"dni okresowe" po usunięciu macicy

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez ismena » 15 sie 2013, o 22:25

Wiesiu ja to Cię nie uspokoję niestety bo niewiele wiem na ten temat, ale pojawi się na pewno zaraz jakaś Syrenka i odpowie Ci na wszystkie pytania. Ja ze swojej strony mogę tylko przesłać Ci trochę pozytywnej energii. Wiem że to mało, ale może póki co wystarczy :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez Diara » 19 sie 2013, o 20:37

Wiesiu :)
Z mojego jeszcze krótkiego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że ja nie mam w ogóle żadnego nawet najmniejszego plamienia. Jeszcze przed operacją, trochę o tym czytałam i znałam tez doświadczenia mojej koleżanki ,która jest Syrenką od ok. 2 lat, i mówiła że w czasie spodziewanej miesiączki ma niewielkie plamienie (na wkładce podbarwiony ślad) i spytałam mojego gina dlaczego ? Powiedział, że jeśli w trakcie operacji pozostanie odrobina tkanki macicy (choćby na szwach) to tak może się zdarzyć, bo wtedy coś tam, jakaś odrobina może się złuszczać. Ale jak wszystko jest dokładnie usunięte i zostaje tylko szyjka, to nie ma prawa nic nawet plamić. Więc mu powiedziałam, że ma mnie dokładnie podciąć żebym nie musiała mieć z tym problemu i tak też póki co jest.Ja dopiero teraz wiem np. kiedy mam jajeczkowanie, kilka dni temu miałam wyraźne dolegliwości z tym związane (takie jak kiedyś), więc teraz odliczam 14 dni i zobaczę czy te nastroje które miewam to może być tzw. zespól przedmiesiączkowy i w ogóle jak się będę czuła w okresie "miesiączki". Wcześniej nie mogłam tego dokładnie odczuć, nie wiedziałam w jakiej jestem fazie cyklu.
Ale o krwawieniu nic nie wiem, nie wiem czy należy się tym martwić czy nie, pewnie nasze Syrenki zaraz coś Ci z własnego doświadczenia podpowiedzą.
Mnie od kilku dni męczą buchnięcia ciepła, wcześniej też mi było gorąco, ale składałam to bardziej na pogodę. A dzisiaj pogoda była jako taka, a takimi falami mnie waliło po łbie (najgorsze, że to w czasie pracy i aż mi było głupio jak z kimś rozmawiam, a tu prawie z nosa kapie, a z dekoltu bucha fala - w odczuciu prawie100 stopni. teraz jakby się uspokoiło. :(
Niestety na ten temat nic więcej nie wiem. :ymhug:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez 4wiesia » 19 sie 2013, o 22:43

Dziękuję Wam Syrenki.
Ja wiem, te plamienia u kobiet, którym pozostawiono jajniki i szyjkę to normalna rzecz, bo mi powiedział o tym ginekolog w czasie rozmowy przed wyjściem ze szpitala po operacji. Powiedział, żebym się nie martwiła, bo to znak, że jajniki pracują, Ja tylko się przestraszyłam, że ostatnio ten ślad krwi na wkładce był taki trochę większy, a kiedyś było tylko takie brązowe plamienie. Niedługo mam wizytę u gina, to zapytam.
4wiesia
 
Posty: 52
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 22:15
Wiek: 50
Data operacji: 11 października 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, anemia z niedoboru żelaza
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów, znieczulenie ogólne
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie ma potrzeby

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez Fedora » 17 gru 2013, o 18:01

Witajcie,
dawno tu nikt nie zaglądał,jako nowa pozwolę sobie dopisać podobne objawy.
Mimo ze po operacji jestem całkiem niedawno zaliczyłam już mini okresik z jego zapowiedzą w postaci bólu piersi ,tylko chyba one nie zauważyły końca i nadal bolą, :)
Zużywaj się nie rdzewiej
Avatar użytkownika
Fedora
 
Posty: 28
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 00:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiek: 42
Data operacji: 26 listopada 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: krwawienie,mięsniaki,ogniska endometrialnne
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez bulbinka536 » 17 gru 2013, o 18:42

Witam Cię cieplutko Fedoro :ymhug:
Z tego co wyczytałam zostawili Ci jajniki ,więc pewnie jeszcze będziesz odczuwać
wszelkie dolegliwości nasze kobiece .Ja odczuwam wszystko ,ale na szczęście
już, aż tak mocno nie boli jak zbliża się czas okresu ;)
Życzę Ci dużo zdrówka :-* :ymhug: Dbaj o zdrówko :-*
Uważaj na siebie i ....NIE PODNOŚ CIĘŻARÓW !!! ;)
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez Diara » 17 gru 2013, o 21:49

Witaj Fedora
Miło widzieć nową Syrenkę :ymhug: zapraszamy, doświadczenia każdej z nas są bardzo cenne, dziel się z nami swoimi doświadczeniami.
Ale że mam więcej miesięcy na karku (jako Syrenka oczywiście) to dołączam do Bulbinki - Nie dźwigaj !!! Każda z nas to powtarza, ale powiem Ci , to najcenniejsza z porad na Syrenkowie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez Fedora » 18 gru 2013, o 00:10

Dziękuje za miłe przyjęcie
W zasadzie mało wiem o naturalnych dolegliwościach około okresowych od 15 roku życia jestem na hormonach ,tylko skład sie zmieniał , a krótkie przerwy bez leków przewracały moje życie do góry nogami.
Naskrobie kilka zdań niedługo ,jednak marna ze mnie pisarka :kolobok_pleasantry: i trochę to potrwa :-B
Zużywaj się nie rdzewiej
Avatar użytkownika
Fedora
 
Posty: 28
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 00:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiek: 42
Data operacji: 26 listopada 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: krwawienie,mięsniaki,ogniska endometrialnne
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez olikkk » 18 gru 2013, o 01:19

Fedoro witam Cię bardzo cieplutko w naszym Forumkowie :-*
Miło że do nas dołączyłaś, choć już po operacji i chcesz się z nami podzielić swoimi doświadczeniami :)
Moje poprzedniczki już Cię uczuliły na to co najważniejsze, ja się przyłączam i zapraszam do nas w każdej potrzebie i wątpliwości,
jaka się zrodzi :)
Domyślam się, że po operacji masz się dobrze, w każdym razie tego Ci życzę z całego :kolobok_heart: :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez wandeczka » 6 mar 2014, o 20:30

Dziękuję, że JESTEŚCIE. W tym roku minie 16 lat od operacji( usunięcia macicy wraz z szyjką). Miałam wówczas 24 lata i zostałam mamą. Operacja odbyła się w 4 godziny po porodzie. Powiatowy szpital, w którym lekarzowi się nie przeszkadza, podczas porodu tylko położna i inna pielęgniarka. Zapomniałam. Tylko moja córka często narzekała, że nie ma rodzeństwa. Dziś umiem o tych wydarzeniach rozmawiać. Cieszę sie,że jest forum na którym możemy rozmawiać o własnych doświadczeniach. Kiedy czytałam o bolesnych piersiach to uspokoiłyście mnie też tak mam. Dziś jedynie martwi mnie silny promieniujący ból po jednej stronie. Przebiega od lewej pachwiny po lędźwie. Trochę trwa- kilka dni. Mam nadzieję , że to owulacja. Nigdy nie miałam jej regularnie. Czas chyba wybrać się do ginekologa. Pa :(
wandeczka
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 mar 2014, o 20:14
Wiek: 40
Data operacji: 1 września 1998
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: krwotok po porodzie
Zakres operacji: wycięcie macicy z szyjką
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Nie przeszłam

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez ismena » 6 mar 2014, o 21:10

Witaj Wandeczko, ciesze się że tutaj trafiłaś. Tu jest baaardzo dobrze. To już 16 lat??? i taka młodziutka byłaś, na forum nasze też trafiają młodziutkie dziewczyny, niestety, wiek tu nie ma znaczenia. Z jakiego powodu musiałaś mieć usunięta macicę??? nie dało się inaczej?? i to razem z szyjką? Napisz coś więcej o sobie, może Twoje doświadczenia komuś pomogą. Z perspektywy czasu to zapewne zupełnie inaczej wygląda. W każdym razie masz córkę, prawie już dorosłą, ciężko być jedynaczką, ale czasami ciężko jest mieć rodzeństwo, na to nie ma reguły.

Pozdrawiam Cię serdecznie :) :ymhug:

zapomniałam... a kiedy byłaś tak w ogóle ostatnio u ginekologa????
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez basia65 » 6 mar 2014, o 21:29

Wandeczko witam Ciebie bardzo serdecznie, też tak myślę, że trzeba się wybrać do ginekologa, nie ma co gdybać, pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :ymhug: :)
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez Alicja » 6 mar 2014, o 21:37

Witaj Wandeczko :ymhug:
Aż mnie ciarki przeszły na samą myśl co musiałaś przejść... Ale nie ma co nad rozlanym mlekiem płakać. To cudowne, że masz córkę. Widocznie tak miało być.
A co do wizyty u ginekologa, to zaplanuj jeśli dawno nie byłaś. Doskonale wiem jak to jest, czas zasuwa, ciągle są rożne sprawy na głowie... Ale zdrowia musisz pilnować!
Fajnie , ze do nas trafiłaś :x
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 00:40
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 49
Data operacji: 11 marca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: Laparotomia. Exstripatio uteri cum andexis m Richardson.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez olikkk » 6 mar 2014, o 22:42

Wandeczko witam Cię cieplutko na naszym forum :-*
Prawdę mówiąc jak przeczytałam datę Twojej operacji to myślałam, że się pomyliłaś, ale widzę, że jednak nie :(
Bardzo mi przykro, że tak się skończył Twój pierwszy poród w tak młodym wieku :(
Całe szczęście, że córeczka bez problemów przyszła na świat i ma się dobrze, a Ty razem z nią :)
Bogu dzięki Twoje jajniki sprawują się jak widzę dobrze przez te lata i nie musiałaś stosować terapii hormonalnej :)
Jeśli jednak teraz odczuwasz jakieś niepokojące objawy bólowe, to koniecznie idź do lekarza i upewnij się, czy wszystko jest w porządku :)
Nie wiem, czy znalazłaś u nas wątek, w którym jest więcej takich młodych kobiet, którym z powodu powikłań przy porodzie usunięto macicę :(

http://syrenki.net/viewforum.php?f=42

Może Twój przykład będzie dla nich nadzieją i pociechą, że można poradzić sobie bez macicy, nawet będąc jej pozbawionym w tak młodym wieku ...
Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko i życzę, żeby wizyta u ginekologa rozwiała Twoje obawy i potwierdziła, że wszystko jest ok :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez wandeczka » 9 mar 2014, o 17:50

Witam, na szczęście moje bóle wywołane były ,,pracą lewego jajnika". Tak to już jest kiedy nie pracują właściwie. Jeżeli mogę pomóc dziewczyną w podobnej sytuacji, proszę pytajcie. Szkoda, że wówczas Was nie było. To trudny czas dla kobiety. 16 lat temu nie było psychologa w szpitalu, który by nam pomógł. Bł to równiez trudny czas dla mojego męża, bliskich. Przez tydzień byłam nieprzytomna. Przez miesiąc byłam w szpitalu, a razem ze mną nasza córeczka. Nie chciano jej wypisać. Kiedy wróciłysmy córka nie płakała, były to objawy osamotnienia. Przypomnę, że nie wolno było wchodzić na oddział noworotkowy. W moim przypadku była to wina lekarki. Nie miałam siły walczyć, okazało się, że historia choroby zaginęła. Mam nadzieję, że dziś już takich zdarzeń nie ma. Choc to co słyszymy, co jakiś czas w mediach, jeży włos na głowie. Po operacji małomiasteczkowość wzięła górę. Opowieści i litość innych bolały. Jednak Ja nie czułam się w jakikolwiek sposób niepełnowartościową kobietą, a często tak inni myślą. Pamiętajcie najwazniejsze jest to co my czujemy. By kochać i być kochanym to jest najważniejsze. Jedyne czego nam brak to drugiego dziecka, ale w trójkę z naszą córką dojrzewamy i myślimy o adopcji. Jeżeli tylko mogę pomóc to pytajcie.
Pozdrawiam,pa,pa
wandeczka
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 mar 2014, o 20:14
Wiek: 40
Data operacji: 1 września 1998
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: krwotok po porodzie
Zakres operacji: wycięcie macicy z szyjką
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Nie przeszłam

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez izabela » 3 kwi 2014, o 12:26

Piszę tutaj, gdyż temat pasuje do wątku. Do tej pory nic mnie nie bolało, a teraz praktycznie od wtorku pobolewa mnie dół brzucha. Apogeum bólu było wczoraj, jak leżałam było trochę lżej, najgorzej bolało przy chodzeniu, siadaniu, wstawaniu. Kaleka normalnie. Myślałam, że po nocy przejdzie - ale nic z tego. Nie boli tak mocno jak wczoraj, ale boli:( Dni okresowe miałam zawsze około 20 , więc teraz myślę, że to może być jajeczkowanie - ale 3 dzień???? piersi też są jakby lekko obolałe, nie tak jak przed miesiączką, ale zawsze. Jestem trochę ponad miesiąc po operacji, więc tak do końca sama nie wiem jeszcze czego mogę się spodziewać ze strony swojego organizmu. Czy takie bóle będą przy każdym terminie miesiączki i jajeczkowania?????? :-s
izabela
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 12:46
Lokalizacja: lubuskie
Wiek: 43
Data operacji: 28 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: CIN III
Zakres operacji: wycięcie macicy z pozostawieniem przydatków
Wynik HP: nie można wykluczyć rozpoczynającej się mikroinwazji
Terapia hormonalna: brak

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez olikkk » 3 kwi 2014, o 21:38

Izuniu w zasadzie nie powinnam się odzywać, bo niczego podobnego nie doświadczyłam z wiadomych powodów ;)
Natomiast z tego co piszą dziewczyny , które mają zachowane przydatki, pierwsze jajeczkowania po operacji bywają dość bolesne, może więc właśnie to jest przyczyna Twoich problemów bólowych, ale na ten temat już powinny się wypowiedzieć posiadaczki uratowanych jajników ;)
Co do mnie, to życzę Ci, żeby ból szybciutko odpuścił :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez basia65 » 3 kwi 2014, o 21:44

Izuniu z tego co pamiętam to chyba Lori miała podobne dolegliwości, pozdrawiam :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez Gosiakful » 3 kwi 2014, o 21:52

Witaj, Izuniu :ymhug:
Wiesz, ja też po operacji bardzo mocno odczuwałam pierwszy cykl, daw cykle...
Bardzo bolał mnie jajnik.
Okazało się, że zrobiła się tam torbielka czynnościowa. Wchłonęła się po jednym cyklu.
Gin powiedział, że po operacji warunki pracy jajnika są zmienione i musi się przyzwyczaić.
Rzeczywiście tak było, potem już nic nie czułam.
Zdrówka życzę i żadnego więcej bólu :) :kolobok_heart:
Avatar użytkownika
Gosiakful
 
Posty: 92
Dołączył(a): 7 wrz 2013, o 10:38
Wiek: 47
Data operacji: 30 marca 2009
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: torbiel jajnika, mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie jajnika i trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: tak

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez izabela » 3 kwi 2014, o 21:59

Dzięki dziewczyny:) Trochę mnie pocieszyłyście. Dzisiaj przeleżałam cały niemalże dzień, zamiast uskuteczniać spacery i nabierać sił. Zaczynam się do tego bólu przyzwyczajać, ale mam nadzieję, że to faktycznie chwilowe. Jutro mam wizytę u mojej pani doktor w związku z przedłużeniem zwolnienia, więc wspomnę jej o tym. Podjęłam decyzję ostateczną, że jednak nie wracam jeszcze do pracy - posłuchałam Was moje kochane koleżanki, a dolegliwości bólowe utwierdziły mnie w tym:)
izabela
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 12:46
Lokalizacja: lubuskie
Wiek: 43
Data operacji: 28 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: CIN III
Zakres operacji: wycięcie macicy z pozostawieniem przydatków
Wynik HP: nie można wykluczyć rozpoczynającej się mikroinwazji
Terapia hormonalna: brak

Re: "dni okresowe" po usunięciu macicy

Postprzez basia65 » 3 kwi 2014, o 22:02

Izabelo jak masz pytania do pani dr to zapisz sobie na kartce, żeby ze stresu nic nie zapomnieć :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Najczęstsze dolegliwości po usunięciu macicy i jak sobie z nimi radzić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość