Usunięty lewy jajnik

Usunięty lewy jajnik

Postprzez Joannagja » 2 maja 2021, o 07:28

:( Niecały rok temu przez nawracającą dysplazje miałam usuniętą macicę i miało być dobrze. Pół roku temu mialam objawy zapalenia pęcherza dwa razy antybiotyk coś tam pomogło ale wracało szybko. Zmieniłam ginekologa i to była najlepsza decyzja torbiel na jajniku 6 cm za miesiąc wizyta kontrolna bo niby może sam zniknąć. Dziś jestem 4 dzień po operacji usunięcia lewego jajnika znów boli znów źle, teraz też w głowie coś inaczej wtedy wierzyłam że będzie dobrze teraz to jak bajka. Przestroga dla innych jak czujesz że Twoje ciało daje Ci znak zmień lekarza niech szuka bo naprawdę ja chyba juz limit nerwów na ginekologi wyczerpałam
Joannagja
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 maja 2020, o 19:31
Wiek: 43
Data operacji: 20 maja 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja CIN3
Zakres operacji: Wycięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Jeszcze nie mam
Terapia hormonalna: Nie doatalam

Re: Usunięty lewy jajnik

Postprzez Anita71 » 2 maja 2021, o 10:04

Ojej przykro. Cześć z nas też miała żal do prowadzących ginekologów. Trochę za bardzo rutynowo nas chyba traktują. Ale faktycznie często po usunięciu macicy bez jajników, tworzą się na nich torbiele a to jest przyczyną konieczności poddania się kolejnej operacji. Życzę szybkiego powrotu do pełni sił. Rozumiem, że jeden jajnik pozostał?
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Usunięty lewy jajnik

Postprzez Joannagja » 16 maja 2021, o 16:42

Tak prawy jeszcze jest mam nadzieję że już zostanie ze mną. Jednaj ta operacja zostawiła niesmak i zrost na 15 cm do tej pory łykam garść antybiotyków ale przecież mamy taką wspaniałą opiekę medyczną
Joannagja
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 maja 2020, o 19:31
Wiek: 43
Data operacji: 20 maja 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja CIN3
Zakres operacji: Wycięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Jeszcze nie mam
Terapia hormonalna: Nie doatalam

Re: Usunięty lewy jajnik

Postprzez hugnonot » 16 maja 2021, o 17:20

Joannagja napisał(a):Tak prawy jeszcze jest mam nadzieję że już zostanie ze mną. Jednaj ta operacja zostawiła niesmak i zrost na 15 cm do tej pory łykam garść antybiotyków ale przecież mamy taką wspaniałą opiekę medyczną

Bardzo mało kompetentną niestety i w 100% się zgadzam - wymagającą czujności od pacjenta, patrzenia na palce i sprawdzania diagnoz.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Usunięty lewy jajnik

Postprzez Anita71 » 18 maja 2021, o 16:07

:x
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam


Powrót do Torbiel na jajniku po usunięciy macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość