Najczęstsze dolegliwości po operacji

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez bulbinka536 » 29 paź 2013, o 23:01

Bbeatko zgadzam się z Basią uważaj na siebie ,zatroszcz się o siebie ,jak masz teraz wolne wykorzystaj każdy dzień NA PRZYJEMNOŚCI ;)
Dużo zdrówka Ci życzę kochanie :ymhug: :ymhug: :ymhug:
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez olikkk » 30 paź 2013, o 00:52

Bbeatko najważniejsze, że wyniki masz lepsze i czujesz się też coraz lepiej :)
Nuda to nie jest nic złego ;) Lepsze to od padania na ryjek ze zmęczenia ;)
Wypoczywaj i poszukaj sobie jakieś przyjemne zajęcie, dopóki masz jeszcze taką możliwość :)
Zdrówka Ci życzę i pozdrawiam serdecznie :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19231
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez bbeatka » 11 lis 2013, o 11:37

Witam ponownie.
;Dobra nowina;,wracam jutro do pracy,ale lekarz w liscie do pracodawcy tylko 3tyg zalecil lekkkiej pracy.Nie moge pojac tego ze nie maja tu jakis norm dotyczacych czasu powrotu do zdrowia po operacjach. Pielegniarka z pracy dwa tyg temu do mnie dzwonila i powiedziala ze powinnam wracac do firmy dopiero po 14tyg poniewaz to byla zbyt powazna operacja,i umowila ze mna wizyte na 10 grudnia czyli przed powrotem moim do pracy,a tu niespodzianka.Ciekawa co pani pielegniarka powie widzac mnie w pracy dzwigajaca ciezary przed czasm kiedy mialam wyznaczony przez nia termin powrotu.
Owszem czuje sie dobrze,ale nie az tak zeby dzwigac po 20 kg.nawet za te 3tyg ;-(
bbeatka
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 10:08
Wiek: 48
Data operacji: 16 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki
Zakres operacji: wyciecie macicy i szyjki

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez bulbinka536 » 11 lis 2013, o 12:20

Bbeatko dla mnie to szok :-o aby tak szybko wracać do pracy ...
Ja byłam 4 miesiące na L-4 i po powrocie żałowałam ,że nie przeciągnęłam dłużej ,
bo nie było taryfy ulgowej :( A jak same o siebie nie zadbamy ,to nikt nas nie poszanuje :kolobok_cray:
Pozdrawiam Cię cieplutko :ymhug: :-*
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez bbeatka » 11 lis 2013, o 14:00

4 m-ce to by bylo dobrodziejstwo dla mnie ;-),tylko kto by mi za to zaplacil ? Moja firma placi tylko za 13 tyg,a pozniej to jakies grosiki wiec do pracy i tak musze wracac zeby z czegos zyc,ale nie myslalam ze zaraz do tej ciezkiej. Cala moja nadzieja w pielegniarce z firmy ;-)
bbeatka
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 10:08
Wiek: 48
Data operacji: 16 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki
Zakres operacji: wyciecie macicy i szyjki

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez bulbinka536 » 11 lis 2013, o 14:16

Bbeatko to zrób co w Twojej mocy ,bo tu nie chodzi o lenistwo ,ale
o Twoje zdrowie kochanie :ymhug: Nie możesz ciężko podnosić !!!! To może się skończyć bardzooo
źle dla zdrowia :( Nie chcę Cię straszyć Beatko ale następstwem może być nietrzymanie moczu ,wypadanie pochwy itp :( Kurcze gdzie Ty mieszkasz :-o chyba nie doczytałam ,przepraszam :-*
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez jagoda » 11 lis 2013, o 15:06

MOZE powiedz lekarzowi jaka masz prace i ze nie dasz rady jeszcze :)
JAGODA
jagoda
 
Posty: 402
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 14:18
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 49
Data operacji: 2 grudnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: wypadanie pochwy ,i czesciow macica
Zakres operacji: usuniecie macicy ,plastyka przednia i tylna pochwy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez eli-50 » 11 lis 2013, o 16:50

Bbeatko witam Cię bardzo cieplutko, bo chyba nie miałam okazji :ymhug: .
Moim zdaniem lekarz powinien bardziej sprecyzować jakie są przeciwwskazania na Twoim konkretnym stanowisku pracy biorąc pod uwagę zarówno warunki pracy ( w tym dźwiganie ciężarów )jak i zakres operacji. Wtedy dla pracodawcy będzie jasne jaki rodzaj prac możesz wykonywać bez narażania zdrowia.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5737
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez cios » 11 lis 2013, o 17:08

Bbeatko a Ty nie mówiłas lekarzowi jaki masz charakter pracy i że absolutnie nie czujesz sie na siłach aby wracać do "roboty"? Za wczesnie kochana, zdecydowanie za wcześnie. Ja wiem pieniądze, obawa przed zwolnieniem ale nie powinnaś jeszcze wracać do pracy zwłaszcza fizycznej. Przeccież to zaledwie miesiąc niecały...No nie jest to dobry pomysł ale powiem Ci, że gdybym tylko chciała juz po pierwszym zwolnieniu szpitalnym do pracy bym wróciła bo mój lekarz nie widział przeciwwskazań. Dobrze, że ja troche tupnelam nogą bo kto wie jakby sie to skończylo...Bardzo Cie prosze oszczędzaj się i nie wiem jk to zrobisz ale nie dźwigaj. Znając realiz nikogo w pracy nie bedzie obchodziło czy masz pracować lekko czy ciężko wróciłaś znaczy jesteś zdolna do pracy.Uważaj na siebie i nie daj sie wykorzystywać, proszę Cie bardzo.
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez Diara » 11 lis 2013, o 18:01

Ja do pracy wróciłam po 3 miesiącach i uważam, że to było takie minimum. Wprawdzie pracę mam biurową, ale prawie codziennie muszę coś dźwigać i nikt mnie nie wyręczy.Staram sie to jakoś rozkładać,żeby było mniej do dźwignięcia, ale czasami się nie da. Nie wyobrażam sobie po miesiącu robić to co robię, a już np, pracować fizycznie gdzie głównie na dźwiganiu czegokolwiek polega praca to już absolutnie nie. Ja do dzisiaj jak i się zdarzy coś za ciężkiego jednak szarpnąć, albo za duże zakupy zrobię to odczuwam pieczenie i brzuch mi twardnieje jak kamień. Wzięłam sobie do serca rady Syrenek i nie dźwigam, bo to naprawdę bardzo ważne. Konsekwencje mogą być straszne. Nie chcę Cię straszyć, ale powinnaś to Beatko jeszcze przemyśleć.
Mój lekarz wiedział gdzie pracuję i nawet po 3 miesiącach pytał czy czuje się na siłach wrócić do pracy. A swoją drogą trzeba było zdobyć pieczątkę jeszcze od lekarza zakładowego i pani doktor nawet spytała ze zdziwieniem "już chce pani wrócić do pracy?".
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez olikkk » 11 lis 2013, o 22:00

Bbeatko nie powiem nic nowego, za wszystkim wcześniej piszącymi powtórzę OBSOLUTNIE NIE WOLNO !!! Ci tak wcześnie wracać , do tak ciężkiej pracy :-t
Domyślam się, że nie przeczytałaś wszystkich naszych wątków, bo to jest raczej niemożliwe ;)
My już znamy historie Syrenek, które tu opisały swoje doświadczenia i problemy po operacji, kiedy nie były wystarczająco ostrożne :(
Nie chcę, żeby i Ciebie miało to dotyczyć więc proszę, bądź ostrożna, jedna operacja to już i tak dużo, obyś więcej nie wracała na salę operacyjna :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19231
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez bbeatka » 12 lis 2013, o 23:38

Widze ze drogie panie podzielaja moje obawy,ale pojsc do pracy musialam.
I tu niespodzianka. Menager kazal mi isc do domu,bo pielegniarka zakladowa zdecydowala ze to jeszcze za wczesnie. Tak wiec przywitalam sie ze wszystkimi ,pogadalam i znowu jestem w domku. Wizyte z pielegniarka w pracy mam na 10grudnia .
Ale zeby nie bylo tak slodko - wlasnie przyszlam z dosc dlugiego spaceru i zauwazylam na wkladce ze polecialo mi cos podkrwionego ( tylko tak troszke ) chyba poczekam do jutra i jesli nadal bedzie tak samo to musze jechac do szpitala znowu. A juz myslalam ze polece w przyszlym tyg.do Polski i porobie sobie po ludzku pozadne badania ;-(. teraz to juz boje sie ruszyc tylka z domu jak to tak ciagle cos sie dzieje ;-(
bbeatka
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 10:08
Wiek: 48
Data operacji: 16 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki
Zakres operacji: wyciecie macicy i szyjki

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez olikkk » 12 lis 2013, o 23:46

Bbeatko miałyśmy tu na początku Syrenkę z Irladii i była bardzo podobna sytuacja do Twojej , również w pracy nie dostała pozwolenia na powrót do pracy zbyt szybko. Potem przydzielono jej pracę, która była lżejsza, więc wygląda na to, że pracodawca bardziej pilnuje dobra pracownika, niż lekarz i Bogu dzięki choć za to :)
Czyli dbaj nadal o siebie i nabieraj sił :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19231
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez bbeatka » 13 lis 2013, o 01:29

Dzieki Bogu ze tu jestescie,bo to czlowiek niby wie co powinien,a czego nie, a i tak potrzebuje zeby go ktos do pionu doprowadzil. Naprawde kazda dobra rada warta zlota.
bbeatka
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 10:08
Wiek: 48
Data operacji: 16 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki
Zakres operacji: wyciecie macicy i szyjki

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez bulbinka536 » 13 lis 2013, o 10:16

Bbeatko cieszę się ,że nie musisz jeszcze wracać do pracy :ympray:
Dbaj i siebie ,dużo zdrówka Ci życzę :ymhug: %%-
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez aneta » 13 lis 2013, o 10:24

Beatko, ja miałam plamienia prawie dwa miesiące, ale oznaczało to tylko tyle, że się jeszcze nie zagoiło na szwie w pochwie. dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest, byś do pracy jeszcze nie wracała. po pierwsze niezagojiony szew ( a taki masz skoro jest plamienie) moze podczas wysiłku puścić i narobisz sobie kłopotów, po drugie może sie nabawić infekcji w pochwie (wiadomo warunki pracowe) i przez ten niezagojony szew może sie to rozejść dalej. Moja gin na wizycie po około 2 mies od operacji jak zobaczyła na badaniu jeszcze plamienie tak właśnie mnie uświadomiła. DObrze, że masz takiego szefa, która ma taką pielęgniarkę z głową, że tak powiem :)
aneta
 
Posty: 136
Dołączył(a): 29 cze 2013, o 18:03
Wiek: 38
Data operacji: 7 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nieprawidłowy wynik hist-pat z materiału pobranego z macicy i szyjki macicy, mięśniaki
Zakres operacji: macica z jajowodami
Wynik HP: atypowy przerost endometrium ASCUS
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez bbeatka » 13 lis 2013, o 18:16

Wiesz Anetko u mnie wlasnie minelo rowno 8 tyg od operacji i na ostatniej wizycie lekarz mnie pytal czy krwawie,ale ja powiedzialam ze tylko mam plamienia takie zolte,bo krwi do tej pory nie bylo.Poza tym wiedzial ze dwa tyg po operacji przeszlam ostra infekcje .
Ale o czym tu mowic jak ja nawet nie chodze do ginekologa tylko do lekarza pierwszego kontaktu,bo w UK do ginekologa potrzebne jest skierowanie. Wlasnie dlatego chce pojechac do PL jak najszybciej , zrobic sobie USG i skonsultowac to z gilekologiem.
Jedyne USG jakie mialam tu robione to kiedy wyladowalam w szpitalu z infekcja ,a poniewaz lekarzy trzech nie wiedzialo co to jest przywiezli USG i uzyli go ,co nie znaczy ze przekonani byli co widza. Jedyne co uslyszalam podczas badania to - co to za babelki sa? -
bbeatka
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 10:08
Wiek: 48
Data operacji: 16 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki
Zakres operacji: wyciecie macicy i szyjki

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez cios » 13 lis 2013, o 18:30

Ja również przybije piątkę z twoja pielęgniarka i szefem, mądrzy ludzie, że Cie nie puścili...A moja szefowa gdy po miesiącu przyniosłam drugie zwolnienie nie była zadowolona, ale szefowe które nie miały takiej operacji tak właśnie mają, niestety. Najważniejsze jest twoje zdrowie i to, że jeszcze możesz odpocząć. Jak tak sobie czytam, to u nas jest jednak lepiej bez skierowań. Dla nas bo dla lekarzy jak bez skierowań przychodzimy do prywatnych gabinetów. A tak z ciekawości czy u Ciebie tez leczą prywatnie i jak to wygląda jeśli tak?
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez bbeatka » 13 lis 2013, o 19:26

Nie zasiegalam opinii na temat prywatnych wizyt u angielskich lekarzy ale sa polskie gabinety gdzie mozna bez problemu porobic podstawowe badania.Niestety to dosc drogo i nie w kazdym miescie.Ja mam najblizaj do Wakefield i tam musze jechac jakies 45min samochodem. Ceny takie ze jak musisz to zaplacisz i z glodu nie umrzesz ,ale jak ja teraz chce to usg i jescze mam do zrobienia zeba i 2 male ubytki to z cala pewnoscia odczula bym to dosc dotkliwie. Wstawienie inplanta 2 x drozej niz w PL
http://poldent.co.uk/index.php/pl/cennik

Dzis nie widze krwi tylko cos co wyglada jak uplawy,wiec mam nadzieje ze nic sie nie dzieje powaznego. Moze za duzo ostatnio chodzilam.? Jestem niestety taka powsinoga. Nie potrafie usiedziec na miejscu.Nawet dzis kiedy postanowila nie wychodzis z domu to nosi mnie strasznie i co chwile tylko gora ,dol po domu ;-)
bbeatka
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 10:08
Wiek: 48
Data operacji: 16 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki
Zakres operacji: wyciecie macicy i szyjki

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Postprzez Fiona » 22 kwi 2014, o 11:41

Jestem 6 tygodni po operacji. Od pasa w dół czuję się świetnie. Lekarz powiedział, ze po 4 tyg. można współżyć. Na początku było ostrożnie, ale teraz jest super. 16 lat temu miałam operację podszycia pęcherza pod spojenie łonowe z powodu nietrzymania moczu. Było dobrze, ale po histerektomii jest jakby troszkę trudniej utrzymać mocz. Może muszę bardziej poćwiczyć mięśnie Kegla? Od drugiego dnia po zabiegu biorę plasterki i problemy z przekwitaniem są niewielkie. Dokucza mi natomiast łatwa męczliwość. Czekam na EKG wysiłkowe i echo serca. Pisałam w innym wątku o zaczadzeniu w piątej dobie po operacji. Hormony tarczycy są ok, morfologia wróciła praktycznie do normy, ekg spoczynkowe ok. Czy to kwestia powikłań po zatruciu CO czy dolegliwości po histerektomii? Jak jest u Was z męczliwością? Dla mnie spacer z psem do pobliskiego parku do już szczyt możliwości. Dosłownie mnie zatyka, jak mam iść dalej. Przejdę 2 km i wysiadam.
Avatar użytkownika
Fiona
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 09:15
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięta macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Najczęstsze dolegliwości po usunięciu macicy i jak sobie z nimi radzić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości