Dzien dobry, mam pytanie

Bez usuwania macicy

Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez Anetakiara123 » 5 lip 2017, o 12:32

Dzien dobry, mam na imie Aneta, mam 42 lata. W kwietniu tego roku lekarz ginekolog znalazl mi na tylnej scianie macicy srodsciennego miesniaka, ok. 2 cm. Nie dawal objawow, gdyby nie rutynowa kontrola, nie wiedzialabym, ze go mam. Przed tym kwietniowym usg poprzednie mialo miejsce jakiesc2,5 ...3 lata temu. Od tezech miesiecy ogladam tego miesniaka po kazdym okresie, nie rosnie, ale jestem panikara, strach mnie paralizuje i postanowilam go usunac. Moj gineklog uwaza, ze to zupelnie niepotrzebne. Ja wkrecilam sie w historie, ze to moze byc miesak. Znam statystyki i wiem, ze to malo prawdopodobne, ze powsta lub zezlosliwieje, ale mam deoresje...wlasciwie od pol roku sie nie lecze, bo byla ogromna poprawa...i znow mnie dopadlo. Depresje leczylam antydelresantami z grupy ssri, w literaturze amerykanskiej doczytalam, ze zmieniac moga gospodarke hormonalna, podnosic prolaktyne i tym samym obnizac progersteton...poza tym nie wiedziec co mnie naszlo...i przez dwa lata suplementowalam sie fitoestrogenami, a dokladnie lignianami...na ilotkach wypisuja cudy o tym specyfiku, podczas gdy teraz tez dokopalam sie do roznych informacjo, o roznych wplywach na organizm...zwlaszcza ze ja jestem jeszcze przed menopauza. Reasumujac nie wiem czy sama nie pomoglam sobie w tym, zeby go wyhodowac...o ile o tylko miesniak! 13 lipca jade do Wroclawia skonsultiwac zabieg laparoskopowego usuniecia miesniakow. Chcialam zapyrac czy ktoras z Pan miala taki zabieg robiony we Wroclawiu l, w mediconcept i ile sie czeka na wyniki hist.pat. oczekiwanie na wyniki to bedzie dla mnie masakra:(
Anetakiara123
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2017, o 20:32
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 2008
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Laparoskopia
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Czekam

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez Sierotka » 5 lip 2017, o 14:48

Heh, ja bym na Twoim miejscu go za żadne skarby nie ruszała, zwłaszcza, że nie daje objawów! Po pierwsze, nie jest duży, po drugie nie rośnie (mięsaki rosną w bardzo szybkim tempie). Czy sama pomogłaś go sobie wyhodować? Moim zdaniem nie, po prostu 1/3 kobiet w Twoim wieku ma mięśniaki, nie obwiniaj się o to. Zabieg na jamie brzusznej to jednak bardzo poważna sprawa, a i tak Cię to nie uspokoi, bo będziesz biegała na kontrole i martwiła się czy już odrasta, czy jeszcze nie, także na panikowanie niewiele Ci pomoże operacja, a zdrowotnie ucierpisz. Za kilka, może trochę więcej, niż kilka lat przyjdzie menopauza, to się jeszcze zmniejszy. A kasę, którą chcesz wydać na operacje, lepiej zainwestuj w kilka spotkań z dobrym psychologiem - jest szansa, że opanujesz panikę i unikniesz obciążającej organizm operacji.
P.S. Miałam mięśniaka, który na 2/3 miał być mięsakiem, a okazał się być łagodny. Twój nie jest w ogóle podejrzany, także spokojnie, uwierz ginekologowi i nie samookaleczaj się.
Nie ma żadnej możliwości, aby gniewnie wypowiedzieć słowo "bąbelki"
Sierotka
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 maja 2017, o 00:50
Wiek: 40
Data operacji: 26 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnący mięśniak
Zakres operacji: macica+jajowody
Wynik HP: DOBRY!!! :)
Terapia hormonalna: brak

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez ada » 5 lip 2017, o 16:44

Dziewczyno ,do czego Ty siebie dpoprowadziłaś.U mnie podejrzewali mięsaka /guz miał 6.5cm,jeden z wielu/ a przy okazji przerzuty na nadnercze,śledzione i wezły chłonne!!!!!!.I co ,i nic.Pozostały mi tylko niezliczone ilośći siwych włosów i 30 cm szrama na brzuchu.Zrób sobie może biopsje tego mięśniaka,to będziesz miała pewność.Strasznie się nakręcasz.Poza tym mięsaki mają konkretne objawy /ja takie miałam/.Zniszczysz sobie zdrowie tymi suplementami.
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez Sierotka » 5 lip 2017, o 18:56

No ja miałam szybko powiększającego się, który do operacji zdążył urosnąć ponad 10 cm i miał większość cech mięsaka, a okazał się łagodny, tymi mniejszymi kilkucentymetrowymi w ogóle się nie przejmowałam. Gdybym zamiast niego miała nierosnącego dwucentymetrowego bez objawów, to bym była cała szczęśliwa, że nie muszę przez tę operację przechodzić...
Nie ma żadnej możliwości, aby gniewnie wypowiedzieć słowo "bąbelki"
Sierotka
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 maja 2017, o 00:50
Wiek: 40
Data operacji: 26 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnący mięśniak
Zakres operacji: macica+jajowody
Wynik HP: DOBRY!!! :)
Terapia hormonalna: brak

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez Anetakiara123 » 6 lip 2017, o 14:56

Ada, problem w duzym stopniu to moja glowa...wiem, powinnam zmienic forum;)
Mialam postawiona blednie diagnoze SM...zylam z nia dwa lata, dwa lata antydepresantow i po dwoch latach diagnostyki w calym kraju...okazalo sie, ze to borelioza...ale strach o zdrowie juz pozostal...teraz ten miesniak...boje sie strasznie i czuje, ze jesli sie go nie pozbede to nie odzyskam rownowagi...13 lipca mam konsultacje w praywatnej klinice we wroclawiu...zobaczymy co powie lekarz, czy podejmie sie wyluszczenia...Ada..tak b.mi przykro, podziwiam Twoja postawe, chcialabym miec Wasza sile Dziewczyny...i Wasz rozsadek...bo we mnie tylko strach i niepewnosc...
Anetakiara123
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2017, o 20:32
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 2008
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Laparoskopia
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Czekam

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez Anetakiara123 » 6 lip 2017, o 15:00

Z tymi szybko rosnacymi tez nie jest tak jak lekarze opowiadaja....wbrew pozorom nowotwor zlosliwy potrzebuje czasu na wzrost...te b.szybko rosnace to hormonalnie nakrecane...czytalam gdzies publikacje amerykanska gdzie ba 371 kobiet, ktore byly operowane z powidu szybkiego wzrostu miesniaka tylko jedna miala miesaka...najgorsze w tym wlasnie, ze nie ma obiektywnych, wiarygodnych wyznacznikow...Sierotka na terapie chodzilam i musze wrocic...to na bank
Anetakiara123
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2017, o 20:32
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 2008
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Laparoskopia
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Czekam

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez ada » 6 lip 2017, o 16:18

:x Anetakiara
no teraz to Ci się nie dziwię,przy takiej diagnozie to pewnie połowa z nas wpadłaby w depresje i jeszcze bolerioza.Straszne.Mojej koleżance jekiś czas temu lekarz powiedział,że skoro ma małe mięśniaki to może lepiej poczekać do menopauzy /nie wiem ile masz lat/,a moja mama miała taką operację w wieku 40 lat bo miała malutkie mięśniaki ale dużo.Więc co lekarz to opinia.Ja byłam dzisiaj na kontroli i lekarka nie poleciła mi hormonów,bo mogą spowodować nawrót choroby /nie rozumiem tego/.Jeżeli masz taka traumę to może faktycznie niech Ci mądry lekarz pomoże.Trzymaj się cieplutko i pisz co u Ciebie. :-h
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez Anetakiara123 » 6 lip 2017, o 17:45

Przezylam koszmar i w glowie mam metlik. Dla swietego spokoju wole sie pozbyc i zapomniec. Mam 42...no juz prawie 43 lata wiec do menopauzy...pewnie z 10 lat...srednio liczac. Z hormonami to jest ryzyko duze, bo wiele rakow hormonozaleznych. Mam przykaciolke, ktorej nama chorowala na raka jajnika. Ona jestbpodnstala opieka i kontrola kliniki na Pomorzanach w Szczecinie...oddzial genetyki u (...........).Lubinskoego, chyba jeden z najwiekszych autorytetow w tej dziedzinie w Polsce. Na jej pytaniem o htz czy jakakolwiek suplementacje fitoestrogenowa lekarze zalecaja ogromna ostroznosc. Jesli Ado nic Ci nie dokucza to moze lepiej nie ingerowac? Powiedziala ta co to nie ingeruje;) ja przez dwa lata wcinalam sobie fitoestrogenki w tabletkach...ze to niby takie dobre na piersi...ale teraz czytam i minsie wlosy jeza na glowie...jest malo literatury z dziedziny biotechnologii czy endo...ale jak juz jest to zalecaja dyza ostroznosc...bo po probach na zwierzetach wyszlo, ze fitoestrogeny.np.doja potrafila dwukrotnie zwiekszyc mase macicy szczura. Moglabym przytaczac tu setki przykladow, ale nie bede zanudzac. Niemniej jednak na moje pytanie czy ten suplementy mogly zainicjowac mojego miesniaka lekarz powiedzial, ze byc moze. Oczywiacie jak mowi Sierotka to moze byc rowniez wiek. Czytam i wiem, ze statystyki dla kobiet sa okrutne. W Polsce mowi sie o 30 procentach, ale dane sa pewnie zanizone, bo wiele kobiet sie po prostu nie bada, a miesniaki moga byc cicho wiele lat. Ja sama biegalam co rok, ptzed urodzinami na cyto i usg. Taka mialam tradycje:), ale po koszmarach doagnostycznych w zwiazku z SM odpuscilam...i wystarczylo 2 czy 3 lata bez usg i buch....jest jeden...poki co jeden widoczny... Faktycznie mi bardzo nie dokucza. Jedyny minus to latanie do kibelka na siusiu. To juz kilka lat trwalo, ale jakos mnie to nie zastanawialo. Teraz mysle, ze to od tego miesniaka. Mam tylozgiecie macicy, a miesniak jest na tylnej scianie, srodscienny. Jestem szczupla, moze te 2 cm nadmiaru wystarczy, zeby mi uciskac na pecherz. Wiem, ze dla wielu Pan moje zachowanie jest irracjonalne, czesto sama nad tym mysle...ale z drugiej strony jesli mozna sie przed czyms ustrzec...zezlosliwienie...albo pozbyc poki male to chyba zaryzykuje. Jesli lekarz podejmie sie wyluszczenia. Czy krotas z Pan na forum po wyluszceniu miesniakow posaiada...brzydkie slowo....macice? Ja nie boje sie bolu zwiazanego z operacja. Boje sie powiklan typu uszkodzenie jelit, klopotow z pecherzem. Jednak dla swietego spokoju wszystko zniose. Dziekuje Ado, ze piszesz...jestem z tym problemem sama. Kazda odpowiedz i zainteresowanie mnie cieszy:) pozdrawiam ze slonecznego Szczecina:)
Anetakiara123
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2017, o 20:32
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 2008
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Laparoskopia
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Czekam

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez maria » 7 lip 2017, o 14:07

Nie dziwię się ,że się boisz i pytasz ,chciałabyś poznać opinie jak największej liczby kobiet które były w podobnej sytuacji jak Ty ,niestety decyzję musisz podjąć sama ,i odpowiedzieć sobie na pytanie co da zabieg ,na pewno będziesz spokojniejsza ,życzę trafnego podjęcia decyzji
trzymaj się cieplutko Maria :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez ada » 7 lip 2017, o 15:58

Włąściwie to jak tak podajesz więcej szczegółow to ja pewnie też zdecydowałabym podobnie.Jeżeli chodzi o siusiu to z pewnością masz ucisk na pęcherz,ja tak miałam.Ja jestem przykładem totalnej indolencji i głupoty.Chodowałam to coś w sobie lata.bo lata nie byłam u ginekologa,jak bym napisała ile lat to Syrenki by mnie zmieszały z błotem.I przez lata wszystkie dolegliwości zrzucałam na karb, a to zmęczenia,a to nerwobolów.a to krzyży i tak w kółko.Ale wiem,że teraz będę gonić córkę co roku na badania.Być możę jest szansa żeby Ci to zrobili laparoskopowo.Nie wiem tylko czy to jest na NFZ czy prywatnie.Ale jeżeli jest taka możliwość to pewnie warto skorzystać.Nie raz człowiek na głupoty trwoni kasę a tu przecież chodzi o zdrowie i komfort psychiczny.Najwyżej raz na urlop się nie pojedzie.Tak myślę.Mój dyzkomfort z siusiu minął całkowicie,juz nie ganiam od wc do wc i nie wstaję po 4 razy w nocy,a rano byłą totalna blokada.Ale człowiek był głupi.a z menopauzą różnie bywa.Ja przed operacją jeszcze jej nie miałam w ogóle i myślę ,żę dam radę bez hormonów.Rób tak żębyś się dobrze czuła i normalnie funkcjonowała.W końcu sama wiesz co dla Ciebie jest najlepsze.Pozdrawiam gorąco z Oslo. :x :-h
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez Anetakiara123 » 7 lip 2017, o 16:14

Dziekuje Wam:)
Jestem zdecydowana na zabieg/ operacje. Ada zrobie ja prywatnie, we Wroclawiu w mediconcept, bo tak znalazlam dobrego operatora. B. Dobre opinie, prekursor zabiegow laparoskopowych w ginekologii na dolnym slasku. 13 lipca, jak wspomnialam jade na konsultacje. Przypuszczam, ze zrobia mi badania kwqlifikujace, morfologia, krzepliwosc krwi. Cytologie, hormony tarczycy mam swieze i ok. Weszlam na forum onkologiczne dum spiro spero. Powialo strachem ogromnym. Miesniaki 0.8 mm okazywaly sie miesakami...bledne badania his.pat. lagodne miesniaki po 4 latach dawaly meta w plucach...oczywiscie to sa sprawy kuriozalne, b.rzadkie, ale istnieja, zdarzaja sie. Powinnam miec embargo na wchodzenie na takie strony, ale przynajmniej wiem czego chce...nie chce niczego zaniedbac, zaniechac, przeoczyc...Dziewczyny chce Wam powiedziec, ze zazdroszcze Wam, ze jestescie juz " po"...ja sie ciesze, ze przynajmniej decyzje mam podjeta. Nie boje sie bolu, boje sie oczekiwan na wyniki...ciesze sie, ze Was znalazlam:)
Anetakiara123
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2017, o 20:32
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 2008
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Laparoskopia
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Czekam

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez ada » 7 lip 2017, o 16:51

:x :ymhug: :kolobok_bye: :ymapplause:
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez Sierotka » 13 lip 2017, o 10:42

Daj znać jak tam dziś poszło! :)
Nie ma żadnej możliwości, aby gniewnie wypowiedzieć słowo "bąbelki"
Sierotka
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 maja 2017, o 00:50
Wiek: 40
Data operacji: 26 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnący mięśniak
Zakres operacji: macica+jajowody
Wynik HP: DOBRY!!! :)
Terapia hormonalna: brak

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez olikkk » 13 lip 2017, o 12:15

Anetko jeśli dobrze doczytałam, to dziś jest ważny dla Ciebie dzień ...
Trzymam więc kciuki :-bd a przy okazji witam Cię bardzo serdecznie na naszym forum :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez Anetakiara123 » 14 lip 2017, o 12:09

Dzien dobry:) wrocilam z Wroclawia, ustalilismy z. Panem Doktorem termin zabiegu. Jesli wszystko pojdzie z godnie z zalozeniami to 26blipca laparoskopowo usunie mi pan doktor miesniaka (oby to byl miesniak!) z macicy. Olazalo sie po badaniu usg, ze niestety urosl, nieznacznie, ale jednak wiec ma tendencje do rozrostu i juz calkiem jestem przekonana, ze powinnam sie tego pozbyc. Na domiar zlego w sluzowce macicu pan doktor mi wypatrzyl jakiegos polipa....ze znakiem zapytania...i torbiel na jajniku...prawdopodobnie nie pekniety pecherzyk Graafa...to mi pasuje, bo zyje w pernamentnym stresie, wiec prolaktyna szybuje w gorem...no i zero owulacji jak mniemam.....pani pielegniarka mierzac mi cisnienie przed wizyta u gina stwierdziala. Ze 100 na 149 to stanowczo za wysoko....czeoam teraz zatem na okres, jesli bedzie w teeminie to 26 lipca zabieg....i pozniej jeszcze masakrycznie stresujace oczekiwaniale na wyniki hist.pat:(
Pozdrawiam wszystkie Forumowiczki...te " po" i te wciaz " przed"...
Anetakiara123
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2017, o 20:32
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 2008
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Laparoskopia
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Czekam

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez Anetakiara123 » 16 lip 2017, o 12:41

Im dluzej temat " miele" w glowie tym wiecej mam pytan i obaw...jak wapomnialam...na ostatnim usg doktor znalazl mi jeszcze polip lub pogrubione endometrium przy miesniaku..tlumaczyl mi, ze bys moze to dlatego, ze miesnial jest z tej strony mocniej unaczyniony...no i przez 3 miesiace nie rosl, a teraz urosl. Dwa tygdonie jakies 1,5 mm...zawsze mialam usg po miesiaczce, w 4,5 dc....teraz w 20 dc czy fakt, ze bylam przed menatruacja mogl wplynac, ze miesniak byl wiekszy???? A macie jakies doswiadczenia w kwestii polipow, zaburzonego endo przy miesniaku?
Poza tym jestem jeszcze z 5 dni przed miesiaczka, a boli mnie pidbrzusze tak jakbym miala dostac okres za chwile. To wszystko razem mnie bardzo niepokoi.
Anetakiara123
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2017, o 20:32
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 2008
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Laparoskopia
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Czekam

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez olikkk » 16 lip 2017, o 22:50

Termin operacji ustalony, więc niebawem wszystko się wyjaśni i będziesz spokojniejsza :)
Na pytania , które stawiasz nie odpowiem, bo miałam inne doświadczenia :-??
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez Anetakiara123 » 17 lip 2017, o 11:03

Dziekuje Olikku...musze czekac...
Anetakiara123
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2017, o 20:32
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 2008
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Laparoskopia
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Czekam

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez anik » 17 lip 2017, o 22:56

Myślę, że masz już dużo wiedzy na temat mięśniaków. Gdybym ja przed operacją miała wiedzę, którą mam dziś, nie zgodziłabym się na usunięcie macicy. Żałuję, że to zrobiłam. Czytałam, że w/g najgorszych statystyk ok. 1% mięśniaków złośliwieje. Więc nie martw się na zapas. I oszczędzaj swoją psychikę. Takie emocjonalne rozedrganie na pewno zdrowiu fizycznemu nie służy. Będzie dobrze, zobaczysz.
anik
 
Posty: 114
Dołączył(a): 21 maja 2017, o 17:55
Wiek: 62
Data operacji: 3 marca 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: macica mięśniakowata, guz przydatków lewych, torbiel okołojajnikowa po stronie prawej
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Dzien dobry, mam pytanie

Postprzez Anetakiara123 » 17 lip 2017, o 23:24

Dziekuje Anik:) wiedza jest dobrem...i zlem...im wiecej wiesz...tym gorzej spisz;)...
Anetakiara123
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2017, o 20:32
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 2008
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Laparoskopia
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Czekam

Następna strona

Powrót do Operacja usunięcia mięśniaków



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości