Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez maja7612 » 6 lut 2017, o 10:02

Witam Cię kochana widzę że wiele przeszłaś ale główka do góry ,ja na zwolnieniu byłam 180 dni .Blizny niestety nie mam bo operacja była laparoskopowo,ale moja siostra kiedys miała cesarkę i miejsce cięcia myła wodą z dodatkiem żelu do higieny intymnej przynajmniej trzy razy dziennie. Możesz też używać szarego mydła
Po umyciu ranę osuszaj delikatnie jednorazowym ręcznikiem . Potem możesz przetrzeć ją spirytusem salicylowym albo gotowymi wacikami nasączonymi spirytusem.
Dopóki rana całkowicie się nie zagoi, noś lekką, przewiewną bieliznę.Po zagojeniu stosowała żel silikonowy od Alpeny i plastry newgel z tym ze te plastry były bardzo drogie.Pozdrawiam Cię cieplutko i życzę szybkiego powrotu do zdrowia .Mam nadzieję ze troszkę pomogłam ale zaraz odezwą się syrenki które miałay podobne blizny jak Ty.
MAJA7612
Avatar użytkownika
maja7612
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 maja 2016, o 13:19
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 40
Data operacji: 24 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia całkowita z obustronnym usunięciem jajników i jajowodów oraz węzłów chłonnych biodrowych
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioidale G-1 corporis uteri
Terapia hormonalna: brak

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez Jolanta » 6 lut 2017, o 10:43

Witaj Miko ,bardzo współczuję z powodu dziecka :ymhug: Jeśli chodzi o ranę u mnie bolało tak do trzech tygodni ,a tkliwość i uczucie pieczenia jak po poparzeniu mija powoli dopiero teraz ,czyli osiem tygodni po operacji.Ja zaczęłam smarować ranę jak tylko odpadły strupki,czyli po około tygodniu.Smaruję najzwyklejszą wazeliną ,staram się kilka razy dziennie ,aby utrzymać ją cały czas natłuszczoną i nie dopuścić do przesuszenia.Myję szarym mydłem i dobrze osuszam i wazelinka :D teraz powoli zaczynam masować cały brzuszek ,żeby przywrócić ukrwienie i czucie :D Nie wiem kiedy dam radę wrócić do pracy ,może uda mi się po trzech miesiącach?Na razie wiem ,że jeszcze nie mogę,bo z chodzeniem na dłuższe dystanse kiepsko.Staraj się wsłuchiwać w siebie i kiedy czujesz zmęczenie to staraj się odpoczywać.Ściskam mocno ,pozdrawiam ,życzę powrotu do zdrowia :ymhug: :ymhug: Jeśli masz jakieś pytania -pytaj śmiało postaramy się odpowiedzieć.
Jolanta
 
Posty: 72
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 21:26
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiek: 44
Data operacji: 13 grudnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: krwawienia niepoddające się leczeniu(po operacji okazało się że lewy jajnik otorbielony zmieniony w guz,w ściankach macicy liczne mięśniaki)
Zakres operacji: usunięcie lewych przydatków ,macicy wraz z szyjką ,prawego jajowodu
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez Kriana » 6 lut 2017, o 11:02

witaj Mika, ja wrocilam do pracy po dwoch miesiacach. Ale mam prace siedzaca. Musze tez dodac, ze przez pierwszy miesiac tylko przez cztery godziny pracowalam. Wykorzystalam zalegly urlop. a jesli chodzi o czucie, to mam prawie wszedzie ale od pepka w dol, po samym srodku jeszcze nie jest takie w 100%
niczym nie smarowalam, rany nie moczylam, taki prikaz mialam odgornie :D


Jolanta napisał(a):Mój wałeczek ma się dobrze.
Moj walek jeszcze jest ale minimalny. w pierwszym okresie po operacji to nie miescilam sie w nic.
w sumie przytylam duzo, jakies 10-11 kg. na dzien dzisiejszy polecialo juz prawie 7 kg. wiec to sie wszystko unormuje, tylko, ze zalezy to tez od twoich predyspozycji.
ja przed operacja trenowalam. po operacji zaczelam pomalu na nowo. do idealu jeszcze brakuje duzo a nawet jesli brzusio zostanie, to co mi tam :) :D
Kriana
 
Posty: 144
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 09:30
Lokalizacja: Niemcy
Wiek: 45
Data operacji: 22 października 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: pap IV a-p,carcinoma in situ,
Zakres operacji: usuniecie macicy, szyjki macicznej i jajowodow
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez eli-50 » 6 lut 2017, o 12:43

Witaj Mika :ymhug:

Mimo młodego wieku musiałaś bardzo wiele przejść :( . Niech to zostanie już tylko historią . Najważniejsze, że wynik masz ok %%- :) . Co do Twoich pytań rekonwalescencja to dość indywidualna sprawa. Generalnie trwa około 2 miesięcy. Z tym, że trzeba się bardzo oszczędzać znacznie dłużej. Ból brzucha mija powoli, jeszcze bardziej powoli drażliwość w okolicy cięcia. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wszystko stopniowo mija w swoim tempie. Organizm sam nam daje sygnały co możemy a czego jeszcze nie. Bliznę według zaleceń przemywałam szarym mydłem, suszyłam i obsypywałam talkiem. Niczym nie smarowałam. Bardzo dobrze się zagoiło. Tak było po pierwszej operacji. Natomiast po drugiej ( innej ) zalecają delikatnie przemywać i nawilżać kremem o obojętnym składzie. Więc myję ją szarym mydłem, przecieram chusteczkami nawilżającymi i smaruję zaparzonym i ostudzonym wywarem z siemienia lnianego.

Trzymaj się mocno i wracaj do zdrowia kochana %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez Mika83 » 7 lut 2017, o 22:22

Dziękuję Wam bardzo za wszystkie odpowiedzi. Pod koniec lutego mam jeszcze kontrolę w szpitalu i mam nadzieję że wyjdzie na niej że wszystko ładnie się goi i że nie potrzebuje kolejnej operacji.
Co do zwolnienia lekarskiego to kontynuację zwolnień wystawiał Wam ginekolog? Jakie są ogólne zalecenia na przyszłość po przejściu takiej operacji? Coś już czytałam na forum o zakazie dźwigania, czy on będzie mnie obowiązywał do końca życia? Bo na razie to wiadomo, nic nie noszę i ogólnie niewiele się poruszam. Kiedy można wrócić do aktywności fizycznej i jakiej? Czy od razu gdy sama poczuje że moge? Przez trzy miesiące to na pewno nie zamierzam i z resztą nie wiem czy będę się czuła na siłach ale może są jakieś istotne zalecenia że coś jest zabronione? W szpitalu mi o tym nie mówili pewnie ze względu też na to że do kontroli niedaleko a doctego czasu to mam głównie lezakowac. Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.
Mika83
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 lut 2017, o 19:41
Wiek: 33
Data operacji: 16 stycznia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Wrośniete łożysko przodujące
Zakres operacji: Wycięcie macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez Jolanta » 8 lut 2017, o 09:34

Hej Miko :ymhug: zwolnienia wystawia mi ginekolog ,bo i tak muszę się raz w miesiącu stawić na badania kontrolne.Ruszać się jednak trochę trzeba ,żeby zrostów nie było,mieszkam tylko z mężem ,a nie mógł wziąć po mojej operacji opieki na mnie ,więc siłą rzeczy musiałam tuptać po domku i w miarę aktywnie funkcjonować .Oczywiście nie jakieś wielkie prace domowe ,ale takie drobne to dość szybko ogarniałam.Teraz jestem już prawie w normie tylko chodzenie na dłuższy dystans kiepsko,mało chodzę na spacerki ,bo pogoda nie sprzyja i może to dlatego?Z dźwiganiem trzeba uważać ,wczoraj byłam na zakupach i przeniosłam tylko ze sklepu do samochodu a potem do domu kilo mąki,litr mleka ,litr oleju i pół kilo cebuli, czyli niecałe cztery kilo i masakra jak mnie potem w brzuchu kłuło :-ss Jeśli chodzi o ćwiczenia i dalszą aktywność to już muszą się Syrenki z dłuższym stażem wypowiedzieć. I co najważniejsze nauczyłam się wsłuchiwać w swój organizm on wie najlepiej na co możemy sobie pozwolić ,nie lekceważ jak czujesz ,że nie możesz czegoś zrobić nic na siłę ,żeby bałaganu sobie nie narobić.W zaleceniach po szpitalnych przede wszystkim dbanie o ranę,czyli częste mycie i wietrzenie rany,oczywiście kąpiel w wannie chwilowo zabroniona,nie przeciążanie pęcherza,czyli częste opróżnianie,dieta lekkostrawna , po operacji miałam jak większość chyba Syrenek problem z wypróżnianiem,za radą starszych Syrenek jem codziennie 3 daktyle ,3 śliwki suszone i do tego jabłko :D pomaga. :ymhug: pozdrawiam.
Jolanta
 
Posty: 72
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 21:26
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiek: 44
Data operacji: 13 grudnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: krwawienia niepoddające się leczeniu(po operacji okazało się że lewy jajnik otorbielony zmieniony w guz,w ściankach macicy liczne mięśniaki)
Zakres operacji: usunięcie lewych przydatków ,macicy wraz z szyjką ,prawego jajowodu
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez eli-50 » 8 lut 2017, o 12:06

Mika co do dalszej aktywności fizycznej to spokojnie...wszystko z czasem wraca na swoje tory :) . Jednak lepiej jest nie przesadzać z dźwiganiem i zbytnim przeciążaniem brzucha, bo my kobiety musimy bardziej na siebie uważać w tym względzie ;). Pozdrawiam cieplutko :-*
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez Jolanta » 8 lut 2017, o 14:05

Dzięki Kriano za odpowiedź co do wałka :D no trudno ,widzę z tego co piszesz ,że będę musiała go polubić ,bo zapowiada się na dłuższą znajomość =)) ,możesz mi napisać po jakim czasie zacząć jakieś ćwiczenia na wzmocnienie brzucha?Ja też niestety przytyłam mam już na plusie cztery kilo,siedzenie w domu sprzyja podjadaniu.Na dworze zimno i ślisko nawet nie ma co myśleć o spacerkach. :ymhug: Pozdrawiam :ymhug: zdrówka życzę :x
Jolanta
 
Posty: 72
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 21:26
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiek: 44
Data operacji: 13 grudnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: krwawienia niepoddające się leczeniu(po operacji okazało się że lewy jajnik otorbielony zmieniony w guz,w ściankach macicy liczne mięśniaki)
Zakres operacji: usunięcie lewych przydatków ,macicy wraz z szyjką ,prawego jajowodu
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez Kriana » 15 lut 2017, o 10:06

Tak szczerze to ja zaczelam za wczesnie ale niestety taka jestem.
jakies doly chwycily mnie po operacji i pewnego dnia moje kochanie kazalo ruszyc mi d... i przestac uzalac sie nad soba
ubralam sie i pojechalam z nim na silownie
zaczelam od biezni, ale to bylo tempo zolwie, to bylo 6 tygodni po operacji
dopiero w 9-10 tygodniu dorzucialam orbitreka

jesli chodzi o inne muly to wszystko na siedzaco i minimalne kilogramy 1-2 kg

brzuszki zaczelam robic dopiero po 3 miesiacach ale to byly tylko 3 serie po 5 razy, bo i tak nie mialam w nim czucia wiec wszystko bylo bez sensu :D
jak to mi powiedziano, wazne jest cardio wiec lepiej sobie chodzic niz dzwigac ciezary :D

wiesz, jestem ponad rok po operacji i nadal jest ten waleczek :D ale wazne, ze brzuch sie cofnal
ja mialam duze problemy z oproznianiem sie i dopiero samo to sie uregulowalo po paru miesiacach.. wiec tak dlugo jak dlugo to sie tam nie ulozy nie ma co walczyc
i wiesz Jolu, nauczylam sie tez duzo pic... to bardzo pomaga :D

do tej pory nie przeszadzam na silowni bo to nic nie da.. nauczylam sie cierpliwosci :)
Kriana
 
Posty: 144
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 09:30
Lokalizacja: Niemcy
Wiek: 45
Data operacji: 22 października 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: pap IV a-p,carcinoma in situ,
Zakres operacji: usuniecie macicy, szyjki macicznej i jajowodow
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez Jolanta » 15 lut 2017, o 11:20

Bardzo dziękuję Kriano za odpowiedź :ymhug:
Jolanta
 
Posty: 72
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 21:26
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiek: 44
Data operacji: 13 grudnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: krwawienia niepoddające się leczeniu(po operacji okazało się że lewy jajnik otorbielony zmieniony w guz,w ściankach macicy liczne mięśniaki)
Zakres operacji: usunięcie lewych przydatków ,macicy wraz z szyjką ,prawego jajowodu
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez Kachna70 » 25 lut 2017, o 09:13

Witam drogie Syrenki. :) Jestem trzy tygodnie po operacji usunięcia macicy i prawych przydatków.Ogólnie czuję się z każdym dniem lepiej,ale martwi mnie właśnie ten wałeczek w okolicy cięcia. Początkowo był na całej długości cięcia,a teraz bardziej widoczny i wrażliwy jest od połowy do lewej strony.Na końcu rany ,tam gdzie był dren wyczuwam twardą kulkę.Jak byłam na wyciągnięciu szwu,to lekarz powiedział. że to jest zszyty wałeczek tłuszczu i  że przez jakiś czas tak może być.Boję się jednak ,czy tam nie robi się jakiś zrost ,bo przed wyciągnięciem szwu w tym miejscu zaczął się sączyć wodnistoróżowy płyn.Lekarz to jeszcze wygniótł żeby tego zeszło więcej i dał mi antybiotyk na 5 dni.Jeszcze tego i następnego dnia trochę siąpiło z tego miejsca,a potem przestało i dziś już jest w tym miejscu ładnie zagojone,ale wyczuwam twardą grude i wałek jak palec do połowy cięcia. Boli ,kłuje,szczypie kiedy chodzę lub siedzę,jak leżę jest ok. Od przyjaciółki dostałam żel Contractubex,ale nie wiem czy mogę już smarować nim moją kreseczkę i nie wiem czy to jakoś zmiękczy ten wałeczek. Doradźcie coś dobre kobiety ;;) Pozdrawiam cieplutko :-*
Kachna70
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 11:56
Wiek: 47
Data operacji: 2 lutego 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: macica mięśniakowata,przerost endometrium, obfite .nie przewidywalne miesiączki,anemia
Zakres operacji: usunięcie macicy i prawych przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie ma

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez eli-50 » 25 lut 2017, o 10:48

Witaj Kachna :ymhug:
Skoro boli i kłuje to znaczy raczej, że za mocno się ruszasz. Jeśli szczypie to znaczy, że się goi. Niczym rany nie smarowałam, wręcz zalecano wietrzenie. Początkowo posypywałam talkiem. Lekkie stymulujące masażowe poklepywanie. Wałeczek powoli znikł. Pozdrawiam serdecznie i życzę pomyślnej rekonwalescencji %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez olikkk » 25 lut 2017, o 21:05

Kachna witam Cię bardzo serdecznie u nas :ymhug:
Jak zwykle mówimy cierpliwości ;)
A co do rany i jak się nią zaopiekować, to kilka fajnych rad znajdziesz w wątku na ten temat :)

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=10&t=65&start=20

Na pewno Ci się przyda ;)
Zdrówka Ci życzę i cieplutko pozdrawiam :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez Wiewiórka » 17 sie 2017, o 17:25

No i po operacji :)Ze względu na cięcie pionowe mój gigantyczny wałeczek tez jest pionowy. Co ciekawe nie jest ja całej długości szwu tylko centralnie na brzuchu. Wyglądam jakby ktoś mi zaszył opakowanie czekoladek toblerone :D wiem, ze wszytsko wymaga czasu wiec jeszcze się nie załamuje. Zastanawiam się tylko kiedy mogę zacząć stosować jakieś maści np. Heparynowe? Pozdrawiam serdecznie :)))))
Wiewiórka
 
Posty: 157
Dołączył(a): 29 lip 2017, o 07:11
Wiek: 33
Data operacji: 10 sierpnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Diagnoza taka szyjki 2b1
Zakres operacji: Wycięcie macicy wraz z jednym jajnikiem
Wynik HP: Nowotwór szyjki macicy G3, przerzuty do 9 węzłów
Terapia hormonalna: Nie

Re: Wypukły wałek po operacji usunięcia macicy

Postprzez olikkk » 17 sie 2017, o 19:42

Wałeczek się zmniejszy, tylko jak zwykle potrzebna cierpliwość ;)
Maści podobno można stosować dopiero jak rada się ładnie zagoi ;;)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Poprzednia strona

Powrót do Najczęstsze dolegliwości po usunięciu macicy i jak sobie z nimi radzić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość