Gimnastyka , sport po operacji

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez KatkaS » 30 sty 2024, o 22:16

Ale do wanny nie można ,chyba ze dwa miesiące. Tęsknię na nią spoglądam, wygrzałabym się za wszystkie czasy.
KatkaS
 
Posty: 58
Dołączył(a): 1 sty 2024, o 18:45
Wiek: 43
Data operacji: 8 stycznia 2024
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki , krwotoczne miesiączki ze skrzepami, problemy z pęcherzem ze względu na naciekający mięśniak, bóle brzucha i jelit , uczucie pełności w jamie brzusznej.
Zakres operacji: Macica oraz jajowody
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez KatkaS » 29 mar 2024, o 15:40

Drogie Syrenki

Za chwilę miną 3 miesiące od mojej operacji usunięcia macicy.
Funkcjonuję w miarę normalnie ( codzienne obowiązki, praca, dom), jednak zmęczenie i osłabienie daje mi mocno popalić.
Bardzo szybko tracę energię , siły i na końcu już chęci.
Bardzo pomagają mi spacery , zauważyłam, źe nic innego mnie tak nie ożywia. Przed operacją systematycznie ćwiczyłam. To zupełnie się zmieniło , mój styl życia wygląda w moim odczuciu jak stagnacja. Podejrzewam , że może być to źródło mojego pogorszonego samopoczucia. Mam też nasilone objawy nerwicy, zapisałam się ją psychoterapię, zaczynam w środę .
Chciałabym zapytać , ile zajął Wam powrót do aktywności fizycznej ?
Nie mówię tu od razu o rzucaniu żelazem, ale o jakimś delikatnym pilatesie, truchcie, cokolwiek.
Gdy jestem na tym spacerze to mam ochotę zerwać się do biegu, zrzucić te emocje, które się kotłują. A boję się , że może za szybko.
Dajcie proszę znać .
Uściski dla Wszystkich.
KatkaS
 
Posty: 58
Dołączył(a): 1 sty 2024, o 18:45
Wiek: 43
Data operacji: 8 stycznia 2024
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki , krwotoczne miesiączki ze skrzepami, problemy z pęcherzem ze względu na naciekający mięśniak, bóle brzucha i jelit , uczucie pełności w jamie brzusznej.
Zakres operacji: Macica oraz jajowody
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Marzena17 » 29 mar 2024, o 19:38

Hej Katka,
Po trzech miesiącach też bylem słaba, a miałam większy zakres operacji niż Ty.
Próbuję sobie przypomnieć, kiedy poczułam się w miarę silna. Ok pół roku od operacji.

Bieg nie jest dobry, może być szybszy chód.
Katka pamiętam, jak się stresowałam, kiedy wrócę do pełnej sprawności. Szukałam informacji na forum, pytałam Syrenki...
To jest sprawa indywidualna, ale potrzeba dużo cierpliwości i nic na siłę. Pamiętaj, że w środku goimy się do 2 lat.
To samo przyjdzie, nie dźwigaj i nie przemęczaj się. Czas leci szybko, za chwilę zapomniesz o operacji.
Dobrze, że skorzystasz z porady kompetentnej osoby, bo to jest trudny czas i psychika siada.
Nie zapominaj o nas. Pytaj, jak masz problem.
Będziemy Cię wspierać. :ymhug: :kolobok_heart: %%-
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez ASAJ75 » 30 mar 2024, o 10:16

KatKa- jakoś po 7-8 tygodniach wybrałam się na lekki rower, max 5 km i wyłącznie po płaskim. Dość szybko przeszłam na 10 km. Po roku jeździłam już normalnie , pod gorki też 20-30 km.
Dużo chodziłam i przeprosiłam się z nordic-walking. Nadal nie dźwigam, operację miałam najpierw macicę z jajowodami ( i po niej po 7-8 tygodniach zaczęlam już jeździć) a po trzech miesiącach jeszcze doszły mi jajniki i węzły, dalej chemia, więc znów miałam przerwę. Ale jak piszę, po roku od pierwszej operacji znów zaczęłam ostrzej.
Kochana, nic na siłę, do niczego się nie zmuszaj. Nie możesz wprawić ciała w dyskomfort ani ból. Są tu dziewczyny, które wróciły po 2 miesiącach na siłownię( głównie młode) są takie średniaki jak ja, są starsze, które pozostały przy spacerach.
Nie martw się, wszystko wróci do normy, każda z nas w swoim czasie.
Wesołych Świąt!
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez KatkaS » 30 mar 2024, o 11:00

Dziękuję , Drogie Syrenki.
Na Was zawsze można polegać.
Chyba byłoby mi łatwiej poczekać, gdybym tak desperacko nie potrzebowała się poprostu zmęczyć fizycznie w zdrowy sposób, niż borykać się z tymi somatycznymi i psychicznymi objawami nerwicy. A dają mi ostatnio popalić.
Szłam już 10 km, daję z tym radę.
Może spróbuję ciut szybciej ,plus na siedząco lekkie hantelki , takie 2,5 kg. Coś muszę dodać .
Cierpliwość to zdecydowanie nie jest moje drugie imię.
Życzę Wam Wesołych Świąt. Spokojnych, rodzinnych i w jak najlepszym samopoczuciu.
Żeby było tak, jak lubicie i potrzebujecie. %%- :kolobok_heart: :x
KatkaS
 
Posty: 58
Dołączył(a): 1 sty 2024, o 18:45
Wiek: 43
Data operacji: 8 stycznia 2024
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki , krwotoczne miesiączki ze skrzepami, problemy z pęcherzem ze względu na naciekający mięśniak, bóle brzucha i jelit , uczucie pełności w jamie brzusznej.
Zakres operacji: Macica oraz jajowody
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez CichoSza » 30 mar 2024, o 11:32

KatkaS, ja jestem młoda, a mimo to ograniczam się jedynie do spacerów. Jeszcze do niedawna mogłam chodzić dłużej (1-2 godziny), teraz powrócił mi okropny ból pleców w okolicy lędźwiowej, jak przed operacją, więc ruszam się mniej. Nie ma reguły. Ważne, żeby powracać powoli do sprawności, ale nie nadwyrężać siebie.
It's wonderful what a smile can hide
If the teeth shine bright and it's nice and wide
It's so magical all you can keep inside
And if you bury it deep no one can find a thing, no

So come on now, open wide, open up now
Don't you think it's time

(Patrick Wolf)
Avatar użytkownika
CichoSza
 
Posty: 191
Dołączył(a): 4 sty 2024, o 18:51
Wiek: 33
Data operacji: 5 grudnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G2 1A
Zakres operacji: wycięcie szyjki, macicy i przydatków
Wynik HP: rak trzonu macicy G1 1B
Terapia hormonalna: brak

Poprzednia strona

Powrót do Gimnastyka, sport, basen, rower, siłownia.....



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość