Infekcja dróg moczowych

Infekcja dróg moczowych

Postprzez Joanna44 » 31 sty 2020, o 11:46

Witam wszystkie syrenki :)
To mój pierwszy post 😉Jestem 3 tygodnie po usunięciu macicy .Wszystko goi się chyba dobrze, trochę brudzę dobry tydzień .Od dwóch dni mam bardzo dziwna sytuacje .Kiedy oddam bezbolesnie mocz w toalecie po wyprostowaniu się nagle dostaje okropnego tępego bólu który trwa kilka minut i później przechodzi mi .Bol jest straszny wiec się zwijam bo nie mogę się wyprostować .Pozniej wszystko przechodzi i wraca znowu kiedy chce wstać z toalety i znowu to samo .Czy to jest infekcja moczu czy powinnam martwić się tym ?
Będę wdzięczna za pomoc , pozdrawiam wszystkie kobitki
Asia
Joanna44
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sty 2020, o 01:01
Wiek: 44
Data operacji: 7 stycznia 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Infekcja dróg moczowych

Postprzez Anita71 » 31 sty 2020, o 12:18

Asiu ale boli brzuch, jelita, pęcherz, czy cewka? Jaka jest barwa moczu? A jak wypróżnienia, opisz to dokładniej. Witam Ciebie na forum, więcej informacji pozwoli nam na głębszą analizę i podpowiedzi. @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Infekcja dróg moczowych

Postprzez hugnonot » 31 sty 2020, o 13:25

Joanna44 napisał(a):Witam wszystkie syrenki :)
To mój pierwszy post 😉Jestem 3 tygodnie po usunięciu macicy .Wszystko goi się chyba dobrze, trochę brudzę dobry tydzień .Od dwóch dni mam bardzo dziwna sytuacje .Kiedy oddam bezbolesnie mocz w toalecie po wyprostowaniu się nagle dostaje okropnego tępego bólu który trwa kilka minut i później przechodzi mi .Bol jest straszny wiec się zwijam bo nie mogę się wyprostować .Pozniej wszystko przechodzi i wraca znowu kiedy chce wstać z toalety i znowu to samo .Czy to jest infekcja moczu czy powinnam martwić się tym ?
Będę wdzięczna za pomoc , pozdrawiam wszystkie kobitki
Asia


Czy nie naciskasz za mocno na brzuch gdy siadasz na WC? Czy gdy wstajesz też masz podobnie? To może być przeciążenie mięśni brzucha.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Infekcja dróg moczowych

Postprzez Joanna44 » 31 sty 2020, o 15:03

Kochane dziewczyny dziękuje za zainteresowanie ☺️Wszystko jest normalne , nie ma żadnych boli przy wypróżnianiu i moczu .To tak jakbym dostawała wielkiego skurczu tam gdzie jest pęcherz .Teraz po zrobieniu siku nie wstaje od razu tylko czekam .No i ten skurcz znowu przechodzi przeze mnie i puszcza .To takie silne tempie kłucie .Oczekam wstaje i już nic nie boli .Nie gania mnie nic do toalety .Mocz normalny bezbolesny .To tak jakbym chyba napinała mięśnie do oddania moczu a potem kiedy one wracają spowrotem to jest ból .Tylko ze to dotyczy tylko moczu w ciągu dnia zero tych boli 🤦‍♀️czy to może być bakteria ?
Pomóżcie dziewczyny , pliss
Joanna44
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sty 2020, o 01:01
Wiek: 44
Data operacji: 7 stycznia 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Infekcja dróg moczowych

Postprzez hugnonot » 31 sty 2020, o 15:15

Joanna44 napisał(a):Kochane dziewczyny dziękuje za zainteresowanie ☺️Wszystko jest normalne , nie ma żadnych boli przy wypróżnianiu i moczu .To tak jakbym dostawała wielkiego skurczu tam gdzie jest pęcherz .Teraz po zrobieniu siku nie wstaje od razu tylko czekam .No i ten skurcz znowu przechodzi przeze mnie i puszcza .To takie silne tempie kłucie .Oczekam wstaje i już nic nie boli .Nie gania mnie nic do toalety .Mocz normalny bezbolesny .To tak jakbym chyba napinała mięśnie do oddania moczu a potem kiedy one wracają spowrotem to jest ból .Tylko ze to dotyczy tylko moczu w ciągu dnia zero tych boli 🤦‍♀️czy to może być bakteria ?
Pomóżcie dziewczyny , pliss


Raczej nie bo byś czuła szczypanie, ból pęcherza byłby cały czas. Zwróć uwagę czy ten ból jest również gdy nie do końca opróżnisz pęcherz, być może napinasz się żeby go opróżnić.
Na pęcherzu opierała się macica więc przy nim masz ranę, dlatego przy nacisku ta rana wewnątrz może boleć.
W razie wątpliwości zrób domowy test moczu paskowy, jest łatwy do zrobienia, choć nie jest dokładny ale jak coś nie tak pokaże.
Ostatnio edytowano 31 sty 2020, o 16:33 przez hugnonot, łącznie edytowano 2 razy
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Infekcja dróg moczowych

Postprzez Marzena17 » 31 sty 2020, o 16:01

Witaj Asiu :x Po operacji przy oddawaniu swoich potrzeb fizjologicznych nie możemy się napinać, tylko pozwolić, zeby powoli samo się robiło.....bieganie co godzinę, dwie do toalety to norma. Może zrob badanie moczu na wszelki wypadek i połykaj profilaktycznie Furaginę. Ja łykałam, miałam uczucie dosyć długu, jakby pęcherz był zawieszony w próżni. Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Przytulam Cię i życzę zdrowka, oby jak najszybciej przeszły Ci te bóle. :ymhug: :-bd
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Infekcja dróg moczowych

Postprzez Fanzonun1975 » 9 mar 2021, o 16:58

Drogie dziewczyny, jestem tydzień po laparoskopii macicy i jajowodów. W piątek w stanie dobrym zostałam wypisana do domu, a w sobotę wieczorem pojawił się problem z oddawaniem moczu. Ból okropny, niedowytrzymania. W poniedziałek rano już nie mogłam oddać moczu w ogóle i trafiłam z powrotem do szpitala. Zrobiono mi usg, pobrano krew do badania, crp nieznacznie podwyższone oraz Mocz na posiew, który nie wykazał żadnej infekcji. Dostaje drugi dzień antybiotyk i jestem na obserwacji. Mocz oddaje już normalnie, ale pod koniec odczuwam niewielki ból. Doradźcie co robić. Obawiam się żeby to nie powróciło. Może powinnam pójść na wizytę do urologa
Fanzonun1975
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 mar 2021, o 07:20
Wiek: 45
Data operacji: 2 marca 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Macica mięśniakowata
Zakres operacji: Trzon macicy i jajowody
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie stosuje

Re: Infekcja dróg moczowych

Postprzez hugnonot » 9 mar 2021, o 19:27

Fanzonun1975 napisał(a):Drogie dziewczyny, jestem tydzień po laparoskopii macicy i jajowodów. W piątek w stanie dobrym zostałam wypisana do domu, a w sobotę wieczorem pojawił się problem z oddawaniem moczu. Ból okropny, niedowytrzymania. W poniedziałek rano już nie mogłam oddać moczu w ogóle i trafiłam z powrotem do szpitala. Zrobiono mi usg, pobrano krew do badania, crp nieznacznie podwyższone oraz Mocz na posiew, który nie wykazał żadnej infekcji. Dostaje drugi dzień antybiotyk i jestem na obserwacji. Mocz oddaje już normalnie, ale pod koniec odczuwam niewielki ból. Doradźcie co robić. Obawiam się żeby to nie powróciło. Może powinnam pójść na wizytę do urologa


Myślę, że byłaś cwenikowana do operacji? Jeśli tak mogło być uszkodzenie śluzówki pęcherza lub cewki i mógł się zrobić zakrzep - zablokował odpływ moczu. W moczu nie było skrzepów? krwinek?
Skoro w posiewie było czysto to dziwne, że podali antybiotyk. Dostajesz heparynę w zastrzykach? Ona powinna chronić przed tworzeniem skrzepów.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Uszkodzenie pęcherza

Postprzez Fanzonun1975 » 15 mar 2021, o 16:06

Drogie syrenki. Jestem załamana, okazało się, że doszło do uszkodzenia pęcherza moczowego po laparoskopii. Jestem od piątku zacewnikowana, lekarze twierdzą, że istnieje duża szansa, że pęcherz sam się zagoic i nie będzie potrzeba kolejnej operacji. Myślałam, że najgorsze mam już za sobą, a koszmar dopiero się zaczął. Nie wiem co robić, co myśleć. Wylewam łzy. Czy istnieje szansa na uniknięcie kolejnej operacji? Czy któraś z Was spotkała taka rzecz? Na przyszły wtorek mam badanie angiografii, by sprawdzić czy pęcherz się uszczelnił. Jestem pełna obaw i złych myśli.
Fanzonun1975
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 mar 2021, o 07:20
Wiek: 45
Data operacji: 2 marca 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Macica mięśniakowata
Zakres operacji: Trzon macicy i jajowody
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie stosuje

Re: Uszkodzenie pęcherza

Postprzez hugnonot » 15 mar 2021, o 18:33

Fanzonun1975 napisał(a):Drogie syrenki. Jestem załamana, okazało się, że doszło do uszkodzenia pęcherza moczowego po laparoskopii. Jestem od piątku zacewnikowana, lekarze twierdzą, że istnieje duża szansa, że pęcherz sam się zagoic i nie będzie potrzeba kolejnej operacji. Myślałam, że najgorsze mam już za sobą, a koszmar dopiero się zaczął. Nie wiem co robić, co myśleć. Wylewam łzy. Czy istnieje szansa na uniknięcie kolejnej operacji? Czy któraś z Was spotkała taka rzecz? Na przyszły wtorek mam badanie angiografii, by sprawdzić czy pęcherz się uszczelnił. Jestem pełna obaw i złych myśli.


Zależy jak mocno przebity został pęcherz. Jeśli jest cewnik a uszkodzenie niezbyt duże to jest szansa, że się wygoi.
To jedno z częstszych powikłań, nawet jeśli nie przebiją pęcherza mogą np. przy zbyt brutalnym cewnikowaniu uszkodzić błonę śluzową w środku.
Angiografia to pokazanie naczyń być może uszkodzone jest naczynie, jeśli żyła to duża szansa na zagojenie. Unikaj wysiłku.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Infekcja dróg moczowych

Postprzez Anita71 » 15 mar 2021, o 21:26

To się porobiło :( witam Cię Fanzonun!
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Infekcja dróg moczowych

Postprzez eli-50 » 16 mar 2021, o 00:50

Witaj Fanzonun wśród nas :ymhug:
Miejmy nadzieję, że będzie tak jak mówią lekarze %%- %%- %%-
Trzymaj się mocno kochana :kolobok_give_heart2:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Uszkodzenie pęcherza

Postprzez Rabenka72 » 29 mar 2021, o 10:12

Fanzonun1975 napisał(a):Drogie syrenki. Jestem załamana, okazało się, że doszło do uszkodzenia pęcherza moczowego po laparoskopii.


Tak z ciekawości, operacja na NFZ czy prywatnie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Uszkodzenie pęcherza

Postprzez olikkk » 29 mar 2021, o 13:46

Fanzonun1975 napisał(a):Drogie syrenki. Jestem załamana, okazało się, że doszło do uszkodzenia pęcherza moczowego po laparoskopii. Jestem od piątku zacewnikowana, lekarze twierdzą, że istnieje duża szansa, że pęcherz sam się zagoic i nie będzie potrzeba kolejnej operacji. Myślałam, że najgorsze mam już za sobą, a koszmar dopiero się zaczął. Nie wiem co robić, co myśleć. Wylewam łzy. Czy istnieje szansa na uniknięcie kolejnej operacji? Czy któraś z Was spotkała taka rzecz? Na przyszły wtorek mam badanie angiografii, by sprawdzić czy pęcherz się uszczelnił. Jestem pełna obaw i złych myśli.

Co u Ciebie Fanzonun ?
Czy coś się wyjaśniło ?
Sytuacja opanowana ?
Przytulam Cię mocno i życzę zdrówka 🙏❤
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Infekcja dróg moczowych

Postprzez Fanzonun1975 » 29 mar 2021, o 15:17

23 we wtorek miałam badanie uro TK. Wszystko wyszło dobrze. Po 12 dniach wyjęli mi cewnik i dzień później wyszłam do domu. W czwartek mam kontrolę u swojego ginekologa. Czuję się na szczęście dobrze, nie mam już problemu z oddawaniem moczu. Muszę tylko siusiać na zawołanie, nie dopuszczać do przepełnienia pęcherza. Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam Wszystkie Syrenki😘
Fanzonun1975
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 mar 2021, o 07:20
Wiek: 45
Data operacji: 2 marca 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Macica mięśniakowata
Zakres operacji: Trzon macicy i jajowody
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie stosuje

Re: Uszkodzenie pęcherza

Postprzez Fanzonun1975 » 29 mar 2021, o 15:18

Rabenka72 napisał(a):
Fanzonun1975 napisał(a):Drogie syrenki. Jestem załamana, okazało się, że doszło do uszkodzenia pęcherza moczowego po laparoskopii.


Tak z ciekawości, operacja na NFZ czy prywatnie?

Na NFZ
Fanzonun1975
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 mar 2021, o 07:20
Wiek: 45
Data operacji: 2 marca 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Macica mięśniakowata
Zakres operacji: Trzon macicy i jajowody
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie stosuje

Re: Infekcja dróg moczowych

Postprzez olikkk » 29 mar 2021, o 17:13

To super :kolobok_yahoo:
Trochę się martwiłam, bo zamilkłaś w krytycznym momencie i cisza :-s
Cieszę się że wszystko się poukładało i oby już było wszystko dobrze :ympray: :x :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Infekcja dróg moczowych

Postprzez Anita71 » 29 mar 2021, o 22:25

:x
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam


Powrót do Najczęstsze dolegliwości po usunięciu macicy i jak sobie z nimi radzić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość