obrzmiały brzuch

obrzmiały brzuch

Postprzez kulka7 » 26 gru 2014, o 22:21

Jestem miesiąc po operacji i moim największym problemem są obrzmienia i pojawiająca się twardość brzucha. To nawet nie jest jakoś bardzo bolesne , ale brzuchol jest wypchnięty , twardy i tkliwy . Nie mam problemów z wypróżnieniem , nie jest to uzależnione od diety. Zlecono mi przyjmowanie Dicofloru 60 i Espumisanu. Ale poprawy nie ma. Zaczyna mnie to martwić . Nie wspominając o tym , że ze względu na rozepchanie , dopinam się tylko w jedne spodnie i jedną spódnicę na gumce.
kulka7
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 gru 2014, o 12:25
Wiek: 51
Data operacji: 26 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Ogromne mięśniaki rozpychające macicę i utrudniające perystaltykę jelit
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy i jajowodów
Wynik HP: Jeszcze nie mam
Terapia hormonalna: Nie zlecono

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez vika45 » 26 gru 2014, o 22:43

Kulko.muszę cie zasmucić ale taki brzuch może być do pół roku :( Wszystko goi się w rożnym tempie, każda warstwa inaczej i u każdego inaczej. Cierpliwości :)
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez Lukrecja » 26 gru 2014, o 22:58

Witaj Kulko :)

Jestem trochę krócej po operacji niz Ty, bo 3 tygodnie, ale mam tak samo. Brzuch jest duży, jakby spuchnięty, raczej niebolesny ale tkliwy. W normalne spodnie nawet nie próbowałam sie dopinać, bo mam ciagle wrażenie ze będzie mnie za bardzo obcierać, wiec chodzę w treginsach a najlepiej w sukienkach :D Łapie dola jak patrzę na to brzuszysko, chciałabym wyglądać szczupło jak przed operacja, ale widać musimy to przeczekać :-w
Trzymaj sie %%-
Lukrecja
 
Posty: 37
Dołączył(a): 7 gru 2014, o 02:19
Wiek: 36
Data operacji: 2 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Macica mięśniakowata, guz macicy
Zakres operacji: Amputacja nadpochwowa trzonu macicy bez przydatków, usunięcie jajowodów.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez vika45 » 26 gru 2014, o 23:55

Moim ulubionym domowym strojem była koszula nocna i nic na dole a jak musiałam się odziać to babcine galoty z gumką prawie pod zębami i spodnie dresowe.Miesiąc to nic, to dopiero początek powrotu do zdrowia.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez eli-50 » 26 gru 2014, o 23:58

Witaj Kulka :ymhug:
Czas, czas i jeszcze raz czas uleczy Twoje problemy kochana :-*
Pozdrawiam cieplutko i wracaj czym prędzej do zdrowia %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez basia65 » 27 gru 2014, o 18:12

:ymhug:Kulko witam Cię bardzo serdecznie :) miesiąc to faktycznie jeszcze krótko, cierpliwości, a wszystko wróci do normy :)
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez ismena » 27 gru 2014, o 23:01

witaj Kulka potwierdzam, ja również miałam problem z brzucholem przez kilka miesięcy. Okropne uczucie, ale czas leczy również i to-wszystkiego najlepszego, wracxaj szybko do zdrówka. Będzie dobrze :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez Diara » 28 gru 2014, o 13:29

Witaj Kulko :ymhug: współczuję dolegliwości, ale pocieszeniem jest to, że to minie że tylko potrzeba trochę czasu i cierpliwości. Ja też długo, długo nie mogłam założyć ulubionych ciuchów i byłam dresiarzem w domu. :ymhug:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez olgaes » 29 gru 2014, o 10:33

Tak jak wyżej piszą dziewczyny- cierpliwość. U mnie widoczna poprawa była po 2 miesiącach a teraz coraz lepiej. Ćwiczę od miesiąca i mieszczę się już prawie we wszystko. Operacja byla 3 października. Będzie dobrze :)
olgaes
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 paź 2014, o 09:31
Wiek: 33
Data operacji: 3 października 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: duży mięśniak macicy
Zakres operacji: wyłuszczenie mięśniaka; znieczulenie PP
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez ada » 12 lip 2017, o 17:49

Nie wiem czy dobrze trafiłam :-\ ale mój problem dotyczy obrzmiałego i bolącego brzucha :-\
Dzisiaj mija 6 btygodni od operacji.Mój brzuch jest chyba większy niż 3 tygodnie temu.Rana jest ślicznie zagojona .Natomiast boli mnie w środku dołem,raz z prawej mocniej raz z lewej.Być może to efekt przedżwigania i za dużego luzu/,robiłam wszystko prawie jak przed operacją/ale teraz nawet gdy kicham to łapię się za brzuch.Ogólnie jest obolały i nabrzmiały.Znowu założyłam pas i śpię z poduszką pod brzuchem.A już tego nie robiłam.Napiszcie bardzo proszę drogie Syrenki czy mam się martwić,czy to normalne.Nie biorę leków przeciwbólowych żeby mieć kontrolę nad bólem i wiedzieć czy przechodzi sam od siebie czy po tabletkach.Znowu pewnie coś nawaliłam. #:-s
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez Pianka » 12 lip 2017, o 21:23

Witaj :) Ja miałam podobne dolegliwości, zaczęły mi się tak ok.2-3 miesiące po operacji. Brzuch nabrzmiał , bolał i był 2 razy taki jak zaraz po operacji, U mnie powodem były jelita. Lekarz zalecił espumisan 3x dziennie po 2, dodatkowo lekkie jedzenie, i przeszło. Może u ciebie tez powód leży po stronie jelit.
Pianka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 20:02
Wiek: 43
Data operacji: 10 stycznia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: ok

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez vika45 » 12 lip 2017, o 22:18

Ado jak poszalałaś to musisz pocierpieć! Przez pierwsze trzy miesiące należy się oszczędzać i po królewsku używać palca wskazującego!
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez ada » 16 lip 2017, o 15:12

witam wszystkie Panie :ymhug: :ymhug:
Ja dalej drążę temat mojego brzucha X( .Jak zaczęłam szukać w internecie to od razu skończyłam.Same okropności.Ale do rzeczy.
Dalej boli mnie brzuch i zaczynam być przerażona.Jest to uczucie kłucia i przy siedzeniu i przy schylaniu, co rusz w innym miejscu.
To już 6 i pół tygodnia po operacji.Mam te bóle gdzieś od około 2 tygodni,przedtem ich nie miałam.Doszło do tego,że przy kichaniu i kaszlaniu trzymam się za brzuch.Z jelitami nie mam problemu.Rana jest zagojona,może cięcie dookoła pępka troszeczkę pobolewa.Nie plamię.Zaczęlam tez czytać o zrostach,masakra.Wszystko tylko nie google.W domu funkcjonuję normalnie jak przed operacją,tyle że nie dźwigam.Może za dużo robię.
Napiszcie proszę czym mam powód do obaw.Nie za bardzo mam możliwość wizyty,bo u mnie lipiec to urlopy .A u mnie gin to tylko w szpitalu.No a w sierpniu ja lece na urlop.Nie denerwowałabym się,gdzyby nie fakt że już mnie wcześniej brzuch nie bolał.A teraz kłłuje i kłuję.Czekam niecierpliwie na Wasze opinie. :x :x :-h
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: obrzmiały brzuch

Postprzez Anetakiara123 » 16 lip 2017, o 15:55

Ada, ja co prawda nie mialam jeszcze operacji, ale moj maz...no nie...nie mial operacji na macicy;), ale mial resekcje czesci jelita, zapalenie uchylka...i u niego bol po operacji pojawil sie dosyc pozno, kiedy wydawalo sie, ze juz powinien byc spokoj...to moga byc zrosty. Poza tym tam " w srodku" dlugo jeszcze wszystko moze sie ukladac, jelita, pecherz..stanowczo uwazam, ze zle robisz dzwigajac, moj maz mial zakaz dzwigania w obawie przed przepuklina...wiec zaniechaj:) niech inni nosza:)...udanej niedzieli:)!!!
Anetakiara123
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2017, o 20:32
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 2008
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Laparoskopia
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Czekam


Powrót do Najczęstsze dolegliwości po usunięciu macicy i jak sobie z nimi radzić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości