Ból podbrzusza dwa tygodnie po operacji

Ból podbrzusza dwa tygodnie po operacji

Postprzez beata50 » 23 kwi 2018, o 09:23

witam jestem dwa tygodnie po usunieciu macicy i plastyce pochwy od dwuch dni boli mnie cale podbrzusze przy chodzeniu a takze lezeniu a nie mowiac jak chce odkaszlec jak dlugo to potrwa pozdrawiam :) :) :) :) :)
beata50
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 10:20
Wiek: 50
Data operacji: 5 kwietnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: wypadanie macicy
Zakres operacji: usuniecie macicy i plastyka pochwy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie mam

Re: %%%

Postprzez vika45 » 23 kwi 2018, o 10:05

Witaj, powinnaś odwiedzić lekarza. Mam nadzieję,źe nie poszalałaś zbytnio. Jak dla mnie to zaczął się proces gojenia, rozpuszczania wewnętrznych szwów. Jest to niezbyt przyjemne. Niestety nie jestem lekarzem i mogę tylko mówić o moich doświadczeniach i odczuciach.
Niestety okres pooperacyjny trochę trwa i jeszcze się pomęczysz.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Ból podbrzusza dwa tygodnie po operacji

Postprzez beata50 » 24 kwi 2018, o 20:47

ok dziekuje w tym tygodniu sie wybieram do lekarza na kontrol to mi powie dziekuje i pozdrawiam a co do tego ze poszalam to niestety nie uwazam na siebie ale ja mam astme i czesto kaszel mnie meczy moze byc i od tego :)
beata50
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 10:20
Wiek: 50
Data operacji: 5 kwietnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: wypadanie macicy
Zakres operacji: usuniecie macicy i plastyka pochwy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Ból podbrzusza dwa tygodnie po operacji

Postprzez olikkk » 24 kwi 2018, o 20:55

Witam Cię Beatko u nas :ymhug:
No niestety kaszel nie jest dobry po operacji =((
Przykro mi że musisz się z nim męczyć :kolobok_cray:
Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia :kolobok_give_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Ból podbrzusza dwa tygodnie po operacji

Postprzez beata50 » 24 kwi 2018, o 21:56

Wiem ale co poradzić biorę leki wziewne i muszę jakoś dać radę mam na 6 wyznaczony termin do sanatorium na astmę i nie wiem czy lekarz mnie puści jak sądzicie ;;)
beata50
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 10:20
Wiek: 50
Data operacji: 5 kwietnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: wypadanie macicy
Zakres operacji: usuniecie macicy i plastyka pochwy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Ból podbrzusza dwa tygodnie po operacji

Postprzez Iskierka82 » 25 kwi 2018, o 09:59

Witam cieplutko :kolobok_give_heart: Umnie tez sie bol nasilał co jakis czas przy kaszlu koszmar a kichanie nie do zniesienia zawsze podtrzymywalam brzuch zeby mniej bolało☺jestem ponad miesiac po i z dnia na dzien jest coraz lepiej choc zdarzają sie leprze i gorsze dni .A co do wyjazdu hmm to już raczej lekarz sam musi zdecydować.Oby sie udało relaks i odpoczynek dobrze robi :kolobok_give_heart2: :ymhug:
Iskierka82
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 kwi 2018, o 08:06
Wiek: 36
Data operacji: 22 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Cin3/cis
Zakres operacji: Usuniecie macicy i jajowodow
Wynik HP: Niejednoznaczny
Terapia hormonalna: Narazie bez

Re: Ból podbrzusza dwa tygodnie po operacji

Postprzez Beata.Woj1234 » 25 kwi 2018, o 23:56

Przepraszam ze zapytam - a dlaczego na -wypadanie macicy - była operacja usunięcia macicy? - Ja ponad rok temu miałam stwierdzone przez ginekologa wypadanie macicy / wypadało mi ok .4 cm /taka buła / i miałam iść do szpitala zakładać siatkę . Ale na szczęście zwlekałam rok ,miałam założony pessar i po doradzeniu,poleceniu innych kobiet pojechałam do UROGINEKOLOGA w Krakowie . Tam dr stwierdził ,że to nie macica wypada a pęcherz /miałam problemy od dawna z moczem / . Po dwóch tyg .miałam operację laparaskopowo -cystocele i rektocele .Dużo kobiet z całej Polski przyjeżdża na operacje ,nawet po żle zrobionych w innych szpitalach .Wiem i czuję. że mam wszystko naprawione ,nic mi nie wypada . Nie wiem co by było jak by mi z macicą coś robili w innym szpitalu . Ale zawsze muszę się pilnować , nic nie dzwigać /3-5 kg / bo męśnia są słabe i kiedyś znów może wypadać . Po usunięciu macicy też nie wolno dzwigać itp. bo właśnie może zacząć wypadać pęcherz , jest większa skłonność /od roku czytam dużo na ten tematw internecie i na forum / od kobiet można dużo się dowiedzieć / . Póki mnie to nie spotkało ,nie wiedziałam że takie coś się dzieje ,że coś może wypadać . Przepraszam ,że tak się rozpisałam . Pozdrawiam .
Beata.Woj1234
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 mar 2018, o 23:20
Wiek: 54
Data operacji: 31 stycznia 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: wysiłkowe nietrzymanie moczu , wypadanie pęcherza moczowego , obniżenie macicy
Zakres operacji: przyszycie pęcherza moczowego / cystocele i rektocele / - podwieszenie macicy na taśmie
Wynik HP: ok.
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Ból podbrzusza dwa tygodnie po operacji

Postprzez Beata.Woj1234 » 26 kwi 2018, o 00:06

Aaaaa- zapomniałam dopisać - żeby uniknąć kichania - dobrze jest palcami ścisnąć w połowie nosa / tam gdzie czuje się koniec kości / i oddychać ustami aż przejdzie kichnięcie . Ja jestem prawie 3 miesiące po operacji i jeszcze nie kichnęłam tylko dzięki temu .
Beata.Woj1234
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 mar 2018, o 23:20
Wiek: 54
Data operacji: 31 stycznia 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: wysiłkowe nietrzymanie moczu , wypadanie pęcherza moczowego , obniżenie macicy
Zakres operacji: przyszycie pęcherza moczowego / cystocele i rektocele / - podwieszenie macicy na taśmie
Wynik HP: ok.
Terapia hormonalna: nie miałam


Powrót do Najczęstsze dolegliwości po usunięciu macicy i jak sobie z nimi radzić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość