Po operacji usunięcia macicy

Po operacji usunięcia macicy

Postprzez Myszka44 » 22 cze 2022, o 05:20

Witam Kochane Syrenki😊 jestem cztery tygodnie po usunięciu macicy przez pochwę mieszkam w Kanadzie i niestety opieka Zdrowotna od czasu Pandemii jest tragiczna ,mam wizytę kontrolną u ginekologa sześć tygodni po operacji jest to wizyta przez telefon. Po operacji nie widziałam się z lekarzem , Do domu poszłam na drugi dzień po operacji ,musiałam przejść sama , z Torba -cały szpital .niestety mieszkam sama i od razu po operacji musiałam sobie z prostymi domowymi rzeczami radzić sama .Przestrzegam nie podnoszenia ciężkich rzeczy niestety gorzej ze schylaniem się bo wiecie jak to jest ,jak wiesz że nie możesz to wszystko ci z rąk leci, martwię się teraz bo nie wiem czy to jest w porządku -mój Brzuch jest nadal duży wyglądam jakbym była w ciąży a jestem osobą szczupłą ,od samego początku po operacji z jednej strony Brzuszek jest troszkę większy i bardzo mnie ciągnie, do dołu cokolwiek zrobię , czy to jest normalne ?
Myszka44
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 cze 2022, o 15:07
Wiek: 0
Data operacji: 20 maja 2022
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Obniżenie macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy przez pochwe
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Po operacji usunięcia macicy

Postprzez monte » 22 cze 2022, o 05:59

Witaj 🙂
Tak narzekamy na polska służbę zdrowia a jak sie czyta jak jest w innych krajach...
Co do brzuszka uzbroj sie w cierpliwość.Nie eiem jsk jest po operacjach przez pochwe,ja msm szew os biodra do biodra,nigdy nie pozbylam sie nawisu znad blizny mimo ze cwiczylam regularnie odkad tylko lekarz mi pozwolil...
Dużo zdrówka !
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Po operacji usunięcia macicy

Postprzez Anita71 » 23 cze 2022, o 18:57

Cześć Myszka czyli jak pójdziesz np do szpitala z problemem to Cię nie zbadają nawet? Albo chociażby wizyta w gabinecie ginekologicznym? Nie przyjmą?
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Po operacji usunięcia macicy

Postprzez eli-50 » 23 cze 2022, o 23:00

Witaj Myszko :ymhug:
Brzuch po operacji przez jakiś czas jest większy. To normalne. Wszystko jest obrzęknięte. Tylko to ciągnięcie do dołu mnie zastanawia :-? . Gdyby nasilały się dolegliwości próbuj dzwonić wcześniej do gina.
Pozdrawiam i życzę zdrowia %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Po operacji usunięcia macicy

Postprzez hugnonot » 24 cze 2022, o 01:12

eli-50 napisał(a):Witaj Myszko :ymhug:
Brzuch po operacji przez jakiś czas jest większy. To normalne. Wszystko jest obrzęknięte. Tylko to ciągnięcie do dołu mnie zastanawia :-? . Gdyby nasilały się dolegliwości próbuj dzwonić wcześniej do gina.
Pozdrawiam i życzę zdrowia %%-

myślę, że ciągnięcie do dołu bo operacja przez pochwę, wyciągali macicę i ciągnęli tkanki w dół
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Po operacji usunięcia macicy

Postprzez Myszka44 » 12 lip 2022, o 14:57

Witam kochane , dziekuje za podpowiedzi , już minęło 7 tyg. od operacji , będę dzisiaj dzwonić do lekarza , tydzień temu rozmawiałam z ginekologiem ( wizyta telefoniczna ) nie przejmował się kompletnie tym co się ze mną dzieje , usłyszałam tylko , ze ból jest i to jest normalne , nie mam wyznaczonej żadnej wizyty . A mnie po siedmiu tygodniach od operacji wszystko w środku piecze, Ciągnący ból najbardziej czuję wysoko jakby spod żeber - nawet jak leżę😞
Myszka44
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 cze 2022, o 15:07
Wiek: 0
Data operacji: 20 maja 2022
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Obniżenie macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy przez pochwe
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Po operacji usunięcia macicy

Postprzez hugnonot » 12 lip 2022, o 16:01

Myszka44 napisał(a):Witam kochane , dziekuje za podpowiedzi , już minęło 7 tyg. od operacji , będę dzisiaj dzwonić do lekarza , tydzień temu rozmawiałam z ginekologiem ( wizyta telefoniczna ) nie przejmował się kompletnie tym co się ze mną dzieje , usłyszałam tylko , ze ból jest i to jest normalne , nie mam wyznaczonej żadnej wizyty . A mnie po siedmiu tygodniach od operacji wszystko w środku piecze, Ciągnący ból najbardziej czuję wysoko jakby spod żeber - nawet jak leżę😞

Byłaś u tego kto Ciebie operował? Do niego powinnaś pójść.
Piekący ból może sugerować np. krwiaka wewnętrznego, uszkodzone naczynia krwionośne pieką. Ciągnący ból to mogą być więzadła naciągnięte za mocno, z czasem powinno zejść. Jeśli leżysz na płasko spróbuj mieć ugięte lekko nogi w biodrach i kolanach i zobacz czy jest lepiej.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Po operacji usunięcia macicy

Postprzez Myszka44 » 22 lip 2022, o 07:16

Kochane Syrenki . Minęło już osiem tygodni od operacji mam ciągle piekący ból który zaczyna się na wysokości żeber i idzie do samego dołu byłam u lekarza zrobiono mi badania lekarz stwierdził że wszystko jest w porządku ,czyli to oznacza że to ciągłe pieczenie będzie już do końca życia? do tego dochodzi jeszcze nietrzymanie moczu czego nie miałam przed operacją ,muszę wrócić do pracy i nie wiem jak to zrobić bo ból jest naprawdę silny, czy któraś z Was odczuwa takie silne pieczenie , czy to kiedyś przejdzie? 😞
Myszka44
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 cze 2022, o 15:07
Wiek: 0
Data operacji: 20 maja 2022
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Obniżenie macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy przez pochwe
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Po operacji usunięcia macicy

Postprzez hugnonot » 22 lip 2022, o 10:31

Myszka44 napisał(a):Kochane Syrenki . Minęło już osiem tygodni od operacji mam ciągle piekący ból który zaczyna się na wysokości żeber i idzie do samego dołu byłam u lekarza zrobiono mi badania lekarz stwierdził że wszystko jest w porządku ,czyli to oznacza że to ciągłe pieczenie będzie już do końca życia? do tego dochodzi jeszcze nietrzymanie moczu czego nie miałam przed operacją ,muszę wrócić do pracy i nie wiem jak to zrobić bo ból jest naprawdę silny, czy któraś z Was odczuwa takie silne pieczenie , czy to kiedyś przejdzie? 😞

Może przejdź się do urologa? choćby prywatnie. Niech oceni czy wszystko OK. Masz całkowite nietrzymanie moczu - leci kroplami cały czas czy po prostu nie zdążasz do WC?
gdzie konkretnie jest to pieczenie pośrodku brzucha? po lewej? po prawej?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .


Powrót do Najczęstsze dolegliwości po usunięciu macicy i jak sobie z nimi radzić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość