Gimnastyka , sport po operacji

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez ganela » 3 lis 2022, o 15:15

Jestem po radykalnej. Chemioterapii i kończę radio 28 . Onkolog zabronił roweru (stacjonarnego tez) na 2 lata. 😔 basen w trakcie chemii był. Teraz odczekam po radio aż skora dojdzie do siebie i choć tyle. Spacery zalecił ok 10.000 kroków dziennie..🤣 Ale nogi nie zawsze tyle wytrzymują ale się staram.raz 6000 raz 14000. Z nogami mam.najwiekszy problem. Jak kucne albo klekne to bez chwycenia się czegoś nie wstanę.masakra
ganela
 
Posty: 152
Dołączył(a): 11 lut 2022, o 15:20
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 46
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak g2
Zakres operacji: Calkowita
Wynik HP: Nie był robiony
Terapia hormonalna: Nie wiem.

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Adka » 3 lis 2022, o 21:18

Z tymi 1.000 kroków to nie tak do końca. Raz zrobisz 6 tys., a raz 15 tys.... Nie można dać się "uwięzić" kinkretną liczbą, bo przetanie nam to sprawiać przyjemność. Najważniejsze to dawać z siebie wszystko na co nas obecnie stać. Więc, nawet gdy zrobisz mniej kroków i tak najważniejsze, że coś robisz. Zwłaszcza po terapii onkologicznej... Powodzenia życzę i oby każda z nas po prostu coś robiła, żeby uwolnić myśli od choroby, leczenia, rekonwalescencji. 😘
Adka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 paź 2022, o 19:49
Wiek: 47
Data operacji: 11 października 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mièśniaki
Zakres operacji: Macica, jajowody.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez hugnonot » 3 lis 2022, o 22:14

ganela napisał(a):Jestem po radykalnej. Chemioterapii i kończę radio 28 . Onkolog zabronił roweru (stacjonarnego tez) na 2 lata. 😔 basen w trakcie chemii był. Teraz odczekam po radio aż skora dojdzie do siebie i choć tyle. Spacery zalecił ok 10.000 kroków dziennie..🤣 Ale nogi nie zawsze tyle wytrzymują ale się staram.raz 6000 raz 14000. Z nogami mam.najwiekszy problem. Jak kucne albo klekne to bez chwycenia się czegoś nie wstanę.masakra


stosowałam zasadę pół godziny spaceru dwa razy codziennie, pomogło
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez ganela » 5 lis 2022, o 09:14

Na samą radio chodzę 4km w sumie plus spacery z psem I klasyczne kroki każdej kobiety🤣 pranie sprzątanie gotowanie..I uzbiera sie
ganela
 
Posty: 152
Dołączył(a): 11 lut 2022, o 15:20
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 46
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak g2
Zakres operacji: Calkowita
Wynik HP: Nie był robiony
Terapia hormonalna: Nie wiem.

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Stynka » 5 lis 2022, o 16:35

Dobrze mieć psa ;) :o3 świetny motywator :kolobok_yes:
Stynka
 
Posty: 4347
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Magdasz » 9 lis 2022, o 10:43

Mi lekarka w poradni przyszpitalnej na wizycie kontrolnej powiedziała, że jak będę się czuła na siłach to śmiało mogę 5 miesięcy po operacji jechać na kilkudniową wyprawę rowerową z sakwami. Wiedziałam, że absolutnie nie powinnam ale chciałam zobaczyć co powie lekarz. Więc jak słuchać lekarza to takiego który będzie raczej zabraniał niż pozwalał na wszystko.
Magdasz
 
Posty: 160
Dołączył(a): 24 lis 2017, o 20:21
Wiek: 47
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: Amputacja trzonu i szyjki macicy z jajowodami.
2009, 2017 - operacje usunięcia mięśniaków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez ASAJ75 » 9 lis 2022, o 11:28

Mi lekarz( usunięte mamlaparoskopowo wszystko plus jeszcze jedna chemia i zaraz radio) powiedział źe trzy miesiące po operacji tylko spacery. Zabronił kąpieli w wannie i jaccuzi( mam prywatne więc czyste). Więc dopiero od niedawna ćwiczę mięśnie brzucha, bardziej dla kręgosłupa bo mam z nim duże problemy od zawsze, ale naprawdę bardzo delikatnie, nie dopuszczam do granic bólu czy przemęczania. Są dni że idę 14 tys kroków, są że 8 to problem. Na rower dostałam zgodę ale tylko po prostej drodze, żadnych gór i wertepów. Zaczęłam od kilometra, ostatnio zrobiłam 30 ale trwało to 5 godzin z wieloma przerwami, tu kawka, to obiadek tu ławeczka. Pod wzniesienia( nawet nie górki) prowadziłam. Fakt wiem przegięłam, wieczorem padłam jak bobas.
Lekarz tłumaczył, że w moim przypadku w środku trzyma się wszystko na słowo honoru, nie ma macicy i jajowodów które trzymają narządy w ryzach. Przy zbyt dużym wysiłku o wypadanie pochwy czy obsunięcie pęcherza łatwo, a wiadomo że nikt nie ma ochoty siusiac pod siebie.
Więc… nie warto spieszyć się z tymi zumbami, wyczynami itp. Wiadomo ruch to zdrowie, sport już niekoniecznie.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Agnieszka1981 » 20 sty 2023, o 14:48

Cześć. Biegacze po jakim czasie od operacji wracaliście do biegania?
Agnieszka1981
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 sty 2023, o 00:40
Wiek: 41
Data operacji: 17 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia międzymiesiączkowe. Nieudana próba usunięcia mięśniaków podczas histeroskopii. Macica osłabiona przez kilkukrotne łyżeczkowanie.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy wraz z jajowodami.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez hugnonot » 20 sty 2023, o 18:51

Agnieszka1981 napisał(a):Cześć. Biegacze po jakim czasie od operacji wracaliście do biegania?

osobiście nigdy, nawet do autobusu nie biegam bo bardzo nieprzyjemne uczucie w środku, chodzę szybciej i tyle
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Adka » 11 lut 2023, o 23:38

CZEŚĆ. Od operacji mija 4 miesiąc, a ja od miesiąca wróciłam do pełnej aktywności.... zumba, siłownia, akrobacje na kole 😁. Wszystko jest ok, nie mam żadnych problemów. Mięśnie brzucha wciąż są słabe, ale teraz daję im w kość i ... dobrze mi z tym. Piszę to po to, aby uzmysłowić kobietom, które wcześniej były aktywne, że można wrócić do dawnego stylu życia. Gdy czytałam posty, że nie wolno tego i tamtego, to się podłamałam, bo poczułam się jak inwalidką... Ale teraz wiem, że wszystko zależy od nas samych, na ile się czujemy, jak żyłyśmy dotychczas i czy odpowiada nam życie bardzo oszczędne. Mi nie odpoqiadalo 😀
Adka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 paź 2022, o 19:49
Wiek: 47
Data operacji: 11 października 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mièśniaki
Zakres operacji: Macica, jajowody.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Agnieszka1981 » 12 lut 2023, o 17:13

Dziękuję. Pomogła mi twoja wypowiedź. Jestem dopiero miesiąc po operacji a już mnie ciągnie do sportu. Zastanawiałam się kiedy będę mogła biegać. Narazie chodzę na bardzo długie spacery. Za tydzień mam pierwszą kontrolę to zobaczę co mi powie lekarz. Pozdrawiam
Agnieszka1981
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 sty 2023, o 00:40
Wiek: 41
Data operacji: 17 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia międzymiesiączkowe. Nieudana próba usunięcia mięśniaków podczas histeroskopii. Macica osłabiona przez kilkukrotne łyżeczkowanie.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy wraz z jajowodami.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez CichoSza » 28 sty 2024, o 00:59

Kochane Syrenki, jestem prawie dwa miesiące po operacji i nie ukrywam, że od siedzenia w domu już mnie NOSI. Nadal jestem na zwolnieniu, więc spacery odpadają (ponoć nie wolno wychodzić na spacer na zwolnieniu, nawet chodzącym), a ja bardzo chciałabym powrócić do sprawności fizycznej. Czy są jakieś proste ćwiczenia, które mogłabym już wykonywać? Od czego Wy zaczynałyście, kiedy nie mogłyście jeszcze wyjść po zabiegu?
It's wonderful what a smile can hide
If the teeth shine bright and it's nice and wide
It's so magical all you can keep inside
And if you bury it deep no one can find a thing, no

So come on now, open wide, open up now
Don't you think it's time

(Patrick Wolf)
Avatar użytkownika
CichoSza
 
Posty: 193
Dołączył(a): 4 sty 2024, o 18:51
Wiek: 33
Data operacji: 5 grudnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G2 1A
Zakres operacji: wycięcie szyjki, macicy i przydatków
Wynik HP: rak trzonu macicy G1 1B
Terapia hormonalna: brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez ASAJ75 » 28 sty 2024, o 16:45

Oczywiście że możesz chodzić na spacery na zwolnieniu- to Twoja rehabilitacja przecież. No chyba że masz w nim adnotację, że masz leżeć. Najprostsza droga do rozruszania całego ciała to chodzenie.
Ja polecam kije- sama regulujesz jak daleko je odstawiasz i tym samym jak duży ruch tułowiem wykonujesz. Praktykowałam je ostro.
Lekki pilates i różne rozciągania możesz, do granicy bólu. Byle nie dźwigać żadnych ciężarów i skakać CARDIO szaleńczo.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez CichoSza » 29 sty 2024, o 16:33

Też myślałam, że spacery są dozwolone, ale ktoś mnie jakiś czas temu uświadamiał, że w świetle praca nawet na L4 chodzącym mogę wyjść co najwyżej do lekarza, na rehabilitację, do apteki czy do sklepu po nieduże zakupy. Zwyczajnie nie chcę mieć kłopotów.

Czy mogłabyś polecić jakieś ćwiczenia pilates dla kogoś, kto ma problemy z kolanami i nie może klęczeć ani leżeć na podłodze? Próbowałam znaleźć coś dla siebie, ale jak na złość często są to ćwiczenia klęczące. Wolałabym ćwiczyć na stojąco.
It's wonderful what a smile can hide
If the teeth shine bright and it's nice and wide
It's so magical all you can keep inside
And if you bury it deep no one can find a thing, no

So come on now, open wide, open up now
Don't you think it's time

(Patrick Wolf)
Avatar użytkownika
CichoSza
 
Posty: 193
Dołączył(a): 4 sty 2024, o 18:51
Wiek: 33
Data operacji: 5 grudnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G2 1A
Zakres operacji: wycięcie szyjki, macicy i przydatków
Wynik HP: rak trzonu macicy G1 1B
Terapia hormonalna: brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez ASAJ75 » 29 sty 2024, o 16:42

Och- mnóstwo jest na kolanach, więc nie pomogę z pilatesem.
Bieżnia w domu? Ja kupiłam specjalnie jak się zrobiło zimno i przestało mi się chcieć chodzić po dworze. Spłaciłam i… to jeden z najlepszych moich zakupów!
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez CichoSza » 29 sty 2024, o 17:32

Nie miałabym gdzie postawić takiej bieżni, poza tym mam już zobowiązania finansowe i wolałabym nie dokładać kolejnych. No nic, będę szukać czegoś dla siebie.
It's wonderful what a smile can hide
If the teeth shine bright and it's nice and wide
It's so magical all you can keep inside
And if you bury it deep no one can find a thing, no

So come on now, open wide, open up now
Don't you think it's time

(Patrick Wolf)
Avatar użytkownika
CichoSza
 
Posty: 193
Dołączył(a): 4 sty 2024, o 18:51
Wiek: 33
Data operacji: 5 grudnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G2 1A
Zakres operacji: wycięcie szyjki, macicy i przydatków
Wynik HP: rak trzonu macicy G1 1B
Terapia hormonalna: brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez KatkaS » 30 sty 2024, o 20:29

Witajcie Syrenki.
U mnie, 3 tygodnie po operacji, jedynie spacery wchodzą w grę. Normalnie wychodzę, staram się robić tak 6000 do 10000 kroków. Czasem bywam tak zmęczona po takim spacerze, jakbym przebiegła maraton.
Bardzo mi brakuje większej aktywności , bolą mnie plecy. Od poniedziałku pracuję zdalnie, jednak co chwilę wstaję od komputera , brzuch robi się obrzmiały. Zdecydowanie lepiej jest, jak się ruszam.
Myślę nad małą bieżnią , gdzieś może upchnę, teraz są takie kompaktowe , składane. Wiosna za pasem, lepiej wyjść na powietrze.
Nie da się przyspieszyć zdrowienia :)
A wiecie, tak napiłabym się kieliszek czerwonego wina... Ale to chyba sporo za wcześnie.
Z tych nudów zapisałam się na jakieś kursy online. A teraz już pracuję i nie wiem, kiedy je skończę.
Pozdrawiam Was🌷
KatkaS
 
Posty: 58
Dołączył(a): 1 sty 2024, o 18:45
Wiek: 43
Data operacji: 8 stycznia 2024
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki , krwotoczne miesiączki ze skrzepami, problemy z pęcherzem ze względu na naciekający mięśniak, bóle brzucha i jelit , uczucie pełności w jamie brzusznej.
Zakres operacji: Macica oraz jajowody
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez ASAJ75 » 30 sty 2024, o 21:50

No uważaj z tą pracą . Na bolące plecy rób kocie grzbiety( tak uważnie), wszelkiego rodzaju rozciągania, mi pomaga trochę regularna suplementacja magnezu
Mała lampka czerwonego nie zaszkodzi…
Ja na początku tak się bałam alkoholu, że jak miałam mega ochotę na czerwone wino to brałam do ust, wąchałam kieliszek i wypluwałam😂. Teraz pozwalam sobie bardzo rzadko, do dobrego jedzenia, dużą lampkę.
Bezalkoholowego wina czerwonego nie polecam.
Białe, schłodzone jeszcze ujdzie. Ale za białym nie przepadam…
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez KatkaS » 30 sty 2024, o 22:02

Racja z tym rozciąganiem, jutro spróbuję. Wytargałam z szafy jakiś masażer na kark. Tyle, że mnie całe te plecy bolą.
Bezalkoholowe wino jest okropne:) Białe może nie istnieć. Ale tak troszkę dobrego, czerwonego,marzę:)
Poczekam do Walentynek i z mężem do kolacji wypiję ciut:)
W temacie ćwiczeń , patrzę na callanetics.
Siłownia odpada na długo, może powoli coś spróbuję. Może w marcu , jak miną 2 miesiące.
Zawsze sporo ćwiczyłam , bardzo to lubię. Myślę, że mój ból pleców spowodowany jest też wymuszoną przerwą w tej mojej rutynie. Plus chodziłam pochylona , od dziś będę zwracać większą uwagę na postawę. Naprawdę, nawet żebra mnie wszystkie bolą.
KatkaS
 
Posty: 58
Dołączył(a): 1 sty 2024, o 18:45
Wiek: 43
Data operacji: 8 stycznia 2024
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki , krwotoczne miesiączki ze skrzepami, problemy z pęcherzem ze względu na naciekający mięśniak, bóle brzucha i jelit , uczucie pełności w jamie brzusznej.
Zakres operacji: Macica oraz jajowody
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez ASAJ75 » 30 sty 2024, o 22:13

Kąpiel w soli epson- dobra na bóle pleców.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gimnastyka, sport, basen, rower, siłownia.....



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość