Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez ismena » 5 paź 2013, o 12:49

Monisiu pomału ale do celu - a to najważniejsze. :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez Yona1968 » 5 paź 2013, o 23:31

Cześć dziewczyny, Dzięki za troskę. Wyrok został na miesiąc odroczony :) jeszcze walczę. Wyniki badań były dobre, więc jeszcze dostałam leki i szansę. Jak się przez miesiąc nic nie zmieni (to znaczy świństwo nie zmniejszy się choć odrobinkę) to nieodwołalnie będzie kolejne cięcie i brzuszek w kratkę :-t Zobaczymy. Może będzie jak u Monisi? Pozdrawiam wszystkie towarzyszki "niedoli" :-h
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez ismena » 5 paź 2013, o 23:43

Yona, no to super wiadomość, a już miałam się odmeldowywać :)

Z tego wniosek, że jest szansa, a jak jest szansa to trzymamy kciuki aby się udało ją wykorzystać :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez Diara » 6 paź 2013, o 09:27

Yono :) Oby i za miesiąc były dobre wieści. :ymhug:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez bulbinka536 » 6 paź 2013, o 11:20

Trzymam kciuki :-bd %%- Yono
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez olikkk » 6 paź 2013, o 11:43

Yono nadzieja umiera ostatnia ;) Trzymamy kciuki, żeby leki zadziałały :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez laguna » 6 paź 2013, o 19:09

Yono, przyłączam sie do kciuków i akcji wywalania torbieli
Avatar użytkownika
laguna
 
Posty: 1055
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 07:32
Wiek: 45
Data operacji: 20 października 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: Usunięcie jajnika
Wynik HP: endometrialny guz jajnika granicznej złośliwości
Terapia hormonalna: Nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez cios » 6 paź 2013, o 19:20

Yono kratka skądinąd ładnie wygląda, ale lepiej wygladasz w paski a właściwie w jeden pasek i niech tak zostanie. Będzie dobrze na pewno
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez olikkk » 6 lis 2013, o 23:05

przez Yona1968 » wtorek, 5 lis 2013, 21:01

Yona1968 napisał(a):Dobry wieczorek Syrenkom,
chciałam się podzielić dobrą nowiną. Byłam na usg i u lekarza i z moimi torbielkami jest lekka poprawa - jeden ten mniejszy wchłonął się całkowicie. Ten duży natomiast się zmniejszył - nie żeby jakoś spektakularnie, tylko o 6 mm. Z tego powodu jeszcze "powalczymy" :kolobok_hunter: - jak mówi mój ginekolog. No to zamierzam wyciągnąć wszelką broń :kolobok_bomb: i walczyć ile sił :kolobok_dash2: Tak więc humor mam zdecydowanie lepszy i jutro zamierzam dla uczczenia tegoż faktu pójść na piwo z przyjaciółmi i upić się troszkę ~o) (nie pamiętam kiedy ostatni raz pozwoliłam sobie na taką rozpustę :kolobok_diablo:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez donna_dani » 21 sty 2014, o 22:49

Witajcie Dziewczyny po długim milczeniu:)
Jak Wam wiadomo podeszłam do drugiej operacji po usunięciu macicy z powodu dużej torbieli na lewym jajniku.Operacja się odbyła 20 czerwca 2013 r.Samopoczucie względne częste bóle z lewej strony tłumaczone przez lekarzy szybka druga operacją.Po 4 miesiącach dowiedziałam się że mój wystający brzuszek to nic innego jak przepuklina pooperacyjna która powstała w skutek operacji z przed 23 lat.Osłabione mięśnie nie wytrzymały tak mnie powiadomił lekarz rodzinny na wizycie.Poskarżyłam się na ból z lewej strony ale tak jak ginekolog wytłumaczył to dwiema operacjami w ciągu roku cięciem w tym samym miejscu i zapewne zrostami które z tego tytułu powstały.Poprosiłam o skierowanie do chirurga i poprosiłam o skierowanie na usg usłyszałam że nie ma powodu na tą chwile jest za wcześnie by przeprowadzać następną operację ,ściągać się majtami.Niestety uwierzyłam lekarzowi i to był mój błąd bóle pleców z lewej strony się pojawiły i bóle boku miałam dreszcze które sobie tłumaczyłam brakiem hormonów.Trwałam z tym przekonaniem półtora miesiąca .W końcu postanowiłam prywatnie wykona usg brzucha.Lekarka która wykonywała mi to usg była w szoku z lewej strony mam wodonercze prawdopodobnie podwiązali mi moczowód lewy w czasie ostatniej operacji.Dziewczyny nie odczuwałam specjalnie silnych bólów lędźwiowych po operacji.Raczej bóle pleców które zrzuciłam na niewygodne szpitalne łóżko zresztą przeciwbólowe leki cały czas otrzymywałam co może spowodowało łagodny tylko ból.Urolog wysłał mnie na tomografie niestety nerka nie pracuje jest do usunięcia.Ginekolog który przeprowadził operacje twierdzi zgodnie z kolegami(po za moją osobistą ginekolog)że skręcałabym się z bólu gdyby to się stało podczas tej operacji.Urolog powiedział,że nie musiałam odczuwać bólu będąc na lekach przeciwbólowych co więcej przy podwiązaniu w ogóle mogłam ich nie odczuwać.Wiem na pewno ,że wcześniej przed operacjami nerka była zdrowa a nawet śmiem sadzić że po pierwszej operacji też bo jak pamiętacie pisałam ,ze byłam u urologa z pecherzem i na nerce był tylko torbiel.Czyli zawalono przy drugiej operacji.Dziewczyny pamiętajcie po operacji ginekologicznej zażądajcie usg całego brzucha!!!Ponoć nie ma takiej procedury po operacji ginekologicznej.Urolog do którego chodzę twierdzi że mogę czekać z tym wodonerczem zaproponował nawet że połączy mi operację usunięcia nerki z operacja przepukliny (dwie w jednym czasie przy jednej narkozie.Miałam konsultacje z chirurgiem z tej samej kliniki okazało się że przepuklin jest więcej aż 4.Dwie po laparoskopii z przed kilku lat jedna z ostatniej operacji no i ta duża z przed 23 lat.Boli mnie już teraz cały brzuch.Martwe się ...bo poczytałam o moim urologu,że choć dobry w swej profesji to bardzo zwodzi swoich pacjentów jedli chodzi o operacje .Tłumaczy że są cięższe przypadki wymagające natychmiastowych operacji)Nie wiem co robić 30 stycznia po południu znów jestem umówiona na wizytę u urologa(to już od 10 grudnia 4 wizyta )z której zapewne nie dowiem się o terminie operacji bo zawsze tłumaczy że ma poważniejsze przypadki.Kurde ja chyba mam jakiegoś szczególnego pecha z tymi lekarzami.Postanowiłam umówić się jeszcze do innego urologa tak się składa ze tez umówiona jestem na 30 stycznia tylko w południe.Zobaczymy co ten nowy urolog powie będę mądrzejsza o jedna konsultację .Może będzie kierował zaraz na usunięcie tej nerki?Wiem że po wodonerczu przychodzi roponercze a potem rak więc na co mam czekać?Operacje przepukliny już wcześniej uzgodniłam z innym chirurgiem na koniec lipca już wcześniej zaraz po pierwszym usg brzucha niestety jej nie przeprowadzi jeśli nie zrobię porządku z nerką.Ten chirurg jest przeciwny łączeniu operacji.Nic już nie wiem.Codziennie modle się by nie doszło do uwięzi którejś przepukliny bo to może by mój koniec:(.No to się rozpisałam i wyżaliłam...Kochane moje proszę...trzymanie kciuki za mnie iproszę też o modlitwę bym nie zwariowała ze strachu do tego czasu:(Buziaki
Avatar użytkownika
donna_dani
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 14:28
Wiek: 46
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: grudzień małe mięśniaki i endometrioza wewnętrzna macicy
czerwiec torbiel na lewym jajniku zrośnięte jelita z jajnikiem i pęcherzem
Zakres operacji: usunięcie macicy grudzień 2013 r.
usunięcie jajników z torbielą czerwiec 2013 r.
Wynik HP: grudzień 2013 wyniki ok
czerwiec 2013 czekam
Terapia hormonalna: na tą chwile nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez basia65 » 21 sty 2014, o 23:07

Donna dani witam Cię bardzo serdecznie i jednocześnie bardzo współczuję, no i oczywiście będę trzymała kciuki za poprawne diagnozy i decyzje co do kolejnych operacji, o modlitwę też możesz być spokojna :ymhug: :-bd
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez Alicja » 21 sty 2014, o 23:08

Donna_dani Bardzo Ci współczuje i kolejny raz w ostatnim czasie nie wiem co powiedzieć...
Trzymam mocno za Ciebie kciuki i wierze , że wszystko dobrze się skończy %%-
Jestes bardzo dzielna, sciskam Cię mocno :ymhug:
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 00:40
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 49
Data operacji: 11 marca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: Laparotomia. Exstripatio uteri cum andexis m Richardson.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez cios » 21 sty 2014, o 23:12

Matko moja Donna przecież to kręćka można dostać. Przeszłaś straszne chwile, ale te nerki to bardzo poważna sprawa i dobrze, że nie pozwalasz się zbyć. Musisz no po prostu musisz to wyleczyć a jedyną drogą jest niestety zabieg. Bądź konsekwentna, żądaj badań, konsultacji i czego tam jeszcze ale muszą Cię wyleczyć. I nie myśl o raku czy innych powikłaniach. To w dzisiejszych czasach jest do opanowania i dobrze, że się upominasz o swoje. Trzymam kciuki, bądź dzielna
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez olikkk » 21 sty 2014, o 23:31

Donna_dani no po prostu nie wiem co powiedzieć :( To jakiś koszmar chyba, mam wrażenie, że śnię :(
Walcz kochana, walcz i nie odpuszczaj, musisz postawić na swoim i doprowadzić wreszcie do szczęśliwego zakończenia tej czarnej serii =((
Mogę tylko zapewnić Cię, że trzymam mocno kciuki i będę się modliła, żebyś szczęśliwie jak najszybciej pozbyła się wszystkich problemów zdrowotnych :ympray:
Z całego serca Ci tego życzę :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez eli-50 » 22 sty 2014, o 00:05

Donna kochanie szokujące są Twoje przejścia. Dobrze, że się wyżaliłaś. Modlitwę masz zapewnioną. Rób nadal wszystko co w Twojej mocy, aby zakończyć ten maraton. Trzymaj się %%- :kolobok_heart:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez donna_dani » 31 sty 2014, o 20:03

Witam Was Dziewczyny:)
Jestem po wizycie rozczarowana moim pierwszym urologiem.Nadal utrzymuje ,że połączy dwie operacje w jeden zabieg(usuniecie nerki i usuniecie przepuklin) z udziałem swojego hirurga ,ale nie teraz i chyba to nie teraz potrwa bardzo bardzo długo.Tłumaczy się brakiem personelu szpitalnego tzn pielęgniarek i anestezjologów dużą ilością zaległych operacji o wiele pilniejszych od mojej.Dodał,że z przepuklinami mogę chodzić 10 lat i z tym wodonerczem mogę tez troszkę pochodzić.Takie nic co dwa tygodnie odwiedziny by to usłyszeć .Mam dość skonsultowałam się z następnym urologiem .Ten urolog zaproponował ratowanie nerki czyli jej odbarczenie.Jeśli się powiedzie to za miesiąc operacja rekonstrukcji moczowodu .Jeśli nie przejmie pracy to mówi się trudno usuną mi tą nerkę.Idę w poniedziałek do szpitala jeszcze to sobie wszystko omówimy na miejscu bo to moja ginekolog pomogła mi się skontaktować z tym urologiem .Ma wyrzuty sumienia że namówiła mnie najpierw na usunięcie macicy i że nie udało się nam ze psota torbiel się pojawiła i trzeba było drugi raz operować i że nie Ona tą druga operację przeprowadziła .Jest moim ginekologiem od dobrych 15 lat.
Moje przepukliny mi dokuczają i to coraz bardziej chyba się powiększają.Mam nadzieje,że jeszcze przetrwają te kilka miesięcy aż wydobrzeje po operacji nerki i zaraz je też pousuwam...Obym zdążyła ...proszę Was kochane o modlitwę za mnie .buzialki
ps dziękuję Kochane za słowa otuchy i dotychczasowe modlitwy bo dzięki Waszemu wsparciu duchowemu i mojej Kochanej Rodziny mam jeszcze siłę by walczyć o siebie i swoje zdrowie
Avatar użytkownika
donna_dani
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 14:28
Wiek: 46
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: grudzień małe mięśniaki i endometrioza wewnętrzna macicy
czerwiec torbiel na lewym jajniku zrośnięte jelita z jajnikiem i pęcherzem
Zakres operacji: usunięcie macicy grudzień 2013 r.
usunięcie jajników z torbielą czerwiec 2013 r.
Wynik HP: grudzień 2013 wyniki ok
czerwiec 2013 czekam
Terapia hormonalna: na tą chwile nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez cios » 31 sty 2014, o 21:01

Donna widzę, że pani gin madrzejsza jest od urologa...Nie wiem jak mozna pacjentowi mówić, że z wodonerczem można sobie chodzić. Przecież to takie obciązenie dla nerek. Najważniejsze, że jednak znalazł się ktos kto Ci chce pomóc. Zdązysz kochabie ze wszystkim. Masz u mnie pewnik, że tam gdzie trzeba poproszę o wstawiennictwo i wierzę w szczęsliwe zzakonczenie Twoich problemów...
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez olikkk » 31 sty 2014, o 22:07

Donna jak dobrze, że poszłaś do innego lekarza :ympray:
Trzeba ufać, że ten będzie rozsądniejszy i nie będzie odsuwał w nieskończoność operacji.
No i znowu zbieg okoliczności, bo z podobnym problemem właśnie leży w szpitalu MałaMi :-?
Oby każdej z Was udało się szczęśliwie rozwiązać problemy z nerką i pozostałymi dolegliwościami :-*
Będziemy szturmować Niebo w Waszej intencji :ympray:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez olikkk » 21 mar 2014, o 16:00

Donna nie zaglądasz do nas dość długo i nie wiem na jakim etapie leczenia teraz się znajdujesz, czy odbyły się zaplanowane wizyty u lekarzy i co dalej się z Tobą dzieje :-?
Ponieważ dziś są Twoje urodziny, to życzę Ci, żeby udało się szczęśliwie rozwiązać wszystkie Twoje trudne problemy zdrowotne tak, abyś mogła się cieszyć dobrym zdrowiem, przez długie, długie lata :-*
Jeśli to możliwe, to napisz proszę co u Ciebie :x

Obrazek
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez eli-50 » 21 mar 2014, o 17:20

Donna wszystkiego co najlepsze, a przede wszystkim duuużo zdrowia @};- %%- :x :-* :ymhug:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Torbiel na jajniku po usunięciy macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość