Którą HTZ polecacie?

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez magonia24 » 18 maja 2014, o 19:14

Ciosku ja cały czas o Was pamiętam i czytam w miarę regularnie. Nie mam tylko za dużo czasu aby pisać i odnosić się do wszystkich wątków. Temat o HTZ jak zawsze żywo mnie interesuje bo jak wiesz jestem "dziwnym" przypadkiem ;)
Fakt zioła mogą uczulać ale próbować nie zaszkodzi. Jest jeszcze czerwona koniczyna w tabletkach i ligunin, które biorę regularnie od ponad roku. A jest jeszcze stres-stop dla kobiet, którym się wspomagam jak mnie nerwy biorą. Jest w czym wybierać ;;)
A jeśli chodzi o HTZ to przecież trzeba kiedyś ją odstawić (zalecenia są aby jak najkrócej stosować ok 3-5 lat max.) Nie wiem czy robi się to jednak tak nagle jak ty to zrobiłaś. Ale poobserwuj siebie i podejmiesz potem decyzje co dalej. Mam znajomą, która od razu po operacji dostała HTZ tak jak niektóre tutaj syrenki. Brała przez dwa lata i też odstawiła. Okazało się, że czuła się tak samo jak przy HTZ. Różne są przypadki.

Nie zrażaj się chwilowym dyskomfortem może z czasem się unormuje a jak nie to masz wyjście awaryjne... ;)
Czy lekarz pierwszego kontaktu nie może wypisać recepty na HTZ po odpowiednim piśmie ginekologa?
Drogie te twoje wizyty #-o

:-* :-* :-*
magonia24
 
Posty: 648
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:43
Wiek: 0
Data operacji: 26 lutego 2013
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez cios » 18 maja 2014, o 19:52

Magoniu liczę na przychylność niebios w tym względzie. A moja p.doktor rodzinna jest przeciwna HTZ i hormonów nie wypisze. A co do tych "drogich" wizyt to tak właśnie wygląda. Co dwa miesiące i nie ma, że tylko po receptę. Dlatego postanowiłam sobie też m.in zastrajkować...A czy postulaty zostaną pozytywnie rozpatrzone przez mój organizm, wkrótce się okaże :) :) :) Na razie się oflagowałam i czekam. Nie wiem na co ale czekam.... ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez olikkk » 18 maja 2014, o 20:21

Ciosku z całego serca życzę Ci żeby decyzja którą podjęłaś wyszła Ci na dobre, a wiek mamy taki, że powolutku można próbować odstawić tyle że ostrożnie :-)
Ja wciaż nie biorę tego pod uwagę ;)
Jeśli chodzi o recepty na plasterki, to ja też biorę zawsze od rodzinnego i wcale nie mam z nim kontaktu, ograniczając się do złożenia w rejestracji karteczki z podaniem nazwy leku i dawkowania. Nie bardzo rozumiem jakim prawem lekarz rodzinny podważa decyzje specjalisty :-?
Dziwne , bo w moim przypadku było odwrotnie. Złożyło się tak, że trafiłam do rodzinnej przed pierwszą wizytą kontrolną po operacji u ginekologa, ta zaś od razu zasugerowała, że mam dopilnować, aby koniecznie ginekolog przepisał mi plasterki.
Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się dlaczego tak często spotykamy się ze skrajnymi opiniami lekarzy :-w
Przecież trafiamy do różnych lekarzy i skąd mamy wiedzieć, ze ten akurat jest kompetentny i leczy mnie właściwie ?
Czy sposób leczenia ma zależeć od tego jakie ma poglądy lekarz, czy od tego co jest dla nas naprawdę najlepsze ....
Tego nie mogę pojać nijak :-(
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez iwon62510 » 18 maja 2014, o 21:51

Ja od dwóch miesięcy też nie biorę htz..z przyzwolenia gina...bo jak spomniała Ciosek też cycki mnie bardzo bolały..mam mieć przerwę trzy miesiące,jak do tej pory jest całkiem dobrze,wspieram się suplementami meno i czerwoną kończynką...troszkę mi nastrój szfankuje,ale to chyba bardziej stres i gonitwa ,a nie brak htz...
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez eli-50 » 19 maja 2014, o 08:57

Zasada chyba jest taka, że lekarz specjalista wystawia zaświadczenie dla lekarza rodzinnego. Ważne na rok. A wtedy lekarz rodzinny ma prawo i obowiązek na tej podstawie wystawiać recepty, jeśli leki muszą być stale przyjmowane...
Ciosku a może rozejrzyj się za innym gin. np. z NFZ :-\
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez Alicja » 19 maja 2014, o 21:43

Teraz faktycznie tak jest, że lekarz może wystawić leki na max 3 miesiące. Mój endokrynolog wystawia mi na pół roku, zwiększając dawkowanie :D
Zwykle i tak chodzę do Niego częściej, ale w razie czego mam zapas :)
U mojego ginekologa za wypisanie recepty płaci się mniej, nie jak za wizytę, chociaż się wchodzi do gabinetu i jakiś tam wywiad jest.
Ale może faktycznie Ciosku idź sobie do innego lekarza.
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 00:40
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 49
Data operacji: 11 marca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: Laparotomia. Exstripatio uteri cum andexis m Richardson.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez moniks » 22 maja 2014, o 22:28

To i ja dołożę swoje trzy grosze w tym temacie
Ciosku odstawienie htz na własną rękę no nie jest chyba dobry pomysł nie chodzi tu tylko o zabawę w ciepło zimno czy ból piersi powinnaś się kogoś poradzić o lekarzu myślę mnie straszyli odwapnieniem kości problemami z cerą i innymi nie będę wymieniać , absolutnie nie chcę cię straszyć może akurat się uda :) ja nie życzę nikomu problemów z dobieraniem hormonów bo jak wiecie sama przez to przechodzę i nie jest lekko.
Na mojego gin. nie mogę złego słowa powiedzieć w prawdzie za pełną wizyte płacę sporo bo 150 zł ale recepty wypisuje bez problemowo nigdy nie płaciłam za wypisywanie recept idę tylko do recepcji podaje imię i nazwisko za 10 min. mam receptę w ręce nawet dał takie przyzwolenie że może podejść ktoś znajomy bo ja często potrzebuję recepty w związku z ciągłymi zmianami leku.
Zaświadczenie od lekarza specjalisty do ogólnego czyli pozwolenie na wypisywanie leków specjalistycznych ważne jest do czasu zmiany leku ja ciągle muszę mieć to zaświadczenie więc tyle mogę powiedzieć.
pozdrawiam i życzę pomyślności
Avatar użytkownika
moniks
 
Posty: 1199
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 17:03
Wiek: 0
Data operacji: 6 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Torbiele jajnika mięśniak macicy, endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy wraz z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Fem7

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez Emilia511 » 7 gru 2015, o 00:46

Witam serdecznie, dopiero trafiłam to forum a juz jestem 12lat po usunięciu. Jak to sie stało ze jak was wczesniej nie odkryłam ;) dobra do rzeczy, Kochane potrzebuje rady, do tej pory brałam przeróżne Htz, na początku były to zwykle antykoncepcje, pózniej zaczęłam brać klimonorm, ale juz mój organizm sie przyzwyczaił, i znowu miałam uderzenia gorąca, pocenie itd. I zmieniłam na systen sequi. Niby wszystko gra, ale mam podwyższone ciśnienie (dodam ze biorę Lorista50 na obniżenie), stałam sie poddenerwowana, ciagle mi gorąco, i niewiem czy to dobrze, plusem jest ze nie mam uderzeń i potliwości az takiej. Potrzebuje wiec waszej rady i doświadczenia, co innego można brać.? Dodam ze mam 30 lat, operowana byłam 12 lat temu. Pomocy :) p.s. Na moja lekarkę onkoloszke nie mam co liczyć bo mnie długie lata na klimonormie trzymała leku sprzed ery łupanej, sama chciałam zmienić i na moja prośbę zmieniła na to co chciałam. Nic nie sugerowała innego..:/ bede ogromnie wdzięczna za jakaś podpowiedz. Całuje ciepło :x
Emilia511
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 gru 2015, o 00:05
Wiek: 30
Data operacji: 5 maja 2003
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór jajnika
Zakres operacji: Histerektomia radykalna
Wynik HP: Złośliwy
Terapia hormonalna: Różne różności, ostatnie par elit klimonorm, teraz systen sequi

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez olikkk » 7 gru 2015, o 01:14

Witam Cię Emilio :ymhug:
Czy dobrze rozumiem, że byłaś operowana już w wieku. 18 lat :-o
Pierwszy raz na tym forum spotykam się z takią sytuacją =((
Bogu dzięki, że przez 12 lat dajesz sobie radę choć jak czytam nie do końca, bo jednak masz problemy z objawami menopauzy :-(
Coż mogę Ci poradzić ?
Z własnego doświadczenia i wielu innych Syrenek mogę polecić Systen50, który sama biorę juz 5,5 roku z pwodzeniem :-)
Jeśli sobie przypominam, nasza Morgi, która tak jak Ty jest onkologiczną Syrenką, również stosuje z powodzeniem Systen50, więc w Twoim wypadku być może też te plasterki mogłyby zdać egzamin :-)
Jak do tej pory nie spotakałam się, żeby któraś Syrenka stosując te plasterki skarżyła sie na cokolwiek, choć wcześniej z innymi HTZ miewały różne problemy.
Jeśli Twoja lekarka nie będzie widziała przeciwwskazań, to polecam :-)
Fajnie, że do nas trafiłaś, choć też sie dziwię, dlaczego tak późno ;)
Lepiej późno niż wcale, dlatego proponuję nadrobić zaległości i zagościć u nas na stałe :ymsmug:
Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko i życzę dużo, dużo zdrówka :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez Lena » 7 gru 2015, o 09:35

Witaj Emilko :ymhug:
W odróżnieniu od większości Syrenek, które stosują z powodzeniem Systen50, ja już od 5 lat stosuję plastry Climara 50 (kleję 1 raz w tygodniu). Takie plastry przepisała mi moja ginekolog w dniu wyjścia ze szpitala. :) Czasami są drobne zawirowania gdy usiłuję przejść na pół plasterka, ale w sumie jak na razie jest OK.
Buziaki i witam w Syrenkach :ymhug: :) %%- %%- %%- %%- %%- %%- @};- @};- @};- @};- @};-
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez eli-50 » 7 gru 2015, o 13:22

Witaj Emilio :ymhug:
Od paru lat stosuję plasterki Fem 7 z dobrym skutkiem.
Pozdrawiam cieplutko %%- :-*
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez moniks » 7 gru 2015, o 22:35

Eli-50 jak długo już stosujesz Fem7 ? Na mnie Fem7 dobrze działa tylko zastanawiam się jak długo mozna bezpiecznie kleić te plastry.
Avatar użytkownika
moniks
 
Posty: 1199
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 17:03
Wiek: 0
Data operacji: 6 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Torbiele jajnika mięśniak macicy, endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy wraz z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Fem7

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez eli-50 » 8 gru 2015, o 08:56

Moniks HTZ stosuję od ponad 5 lat, a Fem 7 od chyba 4 lat. Obecnie przeszłam na pół plasterka tygodniowo. Najbezpieczniejszy jest ponoć okres 5 letni. Później trzeba częściej kontrolować piersi. Pozdrawiam :-*
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez moniks » 8 gru 2015, o 22:20

Czy może ktoś stosował plastry SYSTEN SEQUI ?
Byłam dzisiaj u lekarza i przepisał mi właśnie te plasterki mam je stosować gdyby nie było mozliwości zakupu Fem 7 :( Tylkon Systen sequi jest dwudkładnikowy i dla osób ktura mają macicę i nie są po histertkktomi znaczy po naszej operacji ja syrenką już jestem / jestem w kropce może kturaś miała do czynienia z tym lekiem to proszę o informację
Avatar użytkownika
moniks
 
Posty: 1199
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 17:03
Wiek: 0
Data operacji: 6 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Torbiele jajnika mięśniak macicy, endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy wraz z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Fem7

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez Gosiakful » 8 gru 2015, o 23:17

Witaj, Moniks :ymhug:
Systen Sequi to nic innego jak 4 plastry Systen 50 (te, które stosuje tak wiele Syrenek ;) ) i do tego 4 plastry Systen Conti.
Stosuje się to jako terapię dwuskładnikową, bo Systen 50 to estradiol, a Systen Conti to estradiol i progestagen.
Najpierw kleimy prez 4 zmiany Systen 50, potem Systen Conti.
Przepisuje się go kobietom, które nie przebyły histerektomii, choć nie tylko.
Pozdrawiam serdecznie.
Avatar użytkownika
Gosiakful
 
Posty: 92
Dołączył(a): 7 wrz 2013, o 10:38
Wiek: 47
Data operacji: 30 marca 2009
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: torbiel jajnika, mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie jajnika i trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: tak

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez Emilia511 » 9 gru 2015, o 23:56

Dziękuję Olikkk :* tak mialam 18 lat jak u mnie wykryto :( ale ciesze sie ze sie udalo wygrac walkę, chociaż skutki uboczne dopiero teraz zaczynaja dawać w kość.

Właśnie od 2 miesiecy biorę cos nowego dla mnie to jest Systen Sequi, są to plastry wlasnie złożone z dwóch rodzajów plasterków, Systen50 i Systen conti. Wlasnie niewiem dlaczego moja onkolog kazała brać calość, a nie tylko systen50 ;/

Moniks ja stosuję, wlasnie Systen Sequi, ale nie wiem szczerze mowiać dlaczego wlasnie dwuskladnikowy a nie tylo systen 50. Bede musiala sie przejsc i zapytac czym sie kierowala.

Czy jest tu jakas syrenka ktora jest tez w wieku ok 30 lat? i juz ponad 10 lat po operacji ? chetnie wymienie sie doświadczeniami :D

Caluje kochane i dziekuje za odpowiedzi :*
Emilia511
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 gru 2015, o 00:05
Wiek: 30
Data operacji: 5 maja 2003
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór jajnika
Zakres operacji: Histerektomia radykalna
Wynik HP: Złośliwy
Terapia hormonalna: Różne różności, ostatnie par elit klimonorm, teraz systen sequi

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez olikkk » 10 gru 2015, o 00:03

Emilio takich +- 30 latek trochę tu mamy, które są onkologicznymi syrenkami, ale z takim stażem nie i Bogu dzięki :ympray: bo to zdecydowanie zbyt młody wiek na takie choroby :-(
Cieszę się, że Ty sobie jakoś radzisz, choć niestety efekty uboczne Cię nie mijają ..... =((
Ale jesteś zdrowa i to jest najważniejsze :-bd
Dopasujesz plasterki i będzie lepiej :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez łódzka syrenka » 27 sty 2016, o 09:40

Ja ze swojej strony mogę polecić plastry Estradot 100, biorę połówkę i naprawdę czuję się świetnie. Bezpośrednio po operacji nie brałam nic,ale po trzech miesiącach rozpoczęły się uderzenia ciepła, bezsenność, chandry itp. Wyniki badań hormonów były nawet ok, ale potem dowiedziałam się, że poziom produkcji hormonów nie jest równomierny i mimo ogólnie dobrego wyniku, to jeden z jajników może mieć zmniejszoną produkcję hormonów. Od momentu zawarcia bliższej znajomości z Estradotem jest super :-)
łódzka syrenka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 10:36
Wiek: 37
Data operacji: 17 marca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, endometrioza
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jednego jajnika.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Estradiol

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez łódzka syrenka » 13 lut 2016, o 15:15

P.s. w uzupełnieniu do mojego posta o Estradot: chyba od stycznia ceny plasterków, chyba nie tylko Estradotu poszły w górę, ten rodzaj leku przestał być refundowany :(
łódzka syrenka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 10:36
Wiek: 37
Data operacji: 17 marca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, endometrioza
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jednego jajnika.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Estradiol

Re: Którą HTZ polecacie?

Postprzez moniks » 11 sie 2016, o 21:43

Witajcie mam problem chciałam zapytać czy może znacie jakiś dobry preparat na suchość pochwy :ymblushing: przeważnie miałam przepisaną przez lekarza jakąś maść z hormonem ale może jest coś równie skutecznego dostępnego bez recepty / bedę wdzięczna za odpowiedź
Avatar użytkownika
moniks
 
Posty: 1199
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 17:03
Wiek: 0
Data operacji: 6 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Torbiele jajnika mięśniak macicy, endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy wraz z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Fem7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania i wątpliwości dotyczące stosowania terapii hormonalnej



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość