Najważniejsze porady i przestrogi dotyczące postu Daniela

Wymieniamy się doświadczeniami z diety Ewy Dąbrowskiej

Najważniejsze porady i przestrogi dotyczące postu Daniela

Postprzez olikkk » 23 lut 2018, o 00:52

Oficjalna strona doktor Ewy Dąbrowskiej i najważniejsze informacje na temat postu.

http://www.ewadabrowska.pl

Lista dozwolonych produktów w Poście Daniela

26239721_2485969758294777_7953425230391023758_n.jpg
26239721_2485969758294777_7953425230391023758_n.jpg (80.81 KiB) Przeglądane 3047 razy


26231053_2485969728294780_8224521971691558283_n.jpg
26231053_2485969728294780_8224521971691558283_n.jpg (82.87 KiB) Przeglądane 3047 razy


26731696_2485969691628117_2192656304276335263_n.jpg
26731696_2485969691628117_2192656304276335263_n.jpg (85.94 KiB) Przeglądane 3047 razy
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Kalkulatory kalorii

Postprzez olikkk » 23 lut 2018, o 08:16

olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najważniejsze wskazówki i porady dotyczące postu Daniela

Postprzez olikkk » 26 lut 2018, o 13:33

WAŻNE !!!

O lekach, które bierzymy na stałe.

20180226_115629_Burst01.jpg


20180226_115703.jpg


20180226_120153.jpg


Kurcze nie umiem obrucić tych zdjęć :kolobok_girl_cray2:
Musicie kliknąć na fotkę i będzie ok ;)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Post Daniela - dieta Ewy Dąbrowskiej - pościmy razem 😉

Postprzez magonia24 » 26 lut 2018, o 19:12

Dlaczego post Dąbrowskiej musi być restrykcyjny


Znalazłam na FB i skopiowałam... (trochę długie ale warto wiedzieć) (to nie moje spostrzeżenia i doświadczenia ale się z nimi zgadzam w zupełności)

Post Dąbrowskiej - dlaczego jest skrajnie niebezpieczny, gdy nie stosujemy się do zasad..
EDIT: Dlaczego nie można zaczynać wciąż od nowa..

Kolejny raz (tylko w dniu dzisiejszym) pojawia się taka mniej więcej wymiana zdań:
Osoba A: Dziewczyny, poległam. Zjadłam jajko (ciasto, kurczaka, pizzę..itp.).
Osoba B: Nic się nie przejmuj, idziesz dalej.
Osoba A: (bądź kolejna osoba nie mająca dokładnie pewności co do zasad): Ale zjedzone jajko chyba przerywa post?
Osoba B: Nie przejmuj się, prawie wszyscy łamią zasady. Ja wczoraj piłam kefir. Kiedyś tam zjadłam kromkę chleba razowego. A jeszcze kiedyś co innego... I idę dalej. I nadal chudnę. Wszystko jest OK. Nie przejmuj się.
Osoba C: Tak myślę, że wystarczy nie przekroczyć kalorii. To nic, że zjadłaś jajko, ważne że nie przekroczyłaś kalorii.
Osoba A: Dobrze, idę dalej. Ale dziś solidnie poćwiczę.

Pod tą wymianą zdań umieściłam swój post, w którym wyraziłam opinię, że w żaden sposób nie można spożywać na poście produktów spoza listy, że jest to niezgodne z zasadami dr Dąbrowskiej i jest to niebezpieczne dla zdrowia poszczącej w ten sposób osoby. Po tym jak autorka wątku usunęła całą rozmowę zostałam zasypana na priv prośbami o rozwinięcie tematu. Nie mam możliwości odpisywania każdemu z osobna, tak więc umieszczam tu odpowiedź ogólną.
Przeszłam dwa pełne posty dr Dąbrowskiej. Rozpoczynałam post na turnusie w Mielnie pomimo, że książkę miałam już przeczytaną kilka razy i tak samo kilka razy odsłuchane wykłady na YT. Poważnie traktuję swoje zdrowie, miałam zamiar uleczyć pewne schorzenia i chciałam mieć pełne przekonanie, że nie zmarnowałam tego czasu, że post zrobiłam dokładnie z wytycznymi, że wyleczę się, a nie że doprowadzę się do niedoborów żywieniowych.

Wracając do przytoczonej na wstępie wymiany zdań w grupie.
Ręce opadają :(
W poście doktor Dąbrowskiej nie chodzi tylko o kalorie, ani nie chodzi tylko o chudnięcie. To specyficzny czas dla organizmu, czas odnowy, ale też obciążenia. Nie dostarczamy ważnych substancji odżywczych. Nie ma łatwo przyswajalnych węglowodanów, tłuszczów i białek. A my musimy normalnie funkcjonować, potrzebujemy energii. Włącza się mechanizm odżywiania wewnętrznego, taka pozostałość po czasach pierwotnych, gdy po mamucie nie było już śladu, a nowego nikt nie upolował. Żeby się osobniki nie pozjadały nawzajem natura tak to wymyśliła, że można czerpać z rezerw wewnętrznych.
Doktor Ewa Dąbrowska jest lekarzem, naukowcem i bada ten sposób funkcjonowania ludzkiego organizmu od ponad trzydziestu lat. Wytyczne i zasady opisała w książce "Ciało i ducha ratować żywieniem". Mała książeczka i kilka naprawdę prostych zasad. Wystarczy przeczytać. Do tego wykłady na YT. I można mieć pewność, że gdy zastosujemy precyzyjnie wszystkie zasady, to nasze przejedzone, zatrute we współczesnym świecie organizmy dobrze nam się za to wyrzeczenie odpłacą.
Zadziwiają pytania (setki dziennie) o to czy można produkty spoza listy Pani Doktor. Zadziwiają pytania o to czy kontynuować post skoro zjadło się chleb, pizzę czy inne niedozwolone produkty.

Doktor sporo czasu poświęciła błędom podczas stosowania postu. Najważniejszym efektem postu jest oczyszczenie organizmu z wszelkich złogów, niepotrzebnych zwyrodnień, z zapasów tkanki tłuszczowej.. Spadek wagi jest tylko efektem ubocznym. Owszem nadwaga prowadzi do wielu chorób, ale post sam w sobie nie ma na celu odchudzania. To nie jest jedna z setek diet odchudzających. Żeby organizm mógł zużywać stare i niepotrzebne złogi musi przejść w stan odżywiania wewnętrznego. Trwa to około 3-4 dni. Od teraz oczyszczanie organizmu idzie pełną parą. Jeśli w międzyczasie dostarczymy do organizmu jakieś łatwo przyswajalne węglowodany, białka czy tłuszcze to rzeczą logiczną jest, że przerywamy w tym momencie odżywianie wewnętrzne. Organizm nie jest tak "głupi", żeby męczył się zużywaniem swoich złogów skoro na tacy podano produkty łatwo przyswajalne. Odżywianie wewnętrzne zostaje przerwane. Ale osoba "poszcząca" nadal przyjmuje tylko 400-800 kcal chociaż jej zapotrzebowanie energetyczne wynosi np. ok. 2000 kcal. Owszem nadal będzie chudła, bo bilans energetyczny jest mocno ujemny. Niestety, ale to nie jest już post Dąbrowskiej. To jest głodzenie organizmu i doprowadzanie się do głębokich niedoborów żywieniowych. To jest sprawianie sobie stuprocentowych poważnych kłopotów w najbliższej i trochę dalszej przyszłości. To jest anemia, wypadanie garściami włosów, sypanie się zębów, osłabienia i omdlenia, osłabienie siły mięśniowej, niszczenie mięśni z mięśniem sercowym włącznie. Włosy nie wypadną od razu, ale już tak mniej więcej w okresie wychodzenia z postu, to jak najbardziej. Włosy nie wypadną od razu ani od razu nie urosną z powrotem. To procesy powolne, ale niestety w takim wypadku ich wypadanie będzie nieuniknione.

Osoba pytająca "co dalej" po tym jak zjadła jajko usłyszała dobrą radę i solennie zapewniła, że z niej skorzysta. Czyli będzie dziś intensywniej niż zwykle spędzała czas, będzie jeździć na rowerku. I to jest najgłupsza rzecz jaką może dziś zrobić!!! Nie ma odżywiania wewnętrznego (bo nie można być trochę na wewnętrznym,a trochę na zewnętrznym), nie dostarczy białka z zewnątrz (bo zrozumiałam, że za dobrą radą innych pań "ciągnie post dalej"), a równocześnie decyduje się na spory wysiłek fizyczny. Każdy kto ćwiczy wie jak ważne przy treningach jest zapewnienie odpowiedniej ilości białka. Proszę sobie spróbować odpowiedzieć na pytanie skąd w takiej sytuacji organizm będzie czerpał białko? Z zewnątrz nie, bo osoba A nadal będzie na poście czyli zakłada jedzenie warzyw ubogich w białko. Z wewnątrz, ze swoich złogów i zapasów też nie, bo odżywianie wewnętrzne wyłączone. Zostają jej własne mięśnie!! Organizmu nie oszukasz, potrzebujesz do życia ok. 2000 kcal, dostarczasz max 800 i jeszcze podejmujesz wysiłek. Pierwsze "padają" mięśnie przykręgosłupowe. To dlatego u głodzonych zwierząt widzimy pierwsze chudnięcie wokół grzbietu. Ale serce to też mięsień, jeśli sytuacja będzie trwała dostatecznie długo to i na ten mięsień przyjdzie (niestety) czas.

Doktor Dąbrowska na wykładzie w Melnie bardzo mocno przestrzegała przed czynieniem jakichkolwiek odstępstw w czasie prowadzenia postu leczniczego. W nieskończoność powtarzała, że cukru, tłuszczów czy białek w czasie postu "ani odrobinki, ani łyżeczki". Przytaczała przykłady osób, które po źle prowadzonym poście lądowały na oddziale szpitalnym. A wypadanie włosów, problem z zębami, omdlenia i zasłabnięcia czy inne wynikające z niedożywienia kłopoty są tu stuprocentowo pewne. Jeszcze raz podkreślam, że nie natychmiast. To tylko kwestia czasu.

Oprócz włączania do diety (nawet okazjonalnie) produktów wysoko odżywczych, łatwo przyswajalnych najczęściej występującym odstępstwem jest stosowanie niedostatecznej kaloryczności podczas postu czyli spożywanie mniej niż ok. 400 kcal. Ta dolna granica to ma być sporadycznie osiągana, najlepiej jak jest 600-800 kcal. Zdaniem doktor właśnie po to w diecie są owoce, po to by podnieść kaloryczność, gdy nie ma apetytu. Doktor przecież doskonale wie, że takie zjawisko (brak apetytu) u większości poszczących prawidłowo występuje. EDIT: Spożywanie zbyt dużej ilości jabłek nie jest korzystne, nawet jeśli mieścimy się w dozwolonym limicie kalorii. Doktor zaleca dwa jabłka dziennie (łącznie w sokach, w przecierach, w surówkach..) Nie jest dozwolone (a takie wątpliwości pojawiają się w grupie) jedzenie nieograniczonej ilości jabłek, byleby zmieścić się w limicie 800 kcal. Są słodkie, powodują wyrzut insuliny, wzmagają apetyt i mogą spożywane w nadmiarze wyłączyć odżywianie wewnętrzne. Także z owocami najlepiej zachować zdrowy umiar.

Ja przeszłam dwa pełne posty, pościło sporo moich bliskich i dalszych osób, i zapewniam, że efekty są wspaniałe i cudowne. Ale niestety nie stosowanie się do zasad zawsze kończy się źle. Proszę przejrzeć grupy wychodzenia z postu, jak wiele jest płaczów i lamentów, zwłaszcza z powodu wypadających garściami włosów. Proszę się na mnie nie obrażać. Nikogo nie chciałam urazić. I napisałam ten post tylko dlatego, że zwyczajnie mi żal osób, które świadomie lub nieświadomie, na własne życzenie czy też wprowadzone w błąd, przeprowadzają post nieprawidłowo i zamiast cudownych efektów dorobią się poważnych kłopotów ze zdrowiem. Proszę mi wierzyć, że mam sporo innych pomysłów na spędzanie wolnego czasu (nawet gdy przymusowo jestem uziemiona w domu ;) )

Czytanie mojego postu nie jest w żadnym wypadku obowiązkowe. Tym bardziej stosowanie się do jego zaleceń :)

EDIT: O jednej kwestii nie wspomniałam, mianowicie o "zaczynaniu od nowa". Absolutnie niedopuszczalne jest zaczynanie postu co i rusz "od nowa". A często są takie rozmowy, że dziś miałam dzień 11 ale zjadłam coś tam niedozwolonego. No i zewsząd są rady, nie poddawaj się, idź dalej co oznacza, "nie zwracaj uwagi, że mogłaś przerwać odżywianie wewnętrzne", ale może też oznaczać "zgrzeszyłam i zaczynam liczyć od nowa". Post ma maksymalnie w jednym ciągu trwać 42 dni. I to w celach leczniczych, bo aby się oczyścić i dwa tygodnie starczą. Nie można będąc w dniu 15 zaczynać znowu 42 dni. Bo to łącznie będzie już 57 dni. Post to także obciążenie dla organizmu, brak zdrowych tłuszczów, brak paliwa.. W przypadku poważnych schorzeń (przykłady w książce "Ciało i ducha..") doktor zaleca nawet kilka postów, ale po 42 dniach należy koniecznie chociaż odrobinę organizm zregenerować. I te kolejne posty zaleca doktor Dąbrowska przeprowadzać najwcześniej po trzech tygodniach. W pierwszej kolejności włącza się zdrowe olej. Jeśli nastąpiło poważne odstępstwo (a zazwyczaj dzieje się to na początku) warto wyjść z postu, przejść na zdrowe żywienie i zacząć od nowa, ale najwcześniej po wspomnianych 3 tygodniach. W tym czasie może warto znaleźć lepszą motywację czy lepiej poznać zasady..
magonia24
 
Posty: 648
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:43
Wiek: 0
Data operacji: 26 lutego 2013
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Kryzysy ozdrowieńcze postu Daniela

Postprzez olikkk » 28 lut 2018, o 00:26

Przebieg kuracji dietą warzywno – owocową - kryzysy ozdrowieńcze.

Na początku kuracji, w miarę odtruwania organizmu, mogą pojawiać się krótkotrwałe „kryzysy ozdrowieńcze” np. osłabienie, bóle głowy, nudności, wymioty, biegunka, stany podgorączkowe itp., będące wyrazem uwolnienia toksyn z tkanek i przeniknięcia ich do krwi. Osoby, które wcześniej stosowały terapie oczyszczające, lub prowadziły zdrowy tryb życia, zwykle nie mają żadnych kryzysów.

W grupie 320 naszych chorych obserwowaliśmy następujące kryzysy: bóle głowy (45%), bóle brzucha (43%), biegunka (34%), bóle stawów, bezsenność czy zawroty (20%), zmiany skórne (5%). Objawy „kryzysów ozdrowieńczych” zwykle występują na początku diety, często ustępują samoistnie i nie wymagają najczęściej leczenia, wiążą się z mobilizacją własnych samoleczących mechanizmów. W razie pojawienia się bólów głowy, czy innych dolegliwości można wykonać oczyszczenie jelit (lewatywa), gdyż wówczas organizm pozbywa się dużych ilości toksyn, zwłaszcza z żółcią i następuje szybka poprawa stanu zdrowia. Pomocna jest także aktywność ruchowa, picie większej ilości wody. U pacjentów z zaparciami pomocne są lewatywy czy zabiegi hydrokolonoterapii.

U pacjentów cierpiących na choroby gastryczne na początku diety może wystąpić biegunka, która jest wyrazem złuszczania starego, zwyrodniałego nabłonka jelit wraz z równoczesną regeneracją zdrowego nabłonka. Czas naprawy wynosi zaledwie 36 godzin. Od tej pory pacjenci zwykle mogą już jeść surowe warzywa i owoce bez dolegliwości.

W przypadku utajonych ognisk bakterii w czasie diety mogą nasilić się objawy zapalne: dreszcze, gorączka, ból, obrzęk, zaczerwienienie, wzrasta OB, przeciwciała, białka zapalne itp. Objawy te po kilku dniach samoistnie ustępują. Są to objawy korzystne, świadczące o większej aktywności układu immunologicznego w rozpoznawaniu i niszczeniu bakterii.

Po kryzysach obserwuje się najczęściej stopniową poprawę samopoczucia i ustępowanie chorób.
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najważniejsze porady i przestrogi dotyczące postu Daniel

Postprzez olikkk » 1 mar 2018, o 14:24

Jeszcze kilka informacji odnośnie kolejności spożywania posiłków i ilości zalecanych napojów.

20180301_130511.jpg
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najważniejsze porady i przestrogi dotyczące postu Daniel

Postprzez olikkk » 2 mar 2018, o 12:21

Ważne dla osób z problemami gastrycznymi :-!

FB_IMG_1519985706049.jpg
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najważniejsze porady i przestrogi dotyczące postu Daniel

Postprzez olikkk » 3 mar 2018, o 15:45

Ciekawe informacje dotyczące kolejności spożywania poszczególnych posiłków i napoi

W jakiej kolejności zaleca się spożywać posiłki?
Posiłki rozpoczynamy od wypicia soku owocowego lub warzywnego, który należy pić małymi łykami, ponieważ już w jamie ustnej wchłania się do organizmu. Kolejny jest zakwas buraczany, a następnie świeże owoce i warzywa. Na końcu spożywamy potrawy gotowane i pieczone. Posiłków nie należy popijać wodą, herbatą czy sokami, bo płyny te rozrzedzają kwasy żołądkowe i soki trawienne, warto odczekać min. 30 minut. Jedzenie i picie powinno odbywać się w spokojnej atmosferze, każdy pokarm należy dokładnie przeżuć, bo ślina, która powstaje w tym procesie ma także dobry wpływ na oczyszczanie organizmu. Potrawy powinny być podane estetycznie, tak by „jadły też nasze oczy” a mózg odbierał pozytywne wrażenia.
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy


Powrót do Post Daniela



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości