Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa1957

Bez usuwania macicy

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 9 paź 2022, o 20:31

Ewa1957 napisał(a):Witam kochane. Wróciłam wreszcie do domu po operacji lapariskopiwej usunięcia macicy , przydatków i węzłów . . Zatrzymała się na 2 tyg. u córki , która dbała się mnie ... Teraz po przejeździe 500 km. jestem w domu ... I się zaczęło . Poczułam jakieś ciepło, tak jakbym oddawała mocz i nie czuła tego ? Albo tak jakby spływało coś z pochwy.? Nie potrafię określić co to może być ? Używam cały czas jeszcze podpasek i po zabarwieniu widać że jest to jakaś wydzielina ( może mocz) Cz któraś z Pań miała takie objawy ? Bardzo się martwię .jeżeli coś się dzieje ,to znowu czeka mnie daleka podróż Będę wdzięczna za jakieś informacje :kolobok_tender:

może to wysiłek - efekt podróży? obserwowałabym czy się uspokoiło. 500km jazdy przy nie wygojonym wnętrzu to nie jest mało, wygajanie trwa do 2 lat...
wydzielina jest gęsta? biała? mocno lepka?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez ASAJ75 » 10 paź 2022, o 12:39

Ewa mocz raczej nie, gdyby uszkodzili drogi moczowe lub pęcherz po 2-3 dniach byłyby już objawy. A jaka ta wydzielina? Podbarwiona krwią? To jeszcze efekt po operacji , może się oczyszczać koło miesiąca. Przeźroczysta, biaława? To moźe być chłonka z którą sobie organizm próbuje dać radę po usunięciu węzłów. Odpocznij porządnie po podróży, a jak za dzień, dwa nic się nie zmieni to szukaj specjalisty. Jak mnie niepokoiło coś po operacji( puchł mi brzuch od nadmiaru chłonki, było jej ponad 4 litry) dzwoniłam na dyżurkę gdzie mnie operowali i pytałam i domagałam się odpowiedzi. Mówili ze zniknie i mieli rację, że trzeba czasu. Teraz chlonka po 3 miesiącach wreszcie się wchłania. Ciągnięcie i ból po operacji czułam ponad miesiąc, po trzech czyli właśnie teraz pozwalam sobie na wyskok rano z łóżka, bo do niedawna gramoliłam się jeszcze jak babcinka. Poruszaj się ostrożnie, z szacunkiem dla swojego ciała i przeżyć.
Zgrubienie pod szwem, tym bym się nie martwiła póki nie boli i nie krwawi. Pod pępkiem mam cały czas lekkie zgrubienie, czasem jak się powysilam jest większe, czasem wcale. Daj sobie czas. Tak naprawdę ból jest sygnałem alarmowym, nic więcej.
Z tą rehabilitacją bym się wstrzymała do czasu aż dostaniesz sygnał od lekarza że się zagoiłaś. Mi mówili, że żadnych masaży i drenaży minimum pół roku. Wysiłek niewskazany, tylko spacery. Absolutnie się nie schylać. Nie wolno też się napinać przy oddawaniu stolca. Rehabilitant musi być onkologiczny, a nie Boże broń jakiś zapaleniec, który Cię pouciska i Ci się rany wewnątrz pootwierają. Usuwanie węzłów to poważniejsza interwencja niż usuwanie naszych babskich organów. Z zewnątrz wszystko szybko wygląda ładnie, w środku długo jest , jak to określił mój operator „mielonka”.
Trzymaj się. Będzie dobrze. Najgorsze i tak już za Tobą.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 10 paź 2022, o 17:12

Bardzo dziękuję za te cenne porady .W szpitalu nie uzyskałam żadnych informacji na temat skutków ubocznych po operacji. Ten wyciekający płyn ( raczej nie mocz ) jest bezbarwny , czasami lekko zabarwiony w kolorze zółtawtm.. Spływa bezwiednie , nie mam na to wpływu. Zmieniam wciąż podpaski , staram się poruszać spokojnie , bez gwałtownych ruchów. Chociaż w domu jest z tym trudno... Ból brzucha się utrzymuje ale staram się nie brać leków przeciwbólowych . Jezeli ten płyn okaże się chłonką , to jak długo może spływać ,? Czekam na telefon od p. Doktor w sprawie wyników z badań histopatologicznych . Będę miała okazję zadać parę pytań . Dzisiaj mija 18 dni od mojej operacji a więc powinnam lada dzień otrzymać informację co dalej ?? Jeszcze raz bardzo dziękuję za tą wiedzę , jest bezcenna dla mnie bo od osób , które już to przeszły lub tak jak ja , przechodzą . Pozdrawiam serdecznie ❤️
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez ASAJ75 » 16 paź 2022, o 14:47

Oszczędzaj się, właśnie w domu musisz być bez gwałtownych ruchów. Mi taki płyn bezbarwny odrobine wyciekał dołem ok dwóch miesięcy po…Teraz ponad trzy miesiące już nie ma problemu. Co mówiła pani dr?
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Marzena17 » 16 paź 2022, o 16:54

:ymhug: %%- :-bd
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 16 paź 2022, o 17:13

Witam serdecznie . Udało mi się porozmawiać telefonicznie z p.. Doktor. Kazała natychmiast przyjechać do Instytutu na badania. (z powodu wycieku tego dziwnego płynu ) Oczywiście pojechałam , miałam badanie przez cewnik u potem na Cito tomografię. Chcieli mnie zostawić w szpitalu ale moja p. Doktor załatwiła to w ciągu dnia. Ostatecznie otrzymałam Infor. że nie mam uszkodzonego pęcherza , jest jakiś płyn widoczny jakby z otrzewnej ...Ale żeby tym się nie przejmować bo to się unormuje. Spokojnie wyjechałam do domu... ale płyn nadal spływa .Jeżeli jest to jeden z objawów po operacji , to oczywiście wytrzymam . Wyników histopatologicznych nadal nie mam,, mają dzwonić ...To już 23 dni po operacji ..Niektóre Panie pisały że już po 2 tygodniach miały wyniki...W moim przypadku usunięte miałam wszystko , macicę , jajowody, jajniki oraz węzły ( z lewej strony wartowniczy , z prawej wszystkie ) Może dlatego badania trwają tak długo ? Pani doktor sugerowała żeby w razie niepokojących sytuacji szukać lekarza gdzieś blisko .Ale nie po to poddałam się operacji w tak odległej miejscowości , żeby teraz szukać onkologa blisko swojego zamieszkania. Poza tym lekarz prowadzący najlepiej wie co i jak robił i gdzie mogą być jakieś komplikacje. Mimo iż nie mam jeszcze wyników ,p doktor zezwoliła już na rehabilitację ?? A co, jeżeli będą przerzuty? Czy to nie ma znaczenia ? Wciąż mam tyle niepewności ...Jestem coraz bardziej nerwowa, męczę się szybko, nie mogę spać ...czy to się kiedyś skończy ??
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 16 paź 2022, o 17:26

Ewa1957 napisał(a):Witam serdecznie . Udało mi się porozmawiać telefonicznie z p.. Doktor. Kazała natychmiast przyjechać do Instytutu na badania. (z powodu wycieku tego dziwnego płynu ) Oczywiście pojechałam , miałam badanie przez cewnik u potem na Cito tomografię. Chcieli mnie zostawić w szpitalu ale moja p. Doktor załatwiła to w ciągu dnia. Ostatecznie otrzymałam Infor. że nie mam uszkodzonego pęcherza , jest jakiś płyn widoczny jakby z otrzewnej ...Ale żeby tym się nie przejmować bo to się unormuje. Spokojnie wyjechałam do domu... ale płyn nadal spływa .Jeżeli jest to jeden z objawów po operacji , to oczywiście wytrzymam . Wyników histopatologicznych nadal nie mam,, mają dzwonić ...To już 23 dni po operacji ..Niektóre Panie pisały że już po 2 tygodniach miały wyniki...W moim przypadku usunięte miałam wszystko , macicę , jajowody, jajniki oraz węzły ( z lewej strony wartowniczy , z prawej wszystkie ) Może dlatego badania trwają tak długo ? Pani doktor sugerowała żeby w razie niepokojących sytuacji szukać lekarza gdzieś blisko .Ale nie po to poddałam się operacji w tak odległej miejscowości , żeby teraz szukać onkologa blisko swojego zamieszkania. Poza tym lekarz prowadzący najlepiej wie co i jak robił i gdzie mogą być jakieś komplikacje. Mimo iż nie mam jeszcze wyników ,p doktor zezwoliła już na rehabilitację ?? A co, jeżeli będą przerzuty? Czy to nie ma znaczenia ? Wciąż mam tyle niepewności ...Jestem coraz bardziej nerwowa, męczę się szybko, nie mogę spać ...czy to się kiedyś skończy ??

Być może nie masz zamkniętego kikuta pochwy (są różne techniki - jedni zaszywają inni nie, przy radykalnej ze skróceniem pochwy zwykle nie zszywają) i chłonka tamtędy wycieka.
Nerwowość, męczliwość - brak sił, problem ze snem to efekt niedoboru hormonów. Miałaś ich jakąś ilość po menopauzie teraz nie masz wcale i ciało to czuje. Może z czasem sobie zacznie radzić.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 16 paź 2022, o 18:38

Dziękuję za idpowiedź..,😘 Tak , już to przechodziłam , teraz to wróciło.Chociaz przed operacją było podobnie ... A czy tak długi termin oczekiwania na wynik badania , to jest normalne ? Dzisiaj to już 23 dni...
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Anita71 » 16 paź 2022, o 19:36

Ewa myślę że w niektórych szpitalach czeka się tyle na wynik.
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 16 paź 2022, o 20:04

Ewa1957 napisał(a):Dziękuję za idpowiedź..,😘 Tak , już to przechodziłam , teraz to wróciło.Chociaz przed operacją było podobnie ... A czy tak długi termin oczekiwania na wynik badania , to jest normalne ? Dzisiaj to już 23 dni...

dzwoń i pytaj często wynik jest wcześniej niż mówią że będzie
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 16 paź 2022, o 20:06

Ewa1957 napisał(a):Dziękuję za idpowiedź..,😘 Tak , już to przechodziłam , teraz to wróciło.Chociaz przed operacją było podobnie ... A czy tak długi termin oczekiwania na wynik badania , to jest normalne ? Dzisiaj to już 23 dni...

guz mógł wpływać na poziom hormonów przed operacją - na działanie jajników
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 16 paź 2022, o 22:20

W ostatni czwartek , gdy byłam na badaniach , zapytałam o wyniki . Jeszcze nie było .. P doktor powiedziała , że gdy będą ,to najpierw zbiera się konsylium i wspólnie decydują co dalej ...Potem dzwonią.. Trochę boję się ...ale chciałabym już wiedzieć. Dziękuję bardzo , odezwę się gdy będę znała wynik. :ymhug: :x
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez eli-50 » 17 paź 2022, o 14:27

Ewa pomyślnych wyników %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 17 paź 2022, o 15:30

: Dziękuję , pozdrawiam :kolobok_heart:
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez olikkk » 18 paź 2022, o 09:56

Ewciu pozdrawiam :kolobok_give_heart2:
Oby wyniki były dobre :ympray: :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 18 paź 2022, o 10:56

Dziękuję , , :x mam taką nadzieję ... Najgorsze jest to oczekiwanie
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez ASAJ75 » 21 paź 2022, o 17:17

Ewa, na swoje pierwsze wyniki czekałam 7 tygodni. W Polsce brakuje lekarzy opisujących, nie denerwuj się, czekasz długo bo badań jest dużo a lekarzy mało, a nie dlatego że coś jest nie tak. Czekaj spokojnie na to, co Ci przekażą po konsylium. Będzie dobrze.
Jak pani dr mówi że jest wolny płyn w otrzewnej on się musi jakoś gdzieś przesączyć, może właśnie to on wypływa. I będzie tak wypływać jakiś czas.( jak u mnie), bo przecież jesz, więc produkuje się nowa chłonka, mimo że wciąż cieknie. Tak to jest gdy się straci trochę węzłów chłonnych.
Uszy do góry! Idziesz po zdrowie kobietko, a to wymaga po drodze kilku niedogodności.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 24 paź 2022, o 10:32

:Bardzo dziękuję...Właśnie dzisiaj potrzebowałam jakiejś podpory ...Ponieważ minął miesiąc od operacji , zadzwoniłam do instytutu w sprawie wyników. Otrzymałam odpowiedź , że jeszcze nie ma .. No i właśnie , wrócił ten stres,..ale otrzymałam wiadomość od ASAJ75... - (bardzo dziękuję).Czyli ten długi okres badania o niczym nie świadczy ?? Jeżeli badania trwają tak długo , to nie z powodu wykrycia jakiś zmian , tylko raczej z powodu dużej ilości materiału do badania ?( macica, przydatki , węzły chłonne). Z tym wyciekiem chłonki faktycznie zaczyna się już uspokajać . Tak więc muszę się uzbroić w cierpliwość i czekać. ..Pozdrawiam serdecznie ❤️
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Anita71 » 24 paź 2022, o 18:20

:ymhug:
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez ASAJ75 » 25 paź 2022, o 15:45

Cieszę się,że się uspokoiło. Nie martw się o długie czekanie na wyniki. Sprawdzają po to by dobrze nas leczyć
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Operacja usunięcia mięśniaków



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości