Nowe Łazienki Mineralne - Krynica Zdrój

Nowe Łazienki Mineralne - Krynica Zdrój

Postprzez olikkk » 6 lis 2014, o 13:04

Ponieważ Syrenki wbierają się do Nowych Łazienek Mineralnych w Krynicy Zdroju, to odnalazłam w naszym wątku sanatoryjnym relację z pobytu, jaką nam napisałą Łezka :-)
Na początek może tyle wystarczy, a resztę już dopiszą kolejne Syrenki ;)

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji :)
lezka40 16.02.12,

Jest prąd więc piszę. Do Krynicy przyjechałam o godzinie 9ej. Udało mi się wysiąść na odpowiednim przystanku o gorącej nazwie Hawana i stamtąd po 5 minutach znalazłam się przed Nowymi Łazienkami Mineralnymi. Udałam się do kolejki do rejestracji i po kluczyk do pokoju. Tutaj ogromne zaskoczenie brakiem organizacji bo zajmowały się tym trzy pielęgniarki siedzące w jednym pokoju więc możecie sobie wyobrazić jakie tłumy były ustawione przed tym pokojem. Mi udało się to załatwić w 40 minut ale były osoby, które stały w kolejce pięć i więcej godzin. Samo przydzielanie pokoi to wielki stres bo wielka niewiadoma do kogo trafisz. Myślałam o dopłacie do jedynki ale takich luksusów nie było. Ponadto co rusz wracały osoby do pań pielęgniarek z prośbą o zmianę bo warunki w pokojach pozostawiały dużo do życzenia. Wiele z nich nie posiadało łazienek i trzeba było się zadowalić łazienkami na korytarzach. Przyznam się Wam, że po obejrzeniu pokoju, który mi przypadł miałam ochotę zrezygnować. Teraz się z tego śmieję ale pokój był niby dwu osobowy ale do niego wchodziło się do drugiego, gdzie były dwie Panie i żeby skorzystać z łazienki musiały przechodzić przez nasz pokój. Wyglądało to tak jakbyśmy (ja z moją towarzyszką ) miały łóżka w przedpokoju. Na szczęście Panie z którymi zamieszkałam okazały się wspaniałe; bardzo miłe i sympatyczne. Spędzałyśmy ze sobą bardzo dużo czasu i właściwie mój pokoik dwuosobowy okazał się czteroosobowym bo byłyśmy zawsze razem tylko rozdzielałyśmy się na noc do swoich łóżeczek. 
Na drugi dzień po przyjeździe miałam wizytę u lekarki. W kolejce wysłuchałam jakie robią zabiegi i Panie, stałe bywalczynie, podpowiadały, o które warto poprosić lekarza dzięki temu z zabiegów jestem zadowolona. Miałam magnetronik, masaż wirowy (na moje marznące ręce), bicz wodny- cudowny, okłady borowinowe no i obowiązkowo picie wody mineralnej (wliczone w kartę jako zabieg). Zabiegi rozpoczynały się od 7ej. Panie pielęgniarki tak mi „milusio” rozpisały grafik , że codziennie musiałam wstawać na tą siódmą i lecieć do Starych Łazienek Mineralnych na borowinę i natryski. Czyli dodatkowo co rano miałam truchcik dziesięciominutowy.
Chciałam sobie wybrać dietę 1000 kcal ale Pani dietetyczka się nie zgodziła i zaproponowała lekko strawną. Na początku pobytu bardzo spuchły mi nogi i budziłam się ze spuchniętymi powiekami. Na nogi wykupiłam sobie masaże limfatyczne, które przyniosły zdecydowaną poprawę a powiekom pomogła mała modyfikacja diety na bezsolną. Pani doktor stwierdziła , że prawdopodobnie jestem uczulona na glutaminian sodu i zabroniła zjadać wędliny. Nie zmartwiło mnie to specjalnie bo za wędlinami nie przepadam.
Pomimo niedogodności (tłumu w pokoju ;) ), biegania co rano w ok. 30 stopniowym mrozie na zbiegi generalnie jestem bardzo zadowolona bo najważniejsza jest atmosfera, miłe towarzystwo.

--
łza40, pocięta, dziękująca wszystkim za wsparcie
Obrazek Obrazek Obrazekolikkk
olikkk
Glowny Moderator

Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Nowe Łazienki Mineralne - Krynica Zdrój

Postprzez MAGDALENA » 4 gru 2014, o 18:14

Ewiko - proszę bardzo. Zamierzałam coś napisać, ale obecnie jestem w trakcie pisania skargi do NFZ. Pewnie nic nie da, ale może oni nie wiedzą, jakie warunki nam fundują X( .
Skierowanie miałam na pobyt od 9 listopada (niedziela) od godz. 14-tej. Jednak najlepsze połączenia miałam tak, że w Nowych Łazienkach Mineralnych znalazłam się ok. 9-tej rano. Na szczęście pielęgniarka oddziałowa uznała, że ludzie tłukli się przez pół kraju, i trzeba ich bez zbędnej zwłoki zakwaterować. I tutaj kończą się przyjemne sprawy związane z zakwaterowaniem. Skoro jestem młoda i POSZPITALNA to mogę być na piętrze, w pokoju bez łazienki. Na moje skromne uwagi, że jako ginekologiczna muszę bardziej przestrzegać higieny, stwierdzono -no cóż - toaleta dla kobiet jest na tym samym korytarzu - 1 NA OK. 50 POKOI!!! Wprawdzie było kilku panów, ale dosłownie kilku a toalety dla nich były 2! Plus toaleta dla niepełnosprawnych z natryskiem. I jeszcze 2 natryski koedukacyjne. Oraz informacja na drzwiach natrysku "prosimy o niekorzystanie z natrysku po 22". Najchętniej w ogóle nie korzystałabym z tego natrysku, gdyż powrót do pokoju, ze względu na temperaturę panującą na korytarzu, był upiorny. Z korytarza tego, obok mojego pokoju, były drzwi na pięknie wyglądający na zdjęciach balkon. Drzwi pamiętają chyba czasy otwarcia sanatorium, a był to rok 1926. Nie domykały się w dolnej części na ok. 3 cm. W czasie mojego pobytu spadł pierwszy śnieg i pojawiły się przymrozki. Mycie pod natryskiem i siup - na zimny korytarz, no po prostu rewelka.
CD nastąpi, gdyż wiesza mi się internet.
MAGDALENA

Data operacji: 20 czerwca 2014
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, znacznie powiększona macica
Zakres operacji: usunięty trzon macicy, pozostawione przydatki i szyjka
Terapia hormonalna: brak

Postprzez iwon62510 » 4 gru 2014, o 22:42

Magdalenko to katastrofa,ale też słyszałam takie opinie ,jak byłam w sierpniu w Krynicy o tych Nowych Łazienkach,ładnie to chyba tylko budynek z zewnątrz wyglądał,bo w centrum miasta i przy głównym deptaku...toja na moje sanatorium "Nad Kryniczanką " nie mam co narzekać...
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
iwon62510

Data operacji: 1 marca 2011
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Postprzez malgos49 » 8 wrz 2017, o 00:43

witam syrenki
W lipcu bylam w nowych lazienkach mineralnych i chcialam podzielic sie moja opinia.Po przyjezdzie do lazienek bylam mile zaskoczona budynkiem z zewnatrz,lecz gdy przyznano nam pokoje juz czar prysnal,Pokoj dzielilam z kolezanka byl maly ale na szczescie z lazienka.Prawda jest ze niektore pokoje nie mialy lazienki i byly wspolne na korytarzu i o zgrozo damsko meskie ,A pozatym zabiegi niestety od godz 7,jedzonko dobre chociaz nie za duzo,mozna bylo wybrac sobie diete,Jednak ja jestem z pobytu w lazienkach bardzo zadowolona super zabiegi,mila atmosfera a przede wszystkim cudowne towarzystwo,ktore umilalo wolny czas.Bede dlugo pamietac Krynice,to piekna okolica.wspaniale wycieczki,super zabawy ,bo to jest najwazniejsze i bardzo dobrze wplynelo na moje zdrowie i rehabilitacje po moich przezyciach.Jeszcze dopowiem ze duze lepsze warunki w lazienkach mieli kuracjusze z zusu niz poszpitalni no ale niestety cos za cos,.Gdyby jakies pytania to chetnie odpowiem pozdrawiam cieplutko :x
malgos49

Data operacji: 22 lutego 2017
Powód operacji, zabiegu: Przerost błony śluzowej. Po łyżeczkowaniu rozpoznano komórki atypowe.
Zakres operacji: Macica ź prźydatkami szyjka
Terapia hormonalna: Nie biorę naraźie

Postprzez olikkk » 8 wrz 2017, o 13:27

Dzięki Gosiu :x
Czyli warunki bytowe nie bardzo się zmieniły na lepsze :-?
Ważne jednak, że nie przeszkodziły Ci w kuracji, z której jesteś jednak zadowolona i to jest najważniejsze :-bd
olikkk
Glowny Moderator

Znieczulenie dolędźwiowe
od kwietnia 2010 roku

Postprzez przerażona » 9 sie 2018, o 14:03

Witam mam skierowanie do Nowych Łazienek od 10.09.2018 - i obawy po tym co przeczytałam. Może ktoś był tam ostatnio i ma "dobre" wieści? A może ten sam termin?
przerażona

Data operacji: 9 maja 2018
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: macica mięśniakowata, anemia
Zakres operacji: czekam
Terapia hormonalna: nie

Postprzez olikkk » 1 gru 2018, o 00:05

Marza70 napisał(a):Witam gorąco!Dziś dostałam przydział do Krynicy-Nowe Łazienki od 24.01 do 14.02.2019.Strasznie daleko.Poczytalam opinie syrenek,które już tam były i troszkę się przeraziła bo opinie raczej negatywne.Czy może byla któraś koleżanka niedawno,to proszę o info.Z góry dziękuję.Pozdrawiam.

Znalazlam w innym wątku wypowiedź najnowszą o Łazienkach Mineralnych ;)

przerażona » wtorek, 2 paź 2018, 19:41

Witajcie
wczoraj wróciłam z sanatorium Nowe Łazienki Mineralne z Krynicy. Cały pobyt uważam za udany i wykorzystany w 100%. Fajni ludzie, dobre zabiegi - tampony borowinowe i aerozol ginekologiczny przede wszystkim, idealne warunki do powrotu do zdrowia. Od czwartku tj.4.10 wracam do pracy po prawie 4 miesiącach L4. Dziękuję za wsparcie i dobre słowa w trudnych chwilach. Oczywiście nadal pozostaję w grupie i będę starała się dodać otuchy wszystkim nowym syrenkom. A na razie trzymajcie za mnie kciuki ażebym odnalazła się w pracy ....

Może nie będzie tak źle ;)
olikkk
Glowny Moderator

Znieczulenie dolędźwiowe
od kwietnia 2010 roku

Postprzez Marza70 » 11 gru 2018, o 17:49

Kochane Kobietki czy któraś z Was wybiera się do Łazienek od 24.01.2019? :)
Marza70

Data operacji: 15 sierpnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki
Zakres operacji: Przez powloki brzuszne
Terapia hormonalna: Biore Lenzetto

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez malutka » 26 gru 2018, o 14:44

Witam Was drogie Syrenki ja byłam w Nowych Łazienkach Mineralnych w krynicy w pażdzierniku i wcale nie jest tak żle jak co niektórzy piszą jadąc jako szpital sanatoryjny pokoje dwuosobowe z łazienkami i baza zabiegowa na miejscu ja nie narzekałam było naprawdę fajnie i jeszcze dopisała pogoda a jadąc w styczniu będzie na pewno pięknie moje marzenie pojechać tam zimą :-h
malutka

Data operacji: 15 października 2014
Powód operacji, zabiegu: macica mięśniakowata
Zakres operacji: Usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Postprzez mysza_wisza » 6 lut 2019, o 18:01

Termin 20.02.- 13.03. może ktoś też dostał w tym terminie?
Elżbieta
mysza_wisza

Data operacji: 5 września 2018
Powód operacji, zabiegu: krwawienie
Zakres operacji: .
Wynik HP: .ok
Terapia hormonalna: .

Postprzez Pianka » 20 maja 2019, o 10:23

Jestem świeżo po pobycie w Nowych łazienkach, i tak:
Sanatorium rzeczywiście wyremontowane w środku ale pokoje maleńkie i część pokoi jest bez łazienek !!! Szok.
W moim przypadku 2 łazienki na kilka pokoi 2- osobowych - pokoje damskie i męskie. W łazience w 1 pomieszczeniu ubikacja i 2 prysznice bez żadnych zasłonek, więc nie było mowy żeby korzystać w 2 osoby naraz.
Niestetyy nie do końca jest tak jak pisze malutka, bo to na oddziale szpitalnym są te pokoje bez łazienek.
Baza zabiegowa rzeczywiście na miejscu, i to jest na plus. Natomiast zabiegów malutko. I najgorsze że na 60 zabiegów 20 to picie wody. To jest jakaś żenada. Do tego w pierwszym dniu dają każdemu zapas wody na całość pobytu i ma sobie codziennie pić.
Te pozostałe 40 zabiegów nawet ok ale to raptem wychodzi 2 zabiegi dziennie czasem się zdazyly 3 a czasem 1. No i okłady borowinowe skromniutkie - taki mały plasterek na podbrzusze.
Pianka

Data operacji: 10 stycznia 2017
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów
Terapia hormonalna: ok

Powrót do Sanatoria w których były Syrenki