Powrót do pracy

Bez usuwania macicy

Powrót do pracy

Postprzez KATE44 » 17 lis 2020, o 20:54

Witam dziewczyny, jestem 5 tyg po operacji LASH I za tydz mam wrócić niby do pracy. Praca 9 godz zmiana 4 dni w tyg, 12 tys kroków dziennie, w szpitalu + przenoszenie ciężkich rzeczy, cienko to widzę. Czuje się w miarę dobrze ale ja prawie.nic nie robię w domu 😉 zakupy robi mąż, gotuje mąż Ja ogarniam zmywanie, pranie i kurze. Córka jest dorosła. Na koniec dnia i tak jestem zmęczona. Moja praca jest ciężka fizycznie i normalnie zdrowe osoby mają ciężko, boję się że nie dam rady albo się przeciąże za bardzo. Proszę podzielcie się że mną swoimi doświadczeniami 😘
KATE44
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 wrz 2020, o 21:19
Wiek: 44
Data operacji: 10 października 2020
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Usunięcie macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Powrót do pracy

Postprzez hugnonot » 17 lis 2020, o 21:05

KATE44 napisał(a):Witam dziewczyny, jestem 5 tyg po operacji LASH I za tydz mam wrócić niby do pracy. Praca 9 godz zmiana 4 dni w tyg, 12 tys kroków dziennie, w szpitalu + przenoszenie ciężkich rzeczy, cienko to widzę. Czuje się w miarę dobrze ale ja prawie.nic nie robię w domu 😉 zakupy robi mąż, gotuje mąż Ja ogarniam zmywanie, pranie i kurze. Córka jest dorosła. Na koniec dnia i tak jestem zmęczona. Moja praca jest ciężka fizycznie i normalnie zdrowe osoby mają ciężko, boję się że nie dam rady albo się przeciąże za bardzo. Proszę podzielcie się że mną swoimi doświadczeniami 😘


Przysługują Tobie minimum 3 miesiące zwolnienia, jeśli nie będziesz czuła się na siłach możesz wziąć więcej. Zdecydowanie odradzam spieszenie się do pracy.
Noszenie jest wykluczone, nie wolno po tej operacji nosić bo skończy się powrotem na stół operacyjny. Nie straszę po prostu piszę jak jest.
Na zewnątrz może wyglądać dobrze, w środku wszystko goi się do dwóch lat u jednych szybciej u innych wolniej.
Serdeczności
:ymhug:
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Powrót do pracy

Postprzez Stynka » 17 lis 2020, o 22:16

Witaj KATE44 :)
Jeśli nie czujesz się na siłach to powiedz lekarzowi. Poinformuj też o charakterze pracy. Zresztą i tak będziesz musiała przejść przez lekarza medycyny pracy, chyba , że wystarczy zaświadczenie od lekarza prowadzącego lub rodzinnego.
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Powrót do pracy

Postprzez hugnonot » 18 lis 2020, o 01:02

Stynka napisał(a):Witaj KATE44 :)
Jeśli nie czujesz się na siłach to powiedz lekarzowi. Poinformuj też o charakterze pracy. Zresztą i tak będziesz musiała przejść przez lekarza medycyny pracy, chyba , że wystarczy zaświadczenie od lekarza prowadzącego lub rodzinnego.

Odradzam zostawienie tego lekarzowi medycyny pracy, gdy on nie da zdolności do pracy to pracodawca może od ręki zwolnić pracownika.
L4 tak, ale brak zdolności do pracy od lekarza medycyny pracy nie!
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Powrót do pracy

Postprzez hugnonot » 18 lis 2020, o 01:02

Stynka napisał(a):Witaj KATE44 :)
Jeśli nie czujesz się na siłach to powiedz lekarzowi. Poinformuj też o charakterze pracy. Zresztą i tak będziesz musiała przejść przez lekarza medycyny pracy, chyba , że wystarczy zaświadczenie od lekarza prowadzącego lub rodzinnego.

Odradzam zostawienie tego lekarzowi medycyny pracy, gdy on nie da zdolności do pracy to pracodawca może od ręki zwolnić pracownika.
L4 tak, ale brak zdolności do pracy od lekarza medycyny pracy nie!
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Powrót do pracy

Postprzez Anita71 » 18 lis 2020, o 21:54

Kate pisałaś że nie nie mieszkasz w Polsce, nie wiem jakie tam są realia i zasady zwolnienia lekarskiego, ale warto pozostać jeszcze w domu na zwolnieniu. Tym bardziej że masz ciężka pracę, nie wiem też jaki miałaś zakres operacji ale i tak chyba trochę za szybko na powrót do pracy. Trzeba się oszczędzać, ta nasza operacja należy do poważnych w konsekwencjach dla naszego organizmu i należy uważać na siebie i dbać o siebie.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam


Powrót do Operacja usunięcia mięśniaków



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość