c.d. Martyna90

Re: c.d. Martyna90

Postprzez hugnonot » 15 cze 2020, o 12:33

Martynko teraz Ci ciężko i strach ale duża rodzina jest naprawdę fajna. Dostałaś prezent od losu w postaci dzieci, są wśród nas takie którym tej szansy w życiu nie dano, choćby ja.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: c.d. Martyna90

Postprzez Martyna90 » 16 cze 2020, o 19:07

Hej dziewczyny , usg pokazało dosyć jednoznacznie , że tym razem będą chłopcy . Kikut mojej szyjki dobrze trzyma , ale lekarz jest za tym , że jednak dodatkowo ją podszyć , żeby nie wyniknęły nagłe problemy , ciąża bliźniacza i tak jest dodatkowo obciążona , na razie nie mam nakazu leżenia , ale po 20 tygodniu będzie to bardzo wskazane .
zajęłam się teraz projektowaniem pokoi dla chłopców , pomaga mi koleżanka , która zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz i już wiem że trochę roboty będzie , trzeba przerobić elektrykę , przenieść grzejniki , a jeszcze łazienkę na poddaszu trzeba będzie wykończyć ... jak ja nie lubię remontów :-s
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie

Re: c.d. Martyna90

Postprzez monte » 17 cze 2020, o 06:37

Jak fajnie że chlopcy 🙂
Mąż szczęśliwy?
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: c.d. Martyna90

Postprzez Martyna90 » 17 cze 2020, o 09:09

Monte na razie obydwoje podchodzimy do tej ciąży bardzo zadaniowo, myślimy o tym co trzeba zrobić, trudno na razie nazwać nasze emocje szczęściem... zdecydowanie więcej jest obaw. Ja wiem że Wam tutaj trudno jest zrozumieć co obecnie czujemy, każdy na własny punkt widzenia , musimy ochłonąć mimo że minęło już sporo czasu od momentu kiedy się o tej ciąży dowiedzieliśmy, ale to była szokująca informacja i chyba cały czas próbujemy z tego szoku się otrząsnąć..
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie

Re: c.d. Martyna90

Postprzez olikkk » 18 cze 2020, o 18:48

Martynko dobra wiadomość, że będą tym razem chłopcy :-bd
Świetnie że tak się przygotowujecie na przyjęcie pociech :x
Będziecie piękną rodzinką :kolobok_yes3:
Oby starczyło Ci siły, zdrowia i cierpliwości do zadań macierzyńskich :ympray: :kolobok_give_heart2: :-*
Ufam, że rodzinka będzie Ci pomocna :kolobok_yes3:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: c.d. Martyna90

Postprzez Luis » 27 cze 2020, o 16:09

Martyna j %%-
Avatar użytkownika
Luis
 
Posty: 820
Dołączył(a): 28 wrz 2019, o 15:29
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiek: 39
Data operacji: 28 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Cin3 nawrót
Zakres operacji: Usunięta macica z szyjka
Wynik HP: Nowotwór złośliwy c54.2
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: c.d. Martyna90

Postprzez Martyna90 » 13 lip 2020, o 16:14

Hej dziewczynki, dziękuję Wam wszystkim za wsparcie i dobre slowo, u nas obecnie raczej pod górkę , w ubiegłym tygodniu byłam w szpitalu, podwiązano mi szyjkę, żeby się nie rozwierała, po 4 porodach i tak jest mocno nadwyrężona . Lekarz zaleca jak najszybciej odstawić Zośkę od piersi, ale ona ani myśli, z butelki pić nie chce, łyżeczka jeść też nie . Do tej pory była tylko na piersi, 20 lipca kończy pół roku i ginekolog twierdzi że wystarczy , a mi zwyczajnie szkoda małej, bo ona mojego pokarmu jeszcze potrzebuje i daje to jasno do zrozumienia . Brzuch mam coraz większy , za chwilę USG połówkowe, chłopaki szaleją, prawdziwa że mnie matka Polka, jedno dziecko przy piersi, 2 w drodze, można by portret zrobić 😳. Ostatnio jak byłam w przychodni z małą jedna dziewczyna mnie zagadnęła , że jej też taki ogromny brzuch po ciąży został i boi się że tak już zostanie ...😣 A mi jakoś niezręcznie było przyznać, że to kolejna ciąża, bo jej do głowy to w ogóle nie przyszło😔
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie

Re: c.d. Martyna90

Postprzez hugnonot » 13 lip 2020, o 16:26

Martyna90 napisał(a):Hej dziewczynki, dziękuję Wam wszystkim za wsparcie i dobre slowo, u nas obecnie raczej pod górkę , w ubiegłym tygodniu byłam w szpitalu, podwiązano mi szyjkę, żeby się nie rozwierała, po 4 porodach i tak jest mocno nadwyrężona . Lekarz zaleca jak najszybciej odstawić Zośkę od piersi, ale ona ani myśli, z butelki pić nie chce, łyżeczka jeść też nie . Do tej pory była tylko na piersi, 20 lipca kończy pół roku i ginekolog twierdzi że wystarczy , a mi zwyczajnie szkoda małej, bo ona mojego pokarmu jeszcze potrzebuje i daje to jasno do zrozumienia . Brzuch mam coraz większy , za chwilę USG połówkowe, chłopaki szaleją, prawdziwa że mnie matka Polka, jedno dziecko przy piersi, 2 w drodze, można by portret zrobić 😳. Ostatnio jak byłam w przychodni z małą jedna dziewczyna mnie zagadnęła , że jej też taki ogromny brzuch po ciąży został i boi się że tak już zostanie ...😣 A mi jakoś niezręcznie było przyznać, że to kolejna ciąża, bo jej do głowy to w ogóle nie przyszło😔

Martyna moim zdaniem lekarz ma rację, żeby małą odstawiać. Nowa ciąża jest znacznym obciążeniem dla organizmu i rozwijające się płody wymagają dostarczania składników.
Młoda sobie poradzi a tym rozwijającym się w łonie to może wcale nie wyjść na dobre gdy ją będziesz karmić. Co innego gdybyś nie była w ciąży.
Weź też pod uwagę potrzeby swojego ciała - nadmierna eksploatacja nie jest najlepszym pomysłem, bo musisz je nie tylko urodzić ale i wychować na co musi Tobie i zdrowia i sił wystarczyć.
:ymhug:
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: c.d. Martyna90

Postprzez Martyna90 » 13 lip 2020, o 21:20

Tak hugnonot, wiem że powinnam to zrobić, przede wszystkim dla dobra tych maluchów, które w sobie noszę, ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, Zośka wyje na wszelkie próby odstawienia , wyje na sam widok butelki , jeść z łyżeczki w ogóle nie potrafi , ciężki okres przed nami
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie

Re: c.d. Martyna90

Postprzez hugnonot » 13 lip 2020, o 21:29

Martyna90 napisał(a):Tak hugnonot, wiem że powinnam to zrobić, przede wszystkim dla dobra tych maluchów, które w sobie noszę, ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, Zośka wyje na wszelkie próby odstawienia , wyje na sam widok butelki , jeść z łyżeczki w ogóle nie potrafi , ciężki okres przed nami

Nie znam się na dzieciach czy może dostać coś innego niż mleko? Jakąś zupkę przecieraną? Chodzi o smak - jedne lubią słodkie inne słone może jej coś innego niż mleko zasmakuje.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: c.d. Martyna90

Postprzez Martyna90 » 15 lip 2020, o 12:20

Podstawą diety dziecka do 12 mies. powinno być mleko, a ona nie chce wogole modyfikowanego tknąć, zupki i przeciery to na razie bardziej w firmie zabawy niż poważnego jedzenia .Zośka jest w dolnej granicy siatek centylowych wagowych , jak spadnie jeszcze bardziej to już patyczak niej będzie...
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie

Re: c.d. Martyna90

Postprzez hugnonot » 15 lip 2020, o 16:23

Martyna90 napisał(a):Podstawą diety dziecka do 12 mies. powinno być mleko, a ona nie chce wogole modyfikowanego tknąć, zupki i przeciery to na razie bardziej w firmie zabawy niż poważnego jedzenia .Zośka jest w dolnej granicy siatek centylowych wagowych , jak spadnie jeszcze bardziej to już patyczak niej będzie...

Hm, nie znam się, wiem tylko, że byłam dzieckiem które nie znosiło mleka za to zupki warzywno mięsne przecierane żarłam jak smok :D
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: c.d. Martyna90

Postprzez Anita71 » 16 lip 2020, o 15:58

Hug ja wiem, że jesteś niesamowita, ale żeby pamiętać co się jadło w wieku 12 miesięcy? :-o
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: c.d. Martyna90

Postprzez hugnonot » 16 lip 2020, o 20:35

Anita71 napisał(a):Hug ja wiem, że jesteś niesamowita, ale żeby pamiętać co się jadło w wieku 12 miesięcy? :-o

Matka mi mówiła jako ciekawostki bo byłam dziwnym dzieckiem, zupełnie nie pasującym do standardu.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: c.d. Martyna90

Postprzez olikkk » 17 lip 2020, o 09:09

Trudny orzech do zgryzienia :-?
Szkoda Zosi, ale maluszków i Ciebie również =((
Trzymaj się kochana :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: c.d. Martyna90

Postprzez Stefcia88 » 17 lip 2020, o 10:09

O rany alez ja mam zaległości!! Trzymam kciuki za całą rodzinkę i lokatorów brzuszka w szczególności :) życie zaskakuje :)
Stefcia88
 
Posty: 290
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 09:49
Lokalizacja: dolnoslaskie
Wiek: 31
Data operacji: 14 marca 2019
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Łagodna dysplazja szyjki macicy, Nadżerka
9.10 cyto i hpv jeszcze raz (hpv 39 już nie ma, czekam na wynik cyto)
Zakres operacji: Kolposkopia, biopsja kanału szyjki macicy, wycinki z szyjki macicy (biopsja skrawkowa) i aspiracyjne łyżeczkowanie macicy
Wynik HP: LSIL
Terapia hormonalna: Brak

Re: c.d. Martyna90

Postprzez Martyna90 » 19 lip 2020, o 09:34

Dzięki Stefciu, tak życie zaskakuje , ale wszystko da się ogarnąć, powoli do przodu 😉
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie

Re: c.d. Martyna90

Postprzez Martyna90 » 12 sie 2020, o 16:58

Hej, jak u Was dziewczyny sezon urlopowy? My wróciliśmy wczoraj z Mazur, a za kilka dni wybieramy się całym stadem do Olsztyna , hotel nas jeziorem , bogata oferta SPA, dziadkowie przypilnują Zośki, a my się zrelaksujemy.
Remont prawie skończony, zamówiliśmy już meble do pokojów maluchów, w łazience brakuje tylko wanny . Pod koniec sierpnia wszystko powinno być gotowe. Znalazłam świetna dziewczynę, które jest doradcą laktacyjny, polecił mi ją mój położnik , uspokoiła mnie że odstawianie dziecka od piersi nie jest konieczne jeśli ciąża przebiega prawidłowo, szyjkę mam zabezpieczona szwem, więc nie ma ryzyka skracania, żadnych skurczów nie mam, jedyne o co powinnam zadbać to dieta, bo karmienie i ciąża są dla organizmu bardzo obciążające. Zosia o dziwo po 20 tygodniu mniej chętnie korzysta z piersi, podobno smak mleka zmienia się w tym czasie i zauważyłam też że pokarmu mam mniej , co też jest zjawiskiem fizjologicznym, mała powoli przekonuje się do warzyw i owoców, karmię ją jeszcze że 2-3 razy dziennie u tyle jej wystarcza, na więcej nie naciska 🙂 i to mnie cieszy. Chłopcy ładnie rosną i na razie wszystko przebiega prawidłowo, nastawiam się na cesarkę, chociaż mój położnik twierdzi że po 4 porodach , jeśli nie będzie innych przeciwwskazań może się udać urodzić sn😳 ja sobie jakiś tego nie wyobrażam ...
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie

Re: c.d. Martyna90

Postprzez monte » 13 sie 2020, o 06:08

Daj spokoj...Bliźniaki sn...
Chyba wiem o jakim hotelu piszesz szwagier tam nocuje w podróżach służbowych.
Moj mlody w Olecku na obozie 🙂
Cieszę się że dobrze się czujesz 🙂
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: c.d. Martyna90

Postprzez Martyna90 » 13 sie 2020, o 14:51

Monte moje starsze dziewczyny też na obozach
Mamy 2 tygodnie oddechu od nich
Tak, tak🙂 sn w przypadku bliźniaków jest jak najbardziej możliwe, moja znajoma urodziła swoją dwójeczkę naturalnie , grunt żeby prawidłowo się ułożyły, ja mam szeroka miednicę , lekarz powiedział ostatnio że bez wskazań na pewno nie będzie mnie ciął, bo CC to i tak dziś plaga. Boje się tylko że poród będzie długi i mnie wykończy
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Operacja usunięcia szyjki macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość