Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa1957

Bez usuwania macicy

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez eli-50 » 7 wrz 2022, o 09:45

ASAJ75 jesteś bardzo dzielną Syrenką :ymhug: :x %%- %%- %%-
Ewa powodzenia %%- %%- %%- :x :ymhug:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 7 wrz 2022, o 09:55

Witam. Trochę się obawiam , że jak będę się sprzeciwiała operacji pokazowej lub wnosiła jakieś obawy, to p. doktor może mnie potraktować " inaczej " .
Niestety jestem tylko pacjentką - jedną z wielu i boję się złego traktowania , chociażby w czasie pobytu w szpitalu.
Taką mamy rzeczywistość i pewnie jeszcze długo tego nie zmienimy. Tak się tylko zastanawiam, czy lekarz prowadzący operację, może oddać w inne ręce swojego pacjenta, ryzykując tym samym powodzenie operacji . Nie wspomnę już o konsekwencjach .. Niczego nie podpisywałam, to była tylko rozmowa ... ale raczej zobowiązująca - skoro przejechałam 350 km, żeby to usłyszeć ...
Dziwne jest to wszystko, kiedyś znałam to tylko z opowieści , teraz doświadczam na własnej osobie. Zastanawia się czy nie zmienić szpitala na niemiecką klinikę ale boję się, że cała procedura zacznie się od nowa a wiadomo , że czas działa na moja niekorzyść. W moim przypadku operacja laparoskopowa wycięcia macicy ,przydatków, węzłów (G1) podobno to konieczność . Natomiast wyniki po operacji zadecydują co dalej...
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 7 wrz 2022, o 10:17

Dziękuję bardzo za tą wiadomość .. Właśnie na takie czekam :x . Obawiam się wielu spraw... ale to raczej z niewiedzy .
Zamierzam walczyć , chociaż w obliczu naszej biednej służby zdrowia, to nie jest łatwe. Obecnie doszły jeszcze strajki instrumentariuszek , (które, doskonale rozumiem ) i ten fakt ,tez może przesunąć termin mojej operacji. Każdy dzień przynosi nowe obawy i pytania czy odpowiedni szpital wybrałam ? Nie wiem ,czy zmieniając szpital w Polsce na klinikę w Niemczech i tracąc kolejny czas, to byłaby dobra decyzja ? Czy w Polsce tego typu operacje są mniej bezpieczne niż w Niemczech ? A co potem gdybym musiała mieć naświetlania lub chemię? Czy szpitale w Polsce wówczas mnie przyjmą ? Mnóstwo pytań i niepewności ... a zadecydować muszę sama...
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 7 wrz 2022, o 11:33

Ewa1957 napisał(a):Dziękuję bardzo za tą wiadomość .. Właśnie na takie czekam :x . Obawiam się wielu spraw... ale to raczej z niewiedzy .
Zamierzam walczyć , chociaż w obliczu naszej biednej służby zdrowia, to nie jest łatwe. Obecnie doszły jeszcze strajki instrumentariuszek , (które, doskonale rozumiem ) i ten fakt ,tez może przesunąć termin mojej operacji. Każdy dzień przynosi nowe obawy i pytania czy odpowiedni szpital wybrałam ? Nie wiem ,czy zmieniając szpital w Polsce na klinikę w Niemczech i tracąc kolejny czas, to byłaby dobra decyzja ? Czy w Polsce tego typu operacje są mniej bezpieczne niż w Niemczech ? A co potem gdybym musiała mieć naświetlania lub chemię? Czy szpitale w Polsce wówczas mnie przyjmą ? Mnóstwo pytań i niepewności ... a zadecydować muszę sama...


Nie znam odpowiedzi na Twoje pytania. Wiem tylko, że trzeba szukać takiego lekarza, który obieca, że to on zrobi operację - pod narkozą nie sprawdzisz tego niestety. Takiego, któremu będziesz wstanie zaufać.
Decyzję musisz podjąć sama bo nikt inny nie jest w Twojej sytuacji, innymi słowy Ty znasz ją najlepiej.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez ASAJ75 » 7 wrz 2022, o 17:12

Ewo, jeśli masz „wtyki” w niemieckiej służbie zdrowia, to bym na Twoim miejscu się zdecydowała( wiadomo wyższy standard szpitali, sprzęt itp) Ale… jeśli nie masz i zamierzasz rozpoczynać procedury od nowa, to nie ryzykuj, kazdy tydzień zwłoki może być ważny. Poza tym co jeśli wrócisz do domu po zabiegu i z jakiegoś powodu trzeba będzie wracać do Niemiec? Typu papranie się blizny czy dziwne bóle? Znasz dobrze niemiecki żeby to ogarnąć? Będziesz miała siłę na podróże?
I też nie demonizuj, ze lekarz się pogniewa albo źle Cię potraktuje. Nie może tego zrobić. To nieetyczne. I na pewno Cię nie odda w ręce świeżaka. Ja miałam operacje w Poznaniu, bez żadnych znajomosci, wszyscy są mili, choć niezbyt wylewni, pielęgniarki w większości anioły nie kobiety. Jedynie z tym rehabilitantem nie dopilnowałem sprawy i nie wypytałam. Fakt, za każdą kontrolą siedzi w poradni inny lekarz i trudno uznać któregoś za prowadzącego, ale może to i dobrze? Poznaję ich różne punkty widzenia. Zapisałam się do jednego z nich jako stała prywatna pacjentka i za cenę 200 zł / m-c mogę do niego dzwonić i pytać jak mam duże wątpliwości i potrzebuję coś doprecyzować.
Uszy do góry, dogadają się z instrumientariuszkami.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 8 wrz 2022, o 15:35

ASAJ75 napisał(a):Ewo, jeśli masz „wtyki” w niemieckiej służbie zdrowia, to bym na Twoim miejscu się zdecydowała( wiadomo wyższy standard szpitali, sprzęt itp) Ale… jeśli nie masz i zamierzasz rozpoczynać procedury od nowa, to nie ryzykuj, kazdy tydzień zwłoki może być ważny. Poza tym co jeśli wrócisz do domu po zabiegu i z jakiegoś powodu trzeba będzie wracać do Niemiec? Typu papranie się blizny czy dziwne bóle? Znasz dobrze niemiecki żeby to ogarnąć? Będziesz miała siłę na podróże?
I też nie demonizuj, ze lekarz się pogniewa albo źle Cię potraktuje. Nie może tego zrobić. To nieetyczne. I na pewno Cię nie odda w ręce świeżaka. Ja miałam operacje w Poznaniu, bez żadnych znajomosci, wszyscy są mili, choć niezbyt wylewni, pielęgniarki w większości anioły nie kobiety. Jedynie z tym rehabilitantem nie dopilnowałem sprawy i nie wypytałam. Fakt, za każdą kontrolą siedzi w poradni inny lekarz i trudno uznać któregoś za prowadzącego, ale może to i dobrze? Poznaję ich różne punkty widzenia. Zapisałam się do jednego z nich jako stała prywatna pacjentka i za cenę 200 zł / m-c mogę do niego dzwonić i pytać jak mam duże wątpliwości i potrzebuję coś doprecyzować.
Uszy do góry, dogadają się z instrumientariuszkami.

Lekarz to człowiek a ludzie są różni. Ważne dobrze wybrać.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 11 wrz 2022, o 20:38

Dziękuję za te cenne dla mnie porady. Też będę chciała po operacji mieć takiego lekarza , do którego będę mogła dzwonić lub jeździć na wizyty w razie potrzeby. Nie wiem tylko jak to zaproponować i czy to jest praktykowane w szpitalu , w którym będę operowana.
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 11 wrz 2022, o 20:40

Ewa1957 napisał(a):Dziękuję za te cenne dla mnie porady. Też będę chciała po operacji mieć takiego lekarza , do którego będę mogła dzwonić lub jeździć na wizyty w razie potrzeby. Nie wiem tylko jak to zaproponować i czy to jest praktykowane w szpitalu , w którym będę operowana.

Zwyczajnie, zapytać chirurga, który będzie operował czy przyjmuje prywatnie i żeby dał namiar (telefon, adres) bo chciałabyś do niego chodzić na kontrole. Jeśli przyjmuje to powie gdzie.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 11 wrz 2022, o 21:07

Tak też zrobię . Dziękuję i pozdrawiam serdecznie ❤️
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez anulek » 12 wrz 2022, o 19:53

Tak ja miałam taką operację. U mnie byli studenci. Niech się uczą. Ja nic nie pamiętam a oni mieli doświadczenie przy prawdziwej operacji a nie jakieś symulatory czy manekiny. Tak sobie jeszcze pomyślałam że zrobili to bardziej dokładnie a nie jako kolejny przypadek żeby pokazać co i jak. Minęło siedem lat a ja czuję się bardzo dobrze, duuuużo lepiej niż przed operacją
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 12 wrz 2022, o 20:59

W moim przypadku, poinformowano mnie, że przy operacji mają być lekarze, profesorowie z Polski, którzy będą się zapoznawać z operacją metodą laparoskopową. Nie wiem czy to dobrze , czy źle... ale się zgodziłam. To już za kilka dni , jeżeli coś się nie wydarzy...Napewno napiszę co będzie ze mną dalej ...
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Anita71 » 13 wrz 2022, o 16:57

Zastanawiam się nad tym co takiego nowego i pokazowego jest w metodzie laparoskopowej stosowanej raczej od lat że nawet profesorowie mają się przyglądać? Ewa czy to będzie jakaś dziwna metoda laparoskopowa?
A jeżeli ma być pokazowa to i może lepiej, tym bardziej że ma być więcej oglądających i patrzących na ręce operującego. :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 13 wrz 2022, o 18:22

Tylko tyle mi powiedziano ,że mają być
obecni lekarze i profesorowie ... dosłownie. .Moja operacja to wycięcie macicy , jajników z jajowodami i prawdopodobnie węzłów - tych najbliżej położonych . Jest to ,j ak już pisałam rak trzonu macicy G 1 . Myślę że takich operacji w Polsce przeprowadza się dużo ale moze niekoniecznie ta metodą.
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez olikkk » 13 wrz 2022, o 21:31

Wszystko idzie do przodu, więc i takie operacje zapewne również są coraz bardziej nowoczesne, oraz sprzęty i nieustannie trzeba się uczyć, więc nie ma co się dziwić :kolobok_yes3:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 13 wrz 2022, o 22:24

Anita71 napisał(a):Zastanawiam się nad tym co takiego nowego i pokazowego jest w metodzie laparoskopowej stosowanej raczej od lat że nawet profesorowie mają się przyglądać? Ewa czy to będzie jakaś dziwna metoda laparoskopowa?
A jeżeli ma być pokazowa to i może lepiej, tym bardziej że ma być więcej oglądających i patrzących na ręce operującego. :ymhug:

Często chodzi nie tyle o wycięcie jako takie, ale jego zakres, sposób radzenia sobie np. z moczowodami czy techniki zszycia lub podwiązanie tego co zostało.
One się zmieniają. Zmieniają się też narzędzia którymi trzeba manipulować. Dobrej klasy lekarz uczy się - ulepsza swój warsztat całe życie.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 14 wrz 2022, o 10:43

Zanim podpisałam zgodę na operację laparaskopową, poinformowano mnie o pewnym ryzyku np. uszkodzeniu przewodów moczowych ..co podobno rzadko się zdarza Ale jaki mam wybór ? ?
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez eli-50 » 14 wrz 2022, o 11:31

Ewa jakieś ryzyko zawsze będzie, przy każdym zabiegu niestety. Nam pozostaje mieć nadzieję, że wszystko odbędzie się pomyślnie %%- . Pozdrawiam ciepło :ymhug:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 14 wrz 2022, o 17:38

Też mam taką nadzieję że nie będzie niespodzianek.. To już za tydzień... Pozdrawiam :kolobok_heart:
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 14 wrz 2022, o 20:15

Ewa1957 napisał(a):Zanim podpisałam zgodę na operację laparaskopową, poinformowano mnie o pewnym ryzyku np. uszkodzeniu przewodów moczowych ..co podobno rzadko się zdarza Ale jaki mam wybór ? ?

przy klasycznym też jest ryzyko, zawsze jest ryzyko, trzeba mieć nadzieję, że się uda
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Stynka » 14 wrz 2022, o 20:55

Nie podejmowanie ryzyka to też ryzyko ;) :D
Ewa1957 życzę spokoju na czas oczekiwania @};- Przygotuj powoli rzeczy potrzebne w szpitalu, a mieszkanie tak, żeby było Ci wygodnie po powrocie do domu :kolobok_yes:
Stynka
 
Posty: 4349
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Operacja usunięcia mięśniaków



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości