Tantum rosa

Bez usuwania macicy

Tantum rosa

Postprzez jozka » 19 sie 2022, o 20:55

Dobry wieczór, znalazłam jakieś wpisy na ten temat (tantum rosa) ale nie wiem czy to taka sama przypadłość. Ponad dwa miesiące temu miałam usuwane mięśniaki, polipy, abrazję. Przez trzy tygodnie miałam dość obfite krwawienia, potem coraz mniejsze plamienia, czasem wcale. Jakieś dwa tygodnie temu zaczęłam znowu krwawić dość mocno i dodatkowo zaczęłam mieć bóle podbrzusza i całego brzucha tak silne że muszę zażywać pyralgin. Jestem przed następnym zabiegiem czyli usunięciem macicy i jajników.
Mam pytanie czy któraś z was używała może po zabiegu, takim jak opisałam czyli usunięciu mięśniaków, polipów, tantum rosa. Tantum rosa działa trochę przeciwbólowo ale nie wiem czy w takim przypadku można sobie płukać pochwę?
jozka
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sie 2022, o 21:18
Wiek: 69
Data operacji: 26 września 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: komórki atopowe w próbkach
Zakres operacji: usunięcie macicy i jajników
Wynik HP: Brak terapii ze względu na wiek, jestem po menopauzie
Terapia hormonalna: brak

Re: Tantum rosa

Postprzez hugnonot » 19 sie 2022, o 21:31

jozka napisał(a):Dobry wieczór, znalazłam jakieś wpisy na ten temat (tantum rosa) ale nie wiem czy to taka sama przypadłość. Ponad dwa miesiące temu miałam usuwane mięśniaki, polipy, abrazję. Przez trzy tygodnie miałam dość obfite krwawienia, potem coraz mniejsze plamienia, czasem wcale. Jakieś dwa tygodnie temu zaczęłam znowu krwawić dość mocno i dodatkowo zaczęłam mieć bóle podbrzusza i całego brzucha tak silne że muszę zażywać pyralgin. Jestem przed następnym zabiegiem czyli usunięciem macicy i jajników.
Mam pytanie czy któraś z was używała może po zabiegu, takim jak opisałam czyli usunięciu mięśniaków, polipów, tantum rosa. Tantum rosa działa trochę przeciwbólowo ale nie wiem czy w takim przypadku można sobie płukać pochwę?

Miałabym obawy bo to jest mocno kwaśny środek może podrażnić sluzówkę która nie jest wygojona, podczas miesiączki czy jeśli krwawisz to nie stosuje się tego.
Osobiście odradzam.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Tantum rosa

Postprzez Magda08 » 20 sie 2022, o 12:54

ja tantum rosa miałam zalecone po plastyce pochwy i wszyciu taśmy na nietrzymanie moczu. Miałam w pochwie szwy. Natomiast nie wiem czy przy takim krwawieniu jak masz Ty można stosować.
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam


Powrót do Operacja usunięcia mięśniaków



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości