USG po operacji - Terezza

USG po operacji - Terezza

Postprzez terezza » 31 sie 2019, o 09:42

Witam serdecznie wszystkie Syrenki !
Piszę tu poraz pierwszy , ale jestem z Wami codziennie od maja .
Dzięki Wam szybko wracałam do zdrowia, gdyż wiedziałam na co uważać , jak wstawać z łóżka, co jeść...a także o sanatorium, (do którego jadę od 10.11 Krynica).
Bardzo, bardzo Wam za to dziękuję 😘
Jestem cztery miesiące po operacji, czuję się dobrze i od poniedziałku wracam do pracy (fizyczna , pracuję w sklepie). Boję się trochę tego powrotu , ale mam zamiar się oszczędzać i pracować w zwolnionym tempie.
U lekarza mojego operatora byłam już 4 razy na kontroli. Za każdym razem bardzo dokładnie mnie badał , on też wystawiał mi zwolnienie. Nie miałam natomiast ani razu zrobionego USG, miesiąc temu zapytałam ,to powiedział ,że jeszcze za wcześnie. Teraz mam się pokazać za ok.pół roku jeśli wszystko będzie ok.
Z tego co piszecie ,większość z Was miała po miesiącu robione to badanie.
Nic mnie nie boli ,ale chyba muszę
zrobić u innego lekarza to USG , bo nie da mi to teraz spokoju ?
Pozdrawiam i miłego dnia życzę 😚
terezza
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 sie 2019, o 10:41
Wiek: 53
Data operacji: 29 kwietnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: atypowy przerost endometrium ,stan przednowotworowy
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: USG po operacji

Postprzez eli-50 » 31 sie 2019, o 09:51

Terezza witam Cię serdecznie :ymhug:
Bardzo się cieszę, że u Ciebie wszystko oki i że nasze Syrenkowo było Ci pomocne :)
Też nie miałam zbyt wcześnie robionego usg i myślę, że jeśli nic się nie dzieje to nie ma potrzeby się niepokoić. Zaglądaj do nas nie tylko z ukrycia ;)
Pozdrawiam cieplutko %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: USG po operacji

Postprzez monte » 31 sie 2019, o 10:50

Witam 🙂
Mój gin skupiał się tylko na cyto z kikuta bo operacje miałam z powodu szyjki to 8 m-cy po operacji poszłam sobie do innego i zrobiłam 🙂
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: USG po operacji

Postprzez Anita71 » 31 sie 2019, o 11:22

Terezza witam Cię w Syrenkowie! Miałam również stan przednowotworowy z powodu atypii w obrębie polipa. USG miałam wykonane prywatnie na kontroli u mojego operatora miesiąc po operacji bardzo delikatnie, generalnie już 3 USG u różnych lekarzy od grudnia, ale ja niefajnie się goję mówię w czasie teraźniejszym bo to nadal trwa. Myślę że nie powinnaś się obawiać jeżeli masz zaufanie do lekarza ale jeżeli masz być spokojniejsza to idź do innego na to USG. Ja zmieniam lekarzy .... Życie.... Nie trafiłam jeszcze na tego jedynego ;) :D
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: USG po operacji

Postprzez Danka » 31 sie 2019, o 11:49

Terezza ja miałam robione usg dopiero teraz na kontroli po brachach.Ale ja miałam G 1 czyli już nowotwór.Na pytanie o dalsze badania usłyszałam źe cytologia za 3 miesiące u mojego gina a u onkologa dopiero za rok po operacji.Wtedy zrobimy ponownie usg a źadnej tomografia czy innych badań narazie nie trzeba.Chyba źeby coś się działo.Jestem zdrowa.I tego się trzymam,nie bardzo lubię jak ktoś mi tam grzebie =)) .Więc się ucieszyłam źe to narazie koniec i odpocznę sobie od tych wszystkich badań.Dobrego zdrowienia %%-
Danka
 
Posty: 656
Dołączył(a): 9 lip 2019, o 07:17
Lokalizacja: Małpolska
Wiek: 48
Data operacji: 11 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Macica przydatki węzły chłonne
Wynik HP: Nie do końca ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: USG po operacji

Postprzez Aneczka15 » 31 sie 2019, o 16:43

@};- Witaj Terezza:) Fajnie , że wszystko ok u Ciebie:) Ja miałam pierwszą kontrolę po mcu od operacji, wtedy lekarz badał mnie delikatnie przez pochwę, bez wziernikow. Powiedział, że na USG za wcześnie. Po 2,5 mcach od operacji pojechałam na USG, było bad przez pochwę też bez wzierników i USG. Zaprosił mnie znowu za pół roku i wtedy już komplet, przez pochwę, USG i cytologia, bo szyjkę mam zostawioną. Ja chyba też bym chciała mieć szybciej to USG po raz pierwszy niż po pół roku, ale może Twój lekarz ma taki system działania. Jeśli wszystko ogólnie jest dobrze, to on chce, żebyś się dobrze w środku wygoiła. Jeśli masz się martwić, to rzeczywiście idź gdzieś. Ale twój operator wie, co robił i jak robił, zatem będzie niejako bardziej w temacie. A inny nie wie. Ale to twoja decyzja. Pozdrowionka i uważaj na siebie w pracy:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: USG po operacji

Postprzez Marzena17 » 31 sie 2019, o 18:23

Terezza @};- Witam Cię w Syrenkowie. Najważniejsze, że dobrze się goisz. W pracy uważaj, aby nie dźwigać. Też bałam się powrotu do pracy(wróciłam po 2,5) miesiącach, ale dałam radę. Będzie dobrze :-bd
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: USG po operacji

Postprzez hugnonot » 31 sie 2019, o 22:35

terezza napisał(a):Witam serdecznie wszystkie Syrenki !
Piszę tu poraz pierwszy , ale jestem z Wami codziennie od maja .
Dzięki Wam szybko wracałam do zdrowia, gdyż wiedziałam na co uważać , jak wstawać z łóżka, co jeść...a także o sanatorium, (do którego jadę od 10.11 Krynica).
Bardzo, bardzo Wam za to dziękuję 😘
Jestem cztery miesiące po operacji, czuję się dobrze i od poniedziałku wracam do pracy (fizyczna , pracuję w sklepie). Boję się trochę tego powrotu , ale mam zamiar się oszczędzać i pracować w zwolnionym tempie.
U lekarza mojego operatora byłam już 4 razy na kontroli. Za każdym razem bardzo dokładnie mnie badał , on też wystawiał mi zwolnienie. Nie miałam natomiast ani razu zrobionego USG, miesiąc temu zapytałam ,to powiedział ,że jeszcze za wcześnie. Teraz mam się pokazać za ok.pół roku jeśli wszystko będzie ok.
Z tego co piszecie ,większość z Was miała po miesiącu robione to badanie.
Nic mnie nie boli ,ale chyba muszę
zrobić u innego lekarza to USG , bo nie da mi to teraz spokoju ?
Pozdrawiam i miłego dnia życzę 😚

Mi zrobili USG tylko przez powłoki.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: USG po operacji

Postprzez terezza » 1 wrz 2019, o 23:40

Syrenki dziękuję za zainteresowanie moim postem i miłe powitanie . Jest mi bardzo przyjemnie ,że tak szybko odpisałyście .
Jutro napiszę więcej o sobie i o pierwszym dniu w pracy.
Napisałam post, ale poleciał sobie gdzieś, raczej nie do Was...Idę więc spać , bo rano muszę wstać zrobić badania i na popołudnie do pracy .
Dobranoc.
terezza
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 sie 2019, o 10:41
Wiek: 53
Data operacji: 29 kwietnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: atypowy przerost endometrium ,stan przednowotworowy
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: USG po operacji

Postprzez Anita71 » 2 wrz 2019, o 06:53

:x
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: USG po operacji

Postprzez KaSta » 2 wrz 2019, o 14:01

Terezzo @};- i ja się z Tobą witam w Syrenkowie :). Zdrowia życzę i uważaj na siebie :x . Powodzenia i serdeczności %%-
Avatar użytkownika
KaSta
 
Posty: 810
Dołączył(a): 5 mar 2019, o 17:16
Lokalizacja: na zachód od Warszawy
Wiek: 50
Data operacji: 19 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy g2/g3 (częściowo surowiczy)
Zakres operacji: Wycięta macica z przydatkami, węzły chłonne, wycięcie sieci
Wynik HP: Rak trzonu macicy g2/g3 (endometrialny - to lepiej, niż surowiczy- tak powiedział gin-onko)
Terapia hormonalna: Nie

Re: USG po operacji

Postprzez Marzena17 » 2 wrz 2019, o 19:21

:kolobok_heart: :-bd
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: USG po operacji - Terezza

Postprzez olikkk » 3 wrz 2019, o 00:16

Terezza witam Cię bardzo serdecznie w naszym gronie :ymhug: Miło że jesteś kolejną Syrenką, której mogłyśmy pomóc, w dodatku nie mając świadomości, że to się dzieje ;)
Cieszę się, że wybierasz się do sanatorium i będziesz mogła jeszcze bardziej poprawić swoją kondycję, czego Ci z całego serca życzę :kolobok_give_heart:
No i zapraszam do nas częściej :kolobok_yes: :kolobok_thank_you2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: USG po operacji - Terezza

Postprzez Szklanka » 3 wrz 2019, o 08:17

Witaj Terezza, kolejna Syrenko.
Ja usg miałam robione 3 dni po operacji, ale przez powłoki brzuszne. I miesiąc po operacji już przez pochwę. Ale to chyba zależne od lekarza jest. Tymczasem, życzę Ci zdrowia, staraj się nie przemęczać, nie nosić zbytnio ciężarów i generalnie oszczędzać się.
Pozdrawiam
Szklanka
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: USG po operacji - Terezza

Postprzez belli812 » 8 wrz 2019, o 11:49

Terezza witam i ja cieplutko w Syrenkowie :ymhug: :kolobok_give_heart:
belli812
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 17:57
Wiek: 54
Data operacji: 22 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki olbrzymie, anemia, bardzo obfite miesiączki.
Zakres operacji: usunięcie macicy, szyjki i jajników
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: systen50

Re: USG po operacji - Terezza

Postprzez terezza » 15 wrz 2019, o 22:17

Kochane Syrenki
Obiecałam odezwać się po pierwszym dniu pracy , ale wtedy właśnie moja mama trafiła do szpitala z zapaleniem płuc .
Ja zaczęłam pracować , mąż mój był w tym czasie w sanatorium w górach , a mama mieszka 80 km ode mnie . Ciężko było , ale dałam radę , odwiedziłam ją dwa razy i dzisiaj trzeci raz ,ale już z mężem .
Mama czuje się juz znacznie lepiej , ale napędziła nam strachu, ma 81 lat .
Jeśli chodzi o pracę , to firma mnie zaskoczyła mile , przenieśli mnie do innego sklepu , słabszego ,gdzie jest mniejszy ruch i pracuję po 7 h. Oczywiście odbije się to na mniejszym wynagrodzeniu , ale dla mnie w tym momencie jest to super rozwiązanie. Bardzo się oszczędzam , nie dźwigam więcej niż 4 kg , jak tylko jest możliwość staram się posiedzieć trochę.
Mimo to , do domu wracam bardzo zmęczona i nie jestem w stanie cokolwiek zrobić . Niby nic mnie nie boli , ale jakoś tak siły nie mam .No i czasu brakuje .
Jeśli więc czyta mnie Syrenka , która jest cztery miesiące po operacji i zastanawia się nad powrotem do pracy fizycznej ( np. Danusia ), mogę potwierdzić to o czym pisały Syrenki , że jeszcze jest wskazany jeden miesiąc zwolnienia .
Ja żałuję teraz ,że tak szybko wróciłam , ale musiałam sobie zostawić trochę zwolnienia na sanatorium .
A z tym moim USG poczekam w takim razie ,aż minie pół roku .Nie chciałabym zmieniać lekarza , bo to jest ten Nowy..
Anito71 ja też nie ufam lekarzom, moja historia jest bardzo podobna do Twojej , kiedyś o tym opowiem.

Pozdrawiam Was serdecznie 😃
terezza
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 sie 2019, o 10:41
Wiek: 53
Data operacji: 29 kwietnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: atypowy przerost endometrium ,stan przednowotworowy
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: USG po operacji - Terezza

Postprzez olikkk » 15 wrz 2019, o 22:55

Terezzo szacun dla Twojego pracodawcy :kolobok_good:
Życzę Ci szybkiego odzyskania sił i sprawności, żebyś mogła spokojnie ogarniać zarówno obowiązki zawodowe i rodzinno domowe 🙏
Zdrówka też dla mamy :kolobok_give_heart:
Wpadaj opowiedzieć jak Ci się wiedzie i jaki będzie wynik badania :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: USG po operacji - Terezza

Postprzez Anita71 » 16 wrz 2019, o 07:02

Terezza dobrze ze sie odezwalas i zwracasz uwage Syrenek na to zeby za szybko nie wracaly do pracy to bardzo wazne jest naprawde ciezko ... tez przeszlam na zanizony wymiar czasu pracy co bardzo ulatwia mi dalsza prace. Czekam z niecierpliwoscia kiedy opiszesz swoja historie pozdrawiam goraca😊i daj znac jak wyniki!☺
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: USG po operacji - Terezza

Postprzez eli-50 » 16 wrz 2019, o 09:40

Terezza dzięki za info @};- . Życzę Ci jak najszybszego powrotu do formy %%- %%- %%- :x

Często tak bywa, że Syrenki przeliczają się ze swoimi możliwościami podejmując zbyt wcześnie pracę po operacji. Niby wszystko ok, a jednak odczuwa się słabość i to może być bardzo męczące po całym dniu pracy zawodowej nie mówiąc już o obowiązkach domowych.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: USG po operacji - Terezza

Postprzez Marzena17 » 16 wrz 2019, o 13:46

Terezza @};- Fajnie, że się odezwałaś. To co piszesz, to prawda. Na początku też czułam się słaba, ciężko mi było pchać spacerówkę z małym, ale ta słabość minęła. Teraz tylko brzuszek się buntuje, jak za dużo pracuję, a jestem poza domem ok 11 godzin. Nie miałam wyjścia, musiałam wrócić do pracy, bo mąż stracił pracę...Marzy mi się zmiana pracy, ale teraz po operacji, kiedy nie mogę dźwigać, jest to na razie niemożliwe... Na dzień dzisiejszy cieszę się, że daję radę i że mam tę pracę i moja rodzina może godnie żyć. Ale gdybym miała wybór, to bym tak szybko nie wracała., bo ta operacja wymaga dłuższej rekonwalescencji. Pozdrawiam Cię cieplutko. Z każdym tygodniem będzie lepiej. :x
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Następna strona

Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości