Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje? - Persking

Bez usuwania macicy

Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje? - Persking

Postprzez persking@wo.pl » 2 mar 2020, o 20:17

Witam wszystkie kobitki na tym forum,ktore jest chyba najlepsze jakie znalazlam do tej pory,ktore porusza rozne problemy natury kobiecej :) :) :)
Napisze w skrocie,05.03.2020 ide do szpitala poniewaz zdiagnozowano u mnie macice miesniakowata :-o Mam trzon macicy powiekszony i znacznie znieksztalcony przez liczne miesniaki,trzy najwieksze to:po lewej o wymiarach 86x42mm oraz 56x45mm i po prawej 67x59mm .Mam ucisk na pecherz i czasem promieniuja mi moje kochane miesniaki raz na lewa raz na prawa noge.Mimo tych wszystkich objawow mam wachania czy dobrze zrobilam decydujac sie na te operacje?
Mam straszne wachania nastrojow w zwiazku z podjeta taka a nie inna decyzja,jak mnie nic nie uciska ani nie boli to mam ochote nie isc i uciec jak najdalej stad.Podobno mam miec usuniety tylko trzon macicy ale lekarz zapytal i kazal mi sie zastanowic czy potrzebna mi taka polatana macica ktora bedzie wygladac jak sito.Sama nie wiem,chce ja ratowac tylko czy jest sens walczyc. :-?? Chcialam sie wygadac a przy okazji moze ktos wypowie sie na temat mojego postu i utwierdzi w przekonaniu ze dobra podjelam decyzje.Sciskam mocno wszystkie syrenki.Dobrze ze jestescie @};- @};- @};-
persking@wo.pl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2 mar 2020, o 18:56
Wiek: 44
Data operacji: 5 marca 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Macica miesniakowata
Zakres operacji: Trzon macicy + lewy przydatek
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez hugnonot » 2 mar 2020, o 20:53

Hm, masz 44 lata, za 6-7 wejdziesz w menopauzę, która zasuszy mięśniaki.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez Marzena17 » 2 mar 2020, o 20:54

Witam Cię cieplutko :ymhug: Proponowałabym Ci przeczytać Problemy od lat Agatt w dziale Problemy ginekologiczne przed operacją usuniecia macicy.
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez olikkk » 2 mar 2020, o 21:05

Hej Persking :ymhug:
Znany nam dylemat ;)
Wątek o którym wspomina Marzenka możesz znaleźć tutaj :
https://syrenki.net/viewtopic.php?f=17&t=1347
Jeśli trafisz na lekarza, który potrafi Cię podleczyć bez operacji to zawsze warto spróbować :kolobok_yes3:
Pozdrawiam Cię cieplutko :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez eli-50 » 2 mar 2020, o 21:34

Witaj Persking :ymhug:
Zawsze to są trudne decyzje. A konsultowałaś to z jeszcze innym lekarzem ?
Miałam rosnące mięśniaki. Nie chciały się zasuszyć niestety i musiałam usuwać wszystko w wieku 50+.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez olikkk » 2 mar 2020, o 21:37

Moje też się nie chciały zasuszyć wręcz przeciwnie, a daliśmy im szansę przez 8 lat i w wieku 51lat, trzeba było operować :-?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez Anita71 » 2 mar 2020, o 21:41

Hej Persking miło że jesteś z nami, pewnie już trochę poczytalas a też czasu zostało niewiele do operacji, a jaki masz wybór? Czy tylko proponowano operację? Czy też inne metody leczenia? @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez Stynka » 2 mar 2020, o 22:02

Witaj Persking :ymhug:
Czy konsultowałaś się u innego lekarza?
Stynka
 
Posty: 4323
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez Marzena17 » 2 mar 2020, o 22:08

Persking..Czy miałaś łyżeczkowanie macicy? Bierzesz jakieś leku, hormony? Masz obfite miesiączki? Też miałam zdiagnozowane mięśniaki w wieku 44 lat i do tego krwiotoczne miesiączki. Wytrwałam 5 lat i nie żaluję, żaluję tylko, że za mało walczylam, nie szukałam specjalistow. Byłam u 4 lekarzy, raczej zwyczajnych. Ja miałam mięśniakowatą macicę. Ty masz 3 mięśniaki. Czy nie można ich usunąć bez usuwania macicy?
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez persking@wo.pl » 2 mar 2020, o 22:28

Mięśniaki pojawiły się u mnie 7 lat temu. Przez 5 lat były niewielkie i były do obserwacji. Przez dwa lata urosly i zaczęły dawać objawy. Oprócz trzech dużych usytuowanych po bokach mam jeszcze kilka małym koło trzonu macicy. Nie mam obfitych miesiączek ale stają się coraz bardziej nieregularne. Najgorszy jest ucisk na pęcherz i promieniowanie na kończyny dolne. U mnie jest to raczej uwarunkowane genetycznie ponieważ to samo miała moja mama. Lekarz wspominał o leczeniu hormonalnym które trzeba byłoby stosować do menopauzy, a to jest jeszcze parę lat i mi się nie uśmiecha tyle lat się faszerowac hormonami. A poza tym terapia hormonalna trochę kosztuje
persking@wo.pl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2 mar 2020, o 18:56
Wiek: 44
Data operacji: 5 marca 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Macica miesniakowata
Zakres operacji: Trzon macicy + lewy przydatek
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez Anita71 » 2 mar 2020, o 22:36

U mnie były obserwowane ok 15 lat rosły powoli ale rosły. Najpierw jeden potem drugi potem dowiedziałam się że macica jest już tzw mięśniakowata, ale ten termin zastosowano w stosunku do mojej macicy dopiero na konsultacji onkologicznej przed operacją. Gdy pojawił się polip już nie było tak bezpiecznie. Potem wszystko potoczyło się szybko i skończyło wycięciem wszystkiego. A na początku pewnie zakres z samymi mięśniakami dotyczyłby tylko trzonu. Ja z perspektywy czasu nie poddałbym się leczeniu hormonami bo u mnie na polip nie podzialaly to był stracony czas, można było o ten czas szybciej zrobić łyżeczkowanie.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez Marzena17 » 2 mar 2020, o 22:59

Persking, sama wiesz, co dla Ciebie będzie najlepsze, na pewno operacja poprawi komfort życia, ale musisz się liczyć z tym, ze coś jest za coś, jednak są pewne ograniczenia po operacji, na przykład nie można dźwigać powyżej 5 kg. My też stawałyśmy przed takim wyborem. Powiem Ci tylko tyle, jakąkolwiek podejmiesz decyzję, to zawsze będą wątpliwości. Jeśli jednak nie masz wyjścia i rosną szybko mięśniki, to poddaj się operacji. Trzymam kciuki, żebyś pojęła dobrą decyzję. Nie miej do nas pretensji, każda inaczej to przeszła i nie każda jest zadowolona. Mocno Cię przytulam :ymhug: :x
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez hugnonot » 2 mar 2020, o 23:20

persking@wo.pl napisał(a):Mięśniaki pojawiły się u mnie 7 lat temu. Przez 5 lat były niewielkie i były do obserwacji. Przez dwa lata urosly i zaczęły dawać objawy. Oprócz trzech dużych usytuowanych po bokach mam jeszcze kilka małym koło trzonu macicy. Nie mam obfitych miesiączek ale stają się coraz bardziej nieregularne. Najgorszy jest ucisk na pęcherz i promieniowanie na kończyny dolne. U mnie jest to raczej uwarunkowane genetycznie ponieważ to samo miała moja mama. Lekarz wspominał o leczeniu hormonalnym które trzeba byłoby stosować do menopauzy, a to jest jeszcze parę lat i mi się nie uśmiecha tyle lat się faszerowac hormonami. A poza tym terapia hormonalna trochę kosztuje

Konsultowałabym z przynajmniej trzema lekarzami, ja osobiście nie byłabym zbyt chętna na wycinanki póki nie są naprawdę konieczne.
To nie jest tak, że powycinamy sobie i jest super. Tak czy siak to Twoja decyzja, tylko Ty możesz ją podjąć bo tylko Ty wiesz na ile Tobie ten stan przeszkadza. To co mogę doradzić to przeczytanie efektów ubocznych, tak żebyś miała świadomość jakie są i podejmowała decyzję mądrze a nie z hurra optymizmem.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez persking@wo.pl » 2 mar 2020, o 23:27

Dziękuję Ci Marzeno17 za słowa otuchy.Nie konsultowałam tej diagnozy z innym gin. bo nie czułam takiej potrzeby. Ufam mu a poza tym widzę co się dzieje, coraz większy ucisk na pęcherz i czuję dyskomfort w podbrzuszu bo czuje ze coś tam mam i coraz bardziej mnie to denerwuje i są momenty ze chciałabym żeby mi to natychmiast wyjeli. Do terapia hormonalnej jestem raczej negatywnie nastawiona. 12 lat temu miałam cyste na jajniku. Wtedy byłam y różnych gin. stosowałam hormony które nic nie dały a tylko się męczyłam a cysta się nie wchłonęła. I wtedy trafiłam do obecnego gin. usunęłam cyste laparaskopowo i miałam spokój.
persking@wo.pl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2 mar 2020, o 18:56
Wiek: 44
Data operacji: 5 marca 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Macica miesniakowata
Zakres operacji: Trzon macicy + lewy przydatek
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez Marzena17 » 3 mar 2020, o 10:33

Petsing nie denerwuj się, pisz do nas, przeprowadzimy Cię przez te trudne dni, widzę, ze nie ma wyjścia...Nie daj sobie tylko usuwać jajników i szyjki, chyba, ze podczas operacji coś wyjdzie. Powiem Ci, że można normalnie żyć i cieszyć się życiem...Teraz jak zrobisz operację, to jeszcze laparoskopia, a jak poczekasz, to cięcie. Dasz radą, czasem tak jest, że nie mamy wyjścia. Bardzo mocno Cię wspieram i sercem i myślami jestem z Tobą. Będzie dobrze :kolobok_heart: :-bd %%-
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez Aneczka15 » 3 mar 2020, o 16:29

@};- Droga Persking:) Witaj na forum:) To najlepsze forum, masz rację :) Decyzja będzie Twoja. Bez względu na to, co tutaj napiszemy. Ja mialam jednego dużego mięśniaka, twardego. Niby uciskał na sploty nerwowe i bolały mnie plecy, biodra, nogi, pęcherz. Po zabiegu wszystko się wygoiło, plecy bolą nadal, z pęcherzem też mam problem. Zatem nie było konieczne usuwanie tego mięśniaka. Ale to się okazało teraz. Był nieszkodliwy, hist pat ok, no i jeszcze torbiel jajowodow miałam. Zabrali mi trzon macicy i jajowody, szyjka i jajniki zostały. Czy żałuję? W sumie nie, przynajmniej mięśniak nie przepoczwarzy się w coś i torbiel jajowodow też. Ja już byłam po menopauzie, nic mi się nie zmniejszyło i nie zaschło. U Ciebie jest tego trochę. Musisz przemyśleć. Nie jestem zła, że poszłam na operację, ale zamknęła mi ona wrota do niektórych prac, bo nie mogę dźwigać. Przez to nie mogłam pracować przy starszych osobach, bo się podźwigałam. Pozdrawiam Cię i przytulam w tej trudnej dla Ciebie chwili.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez nata » 3 mar 2020, o 20:36

Trzy miesiące temu przechodziłam przez to. Jestem w podobnym wieku. Operowana tego samego dnia była 80-latka, której historia upewniła mnie w słuszności podjętej decyzji. Nie żałuję. Pozdrawiam i życzę szybkiego podjęcia decyzji.
%%- %%- %%-
nata
 
Posty: 35
Dołączył(a): 15 gru 2019, o 23:01
Wiek: 44
Data operacji: 25 listopada 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak, obfite krwawienia, niedokrwistość
Zakres operacji: Macica, jajowody
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez persking@wo.pl » 3 mar 2020, o 21:58

Dziękuję wszystkim za słowa otuchy, jest to dla mnie niesamowite że tyle praktycznie zupełnie obcych dla siebie kobiet, potrafi być podpora i wspierać w tak trudnych chwilach. Decyzja praktycznie od początku była podjęta na tak dla operacji, tylko czasem nachodzą mnie wąchania gdy mięśniaki nie dają o sobie za bardzo znać czy aby na pewno nie za bardzo się pospieszyłam z tą decyzja. Dzisiaj ostatni dzień byłam w pracy, jutro jeszcze trochę ogarnę w domu, coś ugotuje najbliższym i w czwartek do szpitala %%- %%- %%-
persking@wo.pl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2 mar 2020, o 18:56
Wiek: 44
Data operacji: 5 marca 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Macica miesniakowata
Zakres operacji: Trzon macicy + lewy przydatek
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez Marzena17 » 3 mar 2020, o 22:01

Spakowana już jesteś?
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Watpliwosci ,czy dobra podjelam decyzje?

Postprzez Anita71 » 3 mar 2020, o 22:04

Tu na forum od chwili dołączenia nie jesteśmy sobie obce. Łączy nas ten sam problem trudności ale i radości. Wspólne doradzanie, wspieranie, i nawet przytulanie ;) tak tak. Persking jesteś jedną z nas, daj znać o sobie że szpitala, trzymaj się jesteś dzielna, powodzenia @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Następna strona

Powrót do Operacja usunięcia mięśniaków



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość