Wzdęcia po operacji

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez anulek » 29 gru 2021, o 21:14

Probiotyk w postaci kefiru robię sobie sama. Na mnie działa doskonale.
Kupuję mleko w butelce. Lekko podgrzewam i dodaje szklankę kefiru. Zostawiam na dobę w ciepłym miejscu i mam doskonały kefir bez dodatków. Po dobie chowam do lodówki. Pije codziennie szklankę przed snem.
Pierwszy raz użyłam gotowy kefir taki bio bez dodatków dodałam do 1 litra mleka w butelce(kartonowe się nie nadaje) Kolejny raz dodałam około szklanki swojego kefiru. Pijemy razem z mężem więc co drugi dzień robię nowy. Zupełnie inny smak niż kupiony i dużo lepiej działa na jelita.
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez hugnonot » 29 gru 2021, o 22:59

anulek napisał(a):Probiotyk w postaci kefiru robię sobie sama. Na mnie działa doskonale.
Kupuję mleko w butelce. Lekko podgrzewam i dodaje szklankę kefiru. Zostawiam na dobę w ciepłym miejscu i mam doskonały kefir bez dodatków. Po dobie chowam do lodówki. Pije codziennie szklankę przed snem.
Pierwszy raz użyłam gotowy kefir taki bio bez dodatków dodałam do 1 litra mleka w butelce(kartonowe się nie nadaje) Kolejny raz dodałam około szklanki swojego kefiru. Pijemy razem z mężem więc co drugi dzień robię nowy. Zupełnie inny smak niż kupiony i dużo lepiej działa na jelita.

Super pomysł. Myślałam, że tylko jogurt można w ten sposób otrzymywać.
Jako profilaktyka kefir sprawdza się świetnie, ale żeby wyjść na tzw. prostą trzeba dostarczyć dużo więcej bakterii probiotycznych, kefir moim zdaniem nie wystarcza,
przynajmniej u mnie to było za mało.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez anulek » 30 gru 2021, o 07:06

Pewnie że trzeba zacząć od silnej dawki uzupełniając braki probiotyków. Na codzien pożniej świetnie się sprawdza kefir. Pozdrawiam 🙂
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez Gabi17 » 15 wrz 2022, o 16:31

Witaj. U mnie identycznie. Wzdęcia częściowo ustąpiły po Leku Debutir zapisanym przez onko-gina. Ale brzuch nie zmniejsza się, u mnie też czasami 9 miesiąc :)) czasami też czuję jakby tam była masa zrostów, które bolą.
Gabi17
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 sie 2020, o 12:29
Wiek: 37
Data operacji: 21 maja 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: niejednoznaczny wynik hp
Zakres operacji: usuniecie macicy z szyjką, jajników, węzłów biodrowych
Wynik HP: rak trzonu macicy A1G1
Terapia hormonalna: nie

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez Roksana » 15 sty 2023, o 19:24

Jestem 10 dzień po operacji usunięcia macicy z przydatkami, laparoskopowo i mam wzdęty brzuch co oczywiście mnie martwi. Widzę ,że z doświadczeń wielu osób nie czeka mnie nic dobrego i brzuszka się nie pozbędę. Czy oprócz kefiru , macie inne sprawdzone pomysły na wzdęcia?
Roksana
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2023, o 09:58
Wiek: 55
Data operacji: 5 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie ma

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez ASAJ75 » 15 sty 2023, o 21:53

Pozbędziesz się brzuszka, trzeba czasu. Załóż luźne spodnie, albo lepiej dresową sukienkę i czekaj aż przejdzie- bo przejdzie na pewno.
Napompowali Cię w czasie operacji gazami, to schodzi powoli, mnie bolało aż w ramionach. Poza tym miałam wielki brzuch bo zbierała mi się w nim chłonka po operacji. Zszedł po dwóch miesiącach i odbarczaniu w szpitalu- też się bardzo tym niecierpliwiłam. Bierz probiotyki, jedz lekko, a jak jesteś pewna, że to kwestia jelit i masz w nich bolesne skurcze spowodowane powietrzem to spróbuj espumisan. Można jednorazowo nawet 8 kuleczek.
ASAJ75
 
Posty: 855
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez olikkk » 15 sty 2023, o 22:17

Witaj Roksano :ymhug:
Po operacji przy bolesnych wzdęciach bardzo mi pomagał Espumisan w saszetkach, proszek przyjemny w smaku którego nie trzeba nawet popijać, więc polecam i życzę szybkiego efektu :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez eli-50 » 15 sty 2023, o 23:31

Hej Roksano :ymhug:
Brzuch 10 dni po operacji ma prawo być taki. Trochę cierpliwości i powinien wrócić do normy. Lekkostrawne jedzenie + leki od wzdęć zrobią swoje ;) .
Pozdrawiam ciepło %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez hugnonot » 16 sty 2023, o 00:19

Roksana napisał(a):Jestem 10 dzień po operacji usunięcia macicy z przydatkami, laparoskopowo i mam wzdęty brzuch co oczywiście mnie martwi. Widzę ,że z doświadczeń wielu osób nie czeka mnie nic dobrego i brzuszka się nie pozbędę. Czy oprócz kefiru , macie inne sprawdzone pomysły na wzdęcia?

espumisan w kapsułkach najlepiej po dwie, tylko nie przekraczaj limitu, no i żadnej kapusty, cebuli, poru, czosnku kalafiora, brokułów, rzodkiewki, nic co wzdyma...
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez Roksana » 21 sty 2023, o 19:46

Dziękuję za rady. Wzdęcia powoli mijają ale teraz mam inny kłopot. Mam ból placów na wysokości zakończenia żeber i on nie przechodzi .Do wizyty kontrolnej mem jeszcze tydzień ,więc zapytama ale może ktoś miała podobny problem?
Roksana
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2023, o 09:58
Wiek: 55
Data operacji: 5 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie ma

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez hugnonot » 21 sty 2023, o 21:30

Roksana napisał(a):Dziękuję za rady. Wzdęcia powoli mijają ale teraz mam inny kłopot. Mam ból placów na wysokości zakończenia żeber i on nie przechodzi .Do wizyty kontrolnej mem jeszcze tydzień ,więc zapytama ale może ktoś miała podobny problem?

z przodu czy z tyłu? ma znaczenie pozycja? gdy leżysz jest lepiej?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez Roksana » 22 sty 2023, o 08:27

Ból pleców w dolnej części ,czy jak zmienię pozycję to mniej boli nie wiem, chyba bardziej jak leże na plecach albo za długo pochodzę to ból pleców się nasila. Zastanawiam się czy to nie nerki? ale nie boli mnie przy oddawaniu moczu, fakt ,że biegam często do ale to efekt po operacji.
Roksana
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2023, o 09:58
Wiek: 55
Data operacji: 5 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie ma

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez hugnonot » 22 sty 2023, o 17:12

Roksana napisał(a):Ból pleców w dolnej części ,czy jak zmienię pozycję to mniej boli nie wiem, chyba bardziej jak leże na plecach albo za długo pochodzę to ból pleców się nasila. Zastanawiam się czy to nie nerki? ale nie boli mnie przy oddawaniu moczu, fakt ,że biegam często do ale to efekt po operacji.

Hm, zapalenie nerek też jest możliwe - wykluczysz badaniem moczu i panelem nerkowym z krwi. Przy zapaleniu nerek trochę pomaga ogrzanie odcinka lędźwiowego.
Ale podejrzewam, że to efekt zmiany pozycji ciała - zmiana środka ciężkości i naciągniętych więzadeł.
Miałam tak dosyć długo po operacji. Leżenie na wznak było problemem bo nogi za mocno wyprostowane, spróbuj podłożyć coś pod nogi żeby były lekko ugięte w kolanach i zobacz czy jest lepiej.
Gdy chodziłam musiałam robić przerwy i usiąść. Przy siedzeniu profil krzesła ma znaczenie, jak znajdziesz wygodne albo dodasz poduszki i odciążysz będzie lepiej. U mnie z czasem zaczęło schodzić
ale pierwsze 2-3 tygodnie były mocno niefajne.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez ASAJ75 » 22 sty 2023, o 21:00

Mam to samo. Boli mnie z prawej strony w dolnej części żeber. Najbardziej jak długo stoję( przy garach z reguły😅). Jestem po badaniach, prześwietleniach- przed operacją też się zdarzało, ale jak naprawdę długo walczyłam w kuchni, np.w okolicy świąt. Teraz nawet po zrobieniu obiady. Taki ból, który określiłabym jako tępy, palący- skłaniam się ku temu co pisze Hug, zmieniło się ułożenie ciała po wycięciu narządu, zmieniły się drogi nerwów i ścięgien. Czekam, myślę ze z czasem przynajmniej złagodnieje. Mi zawsze pomaga jak odpocznę.
ASAJ75
 
Posty: 855
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez Stynka » 22 sty 2023, o 21:49

Też tak mam i głównie w kuchni ;)
Mam skierowanie do poradni rehabilitacyjnej (od rodzinnego za zgodą onkologa). Dam znać "co i jak" :)
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez hugnonot » 22 sty 2023, o 21:59

ASAJ75 napisał(a):Mam to samo. Boli mnie z prawej strony w dolnej części żeber. Najbardziej jak długo stoję( przy garach z reguły😅). Jestem po badaniach, prześwietleniach- przed operacją też się zdarzało, ale jak naprawdę długo walczyłam w kuchni, np.w okolicy świąt. Teraz nawet po zrobieniu obiady. Taki ból, który określiłabym jako tępy, palący- skłaniam się ku temu co pisze Hug, zmieniło się ułożenie ciała po wycięciu narządu, zmieniły się drogi nerwów i ścięgien. Czekam, myślę ze z czasem przynajmniej złagodnieje. Mi zawsze pomaga jak odpocznę.

Ból palący to ból neuropatyczny czyli najpewniej uszkodzony nerw lub coś taki nerw uciska Miałam to po jednej stronie, czasami jeszcze nawraca.
Stojąc w kuchni pochylasz się do przodu nad zlewem, nad maszynką, przenosisz ciężki garnek w rękach i on jest z przodu przed Tobą - to dodatkowo pogłębia problem.
Należy starać się nie przyjmować pozycji, która jest niekorzystna np. obieranie na siedząco, krojenie na siedząco, zmywanie zmywarką.
Jeśli uda się wzmocnić mięśnie kręgosłupa to pomoże bo one częściowo przejmą ciężar.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez Roksana » 23 sty 2023, o 11:58

Dziękuję wszystkim za pomoc i rady, które pilnie wykorzystuję i pomaga. Mam swój sposób mi pomaga .W pozycji na boku wkładam sobie mały jasiek pomiędzy kolana to trochę podnosi nogę i rozluźnia miednicę, trochę pomaga. Pozdrawiam wszystkie SYRENKI
Roksana
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2023, o 09:58
Wiek: 55
Data operacji: 5 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie ma

Re: Wzdęcia po operacji

Postprzez Anita71 » 25 sty 2023, o 22:23

Zawsze śpię z jaśkiem między kolanami na boku ewentualnie kołdra między kolana ale coś musi być.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia strona

Powrót do Najczęstsze dolegliwości po usunięciu macicy i jak sobie z nimi radzić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość