawie - jak to słusznie określiłaś - "pseudo-ankiet". W dodatku studenci nieraz podobno sami wypełniają takie ankiety albo dają je do wypełnienia znajomym/rodzinie...

Przykład "Istotnym elementem różnicującym stosunek do profilaktycznych badań ginekologicznych jest poziom wykształcenia. Zdecydowana większość
respondentek ma wykształcenie podstawowe, lub zasadnicze zawodowe. Tylko trzy badane kobiety miały wykształcenie relatywnie wyższe"
I na tej podstawie - mając trzy ankiety od pań z wyższym wykształceniem a resztę z niskim pani autorka wyciąga wnioski na temat wpływu wykształcenia na stosunek do badań. Brednie? Brednie bo nie mając ankiet nic na ten temat powiedzieć nie może.

Nie wierzę w rzetelność zbierania ankiet.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez recovery » 9 paź 2019, o 00:03

Bardzo Paniom dziękuję za cenne uwagi. Pytania w kwestionariuszach psychologicznych często są konstruowane tak, aby wykluczyć przypadkowe odpowiedzi; skrajnie różne odpowiedzi na podobne stwierdzenia pokazują, że osoba wypełniająca ankietę niekoniecznie rzetelnie odpowiadała, a tym samym mogła zaburzyć wiarygodność badania. Niemniej oczywiście rozumiem, że może to być nużące i bardzo dziękuję za spostrzeżenia.

Inną rzeczą jest robienie badania tylko "dla tytułu". Gdyby rzeczywiście o to chodziło, to nie wybierałabym tematu tak trudnego, również emocjonalnie. Nie chciałabym być też wrzucana do jednego worka z ludźmi o wątpliwym poziomie profesjonalizmu z powodu jednej ankiety. To moja pierwsza praca magisterska, dzięki której mogę nauczyć się nie popełniać podobnych błędów w przyszłości, właśnie dzięki takim uwagom.

Dlatego również bardzo dziękuję za czujność i komentarz o masturbacji. Choć przy tworzeniu się pomysłu na badanie chodziło bardziej o relacje seksualne z drugą osobą, to wiem, że warto też wziąć pod uwagę fakt samozaspokajania się kobiet.
recovery
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 paź 2019, o 14:59
Wiek: 26
Data operacji: 23 sierpnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Dołączyłam do forum, by móc udostępnić ankietę dotyczącą funkcjonowania seksualnego po zabiegu usunięcia macicy
Zakres operacji: -
Wynik HP: -
Terapia hormonalna: -

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez hugnonot » 9 paź 2019, o 20:36

I znowu wniosek błędny. To, że są skrajne odpowiedzi może świadczyć o nierzetelności wypełniającego ankietę, ale równie dobrze może
oznaczać, że osoba wypełniająca ankietę inaczej zrozumiała pytania niż było zamiarem autorki. Dlatego dała odpowiedzi sprzeczne.
Czy ten temat ankiety/pracy jest emocjonalnie trudny? Jest taki tylko dla osoby, która osobiście przeszła taki zabieg.
Patrzenie z boku to zupełnie coś innego. Myślę, że każda z syrenek potwierdzi, że nawet najbardziej współczujący członek rodziny jednak odbiera
to inaczej niż osoba poddana zabiegowi.
A co do wątpliwego profesjonalizmu autorka ankiety o której napisałam w poście wyżej jest członkiem Polskiej Akademii Nauk, z tytułem naukowym.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez Danka » 9 paź 2019, o 20:58

To prawda hugnonot.Mimo tego źe rodzina mnie wspiera (tak jak umie) całkowite zrozumienie dostałam dopiero od Was na forum.Ktoś kto nie przeszedł tego co my nie może tego zrozumieć.
Danka
 
Posty: 656
Dołączył(a): 9 lip 2019, o 07:17
Lokalizacja: Małpolska
Wiek: 48
Data operacji: 11 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Macica przydatki węzły chłonne
Wynik HP: Nie do końca ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez Joanna80 » 9 paź 2019, o 21:14

hugnonot napisał(a):I znowu wniosek błędny. To, że są skrajne odpowiedzi może świadczyć o nierzetelności wypełniającego ankietę, ale równie dobrze może
oznaczać, że osoba wypełniająca ankietę inaczej zrozumiała pytania niż było zamiarem autorki. Dlatego dała odpowiedzi sprzeczne.
Czy ten temat ankiety/pracy jest emocjonalnie trudny? Jest taki tylko dla osoby, która osobiście przeszła taki zabieg.
Patrzenie z boku to zupełnie coś innego. Myślę, że każda z syrenek potwierdzi, że nawet najbardziej współczujący członek rodziny jednak odbiera
to inaczej niż osoba poddana zabiegowi.
A co do wątpliwego profesjonalizmu autorka ankiety o której napisałam w poście wyżej jest członkiem Polskiej Akademii Nauk, z tytułem naukowym.


Masz zupełną rację. Osoba, która sama nie przeszła histerektomii, nie może twierdzić, że ten temat jest dla niej "emocjonalnie trudny". Sama czułam się bardzo skrępowana w szpitalu, kiedy jeden z lekarzy na obchodzie zapytał mnie, po jakiej jestem operacji, w obecności młodej pacjentki, którą przywieziono chyba po poronieniu. Odmówiłam odpowiedzi na jego pytanie, bo nie chciałam, żeby ta pacjentka czuła dla mnie politowanie - że "wszystko" (i macicę, i jajniki) mi wycięto w tak młodym wieku. Wspominam o tym, że miałam taką operację, tylko ludziom, których dobrze znam i którym ufam.

Zgadzam się też co do ewentualnych "skrajnych" odpowiedzi w ankiecie - i w ogóle uważam, że zakładanie, że osoba wypełniająca ankietę na tak osobisty temat może być "nierzetelna" jest niesłuszne i zakrawa na arogancję. Myślę, że studenci tworzący ankiety powinni krytycznie podchodzić do wskazówek prowadzących zajęcia, którzy nie zawsze mają rację.

Co do tej ankiety, o której wspomniałaś wcześniej, skomentuję to w innym poście.
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez olikkk » 9 paź 2019, o 21:28

Mam pytanie do autorki ankiety.
Skąd takie a nie inne pytania w ankiecie ?
Czy przed ich zredagowaniem była jakaś rozmowa z paniami po takiej operacji ?
Domyślam się, że trafienie do takich kobiet nie jest łatwe ....
Mam na myśli czy te pytania pojawiły się w związku z problemami o których wcześniej ktoś mówił, czy raczej są to pytania czysto teoretyczne ?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez Joanna80 » 9 paź 2019, o 21:37

hugnonot napisał(a):Przykład "Istotnym elementem różnicującym stosunek do profilaktycznych badań ginekologicznych jest poziom wykształcenia. Zdecydowana większość
respondentek ma wykształcenie podstawowe, lub zasadnicze zawodowe. Tylko trzy badane kobiety miały wykształcenie relatywnie wyższe"
I na tej podstawie - mając trzy ankiety od pań z wyższym wykształceniem a resztę z niskim pani autorka wyciąga wnioski na temat wpływu wykształcenia na stosunek do badań. Brednie? Brednie bo nie mając ankiet nic na ten temat powiedzieć nie może.


Znalazłam raport z badań, który cytujesz (http://koalicjarsm.pl/download.php?rid=2). Podstawą wniosków nie były tu akurat ankiety, ale tak zwane "pogłębione wywiady", nagrywane na magnetofonie, z kobietami korzystającymi z zasiłków z pomocy społecznej (to jest na stronie 2). Zgadzam się z Tobą, że przesadą jest wyciąganie wniosków o wpływie wykształcenia na podstawie 3 wywiadów z kobietami o "relatywnie wyższym" wykształceniu.

W ogóle zresztą bardzo nie lubię, kiedy naukowcy i inni eksperci zakładają, że każda rozsądna kobieta chętnie i regularnie chodzi do ginekologa. Pomija się milczeniem fakt, że dla wielu kobiet badania "na fotelu" są nieprzyjemne czy wręcz bolesne, i że nieraz nie są w ogóle potrzebne - np. w USA wydano ostatnio zalecenie, by nie badać "na fotelu" kobiet, które nie mają żadnych objawów i nie są w ciąży, a w wielu krajach nie trzeba przejść badania ginekologicznego, żeby dostać receptę na pigułki antykoncepcyjne.

Dla mnie badania ginekologiczne były zawsze nieprzyjemne, a po operacji wręcz się ich trochę boję, bo stały się jeszcze bardziej przykre niż dawniej. Moja niechęć do badań "na fotelu" nie ma więc nic wspólnego z wykształceniem!
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez Joanna80 » 9 paź 2019, o 21:41

olikkk napisał(a):Mam pytanie do autorki ankiety.
Skąd takie a nie inne pytania w ankiecie ?
Czy przed ich zredagowaniem była jakaś rozmowa z paniami po takiej operacji ?
Domyślam się, że trafienie do takich kobiet nie jest łatwe ....
Mam na myśli czy te pytania pojawiły się w związku z problemami o których wcześniej ktoś mówił, czy raczej są to pytania czysto teoretyczne ?


Bardzo dobre pytanie, olikkk - ja mam wrażenie, że to są, niestety, pytania "teoretyczne"! Nie pojawiło się np. żadne pytanie o suchość pochwy (i inne zmiany w jej zakresie), o to, czy ten objaw ma wpływ na jakość życia seksualnego osoby wypełniającej ankietę, i o to, jak sobie ona z nim radzi. Nie ma też pytań o to, czy jej operacja wpłynęła na jej własny obraz siebie, na stosunek partnera do niej i na sytuację w jej związku. Choćby na naszym forum jedna z Syrenek wyraziła obawę, że mąż może być niezadowolony, bo ona nie może urodzić dziecka! W tym sensie histerektomia może mieć bardzo negatywny wpływ na życie osobiste kobiet, nawet jeśli ich obawy są nieuzasadnione.
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez olikkk » 9 paź 2019, o 21:57

No właśnie to miałam na myśli ....
Moim zdaniem najpierw powinno się przeprowadzić rozmowy z kobietami, żeby się zorientować jakie problemy pojawiły się po operacji, a dopiero potem opracować pytania i wtedy będą one sensowne.
Może byłoby lepiej zrobić najpierw ankietę, w której padną pytania dotyczące tego z jakimi problemami spotykamy się po operacji, zarówno w swerze fizycznej jak i psychicznej.
Dopiero po zebraniu tych informacji i wnikliwej analizie zebranej wiedzy, sporządzić pytania, na które będzie nam łatwiej odpowiadać, a zebrana wiedza będzie ciekawa i może wnieść coś pozytywnego do interesującego nas wszystkich tematu.

Kilka ankiet już tu wypełniałam i raczej były sensowne i łatwe do wypełnienia.
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez antonina_j » 9 paź 2019, o 22:02

recovery napisał(a):Bardzo Paniom dziękuję za cenne uwagi. Pytania w kwestionariuszach psychologicznych często są konstruowane tak, aby wykluczyć przypadkowe odpowiedzi; skrajnie różne odpowiedzi na podobne stwierdzenia pokazują, że osoba wypełniająca ankietę niekoniecznie rzetelnie odpowiadała, a tym samym mogła zaburzyć wiarygodność badania. Niemniej oczywiście rozumiem, że może to być nużące i bardzo dziękuję za spostrzeżenia.

nieprawda. pytania sprawdzające zamieszcza się w kwestionariuszu, w celu weryfikacji wcześniej udzielonych przez respondenta odpowiedzi, a nie rzetelnosci odpowiadajacego
gdy wszystko skończy się jak myślałem
wsyp mnie do ziemi, stąd przyjechałem
Avatar użytkownika
antonina_j
 
Posty: 3066
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 18:39
Wiek: 58
Data operacji: 19 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: histerektomia
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Funkcjonowanie seksualne po histerektomii - badanie

Postprzez olikkk » 9 paź 2019, o 22:56

Żeby Pani ułatwić, polecam zapoznać się wnikliwie z wątkami, w których można znaleźć sporo wiedzy na temat, który Panią interesuje.

https://syrenki.net/viewforum.php?f=67

Może ta wiedza będzie pomocna w dalszej pracy nad ankietą.
Proszę przyjąć nasze uwagi jako życzliwe spostrzeżenia, chęć pomocy przy tworzeniu ankiety i zebraniu jak najwięcej rzeczowych informacji :kolobok_yes3:
Temat jest ważny, dlatego nam też zależy, żeby podejść do niego z troszkę innej strony.
Pozdrawiam :)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Następna strona

Powrót do ANKIETY



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości