Krwawienie 3 tygodnie po operacji

Krwawienie 3 tygodnie po operacji

Postprzez AniaK » 7 sty 2021, o 14:38

Cześć ☺️

18 grudnia miałam laparoskopowe usunięcie macicy z jajowodami (bez jajników). Nie wiem czy mam szyjkę macicy. Zapomniałam zapytać. Zrobię to wkrótce.

Że szpitala wyszłam na drugi dzień po operacji. Zaczęłam gorączkować i 10 dni po operacji, 28 grudnia, trafiłam do szpitala. Infekcja. Leżałam tydzień na antybiotykach. CRP z 178 spadło na 5.9. Lekarze nie byli pewni czy to zapalenie pęcherza (miałam dodatkowe objawy ale posiew wyszedł jałowy) czy kikut pochwy. W każdym razie ładnie zareagowało na antybiotyki i w poniedziałek 4 stycznia wróciłam do domu.

Od operacji plamiłam lekko. Raz mniej raz więcej. Raz niemal bezbarwnie raz na ciemny róż.
Ale wczoraj popołudniu poszłam do WC i miałam czerwone spodnie od piżamy. Jasna krew i plama taka na 10-12 cm, spora.
Zadzwoniłam do lekarza, powiedział że na razie może tak być.
W nocy spokojnie spałam, nic nie bolało. Po wstaniu znów wyleciało że mnie trochę krwi, trochę ciemniejszej, i mały skrzep. I tak sobie cały czas po trochę leci. Podbrzusze bardzo lekko ćmi i też zależy od pozycji jaka przyjmę.

Przedwczoraj przechodząc z wózka na WC (jestem niepełnosprawna) trochę naciągnęłam się bo lekko zabolało. Wczoraj z kolei byłam sama i chciałam do WC i musiałam mocno trzymać bo sama na WC nie pójdę. Kilka godzin po tym zaczęłam krwawić.

Dziś jak Mąż wróci z pracy idę znów na SOR. Bardzo się boje że będą mnie reoperować.
Czy ktoś mial podobnie? Krwawienia 3 tygodnie po operacji?
AniaK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 lis 2020, o 17:06
Wiek: 35
Data operacji: 18 grudnia 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: rozrost endometrium z atypią
Zakres operacji: Macica, jajowody i szyjka
Wynik HP: Brak raka, jestem wyleczona
Terapia hormonalna: brak

Re: Krwawienie 3 tygodnie po operacji

Postprzez hugnonot » 7 sty 2021, o 15:06

To czy masz szyjkę czy nie wyjdzie w raporcie histopatologii - tam jest wykaz tego co badano czyli tego co wycięto.
Mogło pęknąć w środku jakieś drobne naczynie, skrzepy by oznaczały, że się poprawia. Oby szew na kikucie wytrzymał bo on jest kluczowy.
Lepiej sprawdzić co jest powodem tego krwawienia.
Może na wszelki wypadek postaraj się o pampersy w sytuacji absolutnie awaryjnej żebyś miała pod ręką i nie musiała się wysilać? Chodzi o pierwszych kilka dni...
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Krwawienie 3 tygodnie po operacji

Postprzez Anita71 » 9 sty 2021, o 22:10

AniaK co u Ciebie? Jak się czujesz?
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam


Powrót do Najczęstsze dolegliwości po usunięciu macicy i jak sobie z nimi radzić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości