Usunięcie jajników - kolejna operacja po usunięciu macicy

Re: usunięcie jajników

Postprzez Orchidea » 23 lip 2014, o 02:38

Oliczku Kochany i Wszystkie Syrenki Kochane.
.....Ja już od jakiegoś czasu zbieram się,żeby napisac , ale bardzo trudno mi to idzie .Chcialam jeszcze raz Tobie podziękowac za załozenie tego forum i Wszystkim dziewczynom które piszą . Dajecie siłę i nadzieje , podpowiadacie co robic . Mnie takim największym wsparciem obdarzyła Wikiam i Roszpunka wiele mi wyjaśniła.
.....no więc tak , zjadana strachem , nie pisałam ,ale czytalam sobie , zaglądałam ......i dotrwałam do następnej operacji . Przy operacji nr 3 usunięto liczne torbiele (wcześniej mówiono o jednej dużej z przegrodami i wyrostkami ) bardzo dużo zrostów ,usunięty lewy jajnik , prawy jajnik repozycja ,usunięte obydwa jajowody i ......niespodzianka ; wyrostek z przewlekłym zapaleniem . Teraz przypuszczam ,ze to on dawał mi te niepokojące silne bóle w dzień i zwłaszcza w nocy.
Z początku miałam częste i silne uderzenia gorąca , ale teraz już jest ich dużo mniej .Za to boli mnie w prawym boku , w pachwinie tak jakby w środku .Trochę mnie to dziwi , bo przed operacją też bolało tak samo , po operacji nie bolało , wróciło 3 tygodnie po operacji...........hm..dziwne . No i jeszcze jedna niespodzianka , w usg lewy jajnik miał zostac , ale okazał się tak zniszczony zmianami zapalnymi ,że to on był usunięty , a właśnie prawy został .Wynik h-p ok.Teraz martwię się o Wikiam..............ona jest taka dobra.
Pozdrawiam . @};-
Orchidea
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 16:30
Wiek: 0
Data operacji: 2 listopada 2011
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki , obfite krwawienia
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: usunięcie jajników

Postprzez ismena » 23 lip 2014, o 08:51

Orchideo tak właściwie to nie są to złe wiadomości od Ciebie, szkoda tylko, że nie wiedziałyśmy kiedy miałaś ta trzecią operację, wszystkie byśmy wtedy "stały" na baczność przy Tobie :ymhug: Pomaluśku wróci wszystko do normy, to co złe i brzydkie usunęli, uporządkowali w brzuszku i miejmy nadzieję, że już niedługo zapomnisz o wszystkim. To że boli Cię prawa strona... nie wiem, to tam gdzie był wyrostek, skoro był stan zapalny to myślę, że potrzeba czasu aby wróciło wszystko do normy. Jednak jeżeli będzie Cię nadal bolało to zajrzyj do lekarza, nigdy nic nie wiadomo, a strzeżonego Pan Bóg strzeże.
:x :x :x :x
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: usunięcie jajników

Postprzez bulbinka536 » 23 lip 2014, o 10:05

Orchideo wiedzę ,że obie wczoraj baraszkowałyśmy w syrenkowie ;)
Czyżbyś też miała problemy z spanie ? :(
Ból w pachwinie ... może zrosty ,mocny szew ?Czasem to promieniuje aż do pachwiny. Ja miałam paraliżujący ból w pachwinie ,potem okazało się ,że mi nerw uszkodzili ... :(
Kiedy miałaś ostatnią operację ? Chciałam sobie przypomnieć ,co kiedy miałaś operowane ,ale nie masz uzupełnionego wpisu :(
Cieszę się ,że napisałaś :) Życzę Ci abyś już nie musiała przechodzić żadnej operacji :ymhug: %%- %%- %%-
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: usunięcie jajników

Postprzez Orchidea » 23 lip 2014, o 12:44

Ismenko , ależ ja właśnie otym piszę ,że dałyscie mi ogromne wsparcie tym ,że jestescie , że piszecie . A ja straszny tchórz , nie pisałam o operacji , bo bałam się, że............mogę w ostatniej chwili zrezygnowac i byłoby mi wstyd . X(
Bulbiś , postaram się uzupełnic wpis . :ymhug: A ze spaniem to problemy mam od dawna ,hm...ale nasilenie faktycznie od operacji usunięcia macicy w 2011. A w 2010 usunięcie mięśniaka . Wszystkie laparotomie. I wszystkie z przygodami #:-s .
Czy ktoś już wie co u Wikiam?
Orchidea
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 16:30
Wiek: 0
Data operacji: 2 listopada 2011
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki , obfite krwawienia
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: usunięcie jajników

Postprzez Lena » 23 lip 2014, o 18:54

Orchideo mocno Ciebie pozdrawiam :ymhug:
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: usunięcie jajników

Postprzez olikkk » 23 lip 2014, o 21:07

Orchideo czyli jednak kolejna operacja Cię nie minęła :-(
Sporo bałaganu miałaś w środku :-( Dobrze że jednak tam zerknęli i zrobili porządek :-)
Mówisz, że nadal odczuwasz ból w prawym boku, ale jak wspominasz zostawiono Ci jeden jajnik, który w dodatku zmienił swoje położenie, więc jest troszkę zmęczony po operacji :-? Myślę, że możesz mieć właśnie jajeczkowanie, a pierwsze po operacji może być bolesne, co zdarza się bardzo często niestety :-(
Mam nadzieję, że za jakiś czas to minie , w każdym razie tego Ci życzę z całego serca :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: usunięcie jajników

Postprzez olikkk » 3 lis 2014, o 12:27

Orchideo ponieważ mijają trzy lata od pierwszej Twojej operacji, chciałam zapytać jak się teraz czujesz, bo po drodze jeszcze były kolejne operacje i nie czułaś się najlepiej, kiedy ostani raz pisałaś o swoim zdrowiu :-(
Z tej okazji uzbierało się dla Ciebie troszkę życzeń w innym wątku, do ktorego Ci zapraszam na wypadek, gdybyś tam nie trafiła w gąszczu naszych licznych wątków ;)
http://syrenki.net/viewtopic.php?f=2&p=42190#p42190
Malutko mówisz o sobie :-( widzisz nasze kobietki w potrzebie, wspierasz je ciepłym słowe, ale o tym jak się czujesz cisza :-?
Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Usunięcie jajników - kolejna operacja po usunięciu macic

Postprzez Orchidea » 28 lis 2014, o 23:01

Oliczku ,Lenko , Viki , bardzo dziękuję za pamięc i miłe słowo.
Nie odzywałam się wcześniej , bo przez miesiąc nie miałam internetu ( zmiana operatora wrrr).
Renia odeszła , tak mi przykro.............Przerażają mnie te choroby , to cierpienie , młodych jeszcze przecież kobiet . Niestety w listopadzie byłam też odwiedzic , żonę mojego kuzyna po operacji.........diagnoza :rak jajnika , wiek 43...........i pretensje do pani dr , która widzi tylko torbiele , jest niemiła , wyznacza wizytę po długim czasie . I tylko wiedziona intuicją trafia do onkologa , który od razu rozpoznaje raka i robi szybko operacje......................ile jeszcze kobiet będzie cierpiec z powodu ignorancji lekarzy...........
A cóż u mnie?......ech mam jeden jajnik , ale po trzech miesiącach od operacji wyniki estradiol 17, fsh 87 , czuję się fatalnie wybuchy gorąca ,ą bezsenne noce , dostałam estrofem 2mg i tak się cieszyłam ,prawie cud z każdą tabletką lepsze samopoczucie .Bralam je dwa miesiące i już odstawiłam , najpierw zaczęły mi rosnąc piersi , co mnie cieszyło , aż pojawił się ból , nie do wytrzymania.........a estradiol ?...... 580!!! Czy to jest normalne?..............no i nie biorę nic od tygodnia .Zapisałam się na mamografię . Wizytę u mojego lekarza mam w styczniu . Tak się zastanawiam , czy możliwe jest ,że ten jajnik zaczął może jednak pracowac?No bo skąd aż tak wysoki estradiol? A może zostawili mi chory jajnik? może to zwykła pomyłka przy operacji była.........ech.........
Orchidea
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 16:30
Wiek: 0
Data operacji: 2 listopada 2011
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki , obfite krwawienia
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Usunięcie jajników - kolejna operacja po usunięciu macic

Postprzez iwon62510 » 28 lis 2014, o 23:12

Orchideo tak się dzieje ,przy tym estrofenie,że piersi rosną,albo jak można nazwać puchną i bardzo bolą,a co do wysokiego hormonu,to pewnie wyniki tych prochów,ja też miałam wysoki hormon jak brałam estrofem,też miałam problemy z cyckami,nie biorę go od marca,piję szałwię,melisę,wspieram się remifemin i nie jest źle ...gorąca takie niewielkie raz na jakiś czas..i piersi też rzadko bolą...zobacz może ziółka Ci pomogą... :-*
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Usunięcie jajników - kolejna operacja po usunięciu macic

Postprzez olikkk » 29 lis 2014, o 00:11

Orchideo czyli kolejny problem i jakoś nie możesz doczekać stabilizacji i spokoju :-(
Może faktycznie jajnik tak się wziął do roboty, że doszło do nadprodukcji :-\
Mammografię koniecznie sobie zrób, ale może Iwonka ma rację, miała podobne doświadczenia i wszystko się unormowało, więc bądź dobrej myśli, może i Tobie się uda, czego Ci mocno życzę :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Usunięcie jajników - kolejna operacja po usunięciu macic

Postprzez basia65 » 3 sty 2015, o 18:12

Orchideo jak się czujesz, jak tam hormonki, a kiedy idziesz na mammografię :-\ :ymhug: :-* %%-
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Usunięcie jajników - kolejna operacja po usunięciu macic

Postprzez Orchidea » 5 sty 2015, o 21:36

Witajcie Kochane .
Hm.....więc samopoczucie takie sobie...........powróciły wybuchy gorąca , ale nie są jeszcze tak bardzo uciążliwe jak po operacji . Za to bolą stawy . Pogłebiły się zmarszczki . Problemy z pamięcią i koncentracją, ale te miałam już wcześniej . Piersi za to , uspokoiły się . Nad mamografią się zastanawiam , porozmawiam , jeszcze z moim lekarzem . ....no i tyję......a raczej już sie odchudzam , bo i mąż i córka są szczerzy do bólu.............
No i czekam na wizytę u lekarza , a także na sanatorium .
Pozdrawiam .
Orchidea
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 16:30
Wiek: 0
Data operacji: 2 listopada 2011
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki , obfite krwawienia
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Usunięcie jajników - kolejna operacja po usunięciu macic

Postprzez olikkk » 5 sty 2015, o 21:51

Orchideo czy odstawiając hormony nie zastępujesz ich innymi preparatami o podobnym dzialaniu ?
Dobrze jest zastosować coś w zamian, bo całkowite odejscie od terapii też nie jest wskazane, a biezesz może Vitrumostero, czy coś w tym stylu ?
Musisz wspomoc sobie kości i stawy, będą w lepszej kondycji, pogadaj z lekarzem jak zastąpić hormony , plis :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Poprzednia strona

Powrót do Torbiel na jajniku po usunięciy macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości