Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez Rybka_piła » 16 cze 2013, o 22:42

Donna, przyłączam się do trzymających paluchy. O hormonach zdążysz sobie jeszcze poczytać, może tak jak Magoni nie będą Ci potrzebne, a może coś dopasujesz w postaci odpowiedniej dla Ciebie. Yona w swoim wątku też pisze, że tabletki były niefajne, bo skakało jej ciśnienie, ale plasterki okazały się o.k. Póki co skup się na pozytywnym nastawieniu na czwartek... ;) Pozdrawiam! Trzymaj się! :-bd
Obrazek
Avatar użytkownika
Rybka_piła
 
Posty: 104
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 15:45
Wiek: 0
Data operacji: 21 listopada 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Zakres operacji: Usunięty trzon macicy
Wynik HP: O.K.
Terapia hormonalna: Nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez olikkk » 16 cze 2013, o 23:15

Donna witam Cię po udanym weselu i małym urlopie :ymhug:
Cieszę się, że wszytko się udało i nawet kreacji nie musiałaś zmieniać ;)
Plany szpitalne już widzę sprecyzowane, czyli od czwartku mocno trzymamy kciuki :-bd
Ja najmocniej trzymam za to, żebyś nie miała po operacji problemów, o które się w tej chwili martwisz najbardziej :-*
Przytulam Cię mocno :ymhug:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez xxxgosienka43xxx » 18 cze 2013, o 18:14

18 cze 2013, o 14:24
Witam. A ja powiem tak : właśnie wróciłam z kontrolnej wizyty u ginekologa i co ??? JESTEM ZAŁAMANA ! Jak szłam na operację to lekarz informował mnie ,że jak jajniki zostaną i są tak sobie same , to bywa ,że w ciągu , chyba mówił 3 lat ale już teraz tak dokładnie nie pamiętam, trzeba pacjentkę ponownie otwierać bo coś się z jajnikami dzieje . I ja chyba będę tego przykładem !!! Na lewym jajniku mam bardzo dużą torbiel - 7/8 cm. !!! Po prostu katastrofa . Niby lekarz nie kazał się martwić bo to nie wygląda na zmianę nowotworową , czyli to nie jest zbity, nieregularny twór tylko widać ,że to jest olbrzymia torbiel z płynem. I to jeszcze jaka wielka . A jak byłam w grudniu u lekarza to były tam tylko drobne pęcherzyki. No i co teraz - jak to lekarz skwitował - dobre pytanie ???!!!. Jak nie chcę tego mieć w sobie to da mi od razu skierowanie do szpitala i tam : albo mnie otworzą , albo zrobią punkcję , albo laparoskopia . Ale możemy jeszcze spróbować leczenia hormonalnego przez 3 m-ce - no i to wybrałam i po tych 3 m-cach zobaczymy : albo się wchłonie albo szpital. No i wzięłam na razie te hormony - bo teraz lato , tyle mam roboty i innych takich spraw na głowie .Kurczę ! Macicę mam wyciętą a przyszło mi znowu lek antykoncepcyjny brać ! Ale inna opcja jest też taka ,że może mi to samo pęknąć i to co tam jest się wyleje i ból będzie silny ale krótki i po sprawie , ale może mi to się skręcić i będzie niedokrwienie i ból będzie taki, jak to lekarz powiedział ,że będzie mnie " fest napierdzielać " i nie mijać , i wtedy szybko do szpitala trzeba bo trzeba operować . No i żeby całość skompletować to dał mi na marker Ca-125 , już pobrałam krew, po południu sprawdzę w internecie wynik. Ale lekarz mówił, że on " raczej " będzie niski , bo widać wyrażnie,że tam jest płyn..........Jak wyszłam to się poryczałam.........Jestem załamana.........Muszę się z tym oswoić ......Lekarz przed operacją mówił,że tak może być i jednak , stało się .. Obrazek
Obrazek 49 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Avatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
 
Posty: 424
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 15:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiek: 53
Data operacji: 8 marca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez 0agnieszka1982 » 18 cze 2013, o 18:21

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=53&t=209&p=6282&hilit=To+nie+jest+nic+przyjemnego%2Cale+dasz+rad%C4%99+%3A%2A+Trzymam#p6282


18 cze 2013, o 14:49
Gosieńko głowa do góry :ymhug: To nie jest nic przyjemnego,ale dasz radę :* Trzymam kciuki,żeby obyło się bez operacji :*
Avatar użytkownika
0agnieszka1982
 
Posty: 623
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 12:48
Lokalizacja: południowa Polska
Wiek: 31
Data operacji: 5 listopada 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Atypowy przerost endometrium,polip i adenomyosis.
Wynik HP: OK

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez xxxgosienka43xxx » 18 cze 2013, o 18:23

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=53&t=209&p=6282&hilit=To+nie+jest+nic+przyjemnego%2Cale+dasz+rad%C4%99+%3A%2A+Trzymam#p6283

18 cze 2013, o 15:02
Ja mam chodzić na kontrolę co pół roku - no to i chodzę . Ale ,że takie coś dzisiaj usłyszę to się nie spodziewałam! Obrazek
Obrazek 49 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Avatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
 
Posty: 424
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 15:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiek: 53
Data operacji: 8 marca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez xxxgosienka43xxx » 18 cze 2013, o 18:29

Obrazek 49 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Avatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
 
Posty: 424
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 15:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiek: 53
Data operacji: 8 marca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez magonia24 » 18 cze 2013, o 18:31

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=53&t=209&p=6282&hilit=To+nie+jest+nic+przyjemnego%2Cale+dasz+rad%C4%99+%3A%2A+Trzymam#p6286

18 cze 2013, dzisiaj, o 15:54
Gosieńko współczuję ale trzeba być dobrej myśli, że hormony pomogą. Trzymam kciuki :-bd
magonia24
 
Posty: 648
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:43
Wiek: 0
Data operacji: 26 lutego 2013
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez laguna » 18 cze 2013, o 18:33

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=53&t=209&p=6282&hilit=To+nie+jest+nic+przyjemnego%2Cale+dasz+rad%C4%99+%3A%2A+Trzymam#p6289

18 cze 2013,o 16:53
Gosia, nie martw się, grunt, że zmiana łagodna. Może sama pęknąć i po kłopocie, u mnie tak było w lutym. Najpierw torbiel była - 5 cm, a po 2 tyg. nie było po niej śladu.
Avatar użytkownika
laguna
 
Posty: 1055
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 07:32
Wiek: 45
Data operacji: 20 października 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: Usunięcie jajnika
Wynik HP: endometrialny guz jajnika granicznej złośliwości
Terapia hormonalna: Nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez cios » 18 cze 2013, o 18:35

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=53&t=209&hilit=To+nie+jest+nic+przyjemnego%2Cale+dasz+rad%C4%99+%3A%2A+Trzymam&start=300#p6291

18 cze 2013,
Gosienka kochana nie martw się na zapas. Jeśli CA jest dobre to będzie ok. Tak się tylko zastanawiam czy lekarz Ci dał hormony czy tabletki anty, bo ja kiedyś , Boże rok temu równo myślałam, że to jest to samo. A nie było. W sumie to nie ma żadnego znaczenia. Jesteś pod kontrolą i lekarz wie co robi, a skoro dał Ci dawkę na trzy miesiące to pewnie po tym okresie masz się u Niego stawić bo wcześniej to chyba efektów widocznych nie będzie. Dobrze będzie dziewczynko, przecież my tu jesteśmy i nie pozwolimy Ci zrobić krzywdy. Glowa do góry.
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez xxxgosienka43xxx » 18 cze 2013, o 18:37

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=53&t=209&hilit=To+nie+jest+nic+przyjemnego%2Cale+dasz+rad%C4%99+%3A%2A+Trzymam&start=300#p6292

18 cze 2013,
No są to tabletki antykoncepcyjne hormonalne - w składzie mają żeńskie hormony płciowe , a za zadanie zahamowanie czynności jajnika . Żeby tylko pomogły........Doktor jeszcze mówił,że jakbym tak bardzo się martwiła,że to może być coś onkologicznego to można jeszcze zrobić płatne Ca 125 he4 - to jest jakieś badanie na prawdopodobieństwo zachorowania raka jajnika - wykrywa poziom jakiegoś tam białka we krwi co pojawia się w raku jajnika już w początkowej nawet fazie choroby. Badanie kosztuje u nas - 100 zł. Zrobię sobie to jak będę szła na następną kontrolę chyba że .....chwyci mnie wcześniej ........
Obrazek 49 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Avatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
 
Posty: 424
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 15:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiek: 53
Data operacji: 8 marca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez vika45 » 18 cze 2013, o 18:38

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=53&t=209&hilit=To+nie+jest+nic+przyjemnego%2Cale+dasz+rad%C4%99+%3A%2A+Trzymam&start=300#p6294

18 cze 2013,
Gosieńko będzie dobrze! Pałaszuj na razie tablety i nie myśl, najważniejsze,że wynik dobry.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez laguna » 18 cze 2013, o 18:40

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=53&t=209&hilit=To+nie+jest+nic+przyjemnego%2Cale+dasz+rad%C4%99+%3A%2A+Trzymam&start=300#p6295

18 cze 2013,
Gosia, też słyszałam o tym he 4, że podobno dokładniejsze niż to ca 125. Ale u ciebie, z tego co piszesz, zagrożenia nowotworem nie ma i bardzo dobrze. Załatwisz torbiel proszkami!
Avatar użytkownika
laguna
 
Posty: 1055
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 07:32
Wiek: 45
Data operacji: 20 października 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: Usunięcie jajnika
Wynik HP: endometrialny guz jajnika granicznej złośliwości
Terapia hormonalna: Nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez olikkk » 18 cze 2013, o 18:58

Gosieńkox zobacz co tu pisały dziewczyny na tym i wcześniejszym forum :)
Wiele z nich miało podobny problem i udało się bez kolejnej operacji, więc bądź dobrej myśli :-* Ja trzymam kciuki :-bd
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez bulbinka536 » 18 cze 2013, o 19:18

Gosiu życzę Ci aby jednak się wchłonęły lub pękły .
Druga sprawa ,piszesz ,że kontrola co pół roku ,czas tu nie jest istotny, czasem w ciągu tygodnia mogą uróść do wielkości mandarynki .
Trzymam kciuki aby wszystko było dobrze :ymhug: %%-
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez wikiam » 18 cze 2013, o 19:57

Gosienko mojej koleżance po braniu leków torbiel się wchłonęła , brała je chyba ze trzy miesiące. Przewidywała już najgorsze scenariusze, a wszystko się dobrze skończyło, operacja nie była potrzebna. Także bądź dobrej myśli, bo będzie dobrze :) Trzymam kciuki !!!
Obrazek
Celem życia jest życie z celem....
Avatar użytkownika
wikiam
 
Posty: 398
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 17:01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiek: 44
Data operacji: 9 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika lewego
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: nowotwór złośliwy jajnika-Krukenberg, przerzut z żołądka
Terapia hormonalna: niewskazana

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez xxxgosienka43xxx » 18 cze 2013, o 20:02

Czytam to wszystko i proszę mi wierzyć-proszę o cud . Ciekawe , czy będę mogła brać te tabletki - dzisiaj wzięłam już pierwszą , potem poczytałam ulotkę a teraz to już mnie głowa pobolewa z tego wszystkiego ......Żeby tylko nie od tej tabletki ....
Lekarz też mi mówił ,że leczenie 3 m-ce no i kontrola . Tylko cud może tu pomóc .Jak sobie pomyślę jaka duża jest to zaraz mi się płakać chce . Chyba jutro zawczasu spakuje sobie rzeczy gdyby mnie nagle chwyciło i nie puściło .
Obrazek 49 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Avatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
 
Posty: 424
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 15:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiek: 53
Data operacji: 8 marca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez cios » 18 cze 2013, o 20:14

Gosiu, wiem, że Ci ciężko, ale postaraj się mysleć racjonalnie. Kto jak nie Ty nas tu podtrzymywał na duchu, dodawał otuchy, tłumaczył różne zawiłości medyczne. Ty masz wiedzę, pracujesz z chorymi na co dzień, wiesz jak reagują i wiesz, że nic tak nie stawia do pionu jak pozytywne nastawienie, uśmiech i determinacja. OK zgadzam się, popłacz sobie jeśli Ci to ulży, ale tylko dziś. Jutro zwarta i bojowa meldujesz się na forum i z nami podejmujesz wojnę z tym diabelstwem, które na chwilke tylko , tam gdzieś w Tobie się rozgościło. Od jutra to nieproszeni goście i muszą się powoli ewakuować, a jak po dobroci nie pójdą sobie, to nas zawołaj, my czarownice ich się pozbędziemy. No, do góry główka!!!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez 4wiesia » 18 cze 2013, o 20:58

Witaj Gosiu!
Nie tylko Ty masz problem z torbielami. Ale nie martw się na zapas. Na pewno będzie dobrze. Moja torbiel wielkości 3 na 4cm po trzymiesięcznym leczeniu duphastonem wchłonęła się. Nie przewiduj najgorszych scenariuszy. Pozdrawiam Cię i trzymam kciuki, że ci się uda pozbyć nieproszonego gościa.
4wiesia
 
Posty: 52
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 22:15
Wiek: 50
Data operacji: 11 października 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, anemia z niedoboru żelaza
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów, znieczulenie ogólne
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie ma potrzeby

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez Rybka_piła » 19 cze 2013, o 14:26

Hej, Gosieńko! A czemuż to zakładasz od razu najgorszą wersję? Po to dostałaś tableteczki, żeby zadziałały i tego się trzymajmy! Ja może nie mam super pamięci, ale tak kojarzę, że jeśli któraś miała jakiś temat torbielowy, to w zdecydowanej większości kończył się wchłonięciem tejże i w Twoim przypadku też tak będzie i już!Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Rybka_piła
 
Posty: 104
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 15:45
Wiek: 0
Data operacji: 21 listopada 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Zakres operacji: Usunięty trzon macicy
Wynik HP: O.K.
Terapia hormonalna: Nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez xxxgosienka43xxx » 19 cze 2013, o 16:01

Dziękuję wszystkim za wsparcie .Trochę pozbierałam się od wczoraj i trochę oswoiłam z tą wiadomością . Zobaczymy co uda się uzyskać po tych tabletkach . Dzisiaj inny lekarz powiedział,że po tabl. anty to zejdzie - i tego się trzymam. Co nie zmienia faktu ,że strasznie mnie ta wiadomość ścięła . Pół roku temu było dobrze a po pół roku bomba . Ciągle o tym myślę , dosłownie cały czas , ale jestem pełna wiary , że będzie dobrze , bo nie ma innej opcji! Pozdrawiam.
Obrazek 49 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Avatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
 
Posty: 424
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 15:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiek: 53
Data operacji: 8 marca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Torbiel na jajniku po usunięciy macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość