Gimnastyka , sport po operacji

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Anita71 » 22 sie 2019, o 23:18

Stynko to może tak będzie lepiej złapać się czegoś, a dlaczego nikt nie pomaga Ci wstać z personelu, bo rozumiem , że to łóżko to przy radioterapii?
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Stynka » 22 sie 2019, o 23:40

No właśnie. Stoją i patrzą :-o A mi wstyd poprosić :ymblushing: Dzisiaj była osoba, która zapytała czy pomóc, podać podnóżek, ale ja zaprzeczyłam i "huśtawką" wstałam. Taka uparta jestem, bo... się złoszczę na swoją ....niedoskonałą pełnosprawność (teraz to pojechałam po bandzie :ymparty: =)) :))
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Anita71 » 23 sie 2019, o 09:01

Stynko niech Tobie pomagają :kolobok_victory: korzystaj z tego tym bardziej jak sami pytają, po co jeszcze masz sobie zawracać głowę tym jaką techniką wstawać?! Odpuść tę huśtawkę! :x
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Szklanka » 23 sie 2019, o 09:38

Hmmm.... To znaczy, że moje bieganie na fitness jeszcze przed pierwszą, grudniową operacją dało efekty. Już 2 miesiące po pierwszej operacji, i 3 miesiące po drugiej operacji wstawałam z łóżka już normalnie. No i starałam się codziennie chodzić po operacjach co najmniej godzinę.
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Anita71 » 23 sie 2019, o 12:32

Ale to nie tak! Ja też wstaję normalnie, tylko, że nie chcę forsować brzucha, dlatego bocznie staram się wstawać. :D :ympeace: umiejętności i możliwości są tylko intuicyjnie myślę, że się powinno tak robić :kolobok_wink2: :kolobok_wink3:
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Aneczka15 » 23 sie 2019, o 17:22

:kolobok_heart: Stynko:) Miałaś nam zdradzić ćwiczonka, jakie możemy robić na brzuszek:) Chyba dobrze pamiętam :)?
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Co i kiedy wolno?

Postprzez Violka » 13 lut 2021, o 09:20

Cześć dziewczyny.
Przeczesuję forum. Wiem juz czego unikać po operacji (nie dźwigać, nie zamęczać się podnoszeniem rąk w górę).
Gdzie znajdę jakieś fajne informacje nt tego co można np. miesiąc, dwa, trzy ..... po operacji. Jakie typy ćwiczeń, jakie konkretne ćwiczenia nie obciążające brzucha ale np na nogi, ręce.
Powiem (choć to żadne okrycie), że rehabilitant odwiedzający Cię pod koniec pobytu w szpitalu to jest chyba tylko wymysł autorów artykułów w necie. :kolobok_on_the_quiet:
Violka
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31 sty 2021, o 09:52
Wiek: 43
Data operacji: 26 stycznia 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usuniecie macicy i jajowodów
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Co i kiedy wolno?

Postprzez hugnonot » 13 lut 2021, o 12:35

Violka napisał(a):Cześć dziewczyny.
Przeczesuję forum. Wiem juz czego unikać po operacji (nie dźwigać, nie zamęczać się podnoszeniem rąk w górę).
Gdzie znajdę jakieś fajne informacje nt tego co można np. miesiąc, dwa, trzy ..... po operacji. Jakie typy ćwiczeń, jakie konkretne ćwiczenia nie obciążające brzucha ale np na nogi, ręce.
Powiem (choć to żadne okrycie), że rehabilitant odwiedzający Cię pod koniec pobytu w szpitalu to jest chyba tylko wymysł autorów artykułów w necie. :kolobok_on_the_quiet:


Rehabilitant nawet jeśli się pojawi to jest totalna kpina! Obojętne jakiej jest płci nie ma pojęcia ani o tym co wolno ani jakie zrobić ćwiczenia nic.
Ćwiczenia: https://www.youtube.com/watch?v=AwPajVz8mF0
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Sabinka M » 13 maja 2021, o 19:54

Uwielbiam ta babeczke Yesika Walant jest super, od kiedy wiedzialam ze bede miec Radykalna Histerektomie szukalam i znalzlam jej kanal. Bardzo fajnie tlumaczy jak przejsc ten etap przed i po Histerektomi :)
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez ganela » 4 kwi 2022, o 20:50

Hej kobietki.wiem zE basen 6 tyg po operacji nie..a rower? Tak lajtowo?
ganela
 
Posty: 152
Dołączył(a): 11 lut 2022, o 15:20
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 46
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak g2
Zakres operacji: Calkowita
Wynik HP: Nie był robiony
Terapia hormonalna: Nie wiem.

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Magdasz » 5 kwi 2022, o 10:50

ganela napisał(a):Hej kobietki.wiem zE basen 6 tyg po operacji nie..a rower? Tak lajtowo?


Ganela dziewczyny pisały gdzieś na forum, że trzeba odczekać 3-4 miesiące po operacji :| ja tez nie mogę się doczekać roweru. Brakuje mi porządnego wycisku sportowego więc czekam z utęsknieniem aż będę mogła przynajmniej na rower wsiąść.
Magdasz
 
Posty: 160
Dołączył(a): 24 lis 2017, o 20:21
Wiek: 47
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: Amputacja trzonu i szyjki macicy z jajowodami.
2009, 2017 - operacje usunięcia mięśniaków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez ganela » 5 kwi 2022, o 13:33

O shit. No nic..to czekam jeszcze ze 3 tyg na basen..masakra😂😂
ganela
 
Posty: 152
Dołączył(a): 11 lut 2022, o 15:20
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 46
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak g2
Zakres operacji: Calkowita
Wynik HP: Nie był robiony
Terapia hormonalna: Nie wiem.

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez hugnonot » 7 kwi 2022, o 21:22

Magdasz napisał(a):
ganela napisał(a):Hej kobietki.wiem zE basen 6 tyg po operacji nie..a rower? Tak lajtowo?


Ganela dziewczyny pisały gdzieś na forum, że trzeba odczekać 3-4 miesiące po operacji :| ja tez nie mogę się doczekać roweru. Brakuje mi porządnego wycisku sportowego więc czekam z utęsknieniem aż będę mogła przynajmniej na rower wsiąść.


rowerek stacjonarny bez obciążenia uważnie to można, basen odradzam bo łatwo o problemy
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Adka » 29 paź 2022, o 21:37

Witajcie. Jestem tu nowa i najbardziej interesuje mnie właśnie wątek powrotu do ćwiczeń. Jestem 3 tygodnie po operacji, już ćwiczę mięśnie dna miednicy i siłę uścisku. Mam nadzieję, że za miesiąc wrócę już na zumbę i inne zajęcia. Ponoć wszystko zależy od naszej formy sprzed operacji, więc myślę, że będzie ok. Oczywiście będę obserwować swoje ciało. Póki co mam siłę, zaczęłam normalnie sprzątać w domu, chodzę na spacery i generalnie poza plamieniem i lekkim "nieczuciu" niektórych partii brzucha, jest ok. Myślicie, że mogę sobie zaszkodzić jeśli czuję się dobrze?
Adka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 paź 2022, o 19:49
Wiek: 47
Data operacji: 11 października 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mièśniaki
Zakres operacji: Macica, jajowody.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Magda08 » 29 paź 2022, o 22:06

Ja jak miałam plastykę to nie mogłam biegać, skakać ok pół roku i może ćwiczenia delikatne ok ale z zumby bym zrezygnowala. Wiesz mozesz czuć się dobrze ale w srodku jeszcze wszystko się goi . Takie jest moje zdanie.
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez hugnonot » 29 paź 2022, o 22:06

Adka napisał(a):Witajcie. Jestem tu nowa i najbardziej interesuje mnie właśnie wątek powrotu do ćwiczeń. Jestem 3 tygodnie po operacji, już ćwiczę mięśnie dna miednicy i siłę uścisku. Mam nadzieję, że za miesiąc wrócę już na zumbę i inne zajęcia. Ponoć wszystko zależy od naszej formy sprzed operacji, więc myślę, że będzie ok. Oczywiście będę obserwować swoje ciało. Póki co mam siłę, zaczęłam normalnie sprzątać w domu, chodzę na spacery i generalnie poza plamieniem i lekkim "nieczuciu" niektórych partii brzucha, jest ok. Myślicie, że mogę sobie zaszkodzić jeśli czuję się dobrze?

Możesz zaszkodzić, wszystko w środku goi się długo nawet do 2 lat, to, że po wierzchu wygojone niczego nie oznacza. Przy zbyt dużym wysiłku i obciążaniu układu pracujesz teraz na to co będzie w przyszłości - nietrzymanie moczu, wypadanie itp.
Może się uda i Ciebie to wszystko ominie, ale statystyki nie są bardzo optymistyczne. Ja bym uważała.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Adka » 29 paź 2022, o 22:16

Dziękuję za odpowiedzi. Wiadomo, że nic nie zrobię bez pozwolenia od lekarza, po badaniu kontrolnym. Żeby sobie pomóc już teraz skupiam się na mięśniach dna miednicy, bo to najistotniejsze żeby wszystko się trzymało. Muszę optymistycznie myśleć o powrocie do moich ulubionych zajęć, bo oszaleję. Ale oczywiście wszystko po konsultacjach z lekarzem i moją trenerką, która zna moją formę. Właśnie to ona zaleciła zacząć od dna miednicy. :) A, jak lekarz powie "nie", to oczywiście będę czekała :)
Adka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 paź 2022, o 19:49
Wiek: 47
Data operacji: 11 października 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mièśniaki
Zakres operacji: Macica, jajowody.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Anita71 » 30 paź 2022, o 13:16

Byłabym ostrożna mimo zgody od lekarza. Już niejednokrotnie dziewczyny wypowiadały się na forum jak to niby za zgodą lekarza mogą robić wszystko po jakimś czasie od operacji. Jak niektórzy lekarze po macoszemu traktują nasze organizmy po naszej operacji. Nt. stanu naszej fizyczności jesteśmy najbardziej wg mnie wiarygodne my same. Bo to my się zmagamy z codziennością po wycięciu macicy. Jestem prawie 4 lata po usunięciu macicy z przydatkami, po cięciu poprzecznym, usuwaniu ziarniny po złym gojeniu pochwy i bez HTZ, i dźwiganie czegoś nawet o wadze 6 kg sprawia mi ogromną trudność i przyczynia się do odczuwania dyskomfortu i pobolewania podbrzusza. Wtedy to wiem, że mój organizm mówi mi stop.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Adka » 31 paź 2022, o 18:41

Kurcze, mam nadzieje, ze będę potrafiła słuchać swojego organizmu.....Wiadomo, że jak będzie bolało to -stop. Ale co jak nie będzie bolało? Skąd mam wiedzieć, że na jedno cwiczenie już czas, a na inne ćwiczenie jest za wcześnie? Szkoda, że nie ma jakiejś instrukcji typu: po 2 rygodniach możesz...., a po miesiącu możesz.... Wiecie o co mi chodzi? Nie chciałabym być mądra po szkodzie :kolobok_dash2:
Adka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 paź 2022, o 19:49
Wiek: 47
Data operacji: 11 października 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mièśniaki
Zakres operacji: Macica, jajowody.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gimnastyka , sport po operacji

Postprzez Anita71 » 1 lis 2022, o 09:44

Adka nawet jeżeli mam lepszą formę i mogłabym coś większego dźwignąć to zawsze z tyłu głowy mam grożące nam tym konsekwencje. My możemy tego nie odczuć a w sobie tym namieszać. Hugus dobrze to opisała.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gimnastyka, sport, basen, rower, siłownia.....



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość