Ból po operacji przy każdorazowym korzystaniu z toalety 😔

Ból po operacji przy każdorazowym korzystaniu z toalety 😔

Postprzez Magda Lena » 26 kwi 2022, o 22:19

Moje Drogie.
Jestem dwa tygodnie po nagłej i nie planowanej operacji - kastracji... 😔 Mięśniaki, endometrium przerośnięte, torbiele na jajnikach, krwotok, szpital, stół operacyjny. Nic mi nie zostawili...
Szok 😲
Dużo dowiedziałam się z poprzednich wątków. Dziękuję.
Problem mój z wypróżnianiem, czy jelit czy pęcherza.. Wszystko za każdym razem boli... Czasem zwijam się z bólu na sedesie.. Póki "coś" przewędruje przez jelita.. Z pęcherza ledwo wyciskam i też z bólem...
Martwię, że coś nie tak, coś przecięli lub poprzesuwało się...
Miała któraś z Was taki kłopot?
(oczywiście próbuję złapać kontakt z lekarzem operującym, dopiero od dziś bo myślałam, że przejdzie...)
Magda Lena
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 kwi 2022, o 14:37
Wiek: 54
Data operacji: 12 kwietnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia i anemia, mięśniaki, endometrium, torbiele na jajnikach
Zakres operacji: Histerektomia. Usunięty macica z przydatkami. Została tylko szyjka macicy.
Wynik HP: Nie wiem co to?
Terapia hormonalna: Ze szpitala dostałam Lenzetto. Biorę na razie 1psikniecie dziennie.
Byłam u endokrynolog-ginekolog i mam furę badań z krwi. Ona na razie nie dała nic, czeka na wyniki.

Re: Ból po operacji przy każdorazowym korzystaniu z toalety

Postprzez Stynka » 26 kwi 2022, o 22:57

Witaj Magda Lena😃Czy pijesz odpowiednio dużo? To ważne. Czasem ciepła herbata jest dużo lepsza niż woda. Mnie pomagała kąpiel z ciepłym natryskiem. Wpływało na mnie rozluźniająco. Pamiętaj też u umiarkowanym ruchu, który dobrze wpływa na pracę jelit. Powodzenia🍀
Stynka
 
Posty: 4347
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Ból po operacji przy każdorazowym korzystaniu z toalety

Postprzez eli-50 » 26 kwi 2022, o 22:58

Magda Lena witaj :ymhug:
Ta operacja to nie kastracja tylko zabieg ratujący zdrowie. I tak ja to traktuję ;) . Przy takich zmianach dobrze, że wycięli wszystko co chore. Została szyjka. Dla wyjaśnienia wynik HP tzn. histopatologiczny.
Co do wypróżniania to zbyt długo u Ciebie trwają te dolegliwości. Przyczyny mogą być różne. Powinnaś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Masz antybiotyk ? Stosujesz dietę lekkostrawną ?
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Ból po operacji przy każdorazowym korzystaniu z toalety

Postprzez Magda Lena » 27 kwi 2022, o 11:25

Dziękuję Wam za podpowiedzi.

Piję dużo. Chodzę chociaż cały czas z bólem. Mój krokomierz pokazuje dziennie 1500 - 2000 kroków. Nie wiem czy to dużo czy mało.
Dzisiaj schylilam się pogłaskać kota i ból za kością łonową jakby był tam nóż jakiś...

Kastracja.. Tak w nocy napisałam. W dzień bardziej pozytywnie myślę chociaż w głowie jeszcze mętlik, smutek, żal, potem zgoda... Bo przecież nie było wyjścia. A nie wiadomo co pokaże HP. Pewnie potwierdzi, że nie można było inaczej.

Antybiotyk wzięłam, Monural. Dzisiaj 3cia dawka. Dzwonię dziś do szpitala czy jutro będzie lekarka, która mnie operowała. Jest kontaktowa, liczę na jej pomoc Bo rzeczywiście dwa tygodnie to długo... Urologa mam 10 maja.
Gdybyście miały jeszcze jakiś pomysł, radę to czekam...
Magda Lena
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 kwi 2022, o 14:37
Wiek: 54
Data operacji: 12 kwietnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia i anemia, mięśniaki, endometrium, torbiele na jajnikach
Zakres operacji: Histerektomia. Usunięty macica z przydatkami. Została tylko szyjka macicy.
Wynik HP: Nie wiem co to?
Terapia hormonalna: Ze szpitala dostałam Lenzetto. Biorę na razie 1psikniecie dziennie.
Byłam u endokrynolog-ginekolog i mam furę badań z krwi. Ona na razie nie dała nic, czeka na wyniki.

Re: Ból po operacji przy każdorazowym korzystaniu z toalety

Postprzez Magda Lena » 27 kwi 2022, o 11:28

Jeśli chodzi o dietę to jem co mi moi panowie kupią... 😔 Mąż ma urwanie głowy praca, moje rzeczy ciągnie i gospodarstwo domowe...
Biorę żelazo bo hemoglobina 7.1 po operacji. A żelazo nigdy nie było dobre na moje jelita.
Magda Lena
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 kwi 2022, o 14:37
Wiek: 54
Data operacji: 12 kwietnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia i anemia, mięśniaki, endometrium, torbiele na jajnikach
Zakres operacji: Histerektomia. Usunięty macica z przydatkami. Została tylko szyjka macicy.
Wynik HP: Nie wiem co to?
Terapia hormonalna: Ze szpitala dostałam Lenzetto. Biorę na razie 1psikniecie dziennie.
Byłam u endokrynolog-ginekolog i mam furę badań z krwi. Ona na razie nie dała nic, czeka na wyniki.

Re: Ból po operacji przy każdorazowym korzystaniu z toalety

Postprzez Magda Lena » 27 kwi 2022, o 11:30

Jeśli chodzi o dietę to jem co mi moi panowie kupią... 😔 Mąż ma urwanie głowy praca, moje rzeczy ciągnie i gospodarstwo domowe...
Biorę żelazo bo hemoglobina 7.1 po operacji. A żelazo nigdy nie było dobre na moje jelita.
Magda Lena
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 kwi 2022, o 14:37
Wiek: 54
Data operacji: 12 kwietnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia i anemia, mięśniaki, endometrium, torbiele na jajnikach
Zakres operacji: Histerektomia. Usunięty macica z przydatkami. Została tylko szyjka macicy.
Wynik HP: Nie wiem co to?
Terapia hormonalna: Ze szpitala dostałam Lenzetto. Biorę na razie 1psikniecie dziennie.
Byłam u endokrynolog-ginekolog i mam furę badań z krwi. Ona na razie nie dała nic, czeka na wyniki.

Re: Ból po operacji przy każdorazowym korzystaniu z toalety

Postprzez hugnonot » 28 kwi 2022, o 11:44

Magda Lena napisał(a):Moje Drogie.
Jestem dwa tygodnie po nagłej i nie planowanej operacji - kastracji... 😔 Mięśniaki, endometrium przerośnięte, torbiele na jajnikach, krwotok, szpital, stół operacyjny. Nic mi nie zostawili...
Szok 😲
Dużo dowiedziałam się z poprzednich wątków. Dziękuję.
Problem mój z wypróżnianiem, czy jelit czy pęcherza.. Wszystko za każdym razem boli... Czasem zwijam się z bólu na sedesie.. Póki "coś" przewędruje przez jelita.. Z pęcherza ledwo wyciskam i też z bólem...
Martwię, że coś nie tak, coś przecięli lub poprzesuwało się...
Miała któraś z Was taki kłopot?
(oczywiście próbuję złapać kontakt z lekarzem operującym, dopiero od dziś bo myślałam, że przejdzie...)

Skonsultuj z lekarzem, pewnie antybiotyk by się przydał.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Ból po operacji przy każdorazowym korzystaniu z toalety

Postprzez hugnonot » 28 kwi 2022, o 11:46

Magda Lena napisał(a):Jeśli chodzi o dietę to jem co mi moi panowie kupią... 😔 Mąż ma urwanie głowy praca, moje rzeczy ciągnie i gospodarstwo domowe...
Biorę żelazo bo hemoglobina 7.1 po operacji. A żelazo nigdy nie było dobre na moje jelita.

Żelazo zatwardza, spróbuj buraki - sok, działa podobnie ale łagodniej i bez efektu zatwardzania. Ja nie mogłam żelaza i stosowałam wyciąg z buraka w tabletkach. Wystarczyło.
Dbaj żeby nie mieć zatwardzeń i wzdęć. Pij kefir, jogurt (nie z antybiotykiem) i pamiętaj o probiotykach i woda...
:ymhug:
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Ból po operacji przy każdorazowym korzystaniu z toalety

Postprzez Magda Lena » 28 kwi 2022, o 15:31

O właśnie... Probiotyki... Zapomniałam..
Sok z buraka piję. Ale, że hemoglobina 7.1 to biorę żelazo. Jutro mam pobranie krwi i mam nadzieję, że żelazo podniósł się na tyle by jedzeniem uzupełniać... Może rzeczywiście te jelita tak bolą od żelaza 🤔...
Dzięki 🌹
Magda Lena
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 kwi 2022, o 14:37
Wiek: 54
Data operacji: 12 kwietnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia i anemia, mięśniaki, endometrium, torbiele na jajnikach
Zakres operacji: Histerektomia. Usunięty macica z przydatkami. Została tylko szyjka macicy.
Wynik HP: Nie wiem co to?
Terapia hormonalna: Ze szpitala dostałam Lenzetto. Biorę na razie 1psikniecie dziennie.
Byłam u endokrynolog-ginekolog i mam furę badań z krwi. Ona na razie nie dała nic, czeka na wyniki.

Re: Ból po operacji przy każdorazowym korzystaniu z toalety

Postprzez Anita71 » 28 kwi 2022, o 17:28

Magda Lena cześć przywitam sie, ale niestety w temacie żelaza nie umiem pomóc.
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam


Powrót do Najczęstsze dolegliwości po usunięciu macicy i jak sobie z nimi radzić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości