Najczęstsze dolegliwości po operacji

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez Diara » 2 wrz 2013, o 08:28

Ciosku :) Współczuję tej dolegliwości, to męczące a najgorsze, że nie wiadomo dlaczego tak jest. Kiedyś moja śp babcia tak miała, ale miała alergię pokarmową (niestety na wiele składników).
Witaj Haniu :)
Kobietki dobrze radzą dużo odpoczywaj, zero dźwigania i będzie z dnia na dzień lepiej. Espumisan lub ulgix to do miesiąca bardzo dobry pomysł, jelita na razie mają trochę problemu więc trzeba im pomóc. Na naszym forum znajdziesz dużo dobrych rad. Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez olikkk » 2 wrz 2013, o 09:54

Haniu witam Cię bardzo cieplutko w naszym towarzystwie :kolobok_give_rose:
Cieszę się bardzo, że jesteś z nami :) choć niekoniecznie, że musiałaś zostać kolejną Syrenką :( ale jak mus to mus, więc trzeba się z tym pogodzić i żyć dalej jak każda z nas :)
Oj tak wiem coś o dolegliwościach jelitowych, a szczególnie o zaparciach :( O tym chyba każda z nas wolałby zapomnieć .... ;) ale da się przeżyć i to, więc cierpliwości, aż wszystko się w środku ułoży i będzie dobrze :)
Tego Ci z całego serca życzę i zapraszam do nas, nie tylko z powodu dolegliwości, ale też żeby z nami zwyczajnie spędzić czas wolny, którego teraz będziesz miała pod dostatkiem ;)
Pozdrawiam Cię cieplutko :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez aneta » 4 wrz 2013, o 14:10

Cześć Haniu,
ja jestem dokładnie miesiąc po operacji i do trzech tygodni z jelitami była masakra. Tak jak piszesz problemy z ranami w porównaniu z jelitami to pikuś był :( posłuchałam naszych Syrenek i wspomagałam się espumisanem, śliwakami suszonym z jogurtem naturalnym (obowiązkowo rano jadłam), piłam też wodę przegotowaną na czczo, szklankę. Pomogło, szczególnie suszone śliwki. Aha, i jeszcze przez tydzień czopki glicerynowe. Dobrze mi też robiło chodzenie, a nie leżenie, wtedy jelita lepiej pracowały.
aneta
 
Posty: 136
Dołączył(a): 29 cze 2013, o 18:03
Wiek: 38
Data operacji: 7 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nieprawidłowy wynik hist-pat z materiału pobranego z macicy i szyjki macicy, mięśniaki
Zakres operacji: macica z jajowodami
Wynik HP: atypowy przerost endometrium ASCUS
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez Hania_nowa » 4 wrz 2013, o 15:32

witaj Aneta , już jest lepiej jem małe porcje, częściej,no i czopki, ale nie zawsze . Mam przyjaciółkę która mnie wyprowadza razem ze swoim pieskiem. Nie ma zmiłuj, muszę iść z nią do lasu. Martwi mnie bardziej mój wystający brzuch ( mam 170 cm i ważę 62,5Kg) wcześniej miałam trochę brzuszka, ale nie tyle? Ranę mam zszytą dziwnie, pod spodem gładko a nad nią wisi skóra. Nie mam pojęcia czy to prawidłowo, czy nie. A nad blizną robi sie mały i twardy wałeczek.
Hania_nowa
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 sie 2013, o 23:42
Wiek: 56
Data operacji: 26 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Gynodian Depot

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez olikkk » 4 wrz 2013, o 20:42

O Haniu widzę, że masz osobistego anioła stróża, który dba o to, żebyś nie miała zrostów ;)
Bardzo ładnie, tylko żebyś nie przesadziła, bo szybciutko bardzo wyszłaś na świat, ale jak masz obstawę to nic Ci nie grozi ;)
A Twój wałeczek to z pewnością nasza sławetna oponka ;))
Każda z nas podejrzliwie spoglądała na to "coś" co nad raną się pojawiło, ale tak to właśnie wygląda na początku ;)
Trochę na ten temat sobie pisałyśmy w tym wątku

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=10&t=66

więc możesz sobie tam zerknąć :)
Jesteś szczupła, więc szybko powinnaś się jej pozbyć :)
Pozdrawiam Cię serdecznie :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez bulbinka536 » 4 wrz 2013, o 20:51

Haniu mogę Ci , jeszcze polecić wyciąg z śliwek kalifornijskich ,pół szklaneczki na czczo ,mnie bardzo pomagało ;)
Brzuszkiem się nie przejmuj ,musisz uzbroić się w cierpliwość :)
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez Hania_nowa » 4 wrz 2013, o 21:44

Po prostu jesteście wszystkie super !!!!!!!!! trochę poczytałam stare wątki no i już się przestałam stresować. Ja chyba za dużo chcę 1,5 tygodnia od operacji. Czas,czas,czas.......... I tak super,że nie muszę brać środków przeciwbólowych.
Hania_nowa
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 sie 2013, o 23:42
Wiek: 56
Data operacji: 26 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Gynodian Depot

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez iwon62510 » 4 wrz 2013, o 22:01

Haniu 1,5 tygonia kobietko,to jest nic...ja byłam długodystansowcem i dopiero po trzech tygodniach wyszłam na spacer wkoło bloku...a jaka byłam zmęczona po tym spacerze to porażka,tak więc musisz być cierpliwa,bo natury nie przespieszysz,wszystko się zagoi i dojdzie do normalności.. :-*
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez cios » 4 wrz 2013, o 22:06

Haniu 1.5 tygodnia od operacji to żaden czas więc nie stresuj się. Każda dolegliwośc wtedy wydaje się końcem świata, od razu przychodzą na myśl komplikacje, zesputy zabieg itp. A to po prostu trzeba czasu i z każdym dniem będzie lepiej. Odczucia bólowe powoli będą zanikać, jelita przestana szaleć i z każdym dniem pomalutku będziesz wracała do dawnej siebie. Jeszcze troszeczkę i zobaczysz, że wszystko się zmieni na lepsze choć nie mówię, że będzie cudownie. Na pewno jednak za kilka dni poczujesz wyraźną ulgę i uśmiech będzie cześciej gościł na Twojej twarzy niż ściągnięte z nerwów czoło. Zobaczysz już wkrótce będzie ok
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez asia » 5 wrz 2013, o 11:44

Witaj Haniu :ymhug: Nie podpowiem Ci,jak pozbyć się oponki,bo moja operacja odbyła się przez pochwę.Nie wiem,czy nie za szybko wybrałaś się do lasu na spacer,uważaj na siebie,bo w środku było wszystko naruszone i potrzeba czasu na wygojenie.Zazdroszczę Ci,że jesteś tak szczupła.Ja przy wzroście 165 ważę 80 kg.W krótkim czasie przeszłam dwie operacje i chyba to leniuchowanie sprawiło,że 5 kg przytyłam. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Maj 2013r przezpochwowe usunięcie macicy.Jestem z woj śląskiego.
asia
 
Posty: 51
Dołączył(a): 9 lip 2013, o 16:27
Wiek: 60
Data operacji: 0- 0-2013
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Obniżenie narządu rodnego.
Zakres operacji: histerektomia
Wynik HP: dobry

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez olikkk » 7 wrz 2013, o 13:21

Haniu jak się miewasz po kilku kolejnych dniach rekonwalescencji ?
Pozdrawiam Cię cieplutko :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez Hania_nowa » 7 wrz 2013, o 13:47

Czuję się bardzo dobrze, wszystko robię oprócz dźwigania (tzn. na stojąco prasuję, gotuję obiadki ). Dziewczyny piszą, że za wcześnie wyszłam na spacer, ale w szpitalu rehabilitantka kazała nam chodzić dobę po operacji. Dzisiaj idę do teatru- jestem z Zielonej Góry i dzisiaj u nas zaczyna się Winobranie (fajna impreza, cały tydzień koncerty, teatr, targi staroci). W następnym, tygodniu jadę na kontrolę do mojego (...........) Sajdaka, polecam go bardzo i nawet nie myślę o wyniku histopatologicznym no bo jaki ma być? wiadomo dobry . W ogóle nie mogę narzekać na NFZ pielęgniarki w klinice w Poznaniu na Polnej bardzo miłe, jak któraś pacjentka nadusiła na dzwonek w następnej sekundzie była pielęgniarka UŚMIECHNIĘTA .Nie przesadzam z aktywnością, ale spaceruję ,jem mało ,a często. Czuję te jelita ,nie jest źle. Po operacji miałam 6,70 mmol/L hemoglobiny stąd osłabienie ,ale ja wcześniej się trochę ruszałam (basen,rower) to chyba dlatego nawet nie jestem specjalnie zmęczona. Będzie dobrze. Pozdrawiam serdecznie wszystkie Syrenki.
Hania_nowa
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 sie 2013, o 23:42
Wiek: 56
Data operacji: 26 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Gynodian Depot

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez olikkk » 7 wrz 2013, o 13:55

Haniu no to super :-bd Widocznie Hanie tak mają ;) Inna nasza Hania ( ukrywająca się pod innym nickiem ;) ) zupełnie tak jak Ty szybciutko wracała do formy :)
To życzę Ci dziś miłych wrażeń i udanego całego weekendu :)
A szpitala i opieki medycznej gratuluję Ci i cieszę się, że Ty również trafiłaś w dobre ręce :)
Wszystkiego dobrego Ci życzę :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez cios » 7 wrz 2013, o 13:59

Haniu PRASUJĘ??????????????????? Kobieto litości, nie rób tego, naprawdę nic nikomu sie nie stanie jak czegos nie uprasujesz. Ja wiem, czujesz sie dobrze ale pamietaj zdrowie masz jedno. Na spacery to myslę, że za wcześnie nie wyszłas ale czy naprawde musisz te czynności domowe wykonywać, czy tak naprawde nie możesz sobie odpuścić? Organizm lubi sie o swoje upominać i oby Twój przystosował się szybko do tempa ktore mu nadałas po operacji. Zastanawiam się jednak czy nie za szybko....
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez Hania_nowa » 8 wrz 2013, o 23:14

ciosku, co to za prasowanie, dwie koszulki i jedne spodnie. Ja mam dorosłe dzieci i nie mieszkają z nami ,więc nie mam dużo pracy, mój mężuś chodzi koło mnie jak bym była ze szkła. Nie pozwala mi nic robić. Na pewno nie dźwigam i nie sprzątam,ale przecież nie będę leżeć ,chodzę sobie z koleżanką po lesie i widzę ,że jest coraz lepiej, czuję się bardzo dobrze. Idę w środę do pracy ( na 2 godz.muszę). Nie pracuję fizycznie ,mam swoją firmę i muszę zobaczyć czy się nie rozpada. Pozdrawiam serdecznie
Hania_nowa
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 sie 2013, o 23:42
Wiek: 56
Data operacji: 26 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Gynodian Depot

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez iwon62510 » 8 wrz 2013, o 23:28

Haniu kobietko uważaj na siebie,wszystko jest jeszcze świeże i mało zagojone,a firma..hmmm...napewno nie padnie,moze nawet lepiej muszą się wszyscy starać ,jak szefowa wróci do pracy.. :-*
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez ismena » 9 wrz 2013, o 05:32

Haniu też uważam, że to jeszcze wszystko bardzo świeże. Wbrew pozorom, to że dziewczyny tutaj krzyczą, wychodzi nam na dobre, wciskamy mimochodem hamulec. A co do pracy to ja osobiście wcale Ci się nie dziwię. I myślę, że jedynym problemem jest w tym przypadku jak daleko masz do niej - mam nadzieję, że blisko. A Ty się uspokoisz. Jak to się mówi "Pańskie oko konia tuczy".

Pozdrawiam Cię mocno - i pamiętaj, noga z gazu, wolniej ;) ;)
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez olikkk » 9 wrz 2013, o 09:43

Haniu przypominasz mi kilka Syrenek (jeszcze ze starego forum ... http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,1 ... wv.x=2&v=2 ) które w ekspresowym tempie wracały do zdrowia i pełnej sprawności po operacji ;) One też miały swoją firmę, bądź bardzo odpowiedzialne stanowiska no i do tego praca była ich żywiołem, w którym się czuły jak ryba w wodzie ;) No i tak się zastanawiam, czy to aby nie działa wyjątkowo mobilizująco na pacjentkę :-\
Ale zastanawiam się cały czas, jaki ten szybki powrót do pracy miała wpływ na ich dalsza kondycję zdrowotną :-? Tego niestety nie wiem, bo zniknęły z forum raz na zawsze :kolobok_girl_witch: i tyle ich widziałyśmy ;) Po cichu sobie tłumaczę, że mają się dobrze, bo gdyby tak nie było, to pewnie by sobie o nas przypomniały ;)
Choć wiem też są wyjątki, że ktoś ma własną firmę, lubi swoją pracę, a z tym powrotem do sprawności nie było tak łatwo ... :-? ..... ;)
Tobie życzę oczywiście szybkiego powrotu do zdrowia i dobrej kondycji fizycznej zarówno Tobie jak i Twojej firmie :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez Hania_nowa » 9 wrz 2013, o 15:09

Do pracy mam blisko ,zresztą jadę samochodem. Pracowników mamy dobrych i sprawdzonych. Nie przesadzam z pracą, swoje się napracowałam ( od 8-20 parę lat ) Jesteśmy z mężem "na swoim" 23 lata (40 pracowników) teraz zmniejszyliśmy firmę (nikogo nie zwolniliśmy pracują dalej pod inną nazwą na takich samych warunkach). Trochę świadomie wyhamowaliśmy, mamy mniej, ale nie chcemy inaczej . Rozpisałam się nie na temat... mam pytanko , jeżeli do tej pory po operacji (2tyg) nie mam żadnych objawów menopauzy, ani uderzeń gorąca , ani trzęsawek itp. mam przecież usunięte wszystko łącznie z jajnikami, to czy powinnam stosować HTZ czy już dać sobie spokój. Pozdrawiam
Hania_nowa
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 sie 2013, o 23:42
Wiek: 56
Data operacji: 26 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Gynodian Depot

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez xxxgosienka43xxx » 9 wrz 2013, o 15:44

cios napisał(a):Niestety to nawet nie jest trądzik różowaty.....Absolutnie wykluczony przez dermatologa...A problemy zaczęły się grubo przed zainstalowaniem klimatyzacji. dzięki jednak za chęc pomocy i wysłuchania mnie, bo w domu wciąż tylko pytaja dlaczego jesteś taka czerwona????????????? Bo burak jestem i już



Ja Ci zaraz tu dam burak ! U nas na forum w lokalnej gazecie był kiedyś taki temat :" Po czym poznajesz buraka ? I jeden wpis utkwił mi w głowie : Buraka poznaję po tym,że ma tabliczkę z imieniem włożoną za przednią szybę samochodu a pierwsze zęby, które ma widoczne to ...piątki .....ha ha ha . Pozdrawiam.
Obrazek 49 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Avatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
 
Posty: 424
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 15:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiek: 53
Data operacji: 8 marca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Najczęstsze dolegliwości po usunięciu macicy i jak sobie z nimi radzić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości