Pachwina ból - AnitaK

Pachwina ból - AnitaK

Postprzez AnitaK » 14 sty 2019, o 21:37

Hej witam
Jestem tutaj pierwszy taz. Po usunieciu macicy z uwagi na miesniakowaty jej stan (zachowane jajniki) . Operacja dwa miesiace temu. Od okolo 3 tyg odczuwam bol po lewej stronie ktory ciagnie sie do kolana w dol, jak dretwienie, uczucie zimna. Poza tym jak siedze tez mi niewygodnie w pachwinie. Przepukliny nie mam jajniki wszytsko pieknie pracuje. Mam klopoty z trawieniem jelita sa leniwe. Jak myslicie jakie sa tego przyczyny? Mam uczucie bolu calej nogi od pachwiny jak przy rwie kulszowej ale rwy nie mam. Bardzo duzy dyskomfort, Ktoras z WAs jakis ma pomysl moze? Dziekuje bardzo i cieplo pozdrawiam :) :)
AnitaK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 sty 2019, o 19:42
Wiek: 45
Data operacji: 21 listopada 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki
Zakres operacji: laparotomia
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: pachwina bol

Postprzez olikkk » 16 sty 2019, o 00:06

Anitko witam Cię cieplutko u nas :ymhug:
Nie bardzio Ci pomogę, bo tego problemu nie miałam, ale może się ktoś odezwie z podobnym doświadczeniem :kolobok_yes:
Życzę Ci szybkiego rozwiązania Twoich problemów zdrowotnych :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: pachwina bol

Postprzez Graż-Anna » 16 sty 2019, o 22:19

Witam Cię! Delikatnie próbuj gimnastykować nogę.Ból mogą powodować kłopoty z krążeniem.Ale koniecznie konsultacja z lekarzem operującym.Proponuję też zasięgnąć rady fizjoterapeuty.Ja takich problemów po operacji nie miałam, ale leniwe jelita owszem.Testuje rozmaite ,,diety" z różnym skutkiem.Rano obowiązkowo owsianka z otrębami, jogurtem, owocami, miodem ziarnami. Robię sobie też koktaile warzywne z mielonym lnem.Wykluczyłam z diety mleko.Na uregulowanie trawienia łykam Intestę i codziennie piję napój z parzonego lnu. W razie zaparć łykam ,,Ulga zaparcia Silver" firmy Myvita.Jest nieźle. Powodzenia.
Graż-Anna
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 sty 2019, o 19:01
Wiek: 64
Data operacji: 30 stycznia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Złośliwy rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy wraz z przydatkami
Wynik HP: Po operacji-potwierdzono diagnozę-rak złośliwy
Terapia hormonalna: nie było żadnej terapii

Re: Pachwina ból - AnitaK

Postprzez AnitaK » 22 sty 2019, o 17:31

Dziewczyny, bardzo dziekuje za odpowiedzi. No u mnie pojawila sie torbiel krwotoczna. Dostalam leki i mam poprawe ale nie jest calkiem jeszcze git. Przestala dretwiec noga, bol od torbieli lekarz powiedzial ze jest rozpierajacy moze mocno dawac popalic i mnie tak dawal okrutnie. Jesli chodzi o diete wlasnie ruszyly troche moje jelita rano tak owsianka i bardzo duzo olei jem i polecam lniany z czarnuszki z oliwy wszytsko dodaje do posilkow, do tego siemie ale nie sproszkowane tylko ziarna one daja popych polecam. Daje tez sezam i troche innych. Trawienie jakby lekko poszlo do przodu ale torbiel istnieje no i ....klopoty ze snem teraz na dokladke ..mialyscie tak. Fakt jestem mocno niespokojna....ehhhh. Zdrowia zycze pozdraawiam :ymblushing: :x
AnitaK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 sty 2019, o 19:42
Wiek: 45
Data operacji: 21 listopada 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki
Zakres operacji: laparotomia
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Pachwina ból - AnitaK

Postprzez Jowita » 23 sty 2019, o 08:38

Problemy ze snem nieco się zmniejszyły jak zaczęłam brać pigułki. Biorę także hydroksyzynę i myślę, że to razem umożliwia mi zasypianie. A z jelitami mam jeszcze ciekawszą sprawę. Nie mam trudności z załatwianiem się, ale "po" czuję coś na kształt ruchu w jelitach, jakby wracały do siebie po opróżnieniu. Powodzenia Anita.
Jowita
 
Posty: 76
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 17:15
Wiek: 50
Data operacji: 7 listopada 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia, mięśniaki, endometrioza.
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami.
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: activelle

Re: Pachwina ból - AnitaK

Postprzez maryloo » 23 sty 2019, o 09:03

Dziewczyny, a czy po operacji wróciłyście już do normalnego trybu życia? Tzn. do pracy czy do innych obowiązków, które nas trochę męczą? Ja po operacji jak głównie się wylegiwalam, dreptalam czy tylko trochę spacerowałam też miałam kłopoty ze snem, a jak wróciłam w wir obowiązków to znowu organizm zaczął potrzebować snu. Zauważyłam też, że teraz po operacji jak zjem na noc coś ciężkostrawnego lub po prostu czegoś za dużo, też gorzej śpię bo moje jelita ciężko pracują :)
maryloo
 
Posty: 342
Dołączył(a): 12 wrz 2018, o 11:11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiek: 41
Data operacji: 7 września 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza, adenomioza
Zakres operacji: Wycięcie macicy z przydatkami lewymi i jajowodem prawym
Wynik HP: Ok :)
Terapia hormonalna: Brak

Re: Pachwina ból - AnitaK

Postprzez Iw88 » 23 sty 2019, o 10:02

Ja jestem już prawie rok po operacji i żyję zupełnie normalnie🙂 już po paru miesiach doszłam całkiem do siebie 😉 czasem tylko blizna zaboli, pęcherz i jajniki trochę wariują ale to nie jest zbyt dokuczliwe 😉
Iw88
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 lis 2018, o 15:22
Wiek: 30
Data operacji: 11 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Atonia i krwotok po porodzie
Zakres operacji: Usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Brak

Re: Pachwina ból - AnitaK

Postprzez Jowita » 23 sty 2019, o 16:24

Pracuję od 3 dni :(( . Prawda jest taka, że z większą uwagą wsłuchujemy się w organizm, nie chcemy niczego przegapić, ani zaniedbać. I dzięki temu wyjątkowemu forum nie boimy się pytać i radzić.
Jowita
 
Posty: 76
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 17:15
Wiek: 50
Data operacji: 7 listopada 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia, mięśniaki, endometrioza.
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami.
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: activelle


Powrót do Najczęstsze dolegliwości po usunięciu macicy i jak sobie z nimi radzić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości