Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa1957

Bez usuwania macicy

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 30 lis 2022, o 18:17

Swoją drogą widziałam, że są nabory do programów badań genetycznych i wtedy są one częściowo refundowane lub bezpłatne. poszukaj może czy coś takiego znajdziesz.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Anita71 » 30 lis 2022, o 22:09

Ale mimo wszystko ja nie rozumiem tego dlaczego Ewa sama musisz zabiegać i myśleć o tym co robić w zakresie badań genetycznych, czemu lekarze się tym nie zajmą i nie pokierują Toba?
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 1 gru 2022, o 12:00

hugnonot napisał(a):Swoją drogą widziałam, że są nabory do programów badań genetycznych i wtedy są one częściowo refundowane lub bezpłatne. poszukaj może czy coś takiego znajdziesz.



Właśnie też słyszałam , że są takie programy i przy mutacji genetycznej w przypadku mojego obciążenia są jakieś refundacje. Ale okazuje się , że to nie jest takie proste. Nikt nic nie wie . Zwróciłam się więc pismem do NFZ ,żeby mnie pokierowali gdzie mam się zgłosić . Okazuje się ,że nie ma refundacji na tego typu obciążenia ... Nie wiem wobec tego, na jakie są ?? Jeżeli mam obciążenia wielonarządowe,( ze strony matki i ojca) , głównie jelito grube, tarczyca, piersi , nerki , jajniki ... to do jakiego onkologa mam się udać ? Przecież każdy onkolog specjalizuje się w innych narządach ?
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 1 gru 2022, o 12:19

Anita71 napisał(a):Ale mimo wszystko ja nie rozumiem tego dlaczego Ewa sama musisz zabiegać i myśleć o tym co robić w zakresie badań genetycznych, czemu lekarze się tym nie zajmą i nie pokierują Toba?


Zanim zaczęłam chorować , a właściwie zanim zaczął chorować mój brat , który niestety przegrał walkę z nowotworem , wydawało mi się , że walka z chorobą jest dużo prostsza. Okazuje się ,że gdy kończy się jakiś proces leczenia ( w moim przypadku operacja usunięcia narządów kobiecych i węzłów) , lekarze przekazuje wyniki i .... to koniec z ich strony. Dalej należy szukać samodzielnie jakiejś pomocy i podpowiedzi co dalej ?? Może po prostu źle trafiłam ?,a może uznano mnie za super zdrową ? Nie wiem . Właśnie zadzwoniłam po raz kolejny do szpitala i dowiedziałam się ,że wyniki jeszcze nie zostały wysłane . Poprosiłam ,żeby wysłano mi je na pocztę mailową a oryginały jak najszybciej na adres domowy . Mam je więc wreszcie na skrzynce mailowej .Niewiele z tego rozumiem , ale skoro lekarz przekazał mi telefonicznie ,że: "nie ma nic niepokojącego i za rok kontrola" , to chyba muszę wierzyć ??. Teraz muszę szukać jakiejś informacji , co mam dalej ze sobą robić .. czy zaufać lekarzom i nic nie robić a za rok pojechać do kontroli ? czy badać się częściej u innych lekarzy i zrobić badania wszystkich narządów zagrożonych genetycznie ? Od czego zacząć ?
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez anulek » 1 gru 2022, o 16:35

Ja miałam rak endometrium G1. Leczenie tylko operacyjne. 7 lat minęło kontrolę co pół roku u gin okno. Mammografia co rok
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 2 gru 2022, o 11:16

Ewa1957 napisał(a):
hugnonot napisał(a):Swoją drogą widziałam, że są nabory do programów badań genetycznych i wtedy są one częściowo refundowane lub bezpłatne. poszukaj może czy coś takiego znajdziesz.



Właśnie też słyszałam , że są takie programy i przy mutacji genetycznej w przypadku mojego obciążenia są jakieś refundacje. Ale okazuje się , że to nie jest takie proste. Nikt nic nie wie . Zwróciłam się więc pismem do NFZ ,żeby mnie pokierowali gdzie mam się zgłosić . Okazuje się ,że nie ma refundacji na tego typu obciążenia ... Nie wiem wobec tego, na jakie są ?? Jeżeli mam obciążenia wielonarządowe,( ze strony matki i ojca) , głównie jelito grube, tarczyca, piersi , nerki , jajniki ... to do jakiego onkologa mam się udać ? Przecież każdy onkolog specjalizuje się w innych narządach ?


Powinnaś zrobić badanie PET, przy takim obciążeniu skierowanie powinni dać. Onkolog chorób wewnętrznych byłby chyba najodpowiedniejszy, choć piersi to on nie bada to tylko gin.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Anita71 » 2 gru 2022, o 21:30

Anulek ale jak często byłaś kontrolowana po operacji? Rozumiem, że można poprzestać na operacji i nie kierować na dalsze leczenie, gdy nie ma potrzeby, ale przy raku kontrola za rok to trochę dziwne. Ewo jeżeli pytasz co robić, to ja po wiedzy z forum szukałabym lekarza chociaż do konsultacji wyników pooperacyjnych, czy wystarczy konrol za rok. I raczej poszłabym do lekarza z innego ośrodka, niż ten co operował. A co do badań genetycznych, to z tego co pamiętam, gdy ciocia mojego męża miała raka piersi to wiem, że była przekierowana na badania genetyczne.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez ASAJ75 » 3 gru 2022, o 15:36

Mam wrażenie Ewa, ze trochę Cię „olali” w Twoim ośrodku. Skoro jesteś tak mocno obciążona rodzinnie powinni Co te badania genetyczne zaproponować w pakiecie. Szukaj dalej. Kontrola za rok to moim zdaniem za późno.
ASAJ75
 
Posty: 855
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez olikkk » 4 gru 2022, o 21:21

Ewciu uciesz się tą dobrą wiadomością , na którą tak niecierpliwie czekałaś :-bd
Radośnie spędź świata z bliskimi , a potem na spokojnie zajmiesz się tym co jeszcze wymaga wyjaśnień :x Życzę Ci z całego serca wszystkiego dobrego, a nade wszystko ZDROWIA :ympray: :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez anulek » 6 gru 2022, o 07:58

W pierwszym roku po operacji kontrol co trzy miesiące. Teraz co pół roku. I raz na rok mammografia
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 6 gru 2022, o 12:13

Dziękuję Wszystkim za podpowiedzi . Napewno z wielu skorzystam Też mam wrażenie że " mój szpital " , sugerując się ,że nie mam przerzutów do węzłów , szybko się mnie pozbył. Moje sugestie na temat obciążenia genetycznego i objęcia mnie jakimś programem , zostały zignorowane. Myślę , że powodem jest bardzo duża ilość osób chorujących i jeżeli ktoś ma trochę lepsze rokowania ( przynajmniej na tą chwilę) to przechodzi na" dalszy tor" . Jestem bardzi i rozczarowana naszym systemem opieki zdrowotnej . Jezeli tak się traktuje osoby chore na nowotwór , to co można sadzić o opiece nad chorymi z innymi , lżejszymi chorobami ? Napewno będę szukała jakiegoś rozwiązania, może uda mi się znaleźć lekarza , który odpowiednio mnie pokieruje.
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Poprzednia strona

Powrót do Operacja usunięcia mięśniaków



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości