Współżycie i wpływ na nie po usunięciu macicy

Ankiety skierowane do Syrenek

Współżycie i wpływ na nie po usunięciu macicy

Postprzez Kasia234 » 14 cze 2022, o 21:16

Witam mam endometrioze i uchyłek w macicy. Mam już 3 dzieci. Zaproponowano mi usunięcie macicy. Zastanawiam się jak to jest z orgazmem i współżyciem po takiej operacji. Ponieważ problem bezpośrednio mnie dotyczy postanowiłam zrobić badania. Proszę o wypełnienie przy okazji tej ankiety i odpowiedzi. Jest to wpływ usunięcia macicy na satysfakcję seksualną kobiet. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Wklejam link. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... Q/viewform
Kasia234
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 cze 2022, o 11:09
Wiek: 41
Data operacji: 5 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki endometeioza
Zakres operacji: Tylko trzon
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie bylo

Re: Współżycie i wpływ na nie po usunięciu macicy

Postprzez ASAJ75 » 13 lip 2022, o 16:58

Nie wiem Kasiu dlaczego nikt Ci nie odpisał. Usuwałem macicę i jajowody laparoskopowo w marcu, jak doszłam do siebie po 6 tygodniach lekarz pozwolił na delikatny seks. I było cudownie, normalnie, choć ostrożnie. Libido nie spadło. Operacja nie miała w moim przypadku wpływu na pogorszenie jakości orgazmu. Teraz musiałam pójść krok dalej i usunąć jajniki, na razie baaaaardzo za wcześnie na seks, bo to świeża sprawa, ale liczę że i ta operacja nie wpłynie dramatycznie na tę sferę. Wszystko jest w głowie, więc o nią najpierw trzeba zadbać. pozdrawiam
ASAJ75
 
Posty: 855
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Współżycie i wpływ na nie po usunięciu macicy

Postprzez ganela » 13 lip 2022, o 20:29

Laparoskopowo usunieto wszystko. 6 tyg po sex wszystko jest jak bylo bez zmian. Doznania.libido. noe ma sie czego bac😁
ganela
 
Posty: 152
Dołączył(a): 11 lut 2022, o 15:20
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 46
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak g2
Zakres operacji: Calkowita
Wynik HP: Nie był robiony
Terapia hormonalna: Nie wiem.

Re: Współżycie i wpływ na nie po usunięciu macicy

Postprzez Anita71 » 13 lip 2022, o 21:01

ASAJ75 napisał(a):Nie wiem Kasiu dlaczego nikt Ci nie odpisał. Usuwałem macicę i jajowody laparoskopowo w marcu, jak doszłam do siebie po 6 tygodniach lekarz pozwolił na delikatny seks. I było cudownie, normalnie, choć ostrożnie. Libido nie spadło. Operacja nie miała w moim przypadku wpływu na pogorszenie jakości orgazmu. Teraz musiałam pójść krok dalej i usunąć jajniki, na razie baaaaardzo za wcześnie na seks, bo to świeża sprawa, ale liczę że i ta operacja nie wpłynie dramatycznie na tę sferę. Wszystko jest w głowie, więc o nią najpierw trzeba zadbać. pozdrawiam

Może nie odpisaliśmy bo myslalysmy, że celem tego postu jest głównie wypełnienie ankiety a co do tego część z nas ma mieszane odczucia. Już niejednokrotnie byłyśmy o to proszone. Wypełniałysmy, z tym że ankiety nic nie wnoszą w życie kobiet po tak ciężkiej jak nasza operacji a traktują nas przedmiotowo i są raczej nic nie znaczącym , nic nie wnoszącym w życie Syrenek kawałkiem papieru.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam


Powrót do ANKIETY



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość