Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez Fiołek » 24 lut 2016, o 12:15

łódzka syrenko maleńki ten Twój pokoik, to na 2 piętrze? moje koleżanki miały "jedynki", ale większe. A jak towarzystwo, jest trochę młodszych osób? Baw się dobrze :)
Avatar użytkownika
Fiołek
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 wrz 2014, o 08:38
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 42
Data operacji: 4 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięsniak
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami.
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez hopeless » 24 lut 2016, o 16:42

Tak sobie poczytuję ten sanatoryjny wątek i przypomniał mi się Połczyn. Nie mogę zrozumieć, że w jednym sanatorium można dopłacać do jedynki jadąc na pobyt poszpitalny, a w drugim nie. Poza tym, opłaty za ręczniki? Oddział szpitalny - tak nazywa się to miejsce, prawda? Jakim cudem każą sobie płacić skoro to nie prywatny szpital??? Może się mylę, ale to chyba nie jest legalne. Ja miałam zmieniane ręczniki trzy razy, pościel też dwa razy, bez opłat. Szlafrok nie był na stanie, ale każdy miał swój. Zabieranie ze sobą ręczników to koszmar, w końcu przez trzy tygodnie trzeba by je wyprać, zajmują dużo miejsca w walizce.
Wasz Hopiś
hopeless
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 19:46
Wiek: 44
Data operacji: 10 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki i silne krwawienia
Zakres operacji: usunięty trzon macicy i jajowody, szyjka i jajniki zostały
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez syrenka » 25 lut 2016, o 11:16

A ja mam jeszcze jedno pytanie do łódzkiej syrenki. Czy zwolnienie lekarskie za czas pobytu dostaje się na wstępie, czy na zakończenie . Pytam bo na dostarczenie zwolnienia mam 7 dni, więc należałoby je otrzymać zaraz po przyjeździe, ale wszyscy mi mówią, że dostanę na koniec. :)
syrenka
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 lut 2016, o 16:58
Wiek: 40
Data operacji: 1 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: bez terapii

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez łódzka syrenka » 25 lut 2016, o 14:45

Na początku pobytu dostajesz zaświadczenie, ze jesteś na leczeniu sanatoryjnym, możesz je przesłać faxem z recepcji do pracodawcy. Koszt 6zł. Na koniec pobytu jest dopiero wydawane zwolnienie.
łódzka syrenka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 10:36
Wiek: 37
Data operacji: 17 marca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, endometrioza
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jednego jajnika.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Estradiol

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez syrenka » 26 lut 2016, o 14:04

Dzięki za info :)
syrenka
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 lut 2016, o 16:58
Wiek: 40
Data operacji: 1 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: bez terapii

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez łódzka syrenka » 20 mar 2016, o 21:09

Witajcie ;-)

Z Jana Kazimierza wróciłam prawie dwa tygodnie temu i od razu wpadłam w wir zajęć, ale już się poprawiam i przekazuję Wam swoje wrażenia.

Największym minusem było jedzenie. Nie brałam żadnej diety, nie miałam takiej potrzeby. Porcje wydzielone, małe, jedzenie prawie pozbawione kalorii,
gdzie po 2 godzinach byłam głodna. Generalnie stawka NFZ na wyżywienie jest bardzo niska, to z tego co pamiętam kwota ok 8 zł na dzień,
ale od dietetyczki i kucharek zależy jak skomponują menu. Moje gratulacje za kreatywność dla dietetyczki, która pewnego dnia zaserwowała ludziom chorym fasolkę po bretońsku na kolację. Jedzenie jest dowożone z sanatorium Moniuszko, więc często jest niedogrzane i tym razem ta fasolka była prawie zimna. Co dwa, trzy dni chodziliśmy na kolacje na mieście i to były zawsze bardzo smaczne wycieczki ;)

Kolejny minus Pan doktor Ł. Wygląda jakby pacjenci przeszkadzali mu w pracy. Zapisuje zabiegi nie mówiąc pacjentowi co przepisuje,
a potem się dziwi, że są reklamacje. Generalnie gburowaty i nieprzyjemny. Już na początku prosiłam go o zaświadczenie dla pracodawcy,
że jestem na zwolnieniu i to już był problem. Musiałam go trochę zmanipulować, żeby dał mi zwolnienie o 2 dni dłużej, żeby już nie wracać do pracy
na czwartek i piątek.

Bardzo miłe były dziewczyny, które sprzątały pokoje, generalnie prosiłam je o sprzątanie tylko dwa razy w tygodniu, bo było czysto.
Bardzo fachowy i miły personel na zabiegach, położna, która aplikowała tampony borowinowe nieco surowa, ale ze świetną wiedzą.

Generalnie na tym jedzeniu schudłam 3 kilo, ale to też dlatego, że codziennie prawie chodziliśmy na szlaki no a ja dodatkowo znalazłam świetne miejsce na spacery w pobliżu: Czarny Staw ;-)

Co jeszcze Was interesuje?
łódzka syrenka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 10:36
Wiek: 37
Data operacji: 17 marca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, endometrioza
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jednego jajnika.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Estradiol

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez Fiołek » 20 mar 2016, o 21:22

Czarny staw i pyszna pizza! :) Jedzenie faktycznie kiepskie i mało, też schudłam :) A jak towarzystwo, dopisało?
Avatar użytkownika
Fiołek
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 wrz 2014, o 08:38
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 42
Data operacji: 4 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięsniak
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami.
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez łódzka syrenka » 20 mar 2016, o 21:30

Pizzy tam nie jedliśmy, ale niedaleko były dwie knajpki, które zdobyły naszą sympatię, nie pamiętam ich nazw niestety.

Towarzystwo było świetne, poznałam dziewczynę, która przyjechała razem ze mną taksówką, była dwa pokoje dalej, też miała pokój jednoosobowy, ale rewelacją było to, że drugiego dnia spotkałam znajomego z firmy, który już u nas nie pracuje. Nie widzieliśmy się 8 lat, a cały turnus spędziliśmy właśnie w bardzo zgranej trzy osobowej paczce. Dzięki niemu mogłyśmy zwiedzać okolicę autem, więc nie byłyśmy zdane jedynie na własne nogi i pks-y. Przyznaję, że gdyby nie on, nie byłoby tak fajnie, los jednak pisze dziwne scenariusze ... ;-)
łódzka syrenka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 10:36
Wiek: 37
Data operacji: 17 marca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, endometrioza
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jednego jajnika.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Estradiol

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez olikkk » 20 mar 2016, o 22:46

Łódzka Syrenko cieszę się bardzo, że znalazły się plusy, które zrównoważyły minusy i pobyt możesz uznać za udany :x
Fakt, świat jest mały , a los sprawia nam niespodzianki, jak widać czasem całkiem przyjemne ;)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez syrenka » 21 mar 2016, o 08:29

Łódzka syrenko a możesz opisać zabiegi : jakie, ile trwały, o której godzinie się zaczynały, na czym polegały ? Interesuje mnie także basem, czy dostęp był nieograniczony, czy były jakieś zorganizowane ćwiczenia w nim oraz , czy były ćwiczenia na sali z trenerem? Pozdrawiam
Mam jeszcze jedno pytanko co należy bezwzględnie zabrać do sanatorium ? :)
syrenka
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 lut 2016, o 16:58
Wiek: 40
Data operacji: 1 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: bez terapii

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez olikkk » 21 mar 2016, o 10:21

Mała podpowiedź co zabrać ;)

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=41&t=399
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez Diara » 21 mar 2016, o 20:31

No to jak widzę wszystko schodzi na psy, bo ja naprawdę narzekać nie miałabym na co a minęło zaledwie 2 lata. Miałam normalne posiłki (bez diety) i jedzenie było naprawdę bardzo dobre, za wyjątkiem pierwszego dnia kiedy musiałyśmy iść do innego domu wypoczynkowego i obiad być zimny i niesmaczny. W Janie Kazimierzu było i smacznie i wystarczająco dużo.U nas była pani doktor i była bardzo miła, dziewczyny do niej biegały i wypisywała recepty na co tylko chciały, pielęgniarki przy pani doktor były trochę nadąsane, ale nie musiałyśmy mieć z nimi za wiele do czynienia więc latało mi to. Reszta personelu przy zabiegach to bardzo fajni ludzie i obsługa pokojów też.
Najważniejsze, że odpoczęłaś i towarzystwo miałaś fajne. :ymhug:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez Diara » 21 mar 2016, o 20:58

[quote="syrenka"]Łódzka syrenko a możesz opisać zabiegi : jakie, ile trwały, o której godzinie się zaczynały, na czym polegały ? Interesuje mnie także basem, czy dostęp był nieograniczony, czy były jakieś zorganizowane ćwiczenia w nim oraz , czy były ćwiczenia na sali z trenerem? Pozdrawiam
Mam jeszcze jedno pytanko co należy bezwzględnie zabrać do sanatorium ?

Wprawdzie pytanie nie było do mnie ale powiem Ci jakie zabiegi ja miałam (chociaż jeśli cofnęłabyś się w tym wątku to już o tym pisałyśmy trochę)
Zaraz po przyjeździe masz wizytę u lekarza, do którego bierzesz swoją dokumentację lekarską i po badaniu ( a właściwie wywiadzie lekarskim) ustalają jakie zabiegi dostaniesz. Podstawą są dla naszego schorzenia tampony dopochwowe i okłady borowinowe na podbrzusze. I te były czasami łączone tzn położna aplikowała tampon - taka metalowa rurka jakby wziernik do pochwy przez którą wkładała borowinowy tampon, który później na "kozie" wypłukiwała pod ciśnieniem ciepłą wodą) , kładło się na leżaczek i przynosiła okład borowinowy i tak leżało się coś chyba ok. 15 minut okręconym w kocu.A innym razem okłady z borowiny były osobno w innym pomieszczeniu, tam też inni mieli takie okłady na inne części ciała.
Miałam kąpiele borowinowe (inni solankowe) w wannie, ciepła brązowa woda i takie leżakowanie na golaska, bez skrępowania bo pani wychodziła i zamykała drzwi - wcześniej wszystko powiedział co i jak robić.
W basenie były zbiorowe ćwiczenia z różnymi przyborami albo bez niczego. I z tego co wiem to z basenu bez ograniczeń mogli korzystać ci co byli prywatnie, za kasę.
Ja basen miałam prawie codziennie a do tego jeszcze jakuzzi (coś ok. 3 razy w tygodniu), które było przed albo po basenie.
Miałam też laser na kręgosłup.
I co drugi dzień picie wody leczniczej, którą przynosiłam w butelkach do pokoju i piłam ją cały czas.
ćwiczeń na sali nie miałam i nie wiem czy ktokolwiek z naszego turnusu miał, po drodze na obiad mijałam taką salę gdzie były rowery i bieżnie ale z tego co wiem to było to płatne ( bezpłatne dla tych co za kasę).
Wszystkie zabiegi były rozpisane na cały tydzień z góry, w takiej tabelce, na każdy dzień z dokładną godziną i każdego dnia było po 3-5 zabiegów i czasami trzeba było nieźle się uwijać żeby wszędzie zdążyć. Ale wystarczyło sobie rano ułożyć plan i jakoś dawałyśmy radę. A każda z nas miała inne plany i tylko czasami spotykałyśmy się z na jednych zabiegach.
Miło wspominam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez dorocia3012 » 18 kwi 2016, o 08:26

Witam wszystkie SYRENKI :) :)
Wybieram się do sanatorium w Dusznikach pierwszy raz - więc z ciekawością i przyjemnością czytałam wszystkie Wasze wpisy. Są bardzo przydatne. Dziękuję za nie :) :) A może zajrzy na to forum jakaś Syrenka - która jak i ja ma skierowanie do Jana Kazimierza w terminie 12.07 - 02.08 - byłoby nam rażniej . Ja wyjeżdżam z Katowic . :) :) Póki co pozdrawiam wszystkie koleżanki :) :)
dorocia3012
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 09:09
Wiek: 55
Data operacji: 3 listopada 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez wiesia » 7 cze 2016, o 22:08

Witam wszystkie koleżanki a przede wszystkim dorocia 3012.
Ja również mam skierowanie do Dusznik do Jana Kazimierza w terminie 12.07-02.08.Nigdy nie byłam w sanatorium i trochę obawiam się tego wyjazdu.Chociaż czytając wpisy koleżanek, które są takie obrazowe i zachęcające, że chyba ten wyjazd przeżyje.Ja jestem z woj.łódzkiego,a może któraś z SYRENEK też będzie jechała z tego woj. byłoby raźniej.Pozdrawiam koleżankę,, dorocia 3012" miło mi będzie Ciebie poznać. Pozdrawiam Wszystkie Koleżanki.
wiesia
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 21:54
Wiek: 59
Data operacji: 15 czerwca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: endometrioza , liczne mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez iwon62510 » 7 cze 2016, o 22:21

O jaki macie fajny zbieg okoliczności,ten sam termin i w to samo miejsce,a wyjazdu i samego sanatorium nie ma co się obawiać,po wpisach wiecie jak jest ...na pewno odpoczniecie i nabierzecie sił..Wiesiu ja też mieszkam w łodzkim,a TY gdzieś bliżej jakaś miejscowość.. :)
Ostatnio edytowano 7 cze 2016, o 23:10 przez iwon62510, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez olikkk » 7 cze 2016, o 23:09

Witam i pozdrawiam Dorocię i Wiesię :ymhug:
Jak fajnie sie złożyło, że jedziecie w tym samym czasie :-bd
Mam nadzieję, że będzie Wam raźniej i miło spędzicie czas rekonwalescencji :x
Bardzo Wam tego życzę i liczę na Waszą relację ;)
Pozdrawiam cieplutko obie nowe Syrenki :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez dorocia3012 » 8 cze 2016, o 13:25

Witam moje koleżanki SYRENKI :) :)
Wiesiu - jak się cieszę, że Cię tu znalazłam. Zawsze to będzie "bratnia dusza". Ja również troszkę obawiam się tego wyjazdu. W końcu to 3 tygodnie z obcymi sobie osobami w pokoju. Właśnie przed chwilką dzwoniłam do tego sanatorium po kilka informacji /L.4/. A dowiedziałam się min. że możemy liczyć tylko na pokoje 3 i 4 osobowe ... Troszkę mnie to zasmuciło. Ale jakoś sobie poradzimy. A może będziemy razem w pokoju ? Bo coś czuję, że fajna z Ciebie kobietka :) . Ja już mam zaplanowany cały wyjazd i nawet bilety mam sobie kupić przez e-podróżnik 10.06. W Dusznikach będę około godz. 16. Troszkę czytałam o tym sanatorium - jak będziesz chciała czegoś się dowiedzieć - to pytaj śmiało :) :) Pozdrawiam Cię serdecznie i wszystkie pozostałe SYRENKI :) :)
dorocia3012
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 09:09
Wiek: 55
Data operacji: 3 listopada 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez Diara » 8 cze 2016, o 19:29

Dorotko :ymhug: To jak Wiesia :ymhug: będzie szybciej niech Ci zabukuje miejsce w swoim pokoju, bo o 16 to już będzie pełne obłożenie ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Duszniki Zdrój - Jan Kazimierz

Postprzez wiesia » 8 cze 2016, o 20:47

Witam wszystkich.
Ja jeszcze nie wiem jak dojadę.Autobus z Łodzi i wtedy będę ok 16-17,albo pociąg nocny z Kutna i wtedy będę ok 9 rano.Jeżeli będzie ta druga wersja wyjazdu to nie widzę sprzeciwu żeby zaklepać Ci Dorotko miejsce.Pozdrawiam.
wiesia
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 21:54
Wiek: 59
Data operacji: 15 czerwca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: endometrioza , liczne mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sanatoria w których były Syrenki



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości